Jump to content



6800 LE 90 ευρω @ πλαισιο!!


b.s.o.d.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από b.s.o.d.

αν εννοεις χωρις καθολου artifacts,δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια!αλλα ετσι κι αλλιως τωρα ειμαι 745/850 και 12/6 και μια χαρα...παντως αν καποιος ξεκλειδωσε 16/6 χωρις καθολου artifacts ομως,ας απαντησει στον φιλο μας τον papatsoni!

745??????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 09:46]

745??????

ωχ!!εμ...πρωι πρωι που ανοιξα τα ματια μου...μια τζουρα καφε ειχα πιει...οτι να ναι γραφω!!345/850!!το διορθωνω!!thanks man!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολύς κόσμος πλάκωσε να παίρνει την εν λόγο κάρτα, είπα να πάρω και εγώ μια... Αν και δεν το κόβω να παίζει εγγύηση :D

Χτές παρέλαβε ένα φιλαράκι την δικιά του, εγώ την παραλαμβάνω αύριο και σήμερα σκεφτόμουνα να προ-ετοιμάζω το παρακάτω set ψύξης για την κάρτα...

ΓΙΑ GPU:

31_big.jpg

"?http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?idx=31&data=4&disc=#

Αφού αφερεθεί ο fan και μπει ένας κανονικός 8cm και αφερεθεί και η βάση και γίνουνε τρύπες για βίδες...

Έχει τρύπες η κάρτα όπως όλες οι nvidia, αν ναι υπάρχει καμιά φωτό με την κάρτα "γυμνή

Link to comment
Share on other sites

Τελιώσαν η 6800 στο πλαίσιο από ότι φένεται τις βγάλαν από το site...

Εγώ είχα παραγγείλει 2 και υποτίθεται ότι θα έρχονταν σήμερα αλλά δεν ήρθαν μου είχαν στείλει email ότι θα έρθουν τώρα δεν μου έχουν στείλει email ξέρω εγώ αν τελιώσαν ή τπτ τέτοιο μάλον δεν θα μου έρθουν όμως εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jonys [Σήμερα, στις 17:22]

Τελιώσαν η 6800 στο πλαίσιο από ότι φένεται τις βγάλαν από το site...

Εγώ είχα παραγγείλει 2 και υποτίθεται ότι θα έρχονταν σήμερα αλλά δεν ήρθαν μου είχαν στείλει email ότι θα έρθουν τώρα δεν μου έχουν στείλει email ξέρω εγώ αν τελιώσαν ή τπτ τέτοιο μάλον δεν θα μου έρθουν όμως εσείς τι λέτε?

Πάρε ένα τηλέφωνο δώσε τον κωδικό παραγγελίας και θα μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas [Σήμερα, στις 13:37]

Επειδή βλέπω ότι πολύς κόσμος πλάκωσε να παίρνει την εν λόγο κάρτα, είπα να πάρω και εγώ μια... Αν και δεν το κόβω να παίζει εγγύηση :D

Χτές παρέλαβε ένα φιλαράκι την δικιά του, εγώ την παραλαμβάνω αύριο και σήμερα σκεφτόμουνα να προ-ετοιμάζω το παρακάτω set ψύξης για την κάρτα...

ΓΙΑ GPU:

31_big.jpg

"?http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?idx=31&data=4&disc=#

Αφού αφερεθεί ο fan και μπει ένας κανονικός 8cm και αφερεθεί και η βάση και γίνουνε τρύπες για βίδες...

Έχει τρύπες η κάρτα όπως όλες οι nvidia, αν ναι υπάρχει καμιά φωτό με την κάρτα "γυμνή

καλο φαινεται σαν σκεψη!περιμενουμε photos απο την υλοποιηση!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από beez [Σήμερα, στις 13:17]

μολις πηρα την LE στα χέρια μου. πλεον 0443 στο PCB.

θα δοκιμάσω το βράδυ τι ψάρια πιάνει...:)

σε ποιο σημειο του pcb ειναι γιατι την εχω μεσα στο κουτι και δεν βλεπω ευκολα...

και προχειρα bench:

barton @ 2400, 6800le @ 380/870, 8 pipes, 6 vertex, load 62C

3dmark 2k3 : 8901

3dmark 2k5 : 3824

next bios volt mod...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν θελω να μπω καν στον κοπο να την βγαλω να κοιταξω...με τοσα κομματια που ειχε στο ραφι τοτε,αν μαθω οτι πηρα τη "ζαβη" και αλλες ξεκλειδωνουν και τα 16 χωρις artifacts,θα φρικαρω!!μιλαω οτι ειχε τουλαχιστον 6 στο ραφι οταν την ειχα δει...!!ετσι κι αλλιως μαλλον εχουν τελειωσει ολες πια...το μονο που μενει ειναι να δουμε ποιος εxει την πιο δυνατη στα marks!

Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο ευκολο και φθηνο μοντακι που πρεπει να γινεται και στην albatron με το καταλληλο fan

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=69513&page=1&pp=25

βρε bsod μην εισαι απληστος :) τι να πουμε και οι γκαντεμηδες που δεν ανοιξαμε κανενα pipe... :upside:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pcfreak [Σήμερα, στις 21:51]

και ενα αλλο ευκολο και φθηνο μοντακι που πρεπει να γινεται και στην albatron με το καταλληλο fan

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=69513&page=1&pp=25

βρε bsod μην εισαι απληστος :) τι να πουμε και οι γκαντεμηδες που δεν ανοιξαμε κανενα pipe... :upside:

καλο το mod που εντοπισες,αλλα δυστυχως εγω δεν εχω χωρο στις pci και δεν βλεπω να γινεται τιποτα!!θελει απλα αλλα σιγουρα θα κανει δουλεια!!οσο για το δευτερο,σωστος!αλλα δεν μπορω να το αποφυγω!αν μας εφταναν αυτα που εχουμε,λεξεις οπως overclocking δεν θα ηταν στο λεξιλογιο μας!!με καταλαβαινεις,το ξερω! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 22:10]

0442 αναφερω οτι ξεκλειδωσανε ΟΛΑ χωρις κανενα προβλημα και ιχνος artifacts σε 03.

:T: μπραβο man!!πετυχες καλο κομματι!ποσταρε καποιο 3d mark...τοσοι πολλοι που την αγορασαμε,μαλλον θα εχουμε database απο ολοκληρη παρτιδα 6800!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

0442 αναφερω οτι ξεκλειδωσανε ΟΛΑ χωρις κανενα προβλημα και ιχνος artifacts σε 03.

0442 και εδω αλλα δεν ξεκλειδωνει κανενα... Μπας και κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.