Jump to content



Let the conroe games begin (updated)


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 399
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από hipro5

.......κάτι παίζεται με τα multies και τα straps......Θα το ανακαλύψω όμως.......αλλά αύριο που θα έχω και λίγο χρόνο...... ;)

αυριο δεν θα εχεις καθολου χρονου, ειμαι ετοιμος.

Ελπιζω να πλαστικοποιησες και να μονταρες τα παντα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

.......κάτι παίζεται με τα multies και τα straps......Θα το ανακαλύψω όμως.......αλλά αύριο που θα έχω και λίγο χρόνο...... ;)

αυριο δεν θα εχεις καθολου χρονου, ειμαι ετοιμος.

Ελπιζω να πλαστικοποιησες και να μονταρες τα παντα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [04-07-2006 15:27]

Eγώ πάλι ΟΧΙ σαν συνήγορος του διαβόλου, αλλά ο διάολος ο ίδιος γιατί έχω την εντύπωση ότι τελικά θα αποκαλυφθεί ένα μεγάλο φιάσκο σχετικά με τα Conroe της INTEL ?????

Eχει γίνει πολλές φορές αναφορά και σε άλλα forum ότι η αρχιτεκτονική Conroe όσο εκμεταλεύεται την Cache έχει καλώς... Οταν όμως τα πράγματα ζορίσουν αρκετά και τα APPS δε χωράνε στην Cache (Bαριές εφαρμογές - γραφικά) ΤΟΤΕ ******* ακόμη και από μονοπύρηνο AMD....:D

Kάτσε να βγεί και ο driver - utility από την AMD για REVERSE HT και θα δούμε πόσο μεγάλος θα είναι ο **** για τον CONROE.....:T: :clap:

Edit: **** Λιγο προσοχη m8 στο τι γραφουμε.........

Θα ήθελα να quote-άρω αυτό μιάς και τελείωσα κι εγώ όλα τα benches των παιχνιδιών και να πώ ότι τα σκορ μου στην DEFAULT συχνότητα του X6800 (2.93GHz) ΑΚΟΜΑ και με τις μνήμες στους 266MHz(533MHz DDR) και ΟΧΙ παραπάνω, είναι ΚΑΛΥΤΕΡΑ απ'οτι του Tropper ΑΛΛΑ ΚΑΙ του dark (3300MHz).......Κάποιο πρόβλημα έχει με το setup του το παλικάρι(Trooper) κι εσείς πέσατε να φάτε ΟΧΙ μόνο τον Trooper αλλά και τον Conroe.......Ας overclock-άρουμε και τον Conroe τώρα....... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 09:43]

ρε παιδια για την αγαπη του θεου ρε σεις , δωστε μου μια μερα και μενα ενα κονροε, οχι τπτ αλλο να δω αν εχει προβλημα η σφυρο(δρεπανη) μου ρε ημαρτον :p:hehe:

Έλα πάρε το δικό μου μέχρι να ετοιμάσω τη μητρική για LN2...... ;):)

Link to comment
Share on other sites

Teaser...... :)

1280x960 τα πάντα στο maximum με 4FSAA και 16AF

Να πώ ότι οι μνήμες στο παρόν bench είναι DDR 533MHz......Η συχνότητά τους δηλαδή είναι 266MHz....... ;)

Εδώ βλέπουμε μία αύξηση περί τα 8% να έχει ο Conroe έναντι του AMD σε ΥΨΗΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ και να είναι 370MHz σε ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ συχνότητα απ'τον AMD........ ;)

post-171-1416072697,7516_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

.....ας Overclock-άρουμε τώρα λίίίίγο τον Conroe - και όταν λέω λίγο, το εννοώ γιατί μπορεί να πάει και 3800MHz ΜΕ ΑΕΡΑ..... :)

.......και ΠΑΛΙ ΥΨΗΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ......

1280x960 τα πάντα στο maximum με 4FSAA και 16AF

Εδώ βλέπουμε ότι έχουμε μία αύξηση περί τα 36% του Conroe έναντι του AMD σε ΥΨΗΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ.......O Conroe είναι ΑΚΟΜΑ 100MHz ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ από τον AMD......Να το αφήσω ή να πάω τον Conroe στους 3800MHz με ΑΕΡΑ να δούμε τι θα γίνει?...... :D

Υπ'όψιν ότι ο AMD είναι πάνω σε phase change σύστημα και ο Conroe με αέρα........Να βάλω και τον Conroe σε phase change σύστημα και να πάει περί τους 4200MHz να δούμε τι θα κάνει ή να τον αφήσω με τη DEFAULT ψήκτρα του και με το DEFAULT VCore του στους 3200MHz και μας φτάνει αυτό το 36% παραπάνω?....... :D

Ακούω τις γνώμες σας τώρα κύριοι!...... :)

post-171-1416072697,7752_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 11:22]

Τρεξε και ενα bench με τις μνήμες 4-4-4-15 να δεις αν θα εχει διαφορα... Πολυ ασχολείστε με το Fear πάντως, ενα παιχνίδι ειναι...

Αν θέλουμε να δούμε διαφορές έχουμε κι άλλα πολλά....και παιχνίδια και διάφορα.......Stay tuned....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [05-07-2006 22:00]

Βρε μη λέτε πολλά λόγια.........Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια......... :D

Θα μου 'ρθουν κι εμένα τα παιχνίδια να δοκιμάσω κι αν τα πράγματα είναι μάπα το καρπούζι, εγώ θα το βρωντοφωνάξω πρώτος......... ;)

ΑΝ όμως δεν είναι ακριβώς έτσι, μην κάνετε τις πάπιες μετά και μαζευτείτε στα καβούκια σας ...........Να το συζητήσουμε το θέμα........γι'αυτό είμαστε εδώ......... :)

QUOTE-άρω τον ευατό μου τώρα....... ;):D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.