Jump to content



Θα κάνετε μετάβαση στα νέα Windows 7?


GeorgeVasil

Θα κάνετε μετάβαση στα νέα Windows 7?  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

H Release Candidate 1 (7100) εκδοσή των επερχόμενων Windows 7 είναι γεγονός.

Σύμφωνα με αυτά που διαβάζετε/δοκιμάζετε θα κάνετε μετάβαση στα νέα Windows?

Ναι/Όχι και γιατί? :p

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε επαγγελματικο επιπεδο δεν προσφερουν τιποτα παραπανω απο τα XP, και το κοστος μεταβασης και εκπαιδευσης ειναι πολυ μεγαλο.

Καλυτερα να παω σε UBUNTU..

Τα 7 ειναι για τον Σωλονα να πεζει κανα COD :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι!

εχω δοκιμασει αρκετες απο τις beta εκδοσεις και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος.

αν βαλουν και μια toolbar για τον media player οπως αυτη που υπαρχει σε XP/Vista θα ειμαι καλυμενος :p

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δοκιμάσει καν 7 ακόμα αλλά με όσα έχω διαβάσει και λέγονται στο net.. ( καλύτερα από Vista κλπ )

ε θα πάω... είναι σε φάση να μου λένε τα Vista "μην φύγεις που θα βρεις χειρότερα"

Link to comment
Share on other sites

sVista Δεν εχω βαλει ποτε, τα Xp με βολευουν. Οταν κατσω σε καποιο πισι που να εχει 7αρια και μ'αρεσουν θα βαλω! Αλλα θα προσπαθησω να αποφυγω τα βιστα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπει άλλη μια επιλογή κατά την γνώμη μου, αυτή του όταν θα βγουν σε final θα τα δοκιμάσω και ανάλογα θα πράξω.

Τουλάχιστον εγώ αυτό θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα περίπου τα έχω και μπορώ να πω ότι ειδικά αν έχει κανείς Vista το να πάει σε 7 είναι μονόδρομος.

Πολύ ελαφρύτερα, πολύ καλύτερο boot time και το σημαντικότερο για μένα: επιτέλους gigabit ταχύτητες στο τοπικό δίκτυο. Τα Vista έχουν γνωστή ανίατη ασθένεια σ αυτό το θέμα (ειδικά αν παίζει μουσική το pc παράλληλα).

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα περίπου τα έχω και μπορώ να πω ότι ειδικά αν έχει κανείς Vista το να πάει σε 7 είναι μονόδρομος.

Πολύ ελαφρύτερα, πολύ καλύτερο boot time και το σημαντικότερο για μένα: επιτέλους gigabit ταχύτητες στο τοπικό δίκτυο. Τα Vista έχουν γνωστή ανίατη ασθένεια σ αυτό το θέμα (ειδικά αν παίζει μουσική το pc παράλληλα).

Μεγαλη βελτιωση και με usb συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

Στο μικρό ποσοστό που χρηισμοποιώ Window$ δεν πρόκειται να αλλάξω τα XP τα επόμενα χρόνια. Όχι γιατί είναι καλά, αλλά είτε λόγω δουλειάς είτε επειδή οι περισσότεροι γνωστοί/φίλοι/συγγενείς στους οποίους παρέχω αφιλοκερδώς τεχνική υποστήριξη έχουν XP. Και ναι, το ποσοστό μου χρήσης Linux είναι πολλαπλάσιο από των Window$ αλλά ούτε αυτό είναι το κύριο OS μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ windows γιατί δεν παίζω παιχνίδια. Έχω 2 pc (laptop και desktop) 6ετίας και κάποια σαπάκια όλα με linux.

Τo laptop είχε αγοραστεί με xp και θα παραμείνει (και) με αυτά για λόγους συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.