Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Εχει λυθει το θεμα με το "λουκετακι" σχετικα με το overdrive?Δεν μπορω να το ξανακλειδωσω και εχω ρολογια μεγαλυτερα απο τα default παρολο που τις μπαρες τις εχω στο πιο χαμηλο σημειο.Θελω πολυ να ξαναπαω default γιατι η χ1800χτ 512 δεν χαριζει καστανα σε θερμοκρασιες.Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τους έβαλα απο την 1η μέρα αλλά εγώ βλέπω BUGS.

Δηλαδή αν τους ξεκλειδώσω ΔΕΝ επανέρχονται με τίπορα .

Ισως ο μόνος τρόπος να ειναι να τους αφαιρέσω και να τους ξαναβάλω απο την ΑΡΧΗ!!!!!!:(

Καμμιά ιδέα;;;;;;;;;;;;;:(

Y.Γ. Πάντως ΔΕΝ το έχω δοικάσω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

Aυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι 6,9 δεν υποστηρίζουν την Χ1950 σύμφωνα με μια αναφορά στην http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=4306

Μα η συσκευασια με τους 6.9 ερχεται..και μαλιστα να πας να βαλεις drivers απο καπου αλλου και οχι απο το cd σου χτυπαει την εγκατασταση και την δικοπτει...αλλο κουλο τουτο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [29-09-2006 02:25]

Μα η συσκευασια με τους 6.9 ερχεται..και μαλιστα να πας να βαλεις drivers απο καπου αλλου και οχι απο το cd σου χτυπαει την εγκατασταση και την δικοπτει...αλλο κουλο τουτο...

Ισως διότι πριν τους drivers ΝΑ θέλει την εγκατάσταση του NetFramework.Προσωπικά πάντα το βάζω.

Υπάρχει άλλωστε και στο site της ATI.

Link to comment
Share on other sites

Aυτοί οι Catalyst όλα bugs είναι. Ανεξαρτήτως έκδοσης. Μερικά που έχω αντιμετωπίσει με την 6.9.

-Σε dual view, έχεις 50% πιθανότητες, να σου αναγνωρίσει το 1ο monitor σαν 2o κλπ, ανάλογα την εγκατάσταση.

- Στην 1900gt, η επιλογή "οverdrive", μια στο τόσο δεν εμφανίζεται καθόλου.

- Στο call of duty2, αν ορίσεις από control center AA, συχνά δεν εφαρμόζεται.

- Το μενου του Hydravision, που εμφανίζεται με δεξί κλικ στη μπάρα του παράθυρου (move to monitor 2 κλπ) δεν εμφανίζεται καθόλου στα παράθυρα του windows explorer

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nicksoti [Σήμερα, στις 15:18]

Aυτοί οι Catalyst όλα bugs είναι. Ανεξαρτήτως έκδοσης. Μερικά που έχω αντιμετωπίσει με την 6.9.

-Σε dual view, έχεις 50% πιθανότητες, να σου αναγνωρίσει το 1ο monitor σαν 2o κλπ, ανάλογα την εγκατάσταση.

- Στην 1900gt, η επιλογή "οverdrive", μια στο τόσο δεν εμφανίζεται καθόλου.

- Στο call of duty2, αν ορίσεις από control center AA, συχνά δεν εφαρμόζεται.

- Το μενου του Hydravision, που εμφανίζεται με δεξί κλικ στη μπάρα του παράθυρου (move to monitor 2 κλπ) δεν εμφανίζεται καθόλου στα παράθυρα του windows explorer

Οπος τους εβαλα ετσι του εβγαλα!

Μου εσπασαν τα νευρα!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε πολλούς, έτσι και σε μένα, μου ΕΣΠΑΣΑΝ τα νεύρα. Πρώτα τους δοκίμασα με μια X1800XL και δε με άφηναν να κλοκάρω καθόλου και μου έκαναν κάτι κουλά reboot, τους έστειλα και με το Ati Tray Tool όλα ΟΚ. Μετά έβαλα την Χ1800ΧΤ 512 και ούτε το Rivatuner, ούτε το Ati Tool, ούτε το Ati Tray Tool μπορούν να την πουσάρουν (είναι GeCube, παίζει ρόλο?). ΜΟΝΟ το CCC την ανεβάζει αλλά ΜΟΝΟ μέχρι 689 - 792 (πάει και παραπάνω η κάρτα - νομίζω -). Τι να κάνωωωωω, hEEEElPPP!!! (οι Omega διόρθωσαν τα παλιά τους προβλήματα?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Όπως σε πολλούς, έτσι και σε μένα, μου ΕΣΠΑΣΑΝ τα νεύρα. Πρώτα τους δοκίμασα με μια X1800XL και δε με άφηναν να κλοκάρω καθόλου και μου έκαναν κάτι κουλά reboot, τους έστειλα και με το Ati Tray Tool όλα ΟΚ. Μετά έβαλα την Χ1800ΧΤ 512 και ούτε το Rivatuner, ούτε το Ati Tool, ούτε το Ati Tray Tool μπορούν να την πουσάρουν (είναι GeCube, παίζει ρόλο?). ΜΟΝΟ το CCC την ανεβάζει αλλά ΜΟΝΟ μέχρι 689 - 792 (πάει και παραπάνω η κάρτα - νομίζω -). Τι να κάνωωωωω, hEEEElPPP!!! (οι Omega διόρθωσαν τα παλιά τους προβλήματα?)

Aυτα με τους 6.9?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ χρήσιμο είναι το "overdrive 3" των tray tools. Δεν χρειάζεται να σταματήσεις το hotkey pooler service, δουλεύει κανονικά σαν το overdrive των catalyst, αλλά χωρίς περιορισμό ρολογιών, και περιλαμβάνει και ρύθμιση τάσης πυρήνα (στην επόμενη έκδοση θα έχει και για μνήμες).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.