Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τις D3d ρυθμίσεις σε αυτούς τους drivers. Πειράζεις κάτι......πάνε τα textures....βάζεις adaptive....τρως ctd...τι στο καλό...τόσο δύσκολο είναι να βγούν nonbug drivers από την ΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρει κανείς πως ενεργοποιούνται πραγματικά τα AA και AF αλλά για τα shadows των textures..ΠΧ στο BF2 είναι αισχρά τα "σκαλοπάτια" με 4ΑΑ και 8AF. Eκτός βέβαια αν είναι και αυτό BUG. (omega based on 6.9 έχω)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά Bug ή ΞΕ-Bug μας έχουν σπάσει τα νεύρα οι Catalyst.

Πάντως για να πω και την μαύρη αλήθεια εχω δεί μηχανήματα με κάρτες "ΚΑΤΩΤΕΡΕΣ" από την σειρά 1900 οπου οι Catalyst 6.7-6.8-6.9 τρέχουν ΑΨΟΓΑ αλλά στα DEFAULT Settings, το ίδιο δε και με τους OMEGA.

Προσωπικά εχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Μάλιστα κάποιος φίλος αναφέρει για ΨΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ και συμφωνώ απόλυτα μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 12:54]

Τελικά..."οπτικά" ποια απο τις 2 είναι καλύτερη από 1900+ και 7900+; Πίστευα ότι είναι η ATI. Ααααα!!!! θα βρουν μια άκρη τελικά;

Τα ίδια μωρέ πάνω-κάτω.

Για το ΑΑ, δες τις εικόνες που έχω ανεβάσει και σύγκρινε:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=31439

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Τελικά..."οπτικά" ποια απο τις 2 είναι καλύτερη από 1900+ και 7900+; Πίστευα ότι είναι η ATI. Ααααα!!!! θα βρουν μια άκρη τελικά;

Από προσωπική εμπειρία με 7800GTX και X1800XT 512, η οπτική εμπειρία είναι θεωρώ καλύτερη με την ΑΤΙ, ειδικά στα συρματοπλέγματα στο HL2. Πάντως είναι όντως μικρές οι διαφορές.

Αρχική απάντηση από AnonymousJ

Τελικά παιδιά Bug ή ΞΕ-Bug μας έχουν σπάσει τα νεύρα οι Catalyst.

Πάντως για να πω και την μαύρη αλήθεια εχω δεί μηχανήματα με κάρτες "ΚΑΤΩΤΕΡΕΣ" από την σειρά 1900 οπου οι Catalyst 6.7-6.8-6.9 τρέχουν ΑΨΟΓΑ αλλά στα DEFAULT Settings, το ίδιο δε και με τους OMEGA.

Προσωπικά εχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Μάλιστα κάποιος φίλος αναφέρει για ΨΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ και συμφωνώ απόλυτα μαζί του.

Πραγματικά, είναι λες και το κάνουν επίτηδες και δεν βγάζουν ένα σωστό driver να βρούμε την υγειά μας.

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Για την 6.9 αρκεί άμα εγκαταστήσω το Microsoft .NET Framework ??

Νομίζω ναι

Link to comment
Share on other sites

Το net framework χρειάζεται μόνο άμα θες το CCC. O driver δεν το χρειάζεται. Αντί για τη μούφα-CCC, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι σαν το ati tray tools , που είναι κατά πολύ ανώτερο και δε χρειάζεται net framework.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_ [Σήμερα, στις 13:18]

Ο ποιο καινούργιος driver για την (sapphire) x1650pro ποιοι είναι ?

Αν ήμουνα στην θέση σου πρώτα θα έψαχνα στο σαιτ της SAPPHIRE και αν δεν έβρισκα κάτι (πράγμα που το θεωρώ απίθανο) θα έβαζα αυτούς που μου δίνουν στο CD μαζί με την κάρτα γραφικών.

Πάντως συνήθως κάθονται ολοι οι οδηγοί(Drivers) της ΑΤΙ και της OMEGA.

Τελειώνοντας αν σου παίζουν ΣΩΣΤΑ οι οδηγοί που εχεις τώρα αφησέτους.

Χρυσός κανόνας για τα Windows γενικά : ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις έβαλα τους 6.9 το σκορ μου στο 3DMark06 έπεσε κατά 100+ μονάδες, χωρίς να αλλάξω τπτ! :mad:

Έχει δοκιμάσει κανέις τους driver OMEGA? Και αν ναι πόσο αξιώπιστοι είναι? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Kαι οι Οmega ειναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ απλά σε άλλες κάρτες ταιριάζουν σε άλλες οχι τόσο πολύ και τούτο το λέω απο πείρα δικιά μου.

Τώρα για αυτό που γράφει ο φίλος Wolfenstein δλδή ( Εγώ πάντως μόλις έβαλα τους 6.9 το σκορ μου στο 3DMark06 έπεσε κατά 100+ μονάδες, χωρίς να αλλάξω τπτ!),εχω να πώ πως ΔΕΝ πρέπει να μας ενδιαφέρει τόσο το ΤΕΣΤ στο 3DMARK όσο το πόσο καλά δείχνει τα FRAMES και ΟΛΑ τα σχετικά ο κάθε DRIVER οταν παίζουμε ενα παιχνίδι για πολύ ώρα.Aκόμα και αν αυτός ειναι ας πούμε ο 6.5 και ΟΧΙ ο 6.9 που ειναι ο πιό καινούργιος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 00:19]

Γινεται με καποιο προγραμμα να ελεγξω τις στροφες απο το ανεμιστηρακι της χ1800χτ 512?

Mε ati tool,ati winclk η ati overckloker εχεις δοκιμασει?

Ολα αυτα το κανουν!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dom [Σήμερα, στις 00:24]

Mε ati tool,ati winclk η ati overckloker εχεις δοκιμασει?

Ολα αυτα το κανουν!

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.ΤΟ ΑΤΙ TOOL from guru3d κάθεται μαζί με τους CATALYST ή θα πρέπει να βγούν αυτοί και να εγκατασταθεί ΜΟΝΟ ΤΟΥ:;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.