Jump to content



[hwbot] SuperPi 1M Ranking


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 2,7k
  • Created
  • Last Reply
@9000+rpm ωραίο ρεύμα...! με ψύξη είσαι εκεί...?! το έχεις το sub7! :D

οι μνήμες δεν σφίγγουν άλλο?

Ψυξη εχω της υπογραφης, (prolimatech)!

Τις μνημες δεν τις εχω πολυ ψαξει που και ποσο φτανου, εκει ειναι στα μαμα τους.

Το sub7 δεν το επιασα τι εννοεις:p

Link to comment
Share on other sites

κάτω από 7 δευτερόλεπτα εννοώ ορέ!!! άμα δεν βγεις το βραδάκι ή βγεις και γυρίσεις με όρεξη.... κλείσε το δωμάτιο σου..... φόρα ένα μπουφανάκι...... άνοιξε το παράθυρο να παγώσει λίγο ο τόπος και benchare :D :D :D :D

Για σφίξε λίγο μνήμες... tweaks έχει βάλει φαντάζομαι ε?

Link to comment
Share on other sites

εννοώ να έχεις κάνει κάποιες ρυθμίσεις στο λειτουργικό ώστε να έχεις καλύτερα αποτελέσματα :D το πιο απλό πχ να το έχεις βάλει real time priority από την διαχείριση διεργασιών το superpi

Οχι δεν εχω κανει τιποτα..

Απλως το ετρεξα:p

Αν θες δωσε more info περι tweaks..

Καλυτερα μεσω pm να μην χαλαμε και το νημα!

Link to comment
Share on other sites

κάντο και τρέχτω πάλι με τις ίδιες ρυθμίσεις να δεις διαφορά :D περιμένω :D

Sub 7 κάτω από τα 5.25GHz δεν βγάζει με την καμμία Νίκο.

Ούτε με τις μνήμες στα DDR3-2100 6-6-5-17.

Από τότε που έφυγες από την "δράση" έχουνε αλλάξει άρδην τα πράγματα.

Στους Sandy Bridge και τους Core i5/i7 στο Pi1M οι μνήμες από τέζα χαλαρά στο τσίτα σφιχτά και στον Θεό δεν δίνουνε πάνω από 0.1s ( 100ms ).

Τα δε tweaks πάλι τίποτα.

Δεν είναι Athlon 64 που έκανες copy-wazza στο 1M και κέρδιζες 0.8s :p

Link to comment
Share on other sites

9000+rpm, για δοκιμασε παιζει με κανα 55αρι multi?

Mε 55 multi δεν παιζει απο οσο δοκιμασα, τουλαχιστον μεχρι το 1,53 ρευμα που εδωσα, παραπανω ρευμα δεν εδωσα και ουτε προκυτε, φοβαμαι, αν και εχω δει οτι καποιοι για bench δινουν και πανω απο 1,6volt αλλα δεν θελω να τον ψησω..:p

Για την ιστορια το καλυτερο που εχω καταφερει για να τρεχω bench-akia ειναι 53χ103,8= 5,5ghz, αλλα φυσικα με απογορευτικη ταση >1,5volt..

Αυτο που με ενδιεφερε περισσοτερο ειναι να εχει τα 4,8-5,0ghz με καλη ταση, πραγμα που το κανει.. :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.