Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

λένε για 10-15% στο Crysis ...

Εννοούν σε 1920χ1200 ανάλυση very high με ΑΑ που από 18fps πάει 19 ή 20. Στα 18fps τα 2 είναι 10+% αύξηση αλλά δεν κάνει καμμία διαφορά στην πράξη. Σε πιο λογικές αναλύσεις και λεπτομέρεια ουδεμία διαφορά υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αλλά το crysis είναι κάτι όπως ήταν το fear.Προβληματικό παιχνίδι όσο αφορά τα γραφικά με τρελές απαιτήσεις.Κι εγώ βλέπω τα μισά features από την μηχανή γραφικών να λοίπουν.Πχ. λαστιχα στα αυτοκίνητα και καταστροφή από το ωστικό κύμα...Αλλιώς μας τα έδειχναν στα demo video...

Link to comment
Share on other sites

8.10: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

Συγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά χρειάζεται να περάσω και τους hotfix drivers για τις 48χχ; (4870 έχω)

Επίσης κατά την γνώμη σας αξίζει το catalyst control center;

Επι χρόνια χρησιμοποιώ τον σκέτο driver μόνο λόγω του οτι το center έκαιγε πολύ ram όταν έπαιζα κάποιο παιχνίδι ακόμα και "κλειστό" (ccc.exe - μέχρι και 130+ mb το έχω δει), οπότε δεν με έπαιρνε να χάνω τόση ram με 1gb.

Σε 1-2 μέρες όμως θα πάρω νέο pc με 4870, 4gb ram και ιστορίες. Έχει να μου προσφέρει κάτι ουσιαστικό το control center ή απλά χάσιμο resources;

Έγινε επεξεργασία από freestyler7
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την νουμπίστικη ερώτηση, έχω την 2900ΧΤ και κατέβασα τώρα πριν λίγο τους 8.10.....

Οι ρυθμίσεις για το φουρφούρι που είναι ρε παιδιά? 'Η δεν παίζει σε μένα....?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.