Jump to content



6800 LE 90 ευρω @ πλαισιο!!


b.s.o.d.

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Skinny13

παω και γω να αγορασω μια

δυστηχως μονο στο Ψυχικο υπαρχουν τωρα πια

στο site πάντως δεν υπάρχουν εδώ και καιρό.

εγώ το μετάνιωσα που πήρα μόνο 1...

ειδικά όταν βλέπεις 6600 απλή στα 110+ ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

και εδω 0442 αλλα 12/6

με 16/6 λιγα αρτιφακτ σε 3dmark03,05 ktl αλλα η ποιοτητα

απαραδεκτη σε video, πρακτικα δεν μπορει να δει καποιος dvd

με 12/6 ολα οκ

επισης με 1.2βολτ παει ανετα 400/850

με 1.4βολτ παει 430/850 αλλα πολυ ζεστη στα μοφσετ

play on the safe side 1.2v και 400/850

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το πρωί πήρα την τελευταία από το κατάστημα της Κηφισιάς...

0442 αλλά ακόμα δεν έχει μπει πάνω στο μηχάνημα και δεν ξέρω τι ψάρια πιάνει...

Πάντως όπως και να έχει με 90 τέτοια κάρτα ήταν ευκαιρία...

(Ακόμα και αν δεν ξεκλειδώσει τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Χθες, στις 21:09]

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Futuremark για δες εκει μεσα αν εχει το serial που εβαλες .....

thanks man!!σωστοτατος!!εσβησα το serial number και τωρα απλα μενει να ξαναχτυπησω το σκορ για να περαστει στο ιντερνετ!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με 0442, άνοιξαν τα 4pipelines και τα 2 vertex χωρίς artifacts...

Έτσι είμαι 12x1,6vp προς το παρον...

Θα κοιτάξω αν μπορεί να ανέβει το Core Clock στα 325 και έτσι θα είμαι λίγο παραπάνω από μια ακλοκάριστη 6800 (η αλήθεια είναι οτι και την 6800 μου έτσι ακριβώς την δουλεύω 12x1,6vp 325 και 700 αντίστοιχα στα Clocks)

Αν flashάρω BIOS από 6800 αλλάζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου.

12 pipes / 6 vertex = όλα στην εντέλεια.

Με 16 pipes έχω κάποια artifacts στο 3Dmark 05 και σε κάποια παιχνίδια όπως το fear.

Mε 12p/6v/325(όπως η κανονική 6800)/700 έδωσε:

Aquamark: 7524 GFX

3DMark03: 9089

3DMark05: 3474

Drivers 81.85

Link to comment
Share on other sites

τιποτα....τιποτα!!δεν εχω λεει την pro εκδοση (χαιρω πολυ!!) και δεν μου επιτρεπεται να το ανεβασω...κρατησα το id που μου εδωσαν παντως και εσωσα το αρχειο σε μορφη 3dr...αν μου ειναι χρησιμο κατι τετοιο βεβαια!το pc δουλευε στα 3.7 με 1gb μνημη που εχωσα σημερα,με νεα παστα στην καρτα και ενα ανεμιστηρακι extra να την χτυπαει....420/920 και τα αποτελεσματα στη photo κατω...αν καποιος εχει τροπο με το 3dr αρχειο που κρατησα να μου πει καποια λυση,εδω ειμαι!φιλε admin και ολοι οι αλλοι,δωστε φωτα!

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img485.imageshack.us/img485/9098/mark20qg.th.jpg' alt='mark20qg.th.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

bourlas νομιζω οτι δε φταιει η καρτα για το βιντεο αν μου πεις μονο τι εννοεις χαλια εικονα και ποιους οδηγους εχεις

81.85 ασπρα και μαυρα πιχελ σε τυχαια σημεια τα οποια ειναι σαν να τρεχουν με την φορα σαρωσης της οθονης δεν ειναι σαν του 3δμαρκ τα οποια λιγο πολυ ειναι σαν ακινητα η μετακινουνται αρκετα αργα

(π@π@ρια εξηγηση πρεπει να το δει καποιος για να καταλαβει)

Link to comment
Share on other sites

εγω με 12/6 στο far cry παιζω με ολα full.AA high και AF 4.τα γραφικα ειναι απιστευτα και η ταχυτητα κοβει λιγακι μονο αλλα δεν γινεται ενοχλητικη...με 16/6 που και που πετυχαινω μερικες γραφικες τρυπες στο παιχνιδι!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλάβω γιατι συνδέετε τον αριθμό σειράς με την δυνατοτήτα η οχι στο ξεκλείδωμα.

εχω μια 443 η οποια τυχερός ξεκλιδώνουν ολα εκτός απο ενα vertex shader χωρις artifactas. προφανως η δικια μου GPU εγινε LE λόγο του ενός vertex shader,αυτο δεν σημαινει οτι ολες η 443 θα έχουν ίδιο αποτελεσμα.η LE μοντάρετε με GPU που δεν είναι άρτιες για 6800 και τα συμπτώματα θα διαφέρουν λογικα απο κάρτα σε καρτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από beez

δεν μπορω να καταλάβω γιατι συνδέετε τον αριθμό σειράς με την δυνατοτήτα η οχι στο ξεκλείδωμα.

καθαρα για στατιστικους λογους και μονο , τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

να ποστάρω και εγω αποτελέσματα

με 388/801 σε 3dmark05 αποτέλεσμα 4381 σε Athlon 2500+ @ 2.2 Ghz 2x256 Corsair @ 210 Mhz FSB

Αναρωτιέμε στα αποτελέσματα πεζει ρόλο η ραμ? η μονο σε παιχνίδια?

δοκιμασα και 400/850 αλλα υπήρχαν αρτιφακτς και το σκορ βγηκε γυρω στα 3800.αραγέ να φταίνε η μνημες η ο πυρήνας?- εχω την εντύπωση οτι οταν το riva λέει internal clock failed τοτε όντος παίζει πρόβλημα.

το utility της Nvidia μου έβγαζε optimal 350/750 μπαχ.....

καθόλου ασχημα πάντως για 90 ευρώ η 9800 προ είχε σκορ 2800

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.