Jump to content



Dreamfall - Thread contains SPOILERS!!!!


MasterDAL

Recommended Posts

Τελικά πολύ μέτριο (μην πω τίποτα χειρότερο).

Όχι πως το πρώτο ήταν και τίποτα τρομερό (κλασικό παράδειγμα υπερεκτιμημένου παιχνιδιού λόγω λειψυδρίας στην αγορά των adventure).

Αν εξαιρέσεις τα πανέμορφα σκηνικά και τους καταπληκτικούς φωτισμούς άστα να πάνε.

Περπατάς και μιλάς όλη την ώρα χωρίς να κάνεις τίποτα στην ουσία μπας και στροφάρει ο εγκέφαλος.

Δεν σχολιάζω τον απαράδεκτο σχεδιασμό των γρίφων: Ή δεν θα είναι γρίφοι στην ουσία (το μιλάω σε κάποιον για να μου πει που να πάω δεν είναι γρίφος) ή θα έχουν τραγικά κενά (πχ το να πρέπει να ακούσεις ένα ήχο ανάμεσα σε 100 άλλους (γενικά η μουσική του είναι πολύ καλή), να πρέπει μετά να το συνδυάσεις με κάτι άλλο αλλά να μην μπορείς να πας πίσω να το ξανακούσεις, είναι απλώς κλασικό παράδειγμα απαράδεκτου σχεδιασμού αποτέλεσμα του γεγονότος ότι πλέον όλοι κοιτάνε τα γραφικά και δεν υπάρχει πλέον άνθρωπος να ασχοληθεί με την ουσία των παιχνιδιών που είναι το gameplay).

Εν κατακλείδι: Αν είναι να παίζω τέτοια adventure που το μόνο που προσφέρουν είναι ωραία γραφικά και μουσική γιατί να μην κάτσω σας άνθρωπος να δω μία ωραία ταινία ή να ακούσω ένα ωραίο δίσκο;

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα τι να σου πω ρε παιδακι μου!??!?!?!

Περιμενω 3 μερες να κατεβει (το demo φυσικα μην παρεξηγηθουμε και αρχισεις να με λες κλεφτη, λησταρχο κλπ κλπ :D ), και μολις κατεβαινει χτες, καθεσαι και πετας αυτο το ποστ, και μου κοβεις ολη την χαρα να παω σπιτι να παιξω adventuraki μετα απο τοσο καιρο... Παλι oblivion εχει το προγραμμα σημερις....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 11:24]

Ε τωρα τι να σου πω ρε παιδακι μου!??!?!?!

Περιμενω 3 μερες να κατεβει (το demo φυσικα μην παρεξηγηθουμε και αρχισεις να με λες κλεφτη, λησταρχο κλπ κλπ :D ), και μολις κατεβαινει χτες, καθεσαι και πετας αυτο το ποστ, και μου κοβεις ολη την χαρα να παω σπιτι να παιξω adventuraki μετα απο τοσο καιρο...

Εμένα να δεις... 5 ημέρες κατεβάσματος έχει κλείσει ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω αυτό που βλέπω, τόσο μόγγολος ο installer του; 5.3GB έχω ελεύθερα στο ένα partition και 30GB στο άλλο και ακόμα δεν έχω επιλέξει πού να το κάνει install. Τί να κάνω; :tomato:

edit: Ελευθέρωσα χώρο στο C και τώρα εντάξει. Αλλά δεν το πιστεύω ότι είναι τόσο ηλίθιος ο installer του!

post-1166-1416072590,9367_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman

Εμένα να δεις... 5 ημέρες κατεβάσματος έχει κλείσει ήδη...

Πολύ μεγάλος αυτός ο δέμος βρε παιδί μου....:devil:

Αρχική απάντηση από planetman

Δεν το πιστεύω αυτό που βλέπω, τόσο μόγγολος ο installer του; 5.3GB έχω ελεύθερα στο ένα partition και 30GB στο άλλο και ακόμα δεν έχω επιλέξει πού να το κάνει install. Τί να κάνω; :tomato:

edit: Ελευθέρωσα χώρο στο C και τώρα εντάξει. Αλλά δεν το πιστεύω ότι είναι τόσο ηλίθιος ο installer του!

Δλδ τί ήθελες να κάνει;

Να διαλέξει μόνο του το parition με τον απαιτούμενο χώρο;

Δεν το έχει πάρει αυτό ο μάτις μου ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 18:24]

Δλδ τί ήθελες να κάνει;

Να διαλέξει μόνο του το parition με τον απαιτούμενο χώρο;

Δεν το έχει πάρει αυτό ο μάτις μου ακόμα.

Δεν κατάλαβες. Βγάζει αυτό το μήνυμα ΠΡΙΝ να επιλέξεις partition. ΔΕΝ μπορείς δηλαδή να το κάνεις install εάν στο C έχεις κάτω από 6GB χώρου, δεν πα να έχεις 1TB σε άλλο δίσκο!!!

Πάντως, για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα, βρήκα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman

Δεν κατάλαβες. Βγάζει αυτό το μήνυμα ΠΡΙΝ να επιλέξεις partition. ΔΕΝ μπορείς δηλαδή να το κάνεις install εάν στο C έχεις κάτω από 6GB χώρου, δεν πα να έχεις 1TB σε άλλο δίσκο!!!

Πάντως, για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα, βρήκα αυτό

Μάλιστα.

Κατανοητόν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε γαμωτη μου γαμω!

εχω κολλησει εκει με το γαμω σκυλο!λιγο πριν μπω στο ξενοδοχειο.

δεν πρεπει καθε φορα που περναει το τρενο να κανω με αργα βηματα μια διαδρομη μεχρι το καλιβακι που θα παω να ανοιξω την κλειδαρια???

ε το κανω κ ξυπναει το μαλακισμενο συνεχεια!

τι απο τις λαμαρινες ανεβηκα τι γυρω απο τ χωμα τπτ αυτο!!

ποσο θα τ ευχαριστιομουν να του ανοιγε τ κεφαλι με κανα λοστο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman [Χθες, στις 06:00]

Πήγαινε πάνω από τα γυαλιά, δίπλα στην πόρτα, όχι απλά περπατώντας αλλά με το κουμπί που πάει κρυφά κρυφά. (control? )

και εκτος απο αυτο πρεπει να περιμενεις την ωρα εκεινη να περναει και το τρενο που κανει καποιους κραδασμους.με κραδασμους περπατας χωρις κραδασμους σταματας,εγω τουλαχιστον ετσι το περασα απο κει!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

! SPOILER WARNING !

οποιος δεν το χει τερματισει να μην διαβασει.

το τερματησα!

αργα μεν..αλλα δεν επαιζα μονο αυτο ολον αυτον τον καιρο..το παρατουσα και το ξαναπιανα κατα αραια διαστηματα ωστε να χω μια ζωντανη ιστορια συνεχεια μεχρι να βγει κατι αντιστοιχο.

εχω μεινει!!!

τρομερη ιστορια,τρομερο σεναριο.

στεναχωρηθηκα ομως..

ποιοι αλλοι το χετε τελιωσει?

τι καταλαβατε απο ολο αυτο?

εχω μπερδευτει λιγο με το κοριτσακι.

το ειχανε για πειραματα σωστα?λετε να ναι οντως η αδερφη της?

η Απριλ γιατι πεθανε?

γιατι το εκαναν αυτο στη ζωε?για να μην ξυπνησει κ τα πει ολα σωστα?και δεν βγει το προιον...

πω πω...

φανταστικη ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jonathan

φίλε μου amgamer κάνε ενα EDIT και βάλε SPOILER WARNING στην αρχή στο μήνυμά σου.... υπάρχουνε κάποιοι που δέ το έχουνε τερματίσει ακόμη, και ίσως διαβάζουνε εδώ...

ναι ρε συ..εχεις δικιο!

απο τον ενθουσιασμο το ξεχασα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.