Jump to content



Σωλήνες για υδρόψυξη; (Για θεσ/νίκη)


obijuan1983

Recommended Posts

Από μαγαζί με υλικά που έχουν σχέση με οικοδομή και κατασκευές ή λάστιχα νερού γενικά... αλφαδολαστιχο ρε φτηνό και καλό.

Οι τιμές είναι ξεκινούν κάτω από το ευρώ το μέτρο

Σε ενδιαφέρει να είναι διαφανές (ή ότι χρώμα νομίζεις) και σχετικά εύκαμπτο χωρίς να τσακίζει εύκολα σε μεγάλες γωνίες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 30λεπτο έστησα τελικά την υδρόψυξη με λάστιχο αλφαδολάστιχο 1/2 της ίντσας.Το μόνο μειονέκτημα έίναι ότι δεν είναι ευκαμπτο. :getlost:

Αυτό στο praktiker είναι εύκαμπτο;

Βέβαια θα ψάξω και στο χειρουργείο:innocent: :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασίες είμαι στα 26/38 στον επεξεργαστή και 34/39 στην κάρτα γραφικών,καλά είναι με το σύστημα της υπογραφής;

Χωρίς όμως καλή εξαέρωση έχει πάρα πολυ αέρα στο κύκλωμα:bye:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πες μας αλλά δε νομίζω αυτοί του praktiker να είναι ποιο εύκαμπτοι τουλάχιστον να μην τσακίζουν εύκολα.

Αυτοί που υπόσχονται πολλά είναι οι ημισιλικονουχοι μισής ίντσας που έλεγε ο unseen, αρκετά ενδιαφέρον αν μπορείς να τους βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Eheim σωλήνας από την αγγελάκη , είναι ένα υπόγειο το οποίο πουλαέι ενυδρία κτλ. νομίζω λέγεται αμαζόνιος το κατάστημα . Πολύ καλός σωλήνας σε διάφορες διατομές και πολύ εύκαμπτος

Link to comment
Share on other sites

Αλφαδολάστιχο απο αλφαδολάστιχο αλλάζει , ειχα πάρει και εγώ μια φορά αλφαδολάστιχο σκληρο τόσο που ήθελε μπρίκι + καυτο νερο για να μπει σε ρακορ . Γενικά όμως εχω βρεί ενα που είναι σαν tygon [μαλακο <-> ευκαμπτο] απλα δεν εχει την τοσο μεγάλη ανοχή σε σπασίματα [το οποιο δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα απλά βάζεις 2 γωνίες και τέρμα] .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

Eheim σωλήνας από την αγγελάκη , είναι ένα υπόγειο το οποίο πουλαέι ενυδρία κτλ. νομίζω λέγεται αμαζόνιος το κατάστημα . Πολύ καλός σωλήνας σε διάφορες διατομές και πολύ εύκαμπτος

Το κατάστημα Αμαζόνιος είναι γνωστό στους ενυδρειοφιλους ακόμα και στην Αθήνα.

ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ

Αγγελάκη 17, Περιοχή Εκθεση

Τηλ.: 2310 272217

Φυσικά οι σωλήνες που έχουν αυτά τα μαγαζιά είναι σκληροί και τσακίζουν σχετικά δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί αν δεν κάνω λάθος είχε 2 ειδών σωλήνες : Τον eheim και έναν άλλο αγνώστου ταυτότητας διάφανο ο οποίος είναι όπως τα λες , σκληρός και δύσκολα τσακίζει . Από τον eheim όμως δεν είχα κανένα απολύτος πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.