Jump to content



6800 LE 90 ευρω @ πλαισιο!!


b.s.o.d.

Recommended Posts

το ξερω οτι παρομοιο θεμα υπαρχει αλλα η ουσια του δικου μου post ειναι η τιμη!δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που το εχει παρει χαμπαρι,μαλλον οχι,αλλα η τιμη της albatron 6800 LE στο πλαισιο εχει πεσει στα 90 ευρω!!δεν ξερω για ποσο ακομα...αυτες τις μερες εψαχνα καρτα γραφικων και εκανα και ενα αναλογο thread για την χ800 gto...αλλα η τιμη στην 6800 με εκανε να παω στο πλαισιο!η καρτουλα αγοραστηκε χθες...δουλευει αψογα (παλι καλα) και τα pipelines ξεκλειδωσαν...μερικα artifacts για να ειμαι ειλικρινης τα ειδα στο 3d mark '03 αλλα σε σχεση τιμης αποδοσης σιγουρα ειναι η νουμερο ενα καρτα...!πριν λιγες μερες κοστιζε 170 ευρω!!!!με default χρονισμους σε core και μνημη (300/700) αγγιξα τα 9500 score sto 3d mark...η cpu ετρεξε στα 3.5 ghz και οχι στα 3,6 της υπογραφης.ψαχνω για μια καλυτερη ψυξη και να δουμε ποσο πιανει τελικα και κατα ποσο η αγορα μου επιασε τοπο!πιστευω οτι μπορει να ανεβει αρκετα...μεχρι στιγμης ειμαι αισιοδοξος!οποιος εχει να προτεινει μια καλη 6800 ψυκτρα η θελει να σχολιασει κατι,ας απαντησει στο μηνυμα!βαζω και μια photo απο το σκορ...

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img475.imageshack.us/img475/6900/967969961943962964943964955959.th.jpg' alt='967969961943962964943964955959.th.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

agp ειναι η καρτουλα!οντως η τιμη ειναι τοσο καλη που εκανα νεο thread μονο και μονο γι αυτο!!ουτε εγω δεν το πιστευα μεχρι να παω ταμειο!ελπιζω να κρατησει λιγο καιρο και να μην φυγει το αποθεμα!εφτιαξα ενα δευτερο pc για ενα μικρο δικτυο σπιτι...για μια στιγμη σκεφτηκα να παρω δυο 6800!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο ελεγα στην αρχη!καποιο λαθος θα εχει γινει!αλλα οντως ισχυει...πιθανον μεχρι να τελειωσει το αποθεμα!το πλαισιο μας φερθηκε με στοργη και αγαπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

και παλι,η πτωση της τιμης ειναι ενα κι ενα για οσους θελουν να αναβαθμισουν χωρις πολλα εξοδα ενα πιο παλιο συστημα και να βαλουν νεα παιχνιδια στις συλλογες τους!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη προσφορα φενεται !!!!

για καποιον που εχει fx5900@ ultra me P4 3ghz θα αξιζει μια τετοια αγορα μιας και

κυκλοφορουν και τα quake4 kai fear?

επισης λογω tft η συγκεκριμενη καρτα θα παιζει fps σε 1280χ1024 ?

Link to comment
Share on other sites

τετοιες τιμες κανονικα θα επρεπε να ειχαν ολες οι καρτες γραφικων...τουλαχιστον σε agp...σαν κινηση παντως ηταν πολυ καλη...κι αλλοι εχουν στοκ για διωξιμο αλλα κοιτανε μονο πως θα κονομησουν...80 ευρω κατω δεν ειναι και συχνο φαινομενο.σωστα??ουτε μεταχειρισμενη δεν εχω βρει με 90 ευρω.τωρα εχω και 3 χρονια εγγυηση!!για pci x παντως προς το παρον δεν νομιζω να προβλεπεται κατι καλυτερο απο την υπαρχουσα κατασταση,αφου οσο και να τις εχουν,πουλανε...

Link to comment
Share on other sites

Όντως η πτώση της τιμής είναι θεαματική. Αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο: Έχεις artifacts και με 12 & με 16 pipelines; Τότε γιατί benchάρεις εκεί; Είναι playable έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Είχε μείνει μία το μεσημέρι (δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα) και άλλες 3 ήταν δεσμευμένες.

Με 12 pipes εμένα δουλεύει χωρίς artifacts στο 3DMarks05. Αλλά η μία τετράδα έχει artifacts οπότε δεν λέει για 16 pipes.

Στα γρήγορα που δοκίμασα οι χρονισμοί ανεβαίνουν στα 375/850.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Pipelines ποσα ξεκλειδωσαν επιτυχως?

δεν εχω μητρικη να τη βαλω επανω , με AGP εννοω. Το αλλο σουκου που θα παω χαλκιδικη θα ποσταρω τι εκανε με εναν 3200 Α64 newcastle 754 :D

@yanni οντως εγινε χαμος , σημερα το μεσημερι στο πειραια εγινε φασαρια γιατι δεν εδιναν μια σε ενα πελατη επειδη καποιος ειχε κρατημενη απο τηλεφωνο τη καρτα, μονο ξυλο δε παιξανε:unsure:

Link to comment
Share on other sites

το΄ξερα οτι επρεπε να βαλω αυτο το thread!!κατι καλο πρεπει να το μοιραζεσαι,σωστα?εμενα artifacts εχει μονο στο 3d mark και μονο κατι κουκκιδιτσες αραια και που...ειναι ανησυχητικο αυτο??στα παιχνιδια ολα πανε ρολοι...για πυρηνα και μνημη περιμενω αγορα arctic cooling πρωτα να εχω το κεφαλι μου ησυχο!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.