Jump to content



6800 LE 90 ευρω @ πλαισιο!!


b.s.o.d.

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

τελικα πηρα και εγω την 6800λε και εκανα οτι πρεπει στο rivatuner και πηρα στην αρχικη εικονα αυτο το μηνυμα

256bit NV40 (A1,16x1,6vp) with 128 mb ram

ολα τα παιχνιδια τα παιζω χωρις αρτιφακτς και κολληματα, ενω στο 3dmark2003 χωρις overclocking αλλα με την μαμα συχνοτητα χτυπησα 9480. Ειναι καλες οι επιδόσεις και ολα γενικως τα μηνυματα που πηρα?

Link to comment
Share on other sites

χτυπησα και εγω μια σημερα (0442) αλλα δεν ημουν τοσο τυχερος οσο την 1η φορα... 16 pipes μεν, 5 vertex δε... κουλο γιατι δεν περιμενα οτι θα μου βγουν defective τα vertex. Πάντως με μαμα ψύξη έβγαλα στα 390(1.2v)/830 11900 3dmark 03 με 77.72 και σε High Quality και 05 4500 , θερμοκρασίες βεβαια 70αρες.. .Οι μνημες ψυλιάζομαι οτι συντομα θα πασχουν απο black screen προβλημα , οποτε θα δω αν βελτιωθει και το ο/c τους προσθετοντας πυκνωτες // (ετσι και αλλιως η εγγυηση δεν εχει νοημα πλεον ,απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ιδια για αντικατασταση..)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

χτυπησα και εγω μια σημερα (0442) αλλα δεν ημουν τοσο τυχερος οσο την 1η φορα... 16 pipes μεν, 5 vertex δε... κουλο γιατι δεν περιμενα οτι θα μου βγουν defective τα vertex. Πάντως με μαμα ψύξη έβγαλα στα 390/830 11900 3dmark 03 με 77.72 και σε High Quality και 05 4500 , θερμοκρασίες βεβαια 70αρες.. .Οι μνημες ψυλιάζομαι οτι συντομα θα πασχουν απο black screen προβλημα , οποτε θα δω αν βελτιωθει και το ο/c τους προσθετοντας πυκνωτες // (ετσι και αλλιως η εγγυηση δεν εχει νοημα πλεον ,απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ιδια για αντικατασταση..)

0442... Ολες ξεκλειδωσαν εκτος απο τη δικια μου ρε γμτ? Μηπως κανω οντως κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου ακριβως την διαδικασια... Δεν μπορω να πιστεψω οτι ειμαι τοσο γκαντεμης... Αλλα απο την αλλη δεν μπορει να κανω και λαθος... Ειχα ακουσει κατι περι ασυμβατοτητας με NF3, υπαρχει τετοιο ενδεχομενο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747 [Σήμερα, στις 07:22]

0442... Ολες ξεκλειδωσαν εκτος απο τη δικια μου ρε γμτ? Μηπως κανω οντως κατι λαθος?

Εεε όχι και όλες...16/6... υπήρχε και μια 16/5 :( , δεν ξερω ποσο κοβει αυτο την πραγματικότητα σε games βεβαια. Οπότε μιας και στο 03 παιζει και η cpu ρόλο (λόγω του τεστ 1) ,για ποσταρετε κανενα σκορ στο 05 , με 16/6 και πειτε και τα clocks να δω τι διαφορά έχει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 09:16]

Εεε όχι και όλες...16/6... υπήρχε και μια 16/5 :( , δεν ξερω ποσο κοβει αυτο την πραγματικότητα σε games βεβαια. Οπότε μιας και στο 03 παιζει και η cpu ρόλο (λόγω του τεστ 1) ,για ποσταρετε κανενα σκορ στο 05 , με 16/6 και πειτε και τα clocks να δω τι διαφορά έχει..

Μα εμενα δεν παει ουτε 12/5...!!@!

Link to comment
Share on other sites

ουτε 8/5 π.χ. ?? κανεις κανονικά unmask και δεν παίζουν ? η δεν φαίνεται να ενεργοποιούνται?? παντως για instant check... Αti tool , αμεσως βλέπεις αν εχεις καρακατεστραμμένο pipeline η vertex , απλά σου βγάζει απο ολο πορτοκαλι pixel στο τετράγωνο (περιπτωση με defective 4 pipeline) , εως ολο κιτρινο το τετράγωνο στην δική μου περίπτωση όταν έβαζα τον προβληματικό vertex shader

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 00:10]

0442 αναφερω οτι ξεκλειδωσανε ΟΛΑ χωρις κανενα προβλημα και ιχνος artifacts σε 03.

δοκιμασε και το 05 , σε μια που πηρε ο γειτονας , το 03 ηταν πεντακαθαρο απο αρτιφακτς, οπως και αρκετα παιχνιδια , ΑΛΛΑ στο 05 στο αεροστατο και λιγοτερο σην μαχη στο τεστ 1 , εμφανιζε καποια αρτιφακτς, οπως επισης ειδα και στο cod2 demo , ενω σε hl2 π.χ. ηταν πεντακαθαρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

τι να πω... :( δεν μπαινω στον κοπο να ρωτησω αν εχεις δοκιμασει ολους τους συνδιασμους και με την αλλη τετραδα pipelines κλπ.. μην τυχον και αυτη δεν ειναι defective

Εννοειται...Δοκιμασα πρωτα την μια, μετα την αλλη αλλα τιποτα... Εχω τους 81.15 και Riva 2.0 RC 15.7...

Link to comment
Share on other sites

saxon αν καταφερεις και τις ξεκλειδωσεις πες το κολπο... και εγω με 81.15 και Riva 2.0 RC 15.7 τις ανοιγω αλλα εχω artifacts 3dmark2k3 και κιτρινο παραθυρο στο ati tool. Και ο Αιας ειχε δυστυχως το ιδιο αποτελεσμα... μαλον ειμαστε ατυχοι σ' αυτο το γυρο :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για ξεκλειδώματα. Έχω μια ASUS V9999 TD. Αυτή είναι 6800 128 ΜΒ 12/5

Μέχρι πριν λίγο καιρό ξεκλείδωναν όλα κανονικότα και την έτρεχα 365 πυρήνα 740 μνήμες. Τελευταία όταν τα ξεκλειδώνω και πάω να κλοκάρω μου πετάει στον event viewer L2->L1 silent stress test και γενικά βλέπω στο AREA 51 artifacts και το σύστημα κολλάει που και που στα παιχνίδια. Έτσι ξαφνικά την άκουσαν τα Pipelines? Όσοι απο εσάς την ξεκλειδώσατε για δείτε στον event viewer για παρόμοια μηνύματα

EDIT: Το μήνυμα λέει το εξής

Silent Running: Stress test transition: L2 -> L1

Στο ΑΤΙ τοολ που γράφει για Pipelines,κίτρινα και τέτοια. Μόνο το κουμπάκι για scan artifacts βλέπω

@ papatsonis. Για δώσε info για αυτό με τους πυκνωτές

Link to comment
Share on other sites

οσοι κατοχοι των le , μπορουν να δουν και να ποσταρουν εδώ τι σειρα ειναι οι πρασινοι πυκνωτες(κακή τους ωρα..) που φαινονται στην φωτό (ειναι για την ταση στις μνημες), στις καρτες τους , και // τι μαξ ο/c πιάνουν στις μνημες.

Γιατι οι περισσότεροι ειναι προβληματικοι , αλλοι αμεσως και αλλοι ψοφάνε μετά απο λίγο καιρό..

post-172-1416072267,778_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.