Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Τελικά δοκίμασε κανένας τους καινούργιους drivers; Βασικά τους έχω κατεβάσει αλλά με έχει πιάσει η βαρεμάρα να βγάζω τους προηγούμενους και όλα τα σχετικά. Οπότε εαν τους έχει δοκιμάσει κανένας και έχει κάνει και κάποια τεστάκια ας μας πει τι παίζει.

@papakos: Όταν λες θολά τα πράγματα τι εννοείς; Κολλήματα; Πιο αργοί; Κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

To καλό των 7.1 είναι οτι εξ'ορισμού ενεργοποιούν το AFR mode, το οποίο ήταν default μόνο για κάρτες με 16pipes. Αυτό για τους χρήστες με CrossFire.

Κατά τα άλλα, τίποτα το ιδιαίτερο πέρα από κάποιες διορθώσεις για παιχνίδια.

Το Dark Messiah λένε οφελείται γύρω στα 12%.

Προβλήματα/κολλήματα δεν έχω δει σε κανένα παιχνίδι μου.

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα θολουρα στην εικονα σε καποια σημαντικα σημεια προγραματων, και σε μερικα παιγνιδια που δεν ειναι στη λιστα διορθωσεων κατι σαν χαμηλωμα του κοντραστ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από gznp

Eγώ να πω την πικρή αλήθεια, δεν τους βάζω γιατί φοβάμαι μην γίνει το σύστημα μαντάρα (το παθαίνουν συχνά οι Catalyst) και μου χαλάσει τα profile κτλ κτλ.

Το καλύτερο είναι να μην τους περνάς από πάνω, αλλά να σβήνεις πρώτα τους υπάρχον drivers και μετά να περνάς new edition. Έτσι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Στους 7.2 πολλοί έχουν πρόβλημα με το CCC. Μπορεί η ATi να το έκανε πολύ πιο γρήγορο αλλά και πολύ ασταθές. Εγώ απλά εγκατέστησα τον driver χωρίς το CCC και κάνω τις ρυθμίσεις με τα ATT.

Link to comment
Share on other sites

σαν πρωτη δοκιμη αυτο που παρατηρησα αλλαξανε το 3d preview με εικονες...βγαλανε το animation με το αμαξακι..

οσο αναφορα το CCC ειναι υπο δοκιμη.....το χω δοκιμασει και το ATT αλλα σαν να μην με βολευε λιγο το interface...θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

και ομως εχει δικιο ο JimmyFox μου κανει περιεργα το ccc....κρασαρει και μετα φευγει τελειως το εικονιδιο κατω δεξια....εκανα δυο τρια unistall και install και τιποτα τα ιδια..κριμα γιατι σαν drivers δειχνουν οκ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή. Δεν είπα οτι εγώ έχω πρόβλημα με το 7.2 CCC. Ούτε κάν το εγκατέστησα. Απλά παρατήρησα οτι πολλοί χρήστες στο forum του Guru3d.com ανέφεραν προβλήματα με το νέο CCC. Ειδικά οι κάτοχοι Χ1950. Απλά το ανέφερα σαν προειδοποίηση.

Εγκατέστησα μόνο τον driver και μου δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με x1950 pro σε xp x64 έχω κάνει κάμποσες προσπάθειες και δεν έχω καταφέρει να εγκατασταθούν σωστά.. Θα ξαναβάλω τους 7.1 μάλλον μέχρι να βγάλουν update..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aliendna51

Εγώ πάντως με x1950 pro σε xp x64 έχω κάνει κάμποσες προσπάθειες και δεν έχω καταφέρει να εγκατασταθούν σωστά.. Θα ξαναβάλω τους 7.1 μάλλον μέχρι να βγάλουν update..

βαλε το catalyst control panel το 7.1 και φορα απο πανω τους 7.2 drivers τους καινουργιους και εισαι jet...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 14:21]

βαλε το catalyst control panel το 7.1 και φορα απο πανω τους 7.2 drivers τους καινουργιους και εισαι jet...

Όχι απαραίτητα... εμένα με update έβγαλε όλα τα προβλήματα στην λειτουργία του το CCC... με unistall, καθαρισμό της registry, backup των 7,1 για παν ενδεχόμενο και clear installation των 7.2, όλα πάνε τζιτζι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.