Jump to content



Let the conroe games begin (updated)


Trooper

Recommended Posts

Έτσι είναι ο Dag: όταν η Πράσινη είναι "από πάνω", ο Dag ξαμολιέται και τα χώνει. Όταν αλλάζουν στάση και η Μπλε κάνει τον άντρα, ο Dag εξαφανίζεται ή εναλλακτικά σκάει μύτη και χρησιμοποιεί σαν επιχείρημα ανύπαρκτες τεχνολογίες που "μπορεί" να λανσάρει η AMD το 2008 :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 399
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 12:56]

Έτσι είναι ο Dag: όταν η Πράσινη είναι "από πάνω", ο Dag ξαμολιέται και τα χώνει. Όταν αλλάζουν στάση και η Μπλε κάνει τον άντρα, ο Dag εξαφανίζεται ή εναλλακτικά σκάει μύτη και χρησιμοποιεί σαν επιχείρημα ανύπαρκτες τεχνολογίες που "μπορεί" να λανσάρει η AMD το 2008 :D

Λάθος Κύριοι....

ΜΕΓΑ λάθος εαν νομίζετε ότι έχω εξαφανιστεί λόγο έλευσης Conroe ... :D

Bρε δε με τρομάζουν τα BENCH σας ότι και να βγάλετε αφού ξέρω ότι συγκρίνετε κάτι που ΔΕΝ υπάρχει ακόμη στην αγορά με κάτι που κυκλοφορεί εδώ και 3 χρόνια.... :D

Συγκρίνετε δηλαδή τις @ΟΥΤΣΕΣ με τις ΒΟΥΡΤΣΕΣ.... :D

Και για να ικανοποιήσω το LIBIDO σας θα συμφωνήσω ότι οι @ΟΥΤΣΕΣ είναι οι Conroe....:D

Oταν η AMD βγάλει την επόμενη γενιά επεξεργαστών ΑΚΑ 65nm και Κ8L τα ξαναλέμε....:D:T:

BTW ποτέ δεν αμφισβήτησα το γεγονός του come back τηε INTEL.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Λάθος Κύριοι....

ΜΕΓΑ λάθος εαν νομίζετε ότι έχω εξαφανιστεί λόγο έλευσης Conroe ... :D

Bρε δε με τρομάζουν τα BENCH σας ότι και να βγάλετε αφού ξέρω ότι συγκρίνετε κάτι που ΔΕΝ υπάρχει ακόμη στην αγορά με κάτι που κυκλοφορεί εδώ και 3 χρόνια.... :D

Συγκρίνετε δηλαδή τις @ΟΥΤΣΕΣ με τις ΒΟΥΡΤΣΕΣ.... :D

Και για να ικανοποιήσω το LIBIDO σας θα συμφωνήσω ότι οι @ΟΥΤΣΕΣ είναι οι Conroe....:D

Oταν η AMD βγάλει την επόμενη γενιά επεξεργαστών ΑΚΑ 65nm και Κ8L τα ξαναλέμε....:D:T:

BTW ποτέ δεν αμφισβήτησα το γεγονός του come back τηε INTEL.....

συμμαχος σου DAG:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί με τα παιδιά όχι τπτ άλλο δλδ μόνο και μόνο επειδή είναι μειοψηφία μπας και ισσοροπιστεί η κατάσταση!Ρε παίδες όμως συγκρίνετε παρακαλώ όμοια πράγματα όχι dual core με μονοπήρυνο!Γιατί η διαφορά ταχύτητας πάλι δεν είναι αντιπροσωπευτική!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 17:56]

Και εγώ μαζί με τα παιδιά όχι τπτ άλλο δλδ μόνο και μόνο επειδή είναι μειοψηφία μπας και ισσοροπιστεί η κατάσταση!Ρε παίδες όμως συγκρίνετε παρακαλώ όμοια πράγματα όχι dual core με μονοπήρυνο!Γιατί η διαφορά ταχύτητας πάλι δεν είναι αντιπροσωπευτική!

Πρώτον σε αυτά τα benches ΜΟΝΟ ο ΕΝΑΣ πυρήνας δουλεύει........Το Quake 4 τώρα που λέει ότι υποστηρίζει SMP, απλά ΔΕ δουλεύει...... :)

’λλη ερώτηση....... :D

Επίσης περίμενε να δούμε ΚΑΙ τις συγκρίσεις αυτές με έναν FX60 και μ'αυτόν......στις ίδιες συχνότητες...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 11:26]

.....ας Overclock-άρουμε τώρα λίίίίγο τον Conroe - και όταν λέω λίγο, το εννοώ γιατί μπορεί να πάει και 3800MHz ΜΕ ΑΕΡΑ..... :)

.......και ΠΑΛΙ ΥΨΗΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ......

1280x960 τα πάντα στο maximum με 4FSAA και 16AF

Εδώ βλέπουμε ότι έχουμε μία αύξηση περί τα 36% του Conroe έναντι του AMD σε ΥΨΗΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ.......O Conroe είναι ΑΚΟΜΑ 100MHz ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ από τον AMD......Να το αφήσω ή να πάω τον Conroe στους 3800MHz με ΑΕΡΑ να δούμε τι θα γίνει?...... :D

Υπ'όψιν ότι ο AMD είναι πάνω σε phase change σύστημα και ο Conroe με αέρα........Να βάλω και τον Conroe σε phase change σύστημα και να πάει περί τους 4200MHz να δούμε τι θα κάνει ή να τον αφήσω με τη DEFAULT ψήκτρα του και με το DEFAULT VCore του στους 3200MHz και μας φτάνει αυτό το 36% παραπάνω?....... :D

Ακούω τις γνώμες σας τώρα κύριοι!...... :)

Παραλέιπουμε τον παράγοντα χρήστη όμως? ’λλο optimize κάνεις εσύ άλλο εγώ άλλο ο άλλος.

Θές να κάνεις κάτι σωστό?

Αν έχεις και χρόνο βέβαια, όχι για να μας την πεις ή να συνεχίσουμε τις @@ρολογίες ο καθένας για intel και amd, πάρε(δεν εννοώ βα αγοράσεις lol. Για test purposes) και ένα σύστημα A64 και κάνε τα μαγικά σου ;) \

’μεση σύγκριση με σωστά setups και περίπου ελεγχόμενες καταστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 18:19]

Παραλέιπουμε τον παράγοντα χρήστη όμως? ’λλο optimize κάνεις εσύ άλλο εγώ άλλο ο άλλος.

Θές να κάνεις κάτι σωστό?

Αν έχεις και χρόνο βέβαια, όχι για να μας την πεις ή να συνεχίσουμε τις @@ρολογίες ο καθένας για intel και amd, πάρε(δεν εννοώ βα αγοράσεις lol. Για test purposes) και ένα σύστημα A64 και κάνε τα μαγικά σου ;) \

’μεση σύγκριση με σωστά setups και περίπου ελεγχόμενες καταστάσεις

Έχει γίνει ΚΑΙ αυτό με άλλο χρήστη, με FX60 και μνήμες ~260 - 265MHz Cas 2-2-2-5......Αναμένουμε αποτελέσματα...... ;)

EDIT: Η κάρτα είναι "απείραχτη" από θέμα συχνοτήτων και optimisations..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 18:35]

Όμορφα. Υποθέτω esdee ε? ’ντε να δούμε να :whistling ομαδικά :)

Όχι απ'τον esdee (που παρεπιπτόντως τώρα που γράφουμε είναι δίπλα μου και γεμίζει το cascade)...... :D.....αλλά απ'τον darkCount..... :)

Link to comment
Share on other sites

no dual core? Πάνω που με φτιάχνεις με χαλάς ρε γμτ. ’ντε θα το αντέξω και αυτό. lol

EDIT: btw ο esdee κάνει χρήση του επιστημονικά εξειδικευμένου πολυεργαλείου γεμίσματος?

image1oc6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Πρώτον σε αυτά τα benches ΜΟΝΟ ο ΕΝΑΣ πυρήνας δουλεύει........Το Quake 4 τώρα που λέει ότι υποστηρίζει SMP, απλά ΔΕ δουλεύει...... :)

’λλη ερώτηση....... :D

Επίσης περίμενε να δούμε ΚΑΙ τις συγκρίσεις αυτές με έναν FX60 και μ'αυτόν......στις ίδιες συχνότητες...... ;)

ok!συμφωνοι τότε! :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 18:55]

Γιατί ο FX60 δεν είναι Dual Core?....... :)

Darkcount και FX60? Έχω χάσει επεισόδια. Τόσα πόστ διαβάζω για single core Opteron οτι έχει:boxed:

Τέσπα όπως και να έχει κάντε τα κόλπα σας να δούμε REAL REVIEW:T: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε που θα καταλήξουμε πάλι.... :D

Στο προφανές σημείο ότι ο COnroe είναι ποιό γρήγορος αλλά όχι τόσο σε αναλύσεις 1680Χ1050 που έχω εγώ ας πούμε λόγο οθόνης ???? :D

Περιμένουμε τα αποτελέσματα... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Στο προφανές σημείο ότι ο COnroe είναι ποιό γρήγορος αλλά όχι τόσο σε αναλύσεις 1680Χ1050 που έχω εγώ ας πούμε λόγο οθόνης ????

Είπαμε, πάνω από τα 1280, παίζουνε μπάλα οι κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι σε 1280x1024 με 4xAA/8xAF, με Χ1900GT για παράδειγμα, Ε6600, Χ6800 ,FΧ62 και Χ2 4200+ βγάζουν -τις περισσότερες φορές τα ίδια fps... στο Oblivion πάλι, το ελάχιστα frames είναι καλύτερα σε Χ6600 (μαμά) από 955XE@ 4,7GHz (χωρίς μετρήσεις, απλά βλέπω τη διαφορά στο fraps και τη νοιώθω παίζοντας)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.