Jump to content



Star Wars Empire at War


Vasot

Recommended Posts

Aν και εχω ψιλοβαρεθει οτι αφορα Star wars το συγκεκριμενο παιχνιδι μου φαινεται

μουρλια :D

εξαλλου προερχεται και απο μελη της πρωην Westwood και δημιουργοι των παιχνιδιων Command and Conquer (δεν δουλευουν ολοι μονο για την ΕΑ) με το ονομα τωρα Petroglyph οποτε μαλλον προκειται για πρωτης ταξεως τιτλος :T:

Προκειται για το πρωτο strategy που θα συνδυαζει μαχες Homeworld (στο διαστημα) και μαχες Command & Conquer (στο εδαφος)

Απο οτι ακουγεται επισης θα παρουσιαζει και ενα εντελως μη Linear Campaign (σε στυλ Rome Total War) οπου ο παικτης θα μπορει να καταλαμβανει τους πλανητες που αυτος θελει στο ονομα της Αυτοκρατοριας η της Συμμαχιας και να κανει τις στρατηγικες κινησεις που αυτος θελει στον κοσμο των ταινιων του Star Wars

Τα γραφικα φαινονται επισης αρκετα εντυπωσιακα

-Επισημο Site-

http://www.petroglyphgames.com/games/starwars.php

-Kαι τo Playable Demo-

http://www.3dgamers.com/news/more/1096483786/

Βγαινει τον Φεβρουαριο

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το demo.Απαιτει 1.5gb στο δισκο παρακαλω.Εχει την engine του Generals.Στο συστημα μου παει τελεια με 4xAA στα 1280χ960.Εχει παρα πολλα στοιχεια απο turn based strategy τυπου rome total war.Σε θεμα gameplay απο τα λιγα που ειδα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Δεν είναι σοβαροί, μία αποστολή 742 Mb; Όλο το παιχνίδι πόσο θα είναι;

Αν χώρεσαν τη μηχανή γραφικών-ήχου κτλ σε 750 mb το πλήρες παιχνίδι με ένα DVD κοντά στα 4GB καλά θα είναι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε το DEMO του παιχνιδιου εχoυν βγει MOD που του δινουν FULL GAME χαρακτηριστικα :D

Τα 750ΜΒ του Demo εχουν κλειδωμενο υλικο

http://pff.swrebellion.com/index.php?topic=1955.msg32249#msg32249

Ενα παραδειγμα

STAR WARS EAW DEMO MOD

I spend some time in the XML Sheets and found a way to remove locked planets, one at a time. So i spend the whole day until i finily had enough Systems up and running.

So what do you get with the small universe mod:

1. 22 playable Systems

2. new starting Point for the Empire

3. one new Hero for each side

4. Ki turned on

5. Each Planet has a combination of the 4 available maps(currently taken out due to some problems)

6. compatible to Chriz mod(Starting Resources and some other features do not work, because they use the same files)

7. it now contains 2 Folders, one for the rebels and an other for the Empire

Link to comment
Share on other sites

speaking of the demo μου αρεσε πολυ ! μολις τελειωσα το tutorial και εχω καραγκ@βλωσει, σημειωτεον οτι ποτε δεν ειμουν φανατικος RTSας, λιγο πιο μεγαλη ποικιλια στα themes να ειχε, ειναι συμπαθητικα αλλα τα εχω ακουσει 38923408428 φορες σε αλλα SW games και ταινιες, ελεος δλδ :p

Link to comment
Share on other sites

Tα γραφικα δεν ειναι τοσο ωραια οσο φαινονται βεβαια στα screenshots

Tα περιμενα καλυτερα

και ουτε σαν strategy ειναι κατι το διαφορετικο απο θεμα τακτικων οπως το Command and Conquer

οποτε οσοι περιμενουν τακτικες βαθους Rome total war μαλλον θα απογοητευτουν

Παρολα αυτα ειναι αρκετα διασκεδαστικο παιχνιδι με αξιολογα στοιχεια, και στην τελικη του full εκδοση θα ειναι πιθανοτατα καλυτερο :T:

Ασε που θα ειναι και high modable

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ η προσθήκη Cinematic View της μάχης. Τα γραφικά είναι κατώτερης γενιάς, σε σύγκριση με κάποια άλλα παιχνίδια του χώρου,αλλά πάλι αυτό είναι Demo,οπότε ίσως υπάρχουνε βελτιώσεις.....αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.