Jump to content



τη γνωμη σας για καρτα τηλεορασης?


louis_gas

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 16:12]

χμμμμ θα έλεγα είτε live είτε recorded σε mpeg2 εμένα με ικανοποιεί το αποτέλεσμα και πολλές φορές αντί να βλέπω στην μικρή τηλεόραση 15άρα , προτιμώ του PC απο άποψη ποιότητας εικόνας ... Ισως εαν έβλεπες κάπου live , ή σε κάποιο site να κρεμάσω video απο διαφήμιση του Alpha για να δεις .... Εχω προσωπικό , αλλά φαίνεται το ονοματεπόμυμο μου και δεν το επιθυμώ ...

www.yousendit.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [31-07-2006 17:59]

jpp αυτό που είπες είναι χαζομάρα , thanks vdeseris , απλά τώρα θέλω ένα email για να το στείλω σωστά; Περιμένω pm ή εδώ να γράψεις ένα email ...

Γράψε ένα email στην τύχη, στείλε το αρχείο και μετά θα σου βγάλει ένα link. Πόσταρε το εδώ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

ωπ unstoppable αυτη φαινεται πολυ καλη για το κοστος της...

Παιζει και τα ψηφιακα της ΕΡΤ?(αυτο δεν εννοει λεγοντας ψηφιακή TV ?)

Λογικα ναι

http://www.asus.com/products4.aspx?l1=18&l2=83&l3=0&model=547&modelmenu=1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από unstoppable [03-08-2006 12:21]

Λογικα ναι

http://www.asus.com/products4.aspx?l1=18&l2=83&l3=0&model=547&modelmenu=1

sorry για το άσχετο της ερώτησης αλλά το 2 tunner τι το χρειάζεσαι???

Δηλαδή:

Ένα καλώδιο κατεβαίνει από την ταράτσα από μια κεραία... Λογικά με την ίδια κεραία βλέπεις και τα ψηφιακά και τα αναλογικά κανάλια ;;; Αρα το 2 tunner ???

Που κάνω λάθος ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 15:00]

To Θέλουν κάποιοι που θέλουν να βλέπουν 2 κανάλια ταυτόχρονα τύπου PiP ( picture in picture )

Συμφωνώ αλλά πως το συνδέεις ;;

Βάζεις διακλαδωτή στην κεραία (αρα 2 καλώδια από την ταράτσα ; )

:baby:

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως το σήμα το πέρνει απο μια κεραία απλά θέλει τα 2 tuners και για το PiP αλλά και για να γράφεις ένα πρόγραμμα ενώ βλέπεις άλλο!

πάντως η πιο ολοκληρωμένη λύση (και σε pci express) όπως αναφέρθηκε φαίνεται να είναι η LifeView FlyTV Express X1 MST-STA αλλά που θα τη βρούμε ;;;

http://www.lifeview.com.tw/html/products/internal_tv/flytv_express_x1_mst_sta2.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tarasque [Σήμερα, στις 15:59]

νομίζω πως το σήμα το πέρνει απο μια κεραία απλά θέλει τα 2 tuners και για το PiP αλλά και για να γράφεις ένα πρόγραμμα ενώ βλέπεις άλλο!

Τότε γιατί έχει 2 εισόδους για κεραία ??

:hi: Το κούρασα :hi:

Link to comment
Share on other sites

To ένα είναι για την αναλογική και το άλλο για την ψηφιακή ... Δεν μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα αναλογικά , ή ψηφιακά ή δορυφορικά κανάλια ...

4 tuners έχει η κάρτα ...

Υπάρχει άλλη κάρτα με ψηφιακά και αναλογικά όπου μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα ψηφιακά ή αναλογικά , αλλά δεν έχει DVB-S

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bekris [Σήμερα, στις 16:07]

Τότε γιατί έχει 2 εισόδους για κεραία ??

:hi: Το κούρασα :hi:

μάλλον το ένα είναι για digital και το άλλο για analog, για το dvb-t τώρα θα με ρωτήσεις δε μπορούμε να βλέπουμε από το ίδιο καλώδιο;

από ένα test της terratec hybrid usb xs σε κλασική κεραία πολυκατοικίας τα αναλογικά έπαιζαν μια χαρά αλλά για τα ψηφιακά χρειάστηκε η μικρή κεραία που συνόδευε την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.