Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

javaneze, εισαι απο τους "ατυχους" τελικα γιατι εχεις Vista 64bit και οι Drivers ειχαν ενα θεμα μονο με Vista 64bit. Υπαρχει ενα Hotfix που το διορθωνει. Το τρεχεις πριν αρχισεις την εγκατασταση των drivers.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα τωρα. www.mediafire.com/atiman 10.5_vista_Hotfix.exe

Επισης,,νεα Profiles.,, www.mediafire.com/atiman ATI_Catalyst_AppProfiles.exe_May6

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

giogio δεν φαίνεται τπτ...Κάνε λίγο μεγαλύτερες τις φοτο!

ενταξει ειναι τωρα δεν το ειχα προσεξει,παντως εχει μια μικρη διαφορα στο vantage και παρατηρησα και αυξηση θερμοκρασιας της καρτας με τους 10.5

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα παρατηρήθηκε αύξηση θερμοκρασίας....πέρασα βεβαια και το ASUS bios με 1,2 Core αλλά δεν την κλοκαρα καθόλου (δεν ξερω αν η αύξηση της τάσης πυρήνα επηρεάζει την θερμοκρασία κατα 4-5 βαθμούς)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως η αύξηση της θερμοκρασίας στις κάρτες σας οφείλεται στην αύξηση της θερμοκρασίας του περιβάλλοντος και είναι κατεπέκταση τυχαίο και όχι λόγο drivers!Άμα είναι για να είστε σίγουροι αλλά και για να δξέρουμε και εμείς τι παίζει,δείτε την θερμοκρασία μια συγκεκριμένη χρονική στιγμη στην κάρτα σας με αυτούς τους drvers και καπάκι βάλτε τους παλιούς και κάντε έναν έλεγχο πάλι μστην θερμοκρασία.Μου φαίνεται κουλό αύξηση της θερμοκρασίας λόγο drivers!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι με το συστημα της υπογραφης μου δεν ειδα καμια διαφορα στις θερμοκρασιες.........και ειναι σιγουρο αυτο γιατι παντα , πριν και μετα την εναρξη ενος game κοιταω θερμοκρασιες.......Φυσικα εχω πολυ καλο airflow στο κουτι(3 κατω,2 μπροστα,1 πλαγια,πισω,πανω....) με max στους 64 μετα απο ωρες λιωσιματος στο pes!!!!!!!!!!!(idle 34 βαθμους)

Οτι ερχεται το καλοκαιρι αυτο ειναι ενα θεμα......αρα ερχοντε και υψηλες θερμοκρασιες...:baby:

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις κάποιο screenshot από το vantage και σε τί συχνότητες έχεις τους πυρήνες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Θα προσπαθήσω όταν ξεμπουκώσει το upload να στείλω και εγώ...

Πάντως csaris στο δικό μου trifire ανέβηκαν οι επιδόσεις σε σχέση με τους 10.4b που είχα πριν...

Μήπως απλά έτυχε; Δοκίμασες να το ξανατρέξεις;

Eλα Κωστα, το πρωτο ειναι με 10.5 και το δευτερο με 10.4. (900/1200 παιζουν οι καρτες και στα δυο).

post-10015-1416074434,4645_thumb.jpg

post-10015-1416074434,6281_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Hotfix λειτουργει μονο αν δεν εχεις αλλαξει Catalyst extraction path....c:\ati\support\10-5_pre_vista_win7_May5 Ok?

Αφου εχει "αποσυμπιεστει" ολος ο driver σ αυτο το folder, σταματας την εγκατασταση.

Τρεχεις το hotfix και μετα μεσα απο το folder τρεχεις το setup.

Αν το κανεις ετσι, λειτουργει 10000%..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:D ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ :D

!!!!!!!!!!!!!!!

Ολα οκ τωρα φιλε. Νομιζα οτι το fix ηταν για τα vista οχι για τους drivers, και πρωτα το ετρεχα και μετα ετρεχα το 10-5_pre_vista_win7_May5.exe με οτι συνεπαγεται ...

Link to comment
Share on other sites

χμμ..παιζει ενα προβληματακι...με 10.5

για να τρεξει ενα game - το φορτωνει κανονικα - αλλα για να εμφανισει εικονα πρεπει να πατησω alt+tab και μετα παλι το ιδιο για να δειξει κανονικα το game...

με 10.4 δεν υπηρχε αυτο...:hm:

Link to comment
Share on other sites

χμμ..παιζει ενα προβληματακι...με 10.5

για να τρεξει ενα game - το φορτωνει κανονικα - αλλα για να εμφανισει εικονα πρεπει να πατησω alt+tab και μετα παλι το ιδιο για να δειξει κανονικα το game...

με 10.4 δεν υπηρχε αυτο...:hm:

Πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Με τα καινούργια profiles παίζει μιά χαρά πλέον και το assasins creed 2,χρησιμοποιεί και τους 3 πυρήνες σε μικρά ποσοστά βέβαια γύρω στο 25%. Το κακό είναι ότι θέλω να ξεκινήσω με το assasins creed 1 το οποίο όμως χρησιμοποιεί 2 πυρήνες στο 80%..

Άλλος με trifire έχει το ίδιο πρόβλημα;

Παρατήρησα πολύ καλύτερη σταθερότητα στο metro 2033 που σε 2 συγκεκριμένα σημεία crashare, πλέον δεν κάνει κιχ...

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.