Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Καλισπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα σχετικα με την δυνατοτητα αναλυσεων που σου δινουν οι mobile catalyst 8.12. Εχω ενα dell inspiron 17 και επειδη δεν εκανε ποτε αναβαθμιση η dell στο συγκεκριμενο driver ειπα να βαλω τους official απο την ΑΤΙ. Η native αναλυση ειναι 1920x1200. To προβλημα ειναι το εξης. Σε μερικα παιχνιδια που εβαλα οι αναλυσεις που ειναι μικροτερες απο την native ειναι αλλα 'ντι αλλων. Πχ βαζω wow κ ενω πριν το ειχα 1440χ900 αυτη η αναλυση πλεον δεν υπαρχει κ η καλυτερη που εχει ειναι 1280χ768. Μετα μου εχει κατι αναλυσεις για 4:3 η κατι κουλες σαν 1400χ1050!:to_pick_ones_nose: Αν βαλω στο config file του παιχνιδιου αλλη αναλυση εκτος απο αυτες που μου ειναι διαθεσιμες στα windows απλα δεν γινεται τπτ. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κατέβασε τους κατάλληλους desktop catalyst για το λειτουργικό σου.

Απεγκατέστησε τους official(εμένα τουλάχιστον δεν μου δούλεψαν ποτέ).

Εγκατέστησε κανονικά τους desktop.

Μετά κατέβασε το modtool από το λινκ,εγκατέστησέ το,τρέξε το και θα κάνεις modify τους desktop σε mobile.

Έχει λεπτομερείς οδηγίες η σελίδα.

:neo:

http://www.driverheaven.net/modtool.php

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορείς? Εμένα μια χαρά κατέβηκαν

Απλά πρέπει να περάσει από τον εσωτερικό έλεγχο. Ένα προγραμματάκι που κατεβάζεις.

Έγινε επεξεργασία από webhunter
Link to comment
Share on other sites

Για τις πολύ καινούργιες mobile κάρτες γραφικών δεν ξέρω τι γίνεται,αλλά η ίδια η ati ποτέ δεν υποστήριζε τα chipακια της με νέους οδηγούς.

Με το modtool πέρασα τους 8.12 στο λαπτοπ μου με windows 7.

Έγινε επεξεργασία από juno12
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα τους desktop drivers με το modder και ειδα πολυ καλυτερες επιδοσεις απ' οτι με τους mobility drivers. Εμεινα εκπληκτος! Ουτε προβληματα με αναλυσεις ουτε τπτ + οτι εχω πολυ καλυτερες επιδοσεις σε games. Παρατηρησα περιπου 2πλασια fps lol:fun: Τι να πω δεν ξερω... Απλα πρεπει να εχουν κανει πολυ καλη δουλεια οι τυποι που φτιαξαν το mobility modder. Το προτεινω παντως για δοκιμη.:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Εεε μα τι σου λέω δοκιμασμένα πράματα:hi:.

Π.χ. όταν είχα vista στο εν λόγω 5ετίας laptop,βάζοντας τους desktop με το modtool η βαθμολογία της κάρτας γραφικών πήγε από 3.5 με τους mobile από το windows update σε 3.7.

By the way ποιά κάρτα έχει το δικό σου;Την 3650 μήπως;

Έγινε επεξεργασία από juno12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
α δλδ οι καινουργοι θα ειναι οι 9.1 ?

Στην ιστοσελίδα αυτήεμφανίζεται τώρα η ονομασία 9.1, αλλά αν πατήσει κανείς τον σύνδεσμο για να τους κατεβάσει, οδηγείται στους 8.12

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.