Jump to content



Υπάρχει κανείς που θέλει να γίνει συντάκτης σε περιοδικό υπολογιστών?


Psychokiller

Recommended Posts

Ότι λέει ο τίτλος.

Ξεκινάει ένα περιοδικό πληροφορικής και τεχνολογίας από τον όμιλο Motorpress, γνωστό στο χώρο των εκδόσεων (chip, computer software, auto motor und sport και αρκετά αλλά) και ψάχνει συντάκτες.

Υπάρχει κάποιος που τον ενδιαφέρει αυτή η δουλειά?

Προϋποθέσεις:

α) Να έχει κλείσει τα 18

β) Να έχει γνώση του θέματος

γ) Να μπορεί να γράψει.

Παροχές:

α) Η αποδοχές ξεκινάνε από τα 600 κάμποσα (640 νομίζω).

β) Ασφάλιση

Η δουλειά είναι 8ωρη καθημερινή εκτός Σαβ/Κυρ (δεν υπάρχει η δυνατότητα για part time ή η δυνατότητα να δουλέψετε από το σπίτι).

Οι απορίες ευπρόσδεκτες. :flower:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sotiris

Να κάνω μια ερώτηση? (αν μπορείς -και θες- φυσικά να μου απαντήσεις).

Το περιοδικό θα είναι στα πρότυπα του chip, ή θα είναι ελληνική προσπάθεια?

Δηλαδή ζητείται συντάκτης ή μετφραστής; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Να κάνω μια ερώτηση? (αν μπορείς -και θες- φυσικά να μου απαντήσεις).

Το περιοδικό θα είναι στα πρότυπα του chip, ή θα είναι ελληνική προσπάθεια?

Sotiris σε σενα παντα θελω να απανταω :inlove::D

Το περιοδικο θα ειναι μια Ελληνικη προσπαθεια που θα εχει σαν στοχο τον μικρομεσαιο χρηστη και θα ακουλουθησει το προτυπο αλλων δυο επιτυχημενων εκδωσεων της Motorpress ακομα δεν μπορω να πω περισσοτερα... Εαν δεσμευτεις με ορκο εχεμυθειας θα σου πω κι' αλλα.... :rolleyes:

Αρχική απάντηση από feanorian82

Δηλαδή ζητείται συντάκτης ή μετφραστής; :hehe:

Λιγο και απ' τα δυο, ξερεις πως ειναι τα πραγματα στην Ελλαδα.... Αλλα σιγουρα δεν είναι μονο μεταφραστης ;)

Αρχική απάντηση από DJD

Με βασικό μισθό ψάχνετε σοβαρό συντάκτη; :...:

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο συμφωνω με αυτο....

Δυστυχως δεν ειναι στο χερι μου να το αλλαξω....

Αλλα πρεπει να δεχθεις οτι για ενα καινουργιο περιοδικο το οποιο δεν εχεις ιδεα πως θα παει σε πωλησεις δεν μπορεις να ξεκινησεις με μεγαλους μισθους....

Και οπως λεει ο

Αρχική απάντηση από ea6gka

α καλα εισαι , υπαρχουνε και χειροτερα.

Ο βασικος ειναι 560 :rip:

Προφανως η προταση δεν απευθυνεται σε καποιον που εχει μια στρωμενη δουλεια και βγαζει τα κερατα του, αλλα σε καποιον που ψαχνεται αυτο το διαστημα ή σε καποιον που τον ενδιαφερει αυτος ο τομεας.

Εαν εχετε "προσωπικες" αποριες στειλ'τε μου και πμ.

Και για εκδηλωση ενδιαφερωντος παλι πμ.

Οσοι εχετε στειλει ηδη πμ θα επικοινωνισω μαζι σας απο Δευτερα και θα σας κανονισω ραντεβου ;)

Ευχαριστω για την συμμετοχη!

Περιμενω και αλλους! Για περαστε για περιαστε! :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

όλοι ξέρετε τι είναι ο βασικός αλλα δεν ξέρετε τι σημαίνει ειδίκευση 8ωρο υπερωρίες κλπ....

καλά κρασά.....

Και εγω με τον βασικο ειμαι... Ανηκω και εγω στην χαμηλωτερη βαθηδα εργαζομενων, αυτο σημενει οτι διοικητικα ειμαι ανωτερος μονο απο τους χαμαλιδες με την διαφορα οτι αυτοι περνουν περισσοτερα. :)

Αρχική απάντηση από xrist22

Θα μπορουσες να μας πεις τελικο νουμερο σε επιθυμιες....αν θελεις?

Ετσι.. για τα στατιστικα...:)

Αν αυτο παει σε μενα θα χρειαστω μια διευκρινηση οσων αφορα στο τι εννοεις 'επιθυμιες' για να σου απαντησω. :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις :mad:

Δουλειά προσφέρει ο άνθρωπος και πάτε να τον φάτε?

Εδώ τζάμπα γράφουμε για το κέφι μας μιας και μας αρέσει ...

και μας λένε να μας πληρώσουν κιόλας?

Είναι πολύ καλή ευκαιρία.

Όποιος ξεκινήσει τη δουλειά θα γίνει σύντομα παλιός και σεβαστός. :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πειράζει που θέλω αλλά είμαι ανήλικο;;; :upside: Και χωρίς μισθό θα δεχόμουν πάντως... :p:P:P

ΥΓ: Εγώ πάντως θα γούσταρα άμα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα mini έντυπο περιοδικό στο οποίο θα μπορούμε να γράφουμε όλοι απο εδώ μέσα... Χωρίς να είναι απαραίτητος ο μισθός φυσικά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 09:47]

Βρε σεις :mad:

Δουλειά προσφέρει ο άνθρωπος και πάτε να τον φάτε?

Εδώ τζάμπα γράφουμε για το κέφι μας μιας και μας αρέσει ...

και μας λένε να μας πληρώσουν κιόλας?

Είναι πολύ καλή ευκαιρία.

Όποιος ξεκινήσει τη δουλειά θα γίνει σύντομα παλιός και σεβαστός. :smoke:

καλα πλακα κανεις τωρα?

εδω γραφουμε τσαμπα αλλα οχι 8ωρο.που την βλεπεις την πολυ καλη ευκαιρια δεν καταλαβαινω.

παλιος και σεβαστος?εχεις δει κατι παλικαρια σε τετοια περιοδικα τι κραξιμο τρωνε με αυτα που γραφουνε?

Link to comment
Share on other sites

εμένα ένα δε μου κόλλησε(άσχετα απο το ποσό)

τι με νοιάζει εμένα αν θα πιάσει η όχι το περιοδικό

συνέταιρο ψάχνει?αν ναι να κάνει ο Χ υπομονή

αλλιώς άστοχη αιτιολόγηση....

Thats All

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 11:46]

καλα πλακα κανεις τωρα?

εδω γραφουμε τσαμπα αλλα οχι 8ωρο.που την βλεπεις την πολυ καλη ευκαιρια δεν καταλαβαινω.

παλιος και σεβαστος?εχεις δει κατι παλικαρια σε τετοια περιοδικα τι κραξιμο τρωνε με αυτα που γραφουνε?

Μα βρέ κορόιδο το λές και μόνος σου.. εδώ γράφεις τσάμπα όλο το 24ωρο, όχι το 8ωρο, και δεν παίρνεις μία.. και εκεί που θα παίρνεις και 500 ευρόπουλα σε χαλάει? Αχαριστία.... LMAO

edit: ’σε τα τυχερά... θα πηγαίνεις τον καφέ της προυσταμένης και θα σου λέει φτιάξε μου τα "καλώδια"(γυναίκες δηλητήριο). Το θέμα είναι να μην σου λέει ο προυστάμενος σκίψε ευλογημένη :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 12:30]

Μα βρέ κορόιδο το λές και μόνος σου.. εδώ γράφεις τσάμπα όλο το 24ωρο, όχι το 8ωρο, και δεν παίρνεις μία.. και εκεί που θα παίρνεις και 500 ευρόπουλα σε χαλάει? Αχαριστία.... LMAO

να δω τι αλλο θα ακουσω σημερα.

ΟΛΟ το 24ωρο που το βλεπεις?οποτε γουσταρω γραφω.και γραφω γιατι ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΙΟΛΑΣ απο τους υπολοιπους.

καμια σχεση το ενα με το αλλο.αφου απο οτι βλεπω σ αρεσει πολυ πηγαινε να παιρνεις για κανονικο 8ωρο την 500αρου.συγγνωμη αλλα εγω εχω καλυτερα πραγματα να κανω στο 8ωρο της μερας απο το παιρνω 500 το μηνα:TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.