Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από dom [Χθες, στις 23:36]

Αφου τις εχεις που τις εχεις δεν δωκιμαζεις να μας πεις και εμας!

Aπο οτι ακουσα παιζουν χωρις cf card και χωρις καλωδιο με τους 2,7!

Κριμα να ξοδεψω για μητρικη και τροφοδοτικο και να μην δουλεψουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 01:05]

Κριμα να ξοδεψω για μητρικη και τροφοδοτικο και να μην δουλεψουν.

Σωστος!

Νομιζα οτι το μοβο σου υποστιριζε cf!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Catalyst 6.8 drivers make it out the door

These new drivers include optimizations that increase OpenGL performance with all Radeon X1000-series graphics cards. ATI says these optimizations have the following effects on games:

* Doom 3 performance improves as much as 6.5%

* Quake 4 (v1.2 or higher) performance improves as much as 18%

* Chronicles of Riddick performance improves as much as 20%. Average improvements of 5-10% are commonly seen

* Prey performance improves as much as 16%

Direct3D performance has also gone up in 3DMark 2006 and Call of Duty 2. According to ATI, both apps see gains at 1280x1024 and above with antialiasing enabled on systems that include Radeon X1000-series cards with 256MB of memory. 3DMark 2006 performance can go up as much as 22%, ATI says, while Call of Duty sees improvements of up to 30% that also apply to Radeon X550 cards and up.

DOWNLOAD

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

καλα πως τους ξεπεταει η ατι ετσι τους drivers???

Tiς προαλλες εβαλα τους 6.7!

Βασικά βγάζει ένα κάθε μήνα... ;) Δεν είναι απαραίτητο, αλλά τουλάχιστον ξέρεις πότε να περιμένεις καινούριο :)

Οι 6.7, είναι 7ος του 2006... Οι 6.8, αντίστοιχα, είναι 8ος (Αύγουστος) του 2006 :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Έχω μια Radeon Χ1300, για να βάλω το ATi Catalyst 6.7 θα συμβαδίζει ?

Συμβαδίζει, αλλά γιατί να "βαρύνεις" το σύστημά σου...? Οι catalyst είναι ουσιαστικά για παιχνίδια. Πιστεύω ότι για να έχεις Χ1300 μάλλον δεν παίζεις, οπότε δε θα κερδίσεις κάτι ουσιαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης των οδηγών (6.8), προέκυψε κάποιο προβληματάκι...

lolwi3.jpg

^^

Catalyst maker.

"Its a typo for the release version, but it sure is Cat 6.8

we will get a new one out next week with the correct number.

sorry."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Για να είμαι ακριβείς παίζω :p Δηλαδή τώρα μου λες ότι η κάρτα που έχω δεν κάνει για παιχνίδια ?!?!?

Η κάρτα που έχεις είναι LowRange. Δε συνίσταται για παιχνίδια, εκτός κι αν παίζεις 800Χ600 και όχι ότι τελευταίο κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Όχι, μια χαρά είσαι, απλά δε νομίζω να σου δώσει κάτι παραπάνω ο 6.8, από τον 6.7. Αν δεν αντιμετωπίζεις προβλήματα, δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίζεις :)

οκ......thx ;)

Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκαν οι 6.8 στο πρωτο ποστ...

Ευχαριστω Sol για την βοηθεια..:T:

Τους κατεβαζω κιολας μπας και περασω τα 20Κ στο 05 και ηρεμησω λιγακι μιας και το δινω το cpu αυριο...:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για βοηθείστε λίγο με το ρημάδι.

Θέλω να βάλω το Desktop μου να δείχνει και στη CRT και στην TV.

Με τους nVidia το κατάφερνα, εδώ ούτε την ανιχνεύει.

MSI RX800XL

post-1347-1416072747,7576_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Την ανιχνεύει απλά είναι disabled. Σύρε το εικονίδιο της τηλεόρασης στο secondary ή κάνε δεξι πάνω του.

Το δοκίμασα βέβαια, αλλά δεν νιώθει. Δεν το τραβάει καθόλου. Αν γυρίσω όλο το Catalyst σε Basic, με το Next, next κλπ, μου βγάζει στην TV, αλλά μόνο TV ή μόνο οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη, μόλις κάνω Enable το Display 2 αναβοσβήνει η οθόνη και μετά γίνεται Disable πάλι.

Δεν μπορώ να καταλάβω, αφού την βλέπει την TV γιατί δεν την ανοίγει από εκεί, παρά μόνο από το Basic mode?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.