Jump to content



Phase Change Controller


gsmaster1416003178

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Τίποτα ρε συ Χρήστο. Ευκαιρία να εξασκήσω και την Delphi. Το δουλεύω σιγά σιγά (γιατί έχω και την τελευταία εξεταστική τον Ιούνιο) και μετά θα έχω άφθονο χρόνο για να καταπιαστώ με αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Αν και ο αρχικός σχεδιασμός ήταν να γίνει με ψηφιακό αισθητήριο, μια και μόνο δοκιμή με αναλογικό αισθητήριο μας έπεισε να το κάνουμε αναλογικό. Είναι κατα πολύ πιο γρήγορο. Χρειάζεται βέβαια σωστό καλιμπράρισμα.

Για το καλιμπράρισμα, ενώ το σύστημα βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής, πατάμε τα πλήκτρα DOWN+EXIT. Το σύστημα μας ρωτάει για Total Reset. Κάνουμε Total Reset και μετά μας ρωτάει για καλιμπράρισμα. Αφού βάλουμε τον αισθητήρα για κάποιο χρόνο σε πάγο, πατάμε ΟΚ και το καλιμπράρισμα γίνεται αυτόματα.

Εναλλακτικά αν δεν θέλουμε να κουβαλάμε παγάκια, μπορούμε, αφού βγάλουμε τον αισθητήρα να βραχυκυκλώσουμε το μεσαίο ποδαράκι με το δεξιό στην πλακέτα όπως την βλέπουμε απο την πλευρά των εξαρτημάτων, και να πατήσουμε ΟΚ.

Προσοχή: Πρίν ξανα-εκκινήσετε το σύστημα, ρυθμίστε τις κατάλληλες θερμοκρασίες εκκίνησης - ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 10:47]

Πσολωνα ωραιο εγινε :) Μεγειες...

frost ελα να παρεις. Αλλο ενα υπαρχει..

Χρήστο για μένα έχει κανένα μια που έχεις κι εκεί το phase μου??? Δεν με ενδιαφέρει το χρώμα της οθόνης. Καλή είναι και η πράσσινη!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ώπα δικός μας εσύ, που βρέθηκες εδώ...

Πράσινες οθόνες βρίσκεις παντού. Αρνητικές μπλέ και άλλα χρώματα δεν ξέρω που θα βρεις, αυτές που δίνουμε εδώ τις φέρνουμε απ όξω.

αμα έχεις όρεξη να πειραματιστείς όμως υπάρχει κι ένας οδηγός στο hlektronika.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

Για 100euro που κανει αξίζει και παρα αξίζει αυτό το θηριακη!!!!

Μαζί με το Phase του unseen είναι ο καλύτερος συνδυασμός με την καλύτερη τιμή και την κορυφαία απόδοση

100ε?

Δεν ξέρω ρε φίλε αν αξίζει..

δλδ να κάνει το 1/2 της τιμής ενός μονοβάθμιου το βρίσκεις λογικό?

Δεν λέω...ωραίο παιδιά...μπράβο....αλλά προτιμώ να παίζω με τις μπρίζες(διακοπτη) παρά να δωσω το 100ε...

Βέβαια αυτό είναι η αποψή μου έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

100ε?

Δεν ξέρω ρε φίλε αν αξίζει..

δλδ να κάνει το 1/2 της τιμής ενός μονοβάθμιου το βρίσκεις λογικό?

Δεν λέω...ωραίο παιδιά...μπράβο....αλλά προτιμώ να παίζω με τις μπρίζες(διακοπτη) παρά να δωσω το 100ε...

Βέβαια αυτό είναι η αποψή μου έτσι..

Ο καθένας κάνει αυτό που γουστάρει ρε συ

Εγώ πάντως θα προτιμούσα να δώσω 500 στον unseen για ένα μονοβαθμιεο και όχι 900 σε καμιά εταιρία που βγάζει κάτι και θα μπορούσε να είναι καλύτερο και πιο φτηνό

Δηλαδή τι λιγότερο κάνει ο Xρήστoς και έχουνε 400 ευρώ διαφορά??? Ε???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.