Jump to content



2 7600GT OR 1 7900GT;


theoamd

Recommended Posts

Αληθεύει;Ακουσα οτι 2 7600GT είναι καλύτερα από 1 7900GT;ΠΟΙα εταιρεία που έχει φτιαξει 7600 έχει βάλει περισσότερες pipelines,γιατί έχω ακούσει ότι άλλες βάζουν 12 και άλλες 16.

Οποια κι αν προτείνετε ποιας εταιρείας;

Τέλος αν είναι πολλοί μεγάλοι οι χρονισμοί (όπως της χφχ)μετά από καιρό ενδέχεται να χαλάσει η κάρτα;

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Στη θέση σου θα προτιμούσα την 7900GT. Ή ακόμα καλύτερα μια 512 X1800XT. Και από άποψη κατανάλωσης ρεύματος, θερμοκρασίας, αλλά και επιδόσεων. Δεν υπάρχει πιθανότητα κάρτες σε SLI να είναι καλύτερες από μια πολύ καλύτερή τους single.

Link to comment
Share on other sites

Μία 7600GT για οικονομία. Μία 7900GT για επιδώσεις. ΌΛΕΣ οι 7600GT έχουν 12 pipes. Αυτό ΔΕΝ μπορεί να αλλάξει.

Τα επιπλέον mhz στις κάρτες, π.χ. της XFX καλύπτονατι πλήρως από εγγύηση. Νομίζω αυτό αρκεί. Θα σου πρότεινα πάντως την ποιο φτηνή της αγοράς, για την ώρα, την Albatron του Πλαισίου.

Δύο 7600GT σε SLi βάζεις μόνο για ψυχολογικούς λόγους, ώστε να μην βλέπεις την μία PCIe κενή ή για να λες ότι έχεις SLi.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω καλύτερα μία 7900 κυρίως για το θέμα το οικονομικό....τώρα από Sli δεν ξέρω...αλλά κοίτα αν πάρεις τώρα την 7900Gt (που δεν ξέρω πόσο κάνει) πεεριμένεις κανα 6άμηνο και πέρνεις άλλη μία αν δεις ότι δεν σε καλύπτει αυτή(που δεν νομίζω...) και στήνεις και καλύτερο Sli...;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stefanos9

7900GT η better 512 X1800XT και απο μενα...

και για οικονομια και για επιδωσεις...(πουλας την παλια..)

2χ7600gt = γιοκ = παλι 128 bit bus..:toomuchne

Οχι μόνο την κάρτα και το m/b kai to psu ενδιαφέρεσαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνεις το SLI καλύτερα?

Αρκετά με παίδεψε.

7900GT κι από μένα με κλειστά μάτια.

Για ένα χρόνο που θα την κρατήσεις (μια και μετά θα πάμε σε Vista και DX10), θα παίζει μια χαρά όλα σου τα παιχνίδια.

Ευκολότερα πετάς - πουλάς μια κάρτα 7900 από δυο 7600.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.