Jump to content



Phase Change Controller


gsmaster1416003178

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Φιλε an7 επειδη το θεμα με τις τιμες για τα Phase ειναι λιγο περιεργο σε παρακαλω να μην ξανα αναφερθουμε. Αν εσυ φτιαχνεις Phase με 200 ευρω μπραβο σου. Εμενα τα δικα μου ειναι παρα πολυ ακριβοτερα. Για να εχω το κεφαλι μου ησυχο δεν θελω να παιζουν οι φιλοι και γνωστοι μου με "πριζες". Οσο για την τιμη του controller ειναι παρα πολυ χαμηλη σε σχεση με την δουλεια που εχει ριξει το παλικαρι.

Οn topic

Μπραβο john! Αντε γιατι μου ζητανε συνεχεια.

Νεα single stage με controller onboard στον στανταρ εξοπλισμο εντως των ημερων!

Υγ.Δεν εχει 100 πλεον by the way.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Φιλε an7 επειδη το θεμα με τις τιμες για τα Phase ειναι λιγο περιεργο σε παρακαλω να μην ξανα αναφερθουμε. Αν εσυ φτιαχνεις Phase με 200 ευρω μπραβο σου. Εμενα τα δικα μου ειναι παρα πολυ ακριβοτερα. Για να εχω το κεφαλι μου ησυχο δεν θελω να παιζουν οι φιλοι και γνωστοι μου με "πριζες". Οσο για την τιμη του controller ειναι παρα πολυ χαμηλη σε σχεση με την δουλεια που εχει ριξει το παλικαρι.

Οn topic

Μπραβο john! Αντε γιατι μου ζητανε συνεχεια.

Υγ.Δεν εχει 100 πλεον by the way.

Σορρυ παιδιά...εγώ δεν είπα πουθενά"Σιγα ρε...εγώ φτιάχνω με 200ε phase...."

Σε παρακαλώ πολύ μην βάζεις λόγια π δεν είπα...την τιμή ΑΛΛΟΣ ΤΗΝ ΑΝΕΦΕΡΕ...οπότε μην τα ρίχνεισ σε μένα.

Και το 1/2 το έβαλα κατα προσέγγηση...και για αυτό δεν έβαλα καθαρή τιμή....άμα θές διαγράφω εντελώς το ποστ μου..

Οκ σίγουρα το παλικάρι έχει χώσει δουλειά...αλλα το θέμα είναι σε τι θα χρησημεύσει και πού...οκ..sto phase...αξίζει 100ε από το να έχεις απλά ένα διακόπτη on/off και ενα ποτενσιομετρο?

Αυτό ρωτάω εγώ...

Piece man..δεν είχα κακή διάθεση...μην χαλάσουμε τις καρδιές μας ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΡΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

ΕΔΙΤ: Και πουθενά δεν έκανα σύγκριση τιμής...ούτε σχολίασα την τιμή(των phase)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Φιλε an7 επειδη το θεμα με τις τιμες για τα Phase ειναι λιγο περιεργο σε παρακαλω να μην ξανα αναφερθουμε. Αν εσυ φτιαχνεις Phase με 200 ευρω μπραβο σου. Εμενα τα δικα μου ειναι παρα πολυ ακριβοτερα. Για να εχω το κεφαλι μου ησυχο δεν θελω να παιζουν οι φιλοι και γνωστοι μου με "πριζες". Οσο για την τιμη του controller ειναι παρα πολυ χαμηλη σε σχεση με την δουλεια που εχει ριξει το παλικαρι.

Οn topic

Μπραβο john! Αντε γιατι μου ζητανε συνεχεια.

Νεα single stage με controller onboard στον στανταρ εξοπλισμο εντως των ημερων!

Υγ.Δεν εχει 100 πλεον by the way.

Nice work mate και γενικά σε όσους εργαστήκαν για αυτό

Πάντως ότι και να λένε η τιμή που έχετε στο Phase είναι ανταγωνιστική και πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει σε όλους τους τομείς σε σχέση με τα εργοστασιακά

Υπάρχει περίπτωση να μπει και δεύτερο μανόμετρο???(υψηλής και χαμηλής???)

Τι άλλα εξτρα μπορείς να κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

Η τιμή ανέβηκε η έπεσε???

Μπορείς να πεις και μια τιμή απλός να υπάρχει για το ολοκληρωμένο Phase σου???

Υπάρχει περίπτωση να μπει και δεύτερο μανόμετρο???(υψηλής και χαμηλής???)

Τι άλλα εξτρα μπορείς να κανείς???

Τιμές εξτρα και τα ρέστα σε πμ στον unseen παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

Nice work mate και γενικά σε όσους εργαστήκαν για αυτό

Πάντως ότι και να λένε η τιμή που έχετε στο Phase είναι ανταγωνιστική και πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει σε όλους τους τομείς σε σχέση με τα εργοστασιακά

Τώρα εσύ που είδες να λέω αν η τίμή είναι άσχημη η όχι...εγώ δεν την ήξερα καν...αλλά εσύ από ότι φαίνεται πάς να απαντήσεις για να απντήσεις χωρίς να έχεις καταλάβει τι γράφει ο καθένας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Τώρα εσύ που είδες να λέω αν η τίμή είναι άσχημη η όχι...εγώ δεν την ήξερα καν...αλλά εσύ από ότι φαίνεται πάς να απαντήσεις για να απντήσεις χωρίς να έχεις καταλάβει τι γράφει ο καθένας...

Μα δεν αναφέρομε καν σε σένα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

Μα δεν αναφέρομε καν σε σένα..

Σε ποιον αναφερεσαι ρε μάγκα?...όταν ο Χρήστος αναφερώταν σε μένα?

Εκτός και αν πάλι δεν κατάλαβες τι έγραφε ο Χρήστος και απάντησες για να απαντήσεις....ελεος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Mod να σβήσει τα 4 τελευτά πόστ πλιζ

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Σε ποιον αναφερεσαι ρε μάγκα?...όταν ο Χρήστος αναφερώταν σε μένα?

Εκτός και αν πάλι δεν κατάλαβες τι έγραφε ο Χρήστος και απάντησες για να απαντήσεις....ελεος

Στον χρηστό αναφερόμουνα ΓΕΝΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε να μην ξανα πουμε τιμες?

Απλα οταν γραφεις:

δλδ να κάνει το 1/2 της τιμής ενός μονοβάθμιου

και ο djalex οπως πολυ σωστα λες εχει αναφερει 100 ευρω τοτε ειναι σαν να λες οτι τοσο κοστιζει ενα Phase. Εγω τουλαχιστον αυτο καταλαβα.

Επισης επειδη το χρησιμοποιω στο δικο μου πανω απο 3 μηνες εχω να πω οτι εντελει ειναι must. Τα μηχανηματα που φτιαχνω ειναι για 24/7 και για ολους με αυτο συνεπαγετε. Πχ θα πρεπει και η αδερφη μου , η θεια μου , ο πατερας μου και γενικα οποιος θελει να κατσει στο pc να κανει δουλεια να μπορει να το ανοιξει και να το κλεισει με ασφαλεια και χωρις να ξερει τι και πως. Αν θες μπορω να σου στειλω ενα να το δοκιμασεις και να μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε unseen και 200...300...400 να σου στοιχιζει τι τον νοιαζει τον αγοραστη, σημασια εχει ποσο το πουλας, αν τον συμφερει αγοραζει το δικο σου. Εμενα και 10Ε να σου κοστιζε και να το πουλαγες 100 αν ηταν πιο φτηνο απο το ανταγωνισμο τελικα θα το αγοραζα. Κανεις δεν κανει οτι κανει τσαμπα. Και αλλωστε δεν ειναι μονο τα υλικα που πληρωνεις σε μια κατασκευη. Οποτε γιατι κολλατε ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλο να δημιουργούνται λαθος εντυπώσεις για κανένα θέμα. Ετσι και για αυτο ο Χρήστος ζήτησε να μην γίνεται λόγος για το θέμα των τιμών.

Δεν νομίζω ότι θα μας κάνει τόσο κόπο να το σεβαστούμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Mπορουμε να μην ξανα πουμε τιμες?

Απλα οταν γραφεις:

και ο djalex οπως πολυ σωστα λες εχει αναφερει 100 ευρω τοτε ειναι σαν να λες οτι τοσο κοστιζει ενα Phase. Εγω τουλαχιστον αυτο καταλαβα.

me too

ο controler εχει software για τα windows??

Υπάρχει περίπτωση να μπει και δεύτερο μανόμετρο???(υψηλής και χαμηλής???)

Τι άλλα εξτρα μπορείς να κανείς???

window???

lamps???

Link to comment
Share on other sites

usb to serial.

εδώ και το τελευταίο update του soft. Κάτω δεξιά το tray icon στην εικόνα.

traywithtemp0vz.th.jpg

το κακό είναι ότι αν και καλοκαίρι έχω μπλέξει πολύ άγρια ( προετοιμασία για phd :( ) και δεν εχω και πολύ χρόνο free.. Περιμένω και καμιά πλακέτα από τον Γιάννη για να γίνουνε οι ρυθμίσεις της σειριακής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris

usb to serial.

εδώ και το τελευταίο update του soft. Κάτω δεξιά το tray icon στην εικόνα.

traywithtemp0vz.th.jpg

το κακό είναι ότι αν και καλοκαίρι έχω μπλέξει πολύ άγρια ( προετοιμασία για phd :( ) και δεν εχω και πολύ χρόνο free.. Περιμένω και καμιά πλακέτα από τον Γιάννη για να γίνουνε οι ρυθμίσεις της σειριακής.

Πολύ καλό cmaris και αφού υπάρχει και δυνατότητα usb ακόμα καλυτέρα!!!!

Συγχαρητήρια από μένα

Πόσους αισθητήρες θερμότητας έχετε βάλει???

Για τα φανακια υπάρχει δυνατότητα να δεις rpm??

Μέχρι 4 φανακια παίρνει????

Link to comment
Share on other sites

thanks..στο software εχω βάλει 4 fans αλλά στην πλακέτα δεν ξέρω πόσους θα έχει. Αισθητήρες τα πρώτα μοντέλα από ότι ξέρω θα μετράνε μόνο evaporator temp αλλά στο soft έχω κάνει την υποδομή και για μελλοντικά άλλους.

Για περισσότερα details ο Γιαννης (gsmaster) είναι ο ειδικός πάνω στο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.