Jump to content



Ads συνέχεια.


eleven

Recommended Posts

15 απαντησεις και ακομα δεν εχει βγει αποιος "καλοθελητης " να στην πει οτι κανεις διαφημηση στα προιοντα σου. Τι εγινε με το γνωστο θεμα που τοσο καιρο υπεβοσκε αλλα μολις εκανε την αρχη ο " κακουλης " ο Ζαχος εγινε το φορουμ ανω κατω?

Ξεχαστηκε ?

Αυτο ηταν ??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από eleven

15 απαντησεις και ακομα δεν εχει βγει αποιος "καλοθελητης " να στην πει οτι κανεις διαφημηση στα προιοντα σου. Τι εγινε με το γνωστο θεμα που τοσο καιρο υπεβοσκε αλλα μολις εκανε την αρχη ο " κακουλης " ο Ζαχος εγινε το φορουμ ανω κατω?

Ξεχαστηκε ?

Αυτο ηταν ??

Νομίζω ότι η πλειοψηφία των χρηστών απάντησε τι πιστεύει, στο σχετικό θέμα.

Εσύ τώρα, γιατί δεν είπες την άποψή σου εκεί που έγινε και η συζήτηση, αλλά πετάς σπόντες σε άλλα threads; Συγγνώμη δηλαδή, αλλά βγάζει λίγο "κατινιά", και δε λέει, δε σου ταιριάζει βρε αδερφέ :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 15:50]

15 απαντησεις και ακομα δεν εχει βγει αποιος "καλοθελητης " να στην πει οτι κανεις διαφημηση στα προιοντα σου. Τι εγινε με το γνωστο θεμα που τοσο καιρο υπεβοσκε αλλα μολις εκανε την αρχη ο " κακουλης " ο Ζαχος εγινε το φορουμ ανω κατω?

Ξεχαστηκε ?

Αυτο ηταν ??

’στο Μιχάλη.........ΜΗ ρίχνεις λάδι στη φωτιά σου λέω...... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Νομίζω ότι η πλειοψηφία των χρηστών απάντησε τι πιστεύει, στο σχετικό θέμα.

Εσύ τώρα, γιατί δεν είπες την άποψή σου εκεί που έγινε και η συζήτηση, αλλά πετάς σπόντες σε άλλα threads; Συγγνώμη δηλαδή, αλλά βγάζει λίγο "κατινιά", και δε λέει, δε σου ταιριάζει βρε αδερφέ :p

Αδερφε τα περι κατινιας το αφηνω ασχολιαστο .........πιστευω θα το ξανασκευτεις πιο ηρεμα και θα καταλαβεις το λαθος

Το γιατι οτι δεν απαντησα νομιζα οτι θα ειναι ευνοητο μια που ειμαι ενα απο τα πολλα "Χ "που εχεις βαλει ..

Αρχική απάντηση από hipro5

’στο Μιχάλη.........ΜΗ ρίχνεις λάδι στη φωτιά σου λέω...... :)

Καλο και αυτο παλι χεχεχεχεχε

Πιστεψε με αν ηθελα να ριξω λαδι( ισως κανα δυο σταγονες ξεφυγαν δικαολογημενα νομιζω) θα το καταλαβαινατε...

Διακρινω και κατι αλλο ομως παρα το γελαστο smile η ιδεα μου ειναι?

@ Unssen

Sory για το οφ τοπικ αλλα αυτα που εγραψα δεν ειναι μονο δικες μου αποριες οπως πολυ καλα ξερεις

Υγ Τις βιδες δεν ειναι αναγνη να τις καλυψεις . Μπορουμε να βρουμε κατι εμφανισιμο για να τις αντικαταστησεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven

15 απαντησεις και ακομα δεν εχει βγει αποιος "καλοθελητης " να στην πει οτι κανεις διαφημηση στα προιοντα σου. Τι εγινε με το γνωστο θεμα που τοσο καιρο υπεβοσκε αλλα μολις εκανε την αρχη ο " κακουλης " ο Ζαχος εγινε το φορουμ ανω κατω?

Ξεχαστηκε ?

Αυτο ηταν ??

Εσένα σε πνίγει το δίκιο δλδ, ενώ οι "καλοθελητές" σιωπούν, αυτό θες να μας πεις Μιχάλη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 20:01]

Εσένα σε πνίγει το δίκιο δλδ, ενώ οι "καλοθελητές" σιωπούν, αυτό θες να μας πεις Μιχάλη?

Ρε παιδιά γιατί να υπάρχει αυτή η γκρίνια κάθε μέρα στο Lab??? Δεν γίνετε απλά να postάρουμε και να συζητάμε για τα κατορθώματά μας και τα test μας??? Εντάξει δεν λέω καλές οι μικρές κοντρούλες, γινόμαστε και καλύτεροι με αυτές, αλλά γιατί να πλακονόμαστε??? Μια παρέα είμαστε όλοι με λίγο μούρλα παραπάνω στους υπολογιστές απ' ότι όλος ο άλλος κόσμος. Εγώ λέω να σταματήσουν οι γκρίνιες και να κοιτάξουμε πως να περνάμε καλά και γενικότερα να είμαστε ένα team... το Ελληνικό team και να σπάμε ρεκόρ... ΦΟΒΟΥ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!:flex:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BassJunkies

Μια παρέα είμαστε όλοι με λίγο μούρλα παραπάνω στους υπολογιστές απ' ότι όλος ο άλλος κόσμος. Εγώ λέω να σταματήσουν οι γκρίνιες και να κοιτάξουμε πως να περνάμε καλά και γενικότερα να είμαστε ένα team... το Ελληνικό team και να σπάμε ρεκόρ... ΦΟΒΟΥ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!:flex:

Αυτή ήταν, είναι και θα είναι η πρόθεσή μου φίλε, δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για όλους. Ορισμένα πράγματα δεν μπορούν να μείνουν αναπάντητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θελω να το συνεχισω αλλο αλλα μια που σε βρηκα και μια που λες οτι ορισμενα δεν πρεπει να μεινουν αναπαντητα πες μου σε παρακαλω

Το γνωστο θεμα υπηρχε και σας απασχολουσε καιρο πριν Γιατι λοιπον μολις εγινε η αρχη απο καποιον το θεμα φουντωσε και πηρε τις διαστασεις που πηρε?

Γιατι περιμενατε και δεν εγινε καποια αναφορα σχετικα .Χρειαζοταν καποια αφορμη για να ξεκινησει "?Και τελικα τι θα γινει?? ....... μην μου πεις και συ να δω το σχετικο θεμα

ΑΝ πιστευεις οτι δεν χρειαζονται απαντηση τα παραπανω κανενα προβλημα

Γιατι πιστευεις οτι εμεις (εμενα και οσους συμφωνουν μαζι μου δηλ ολους απο το τεαμ της Θασσαλονικης ) δεν εχουμε την ιδια προθεση?

Ορισμενα πραγματα οπως λες και συ δεν μπορουν να μενουν απαπαντητα

και το κακο ειναι οτι και πολλα απο αυτα ενοχλουν

Αρχική απάντηση από hipro5

Μάλλον η ιδέα σου..... :D

οκ μαλον θα φταιει η ζεστη :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι δεν μπορουν να ηρεμησουν και πρεπει ολο κατι να λενε, δεν με νοιαζει αν εχετε δικιο ή οχι αλλα δεν ειναι ωραιο να βλεπω τοση γκρινια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι καποιοι δεν μπορουν να ηρεμησουν και πρεπει ολο κατι να λενε, δεν με νοιαζει αν εχετε δικιο ή οχι αλλα δεν ειναι ωραιο να βλεπω τοση γκρινια...

Αυτό ακριβώς! :T:

Είναι όντως κουραστικό ρε παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven

Αν και δεν θελω να το συνεχισω αλλο αλλα μια που σε βρηκα και μια που λες οτι ορισμενα δεν πρεπει να μεινουν αναπαντητα πες μου σε παρακαλω

Το γνωστο θεμα υπηρχε και σας απασχολουσε καιρο πριν Γιατι λοιπον μολις εγινε η αρχη απο καποιον το θεμα φουντωσε και πηρε τις διαστασεις που πηρε?

Γιατι περιμενατε και δεν εγινε καποια αναφορα σχετικα .Χρειαζοταν καποια αφορμη για να ξεκινησει "?Και τελικα τι θα γινει?? ....... μην μου πεις και συ να δω το σχετικο θεμα

Σε πειράζει να απαντήσω εγώ, μιας και εγώ άνοιξα το εν λόγω θέμα;

Θα ανοίξω και τα χαρτιά μου το λοιπόν και θα μιλήσω χωρίς ΧΧΧ και ΨΨΨ: το θέμα το άνοιξα εγώ γιατί σπάστηκα με αυτά που γράφτηκαν στην παρουσίαση των 7950, κυρίως από τον Ζάχο και σένα.

Οι λόγοι που δεν έκανα κανονικό poll, είναι α) γιατί ξέρω ότι όλος ο Λάμπης θέλει να βλέπει και παρουσιάσεις αλλά και τιμές από μαγαζιά και β) γιατί οι ερωτήσεις μου στο poll ήταν ρητορικές. Εσύ πιστεύεις δηλαδή ότι θα έβγαινε κανείς μέσα από τη σκόνη και θα έλεγε "ναι, κόψτε όλες τις αναφορές σε μαγαζιά και τιμές και μη κάνετε παρουσιάσεις";

Σαφώς όχι, απλά έλπιζα από εκείνο το thread να ταρακουνήσω τα άτομα που θεωρώ φίλους, μπας και καταλάβουν ότι η συμπεριφορά τους στο thread του Βασίλη ήταν (το λιγότερο) ανώριμη.

Δηλαδή κάνει ο Voudas παρουσίαση το Stakka (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που το πήρε) και όλα είναι καλά.

Κάνει ο DarkSaga παρουσίαση την 7600GS (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που την πήρε) και όλα είναι ανθηρά.

Κάνεις κι εσύ παρουσίαση το καινούριο τανκ (χωρίς να αναφέρεις που πωλείται ή που το πήρες) και όλοι είναι χαρούμενοι στο μικρό γαλατικό χωριό.

Ξεκινάει και ο Βασίλης μια παρουσίαση την 7950 (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που το πήρε) και ξαφνικά όλα ήταν στραβά. Και να σου τα "Γοριλάμα" από δω και από κει Multirama-TheLab και δε συμμαζεύεται. Δηλαδή τόση καφρίλα;

Έχω δει τουλάχιστον 4 παρουσιάσεις σε πρώιμο στάδιο, με φωτό μόνο από τις μνήμες πάνω στο τραπέζι, το Crusader στην παλάμη ή το Maximiser στο testbench και κανένας δεν βγήκε να πει "ανοίχτε έναν Xtreme Edition γιατί αλλιώς δε λέει η παρουσίαση".

Αλλά όπως και να έχει, το θέμα έχει αναλυθεί εκτενώς και τα άτομα που ενοχλήθηκαν από την "ελλιπή" και "βιαστική" παρουσίαση του Βασίλη, δεν ενοχλήθηκαν από καμία άλλη παρόμοια προσπάθεια (περίεργο). Κι εγώ υποψιάζομαι άλλους πραγματικούς λόγους, και αυτός δεν είναι ο τόπος να τους συζητήσουμε.

Οι βολές στα banners και στις διαφημίσεις ήρθαν κατόπιν εορτής, όταν το πράγμα είχε χοντρύνει και ακούστηκαν και τα υπέρτατα "Xtreme-theLab" και γω δε ξέρω τι άλλο, σε μια φάση που το TheLab έχει ένα banner από Google, ενώ προϊόντα & μαγαζιά διαφημίζονται κατά κόρον έμμεσα ή άμεσα, σε αγγελίες, posts, υπογραφές και τα ρέστα.

1500 καθημερινές αναφορές στο Πλαίσιο, το E-shop, το HACshop, "εγγύηση spc", "TCCD από tristeno", "Watercooling από τον unseen του XtremeShop" και τα Multirama, και κανένας της ΔΟ του Λάμπη δεν γκρίνιαξε όσο καιρό θυμάμαι αυτό το φόρουμ.

Αλλά η παρουσίαση του Βασίλη με τις 7950 που δεν αναφέρει πουθενά που τις βρήκε, είναι διαφήμιση; Και πουλητάρι το Xtreme-TheLab; Καλά, μλκίες λέμε τώρα; Στην π00τάνα, π00τανιές ρε Μιχάλη; Τι να λέμε τώρα, ο Βασίλης που του ρίχνεται και 15 χρόνια στην ηλικία, και σα μικρό παιδί δεν έκανε!

Ντρέπομαι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Σε πειράζει να απαντήσω εγώ, μιας και εγώ άνοιξα το εν λόγω θέμα;

Θα ανοίξω και τα χαρτιά μου το λοιπόν και θα μιλήσω χωρίς ΧΧΧ και ΨΨΨ: το θέμα το άνοιξα εγώ γιατί σπάστηκα με αυτά που γράφτηκαν στην παρουσίαση των 7950, κυρίως από τον Ζάχο και σένα.

Οι λόγοι που δεν έκανα κανονικό poll, είναι α) γιατί ξέρω ότι όλος ο Λάμπης θέλει να βλέπει και παρουσιάσεις αλλά και τιμές από μαγαζιά και β) γιατί οι ερωτήσεις μου στο poll ήταν ρητορικές. Εσύ πιστεύεις δηλαδή ότι θα έβγαινε κανείς μέσα από τη σκόνη και θα έλεγε "ναι, κόψτε όλες τις αναφορές σε μαγαζιά και τιμές και μη κάνετε παρουσιάσεις";

Σαφώς όχι, απλά έλπιζα από εκείνο το thread να ταρακουνήσω τα άτομα που θεωρώ φίλους, μπας και καταλάβουν ότι η συμπεριφορά τους στο thread του Βασίλη ήταν (το λιγότερο) ανώριμη.

Δηλαδή κάνει ο Voudas παρουσίαση το Stakka (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που το πήρε) και όλα είναι καλά.

Κάνει ο DarkSaga παρουσίαση την 7600GS (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που την πήρε) και όλα είναι ανθηρά.

Κάνεις κι εσύ παρουσίαση το καινούριο τανκ (χωρίς να αναφέρεις που πωλείται ή που το πήρες) και όλοι είναι χαρούμενοι στο μικρό γαλατικό χωριό.

Ξεκινάει και ο Βασίλης μια παρουσίαση την 7950 (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που το πήρε) και ξαφνικά όλα ήταν στραβά. Και να σου τα "Γοριλάμα" από δω και από κει Multirama-TheLab και δε συμμαζεύεται. Δηλαδή τόση καφρίλα;

Έχω δει τουλάχιστον 4 παρουσιάσεις σε πρώιμο στάδιο, με φωτό μόνο από τις μνήμες πάνω στο τραπέζι, το Crusader στην παλάμη ή το Maximiser στο testbench και κανένας δεν βγήκε να πει "ανοίχτε έναν Xtreme Edition γιατί αλλιώς δε λέει η παρουσίαση".

Αλλά όπως και να έχει, το θέμα έχει αναλυθεί εκτενώς και τα άτομα που ενοχλήθηκαν από την "ελλιπή" και "βιαστική" παρουσίαση του Βασίλη, δεν ενοχλήθηκαν από καμία άλλη παρόμοια προσπάθεια (περίεργο). Κι εγώ υποψιάζομαι άλλους πραγματικούς λόγους, και αυτός δεν είναι ο τόπος να τους συζητήσουμε.

Οι βολές στα banners και στις διαφημίσεις ήρθαν κατόπιν εορτής, όταν το πράγμα είχε χοντρύνει και ακούστηκαν και τα υπέρτατα "Xtreme-theLab" και γω δε ξέρω τι άλλο, σε μια φάση που το TheLab έχει ένα banner από Google, ενώ προϊόντα & μαγαζιά διαφημίζονται κατά κόρον έμμεσα ή άμεσα, σε αγγελίες, posts, υπογραφές και τα ρέστα.

1500 καθημερινές αναφορές στο Πλαίσιο, το E-shop, το HACshop, "εγγύηση spc", "TCCD από tristeno", "Watercooling από τον unseen του XtremeShop" και τα Multirama, και κανένας της ΔΟ του Λάμπη δεν γκρίνιαξε όσο καιρό θυμάμαι αυτό το φόρουμ.

Αλλά η παρουσίαση του Βασίλη με τις 7950 που δεν αναφέρει πουθενά που τις βρήκε, είναι διαφήμιση; Και πουλητάρι το Xtreme-TheLab; Καλά, μλκίες λέμε τώρα; Στην π00τάνα, π00τανιές ρε Μιχάλη; Τι να λέμε τώρα, ο Βασίλης που του ρίχνεται και 15 χρόνια στην ηλικία, και σα μικρό παιδί δεν έκανε!

Ντρέπομαι...

Δεν θα πω την γνωμη μου...γιατι θα με παρουν με τις πετρες...

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι ανεβηκες ισως παραπανω απ'ολους στην υποληψη μου και αναγνωριζω στο προσωπο σου τι θα πει να εισαι ''δικαιος''...το να εισαι mod σου αξιζει...

Και ο ενας και μοναδικος λογος που τα λεω αυτα ειναι ...οτι ποτε δεν περιμενα να μιλησεις ετσι και να μην παρεις το μερος των ''φιλων'' σου......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Σε πειράζει να απαντήσω εγώ, μιας και εγώ άνοιξα το εν λόγω θέμα;

Ναι με πειραζει μια που δεν ρωτησα εσενα αλλα καποιον απο την Δ.Ο

Εκτος αν εισαι σε αυτη οποτε παω πασο ,αλλωστε αν ηθελα να απαντησω στις ρητορικες σου απαντησεις θα το εκανα στο ρητορικο σου θεμα

Δεν υπαρχει λογος να συζητας με τον υφισταμενο για κατι που αφορα τον προισταμενο

Παμε παρακατω

Λες οτι σπαστηκες μαζι μου γιατι εκραξα τον Βασιλη

Λοιπον ΑΝ στο θεμα της παρουσιασης των 7950 (ακομα και σε οσα μεταφερθηκαν στο οφφ τοπικ ) ειπα κατι για την παρουσιαση η εκανα τον παραμικρο υπαινιγμο για τον Βασιλη και τον χορηγο του θα βγω και σου ζητησω συγγνωμη σε οσα φορουμ μιλανε ελληνικα

Αν δεν βρεις ομως και μια που δειχνεις μια απιστευτη ευαισθησια στο δικιο και στο αδικο θα σε καλεσω να παραιτηθεις απο την θεση σου και να μου ζητησεις συγγμωμη γιατι οπως καταλαβαινεις ολα οσα γραφεις πιο πανω ειναι αερολογιες και ολη σου η αντιδραση στην καταφορη αδικια κατα του Βασιλη την οποια προκαλεσα εγω και ο Ζαχος ειναι αβασιμη

Τι σε πειραξε πραγματικα μονο εσυ το ξερεις απλα βρηκες??? πατημα

Αρχική απάντηση από Chosen

Έχω δει τουλάχιστον 4 παρουσιάσεις σε πρώιμο στάδιο, με φωτό μόνο από τις μνήμες πάνω στο τραπέζι, το Crusader στην παλάμη ή το Maximiser στο testbench και κανένας δεν βγήκε να πει "ανοίχτε έναν Xtreme Edition γιατί αλλιώς δε λέει η παρουσίαση".

εδω καπου σε εχασα ?τι εννοεις?

Αρχική απάντηση από Chosen

Κάνεις κι εσύ παρουσίαση το καινούριο τανκ (χωρίς να αναφέρεις που πωλείται ή που το πήρες) και όλοι είναι χαρούμενοι στο μικρό γαλατικό χωριό

Στο γαλατικο χωριο φιλε Πετρο ολοι καταλαβαινουν οταν κανω σε κατι παρουσιαση οτι το εφτιαξα εγω δεν χρειαζεται να το αναφερω , οπως και οταν κανει παρουσιαση κατι ο Βασιλης ολοι στο γαλατικο χωριο καταλαβαινουν απο που το βρηκε Αν εσυ πιστευεις το αντιθετο μαλον εισαι απο αλλο χωριο

Αρχική απάντηση από Chosen

Οι βολές στα banners και στις διαφημίσεις ήρθαν κατόπιν εορτής, όταν το πράγμα είχε χοντρύνει και ακούστηκαν και τα υπέρτατα "Xtreme-theLab" και γω δε ξέρω τι άλλο, σε μια φάση που το TheLab έχει ένα banner από Google, ενώ προϊόντα & μαγαζιά διαφημίζονται κατά κόρον έμμεσα ή άμεσα, σε αγγελίες, posts, υπογραφές και τα ρέστα.

Δηλ θελεις να πεις οτι το θεμα των εμμεσων διαφημισεων δεν προυπηρχε ,δεν ειχε συζητηθει ποτε αλλα ξαφνικα προεκυψε εκ του μη εχοντως μετα το κραξιμο του Ζαχου

Αρχική απάντηση από Chosen

1500 καθημερινές αναφορές στο Πλαίσιο, το E-shop, το HACshop, "εγγύηση spc", "TCCD από tristeno", "Watercooling από τον unseen του XtremeShop" και τα Multirama, και κανένας της ΔΟ του Λάμπη δεν γκρίνιαξε όσο καιρό θυμάμαι αυτό το φόρουμ.

Αλλά η παρουσίαση του Βασίλη με τις 7950 που δεν αναφέρει πουθενά που τις βρήκε, είναι διαφήμιση; Και πουλητάρι το Xtreme-TheLab; Καλά, μλκίες λέμε τώρα; Στην π00τάνα, π00τανιές ρε Μιχάλη; Τι να λέμε τώρα, ο Βασίλης που του ρίχνεται και 15 χρόνια στην ηλικία, και σα μικρό παιδί δεν έκανε!

Οσο αφορα εμενα το θεμα σου απαντησα πιο πανω

Αν και πιστευω οτι καπου εχεις χασει την ενοια του μεγεθους

Οσο για την π00τάνα εσυ το ειπες................................

Αρχική απάντηση από Chosen

Ντρέπομαι...

Μια που διακατεχεσαι απο τετοιες ευαισθησιες διαβασε προσεκτικα οσο εγραψα

βρες αυτα που μου καταλογιζεις οτι εγραψα και πραξε με την ιδια ευαισθησια

Ζητω συγγνωμη απο οσους ενοχλουνται απο τα γραφωμενα αλλα

τουλαχιστον ( για μενα και για πολλους αλλους πιστευω) μερικα πραγματα ειναι πιο σημαντικα απο το ποσο θα βγαλει χχ επεξεργαστης και τι βιδες θα εχει το ψψ εξαρτημα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά που θα μπορούσα να γράψω.

Θα μπορούσα να θυμήσω τα πρώτα μπλοκς του Μιχάλη, τα πρώτα mods του hipro, τα πρώτα phase του unseen και τα case mods του Κοπρίτη.

Θα μπορούσα να θυμήσω τα ατελείωτα posts προς τα παραπάνω παιδιά, posts από τα οποία δεν έλειπαν και παραγγελίες προϊόντων.

Κανένας δεν παραπονέθηκε ποτέ για διαφήμιση, όλοι ποστάραμε γεμάτοι χαρά τον θαυμασμό μας για τα νέα blocks,mods,phases και ειδικότερα εμείς, η Δ.Ο. του thelab, αγκαλιάσαμε κάθε νέα προσπάθεια από τα συγκεκριμένα παιδιά, χωρίς ποτέ να μας απασχολεί το αν θα πρέπει να βγάλουμε και εμείς το κατιτίς μας.

Είμασταν περήφανοι που ορισμένοι χρήστες του thelab πήγαν το χόμπι μας ένα level παραπάνω.

Στην συνέχεια, ορισμένα από τα άξια αυτά μέλη είτε έστησαν τα δικά τους καταστήματα, είτε έπιασαν δουλειά σε άλλα.

Σε ορισμένους δόθηκε η δυνατότητα να έχουν πρόσβαση σε hardware όπου οι υπόλοιποι μόνο σε ξένα links θα τα βλέπαμε.

Την προσπάθεια αυτή, ορισμένοι θεώρησαν ότι έπρεπε να την εξευτελίσουν. Προσπάθησαν να αφήσουν να εννοηθεί ότι με τον τρόπο αυτό γίνεται διαφήμιση, τα μέλη ξεφτυλίστηκαν μιας και παίζουν το παιχνίδι των καταστημάτων, μπορεί και εμείς να τα παίρνουμε κάτω από το τραπέζι κ.α. πολλά.

Αγαπητοί Κύριοι, δεν σας επιτρέπω να με περνάτε για μαλάκα, ναι, έχω κάνει τον μαλάκα αρκετές φορές για να μην δημιουργήσω πρόβλημα στο forum, αλλά ήταν επιλογή μου.

Σε εσάς δεν το επιτρέπω.

Λοιπόν, ή βρείτε τα cojones και πείτε τους λόγους που έγινε η όλη ιστορία, ή αν δεν τα βρείτε, μην κάνετε τον κόπο να ξαναποστάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

Ναι με πειραζει μια που δεν ρωτησα εσενα αλλα καποιον απο την Δ.Ο

Εκτος αν εισαι σε αυτη οποτε παω πασο ,αλλωστε αν ηθελα να απαντησω στις ρητορικες σου απαντησεις θα το εκανα στο ρητορικο σου θεμα

Δεν υπαρχει λογος να συζητας με τον υφισταμενο για κατι που αφορα τον προισταμενο

Σωστό κι αυτό, αλλά δε μιλάω για το θέμα banner. Ξαναδες το poll που έκανα και δες αν έκανα καμιά αναφορά σε banner και τσάμπα διαφημίσεις. Η μοναδική αναφορά μου είχε να κάνει με τις αναφορές σε σχέσεις Multirama & TheLab που είναι τραγελαφικές.

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

Παμε παρακατω

Λες οτι σπαστηκες μαζι μου γιατι εκραξα τον Βασιλη

Λοιπον ΑΝ στο θεμα της παρουσιασης των 7950 (ακομα και σε οσα μεταφερθηκαν στο οφφ τοπικ ) ειπα κατι για την παρουσιαση η εκανα τον παραμικρο υπαινιγμο για τον Βασιλη και τον χορηγο του θα βγω και σου ζητησω συγγνωμη σε οσα φορουμ μιλανε ελληνικα

Αν δεν βρεις ομως και μια που δειχνεις μια απιστευτη ευαισθησια στο δικιο και στο αδικο θα σε καλεσω να παραιτηθεις απο την θεση σου και να μου ζητησεις συγγμωμη γιατι οπως καταλαβαινεις ολα οσα γραφεις πιο πανω ειναι αερολογιες και ολη σου η αντιδραση στην καταφορη αδικια κατα του Βασιλη την οποια προκαλεσα εγω και ο Ζαχος ειναι αβασιμη

Τι σε πειραξε πραγματικα μονο εσυ το ξερεις απλα βρηκες??? πατημα

Μιλάω για γενικότερα σχόλια και ειρωνίες σχετικά με το πόσο ανιδιοτελείς είναι οι παρουσιάσεις που γίνονται στο φόρουμ, καθώς και οι μπηχτές για όσους θεωρούσαν ότι ο Βασίλης έκανε καλή δουλειά ή όχι (είχες πει κάτι του στυλ "σε λίγο θα δουλεύει και ο ΑΝ7 στα Multirama" κλπ). Αν δεν ήταν στο thread με τις 7950 και ήταν σε εκείνο με τις pretested cpu, τότε ζητώ συγγνώμη που ο Γιάννης δεν είναι Γιαννάκης.

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

εδω καπου σε εχασα ?τι εννοεις?

Εννοώ τα φανταστικά επιχειρήματα "γιατί ξεκίνησες παρουσίαση χωρίς να έχεις νούμερα" και "γιατί δεν βρήκες (στο δρόμο βρε αδερφέ) έναν ΧΕ για να τις ζευγαρώσεις" κλπ

Δεν αναφέρεται σε δικό σου σχόλιο, αλλά από την άλλη δεν είπα ότι εσύ το έκανες χανείο το thread...

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

Στο γαλατικο χωριο φιλε Πετρο ολοι καταλαβαινουν οταν κανω σε κατι παρουσιαση οτι το εφτιαξα εγω δεν χρειαζεται να το αναφερω , οπως και οταν κανει παρουσιαση κατι ο Βασιλης ολοι στο γαλατικο χωριο καταλαβαινουν απο που το βρηκε Αν εσυ πιστευεις το αντιθετο μαλον εισαι απο αλλο χωριο

Μη τσιμπάς έτσι, επαναλαμβάνω ότι το θέμα στην προκειμένη δεν είναι το αν παρουσίασες εσύ ένα προϊόν σου, αλλά το κράξιμο που έφαγε ο Βασίλης γιατί έκανε κάτι που έχουν κάνει άλλα 50 άτομα στο forum. Τις παρουσιάσεις σου τις απολαμβάνω σα χρήστης του TheLab και τα προϊόντα σου τα τιμώ και τα προτιμώ σαν καταναλωτής, έστω κι αν πληρώνω 40 μεταφορικά για να τα πάρω στην άλλη άκρη της Ευρώπης.

Κι αν βγει κανείς να σου πει "τι το κάνεις το review του Crusader με τον 3200+ και δε βάζεις καναν FX πάνω", τα ίδια θα ακούσει.

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

Δηλ θελεις να πεις οτι το θεμα των εμμεσων διαφημισεων δεν προυπηρχε ,δεν ειχε συζητηθει ποτε αλλα ξαφνικα προεκυψε εκ του μη εχοντως μετα το κραξιμο του Ζαχου

Είσαι στο φόρουμ όσο καιρό είμαι και γω, και ξέρεις πολύ καλά πόσοι πουλάνε μέσω του TheLab και αν βγήκε ποτέ ο Φάνης να τους πει "βάλε banner ή φύγε"

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

Μια που διακατεχεσαι απο τετοιες ευαισθησιες διαβασε προσεκτικα οσο εγραψα

βρες αυτα που μου καταλογιζεις οτι εγραψα και πραξε με την ιδια ευαισθησια

Δεν σου καταλόγισα κάτι συγκεκριμένο, κι εσύ κι ο Ζάχος και ο vadergr και 3-4 ακόμα πετάξατε ειρωνίες και μπηχτές σ'αυτά τα δυο threads και τα splits αυτών, αλλά ανέφερα μόνο τον Ζάχο κι εσένα, γιατί αυτά με πείραξαν πιο πολύ. Αν θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα το να βρω links από τις συγκεκριμένες ατάκες, θα κάτσω μια ωρίτσα να το κάνω κι αυτό, αλλά θα καταντήσουμε σαν την κολοκυθιά. Ξέρεις πολύ καλά και εσύ κι εγώ, τι έγραψες, όπως ξέρεις και γιατί το έγραψες (αυτό έγώ δεν το γνωρίζω, έχω μια υποψία όπως σου είπα, αλλά για να είμαι ειλικρινής, δεν το γνωρίζω).

Αρχική απάντηση από eleven [Χθες, στις 23:43]

Ζητω συγγνωμη απο οσους ενοχλουνται απο τα γραφωμενα αλλα

τουλαχιστον ( για μενα και για πολλους αλλους πιστευω) μερικα πραγματα ειναι πιο σημαντικα απο το ποσο θα βγαλει χχ επεξεργαστης και τι βιδες θα εχει το ψψ εξαρτημα

Αρχική απάντηση από eleven

15 απαντησεις και ακομα δεν εχει βγει αποιος "καλοθελητης " να στην πει οτι κανεις διαφημηση στα προιοντα σου. Τι εγινε με το γνωστο θεμα που τοσο καιρο υπεβοσκε αλλα μολις εκανε την αρχη ο " κακουλης " ο Ζαχος εγινε το φορουμ ανω κατω?

Ξεχαστηκε ?

Αυτο ηταν ??

Με συγχωρείς Μιχάλη, αλλά με τον τίτλο της πρώτης off topic μπηχτής στο thread του Χρήστου για μια ιστορία που θεωρητικά έλειξε 2 threads κι 1 poll πριν, δεν ενισχύεις την παραπάνω φράση και πάρα πολύ.

Πρέπει να φύγω τώρα, ας σου απαντήσει κάποιος προϊστάμενος για τα υπόλοιπα, γιατί εγώ δεν προλαβαίνω.

(Copyright eleven 2006 & Peppas 2003)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 22:06]

Σε πειράζει να απαντήσω εγώ, μιας και εγώ άνοιξα το εν λόγω θέμα;

Θα ανοίξω και τα χαρτιά μου το λοιπόν και θα μιλήσω χωρίς ΧΧΧ και ΨΨΨ: το θέμα το άνοιξα εγώ γιατί σπάστηκα με αυτά που γράφτηκαν στην παρουσίαση των 7950, κυρίως από τον Ζάχο και σένα.

Οι λόγοι που δεν έκανα κανονικό poll, είναι α) γιατί ξέρω ότι όλος ο Λάμπης θέλει να βλέπει και παρουσιάσεις αλλά και τιμές από μαγαζιά και β) γιατί οι ερωτήσεις μου στο poll ήταν ρητορικές. Εσύ πιστεύεις δηλαδή ότι θα έβγαινε κανείς μέσα από τη σκόνη και θα έλεγε "ναι, κόψτε όλες τις αναφορές σε μαγαζιά και τιμές και μη κάνετε παρουσιάσεις";

Σαφώς όχι, απλά έλπιζα από εκείνο το thread να ταρακουνήσω τα άτομα που θεωρώ φίλους, μπας και καταλάβουν ότι η συμπεριφορά τους στο thread του Βασίλη ήταν (το λιγότερο) ανώριμη.

Δηλαδή κάνει ο Voudas παρουσίαση το Stakka (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που το πήρε) και όλα είναι καλά.

Κάνει ο DarkSaga παρουσίαση την 7600GS (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που την πήρε) και όλα είναι ανθηρά.

Κάνεις κι εσύ παρουσίαση το καινούριο τανκ (χωρίς να αναφέρεις που πωλείται ή που το πήρες) και όλοι είναι χαρούμενοι στο μικρό γαλατικό χωριό.

Ξεκινάει και ο Βασίλης μια παρουσίαση την 7950 (χωρίς να αναφέρει που πωλείται ή που το πήρε) και ξαφνικά όλα ήταν στραβά. Και να σου τα "Γοριλάμα" από δω και από κει Multirama-TheLab και δε συμμαζεύεται. Δηλαδή τόση καφρίλα;

Έχω δει τουλάχιστον 4 παρουσιάσεις σε πρώιμο στάδιο, με φωτό μόνο από τις μνήμες πάνω στο τραπέζι, το Crusader στην παλάμη ή το Maximiser στο testbench και κανένας δεν βγήκε να πει "ανοίχτε έναν Xtreme Edition γιατί αλλιώς δε λέει η παρουσίαση".

Αλλά όπως και να έχει, το θέμα έχει αναλυθεί εκτενώς και τα άτομα που ενοχλήθηκαν από την "ελλιπή" και "βιαστική" παρουσίαση του Βασίλη, δεν ενοχλήθηκαν από καμία άλλη παρόμοια προσπάθεια (περίεργο). Κι εγώ υποψιάζομαι άλλους πραγματικούς λόγους, και αυτός δεν είναι ο τόπος να τους συζητήσουμε.

Οι βολές στα banners και στις διαφημίσεις ήρθαν κατόπιν εορτής, όταν το πράγμα είχε χοντρύνει και ακούστηκαν και τα υπέρτατα "Xtreme-theLab" και γω δε ξέρω τι άλλο, σε μια φάση που το TheLab έχει ένα banner από Google, ενώ προϊόντα & μαγαζιά διαφημίζονται κατά κόρον έμμεσα ή άμεσα, σε αγγελίες, posts, υπογραφές και τα ρέστα.

1500 καθημερινές αναφορές στο Πλαίσιο, το E-shop, το HACshop, "εγγύηση spc", "TCCD από tristeno", "Watercooling από τον unseen του XtremeShop" και τα Multirama, και κανένας της ΔΟ του Λάμπη δεν γκρίνιαξε όσο καιρό θυμάμαι αυτό το φόρουμ.

Αλλά η παρουσίαση του Βασίλη με τις 7950 που δεν αναφέρει πουθενά που τις βρήκε, είναι διαφήμιση; Και πουλητάρι το Xtreme-TheLab; Καλά, μλκίες λέμε τώρα; Στην π00τάνα, π00τανιές ρε Μιχάλη; Τι να λέμε τώρα, ο Βασίλης που του ρίχνεται και 15 χρόνια στην ηλικία, και σα μικρό παιδί δεν έκανε!

Ντρέπομαι...

Ξάδερφε τα ειπες καλα και αμερόληπτα αλλα ξεχασες και τον dj alex που εκανε παρουσιαση του vantek fan controler και δεν κλωτσησε κανεις (δεν εχω κατι μαζι σου Αλέξη απλα το ρεβιου σου σαν παραδειγμα παιρνω) click me trendies without fear , Τρανταχτο παραδειγμα. και εδωσε λινκς και να σου διαφημιση εδω διαφημιση εκει διαφημιση και παραπερα. Εχω ξαναπει ειμαστε μεγαλα παιδια να σκεφτομαστε τι γραφουμε γιατι εκτιθομαστε, Δεν ειναι ολα ροδινα και αγνα, Φιλάκια ο ξάδερφος.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ποιο ρόδινα και αγνά να στο πω φίλε Athens, I don't give a **** about διαφημίσεις.

Πλακωθήκαμε με τον zarra και το παλικάρι έφυγε, για το ίδιο θέμα. Έπαιζε διαφήμιση, ο zarras τα πήρε κρανίο, εγώ υποστήριζα ότι ναι μεν παίζει διαφήμιση, αλλά το κέρδος είναι στο ότι τα μέλη μαθαίνουν για προϊόντα που διαφορετικά δεν θα είχαν την ευκαιρία να μάθουν.

Χάλασα για αρκετό καιρό τις σχέσεις μου με ένα φιλαράκι, γιατί πίστευα ότι αξίζει να δείτε 2-3 νέα πράγματα, που διαφορετικά δεν θα είχατε την ευκαιρία να δείτε.

Και δεν αναφέρομαι στα γνωστό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 01:03]

Ξάδερφε τα ειπες καλα και αμερόληπτα αλλα ξεχασες και τον dj alex που εκανε παρουσιαση του vantek fan controler και δεν κλωτσησε κανεις (δεν εχω κατι μαζι σου Αλέξη απλα το ρεβιου σου σαν παραδειγμα παιρνω) click me trendies without fear , Τρανταχτο παραδειγμα. και εδωσε λινκς και να σου διαφημιση εδω διαφημιση εκει διαφημιση και παραπερα. Εχω ξαναπει ειμαστε μεγαλα παιδια να σκεφτομαστε τι γραφουμε γιατι εκτιθομαστε, Δεν ειναι ολα ροδινα και αγνα, Φιλάκια ο ξάδερφος.

Ακόμα χειρότερα δηλαδή, ενισχύονται οι φόβοι μου ότι παίζονται άλλα από πίσω.

- Βγήκε κανένας admin σε αυτή την παρουσίαση να γκρινιάξει για banner; (βλέπε παρακάτω)

- Γιατί δεν είπε κανείς για Alexmate ή περί κρυφών γάμων Checkmate-TheLab; (βλέπε παραπάνω)

- Γιατί δεν βγήκε κανείς να γκρινιάξει για το που δουλεύει ο ’λεξ;

Να απαντήσω εγώ γιατί δεν βγαίνει κανείς να απαντήσει;

Γιατί η καλή μας η παρέα δεν χωράει έναν "καινούριο", έναν "από το πουθενά", να σκάσει μύτη μια ωραία πρωία και να κάνει ολόκληρο thread με τα specs των DDR2, να δοκιμάζει τους FX και τους ΕΕ δυο-δυο, να παίζει με παγάκια και αεριάκια στο XS και να φτάνει και να περνάει κόσμο σε γνώση και σε νούμερα μέσα σε ένα χρόνο. Αυτό δεν σας έχει ανησυχήσει καθόλου, ε; Όταν είπα "ντρέπομαι" το εννοούσα, αλλά κάποιοι κοιτάνε ακόμα το δάχτυλο και χάνουν το φεγγάρι...

καλη σας νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε μια τελεία εδώ και να λήξει όλο το σκηνικό; Δε στεναχωριέστε που ο Λάμπης αυτό το καιρό μυρίζει μπαρούτι; Δεν βλέπετε ότι αυτό που γίνεται δεν οφελεί κανέναν; Ειλικρινά θα σας άρεσε να γίνουμε από δύο χωριά χωριάτες. Όλοι το ίδιο πράγμα ψάχνουμε, την πληροφορία, την ενημέρωση και τα σωστά timings ( :p ) γιατί να καθόμαστε και να τσακωνόμαστε για βλακείες;

Θα μπορέσουμε να επανέλθουμε εκεί που είμασταν;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.