Jump to content



Ads συνέχεια.


eleven

Recommended Posts

χμμμ... ειμαι νεος χρηστης του thelab και στα κολπα με εβαλε ενας απο τους moderators του thelab. δεν νομιζω πως μου πεφτει και πολυ ο λογος αλλα αμα θελετε λαμβανεται υποψη και την γνωμη μου...

Οι κανονες του thelab φτιαχνονται απο τους administrators και μονο απο τους administrators οχι απο τους χρηστες. Καντε ενα συμβουλιο λοιπον (η ενα vote οπως κανατε )και βγαλτε τα συμπερασματα σας με τον ενα η τον αλλο τροπο. βρειτε μια λυση βρε αδερφε... εσεις εισαστε το κεφαλι που κινει το σωμα... βρειτε μια χρυση τομη... ο τροπος που φερονται ολοι οσοι εμπλεκωνται παντως ειναι πολυ παιδιαριστικος. προσωπικα εμενα με βοηθησαν καποιες απο τις διαφημισεις αλλα κατα κυριο λογο δεν δινω σημασια στην υπογραφη του καθε χρηστη... αυτα...

Συγνωμη αν αυτα που λεω ενοχλουν καποιους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vagouridis

Αυτο που κολαει στην προκειμενη περιπτωση?

Αρχική απάντηση από unseen

Ο 11 τα ειπε και στον σουηδο προσωπικα. Μας ενοχλει το κλιμα που επικρατει... Χασαμε το παρειστικο στυλακι που ειχαμε

και το σχολιο που εκανα ειναι γενικο , δεν κανω ουτε προσωπικη επιθεση ουτε την λεω σε κανενα. απλα δε μου αρεσουν τετοιες φασεις και λεω την αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο υπάρχουν τέτοια threads...

Διαφήμιση εδώ μέσα και σε οποιοδήποτε site/forum μπορεί να γίνει με 1002 τρόπους και κατ'εμέ είναι και επιθυμιτή. Θέλω να ξέρω ότι το Χ μαγαζί έχει 7950, όπως επίσης θέλω να ξέρω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι ανοιγμένες κα χρησιμοποιημένες. Ίσως χτυπήσω και την τιμή ;)

Δε νομίζω ότι κανείς εδώ μέσα, ακόμα κι αν γράφτηκε στις 19:06 και έχει 0 μηνύματα, απλά και μόνο επειδή θα διαβάσει ένα θέμα, θα αποφασίσει να πάει στο Χ κατάστημα να πάρει μία χρησιμοποιημένη, ή και καινούρια 7950. Όλοι θα ρίξουν μια ματιά στο skroutz, θα ρωτήσουν ένα φίλο, θα κοιτάξουν και 2-3 μαγαζιά στο εξωτερικό και θα πάρουν την απόφασή τους.

Προσωπικά, προτιμώ να ψωνίζω από το Χ μαγαζί, όπου το οποιοδήποτε μέλος του ζωικού βασιλείου (πχ ένας μικρός γορίλλας :p) εργάζεται εκεί αλλά τον ξέρουν και όλοι στο Λάμπη. Και ξέρετε γιατί? Γιατί αν πάω και μου δώσει μούφα, θα γίνει ρόμπα σε ΟΛΟ το Λάμπη και φυσικά αυτό δεν το θέλει γιατί η αρνητική διαφήμιση είναι πιό αποτελεσματική από τη θετική.

Τις προάλλες τέθηκε θέμα με ένα μέλος που αγόρασε μνήμες και το εν λόγω κατάστημα τον αγνούσε μετά από μακρόχρονη επικοινωνία. Μόλις τέθηκε το θέμα εδώ μέσα, το κατάστημα ανταποκρίθηκε και το μέλος εξυπηρετήθηκε. Αυτή είναι η δύναμη του Λάμπη, κι αντί να προσπαθείτε να την διαλύσετε, προσπαθήστε να την χρησιμοποιήσετε.

Αρνητικά και κακόβουλα σχόλια δε βοήθησαν ποτέ κανέναν, όπως και η κριτική όσο καλοπροαίτετη και να είναι (*). Πιστεύω ότι οι admis μπορούν να καταλάβουν πότε κάποιος προσπαθεί κακόβουλα ή υποχθώνια να περάσει το "δικό" του, ή να προωθήσει το μαγαζί του και να δράσουν αντίστοιχα. Φυσικά με τα εκατοντάδες μηνύματα που έχουμε την ημέρα, δεν είναι καθόλου εύκολο να γίνει αυτό, αλλά από την άλλη αν δε γίνεται συστηματικά δεν παίζει και ρόλο.

Έχω δει πολλά forums να διαλύονται από τέτοια θέματα, να δημιουργούνται έχθρες, κλίκες, προηγούμενα, με αποτέλεσμα να πέφτουν στη μαύρη τρύπα. Σε καμμία περίπτωση δεν αξίζει κάτι τέτοιο στο Λάμπη, και δεν πιστεύω ότι υπάρχουν εδώ μέσα κακόβουλοι χρήστες. Και ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο, παραπάνω από τους μισούς γνωρίζουν ποιός εργάζεται που και είναι σε θέση να κρίνει αν θα τον προτιμήσει ή όχι για την αγορά του. Προσωπικά προτιμώ να αγοράσω από μέλος και άγνωστη εταιρία, παρά από γνωστή εταιρία, αλλά που δε γνωρίζω κανέναν.

Αφήστε λοιπόν κατά μέρος τους καβγάδες και τις διαφωνίες, και αρχίστε τα benchmarks γιατί βγαίνουν καινούρια προϊόντα κατά κόρο και θα έχουμε ιδιαίτερα ζεστό καλοκαίρι :)

* Hank Zampa - Σχεδιαστής της Ford & Πολυεκατομυριούχος επιχειρηματίας

Aν κάνετε μιά βόλτα στην πόλη σας (Αθήνα) θα δείτε ότι είναι γεμάτη προτομές και αγάλματα. Όλοι αυτοί είναι άνθρωποι, προσωπικότητες, που κρίθηκαν και κατακρίθηκαν αυστηρά από τον υπόλοιπο λαό σας ή και ολόκληρο τον κόσμο. Κρίθηκαν άλλωτε καλόβουλα και άλλωτε κακόβουλα σε σημείο που εκτελέστηκαν, φυλακίστηκαν, εξορίστηκαν, τιμωρήθηκαν.

Βλέπετε πουθενά τους κριτές τους?

Link to comment
Share on other sites

Πετρο για να μην κουραζεσαι και μια που δεν προλαβαινεις οπως λες

τα βρηκα εγω σενα

εδω το πρωτο

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=403965#post403965

ρωταω τον κοπριτη κατι που κατα την γνωμη μου θεωρησα υπερβολικο

Κανω αναφορα και σε κατι αλλο αλλα φωνη βοωντος...............

μου απανταει ο Κοπριτης

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=404012#post404012

καταλαβαινω οτι εχω λαθος εντυπωση

του απαντω και το θεμα για μενα τελειωνει εκει

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=404097#post404097

εδω ενα σχολιο στο "ποστ του Nos-Dio

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=404997#post404997

εδω το ιδιο

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=405197#post405197

εδω απανταω τοι πρωτο πραγμα που σκεφτηκα μολις ειδα τις απαντησεις του Αν7

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=405197#post405197

η απαντηση του απο κατω

και εδω η μοναδικη νυξη που κανω για το μαγαζι σε ειρωνικο τονο παντα

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=405344#post405344

εδω κατι παλι για το πουλι του Βασιλη

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=405984#post405984

και εδω η απντηση στον Nos

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=405984#post405984

Aν τωρα βλεπεις καπου να την λεω στον Βασιλη και να τον κατηγορω για κατι

ε τι να πω rest my case

Ειλκρινα τι κολλημα εχεις φαει μαζι μου δε μπορω να καταλαβω (αν και τα παιδια εδω ειχαν μερικες ενδιαφερουσες θεωριες )

Αν πιστευεις οτι εχω κατι με τον Βασιλη εχεις πολυ πολυ μεγαλο λαθος

Αν παλι δεν πιστευεις εμενα ρωτα τον ιδιο

Αν παλι εχεις κατι να μου πεις η εκανα κατι αλλο που σε πειραξε Πμ αν θες φυσικα

Ειχα σκοπο να απαντησω και στις διαφορες μπηχτες αλλα μετα την απαντηση του Φανη η οποια με βρισκει απολυτα συμφωνο, το θεμα τελειωνει εδω για μενα

Δεν ειναι οτι δεν εχω κι αλλα να πω απλα το σταματαω εδω

Λυπαμαι που χρειαστηκε να αναταραξω παλι την επιφανειακη ηρεμια του φορουμ

Ελπιζω να βρεθει μια οριστικη λυση σεβαστη απο ολους

Το οτι αναφερθηκα στο τεαμ της Θεσσαλονικης δεν σημαινει οτι ειμαι αρχηγος τους η οτι εγω ειμαι η φωνη τους κτλ κτλ κτλ Το οτι βρισκομαστε πολυ συχνα

και σε διαρκη βαση δεν σημαινει οτι δεν εχει ο καθενας την αποψη του (σωστη η λαθος )την οποια εκφραζει οποτε θελει με οποιο τροπο νομιζει

Απλα οταν χρειαστει κατι να γινει γινεται με την βοηθεια ολων ειτε σε hardware (αλλη πονεμενη ιστορια) ειτε με προσωπικη δουλεια

Ομαδικο πνευμα και ομαδικη δουλεια απλα πραγματα

Αρχική απάντηση από spc

Προσωπικά προφανώς έχω ξεχωρίσει κάποια άτομα (και ναι, ο Μιχάλης είναι ένα από αυτά) τα οποία θεωρώ ώριμα, έξυπνα, ενδιαφέροντα και των οποίων τις απαντήσεις διαβάζω πιο προσεκτικά και με ενδιαφέρον

Αμαν βρε γιατι δεν τα ελεγες πιο μπροστα αυτα οταν ειμασταν κατω ??:inlove:

@ Rootx

Ευχαριστω για την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

* Hank Zampa - Σχεδιαστής της Ford & Πολυεκατομυριούχος επιχειρηματίας

Aν κάνετε μιά βόλτα στην πόλη σας (Αθήνα) θα δείτε ότι είναι γεμάτη προτομές και αγάλματα. Όλοι αυτοί είναι άνθρωποι, προσωπικότητες, που κρίθηκαν και κατακρίθηκαν αυστηρά από τον υπόλοιπο λαό σας ή και ολόκληρο τον κόσμο. Κρίθηκαν άλλωτε καλόβουλα και άλλωτε κακόβουλα σε σημείο που εκτελέστηκαν, φυλακίστηκαν, εξορίστηκαν, τιμωρήθηκαν.

Βλέπετε πουθενά τους κριτές τους?

--------------------------------------------------------------------------------

Καλά αυτά αλλά οι εν λόγω κύριοι φοβάμαι ότι θα προτιμούσαν την μη εκτέλεση, φυλάκιση, εξορία, τιμωρία κλπ παρά τα αγάλματα μερικές χιλιάδες χρόνια αφού είχαν πεθάνει...:p

Αρχική απάντηση από eleven

Αμαν βρε γιατι δεν τα ελεγες πιο μπροστα αυτα οταν ειμασταν κατω ??:inlove:

Αμάν βρε, τώρα (βλέποντας αυτό το :inlove: ) σκέφτηκα ότι καλά έκανα - μην ξεχνιόμαστε είναι γνωστό ότι η καρδιά μου είναι δοσμένη αλλού :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

θεωρω οτι το ποστ με τις 7950 , ηταν απλα η αφορμη για την αντιδραση απεναντι σε μια επιθετικη πολιτικη και ενα ειδος καθοδηγησης του φορουμ.Κατασταση που ισχυει για αρκετο καιρο και σε καποια μελη δεν τους αρεσε.

το αυτό και από μένα.

δεν νομίζω ότι υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα, απλά θέλω να πιστεύω ότι η συγκεκριμένη κίνηση αντιμετωπίστηκε απο μερικούς, ανιδιοτελός, σαν απειλή για το lab εξού και η επίθεση.

δεν κρίβω ότι και εγώ την είδα "ύποπτα", γιατί ακόμα και αν είμαι σίγουρος για τις προθέσεις των μελών του lab δεν ξέρω αν αυτά πέφτουν θύματα της επιχειρησιακής πολιτικής τρίτων.

τέλος, παρά όλη τη φασαρία και τα μαχαίρια, θεωρώ θετικό που έγινε αυτή η κουβέντα γιατί κατά βάθος έθιξε την σοβαρότητα με την οποία αντιμετωπίζουμε όλοι, την πιθανότητα αυτό το forum να χάσει την ποιότητα που έχει όλο αυτό το καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 19:09]

Aν τωρα βλεπεις καπου να την λεω στον Βασιλη και να τον κατηγορω για κατι

ε τι να πω rest my case

Ελπίζω να μην άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Το αν έχεις πρόβλημα με τον Βασίλη ή με τα Μουλτιράμα, δε με απασχολεί. Με απασχολεί που και τα δυο threads γίνανε κ*λος και το γεγονός ότι άτομα που σέβομαι, ή απλώς γουστάρω, βάλανε το λιθαράκι τους έτσι ώστε να φτάσουμε σε λεγόμενα multirama-TheLab και Γοριλάμα και από ποιους τα παίρνει ο Λάμπης που επιτρέπει τέτοιες διαφημίσεις. Τώρα, το αν το πρόβλημα με τον Βασίλη το έχει ο Βάγγουρας ή ο Δεσερής και με τα Μουλτιράμα το έχεις εσύ ή ο enduracel, δε με απασχολεί, δεν κοιτάω τις λεπτομέριες αλλά την ουσία.

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 19:09]

Ειλκρινα τι κολλημα εχεις φαει μαζι μου δε μπορω να καταλαβω

Κόλλημα δεν έχω φάει μαζί σου, κι ούτε θα χάσω τον σεβασμό μου στο πρόσωπό σου επειδή πιστεύω ότι έιπες κάτι με λάθος τρόπο και το εννοώ αυτό. Τις παιδικές ασθένιες τις έχω περάσει, "μούτρα" δεν κρατάω.

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 19:09]

(αν και τα παιδια εδω ειχαν μερικες ενδιαφερουσες θεωριες )

Εκφράσου ελεύθερα, εγώ δεν φοβήθηκα κι ούτε φοβάμαι να μιλήσω μπροστά στις φάτσες και θα επιθυμούσα οι συζητήσεις που απαιτούν "μπαλάκια" να μεταφερθούν από πίσω από την πλάτη μου και να έρθουν μπροστά στη δική μου φάτσα. Αν όμως "τα παιδιά εκεί" δεν πληρούν τις προϋποθέσεις (=τα μπαλάκια), δε χαλιέμαι. Θα κατανοήσω.

Θα έχω την περιέργεια βέβαια ποια είναι "τα παιδιά εκεί" και ποιες οι θεωρίες των, αλλά δεν θα πεθάνω κι όλας. ’φησα οικογένεια και φίλους στην άλλη άκρη της Ευρώπης και ήρθα σε ένα μέρος που ήξερα μόνο τη γυναίκα μου για να ξαναχτίσω ζωή και φιλίες από το "0" στα 31 μου, δε θα με βλάψουν μερικές "ενδιαφέρουσες θεωρίες".

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 19:09]

Αν πιστευεις οτι εχω κατι με τον Βασιλη εχεις πολυ πολυ μεγαλο λαθος

Αν παλι δεν πιστευεις εμενα ρωτα τον ιδιο

Αν παλι εχεις κατι να μου πεις η εκανα κατι αλλο που σε πειραξε Πμ αν θες φυσικα

Θα το πω όσο πιο καθαρά και ευθέως μπορώ, γιατί έχουν μπλεχτεί πολλά πράγματα μαζί: δεν πίστευα ποτέ ότι έχεις κάποιο πρόβλημα με τον Βασίλη. Πιστεύω ότι έχεις φάει π00στιά από το μαγαζί στο οποίο έπιασε δουλειά ο Βασίλης και ξέσπασες με λάθος τρόπο, σε λάθος μέρος. Και επειδή ξέρω κάποια λίγα πράγματα για τον Μιχάλη που είναι πίσω από το Crusader, κατά πάσα πιθανότητα έχεις όντως δίκιο. Αλλά δεν θα απαντήσω άλλο εδώ, ούτε σε ΡΜ, γιατί όπως είπαμε και χτες με τον Ζάχο, το ίντερνετ και ο γραπτός λόγος είναι πολύ ύπουλο πράγμα και έχεις περισσότερες πιθανότητες να παρεξηγηθείς κι άλλο, παρά να λύσεις τις υπάρχουσες παρεξηγήσεις. Οπότε αν έχεις όρεξη και δε σου έχω σπάσει τα νεύρα τόσο πολύ, να πάμε για ένα καφέ μόλις έρθω Θεσσαλονίκη τον Αύγουστο, να πούμε ό,τι πρέπει να ειπωθεί.

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 19:09]

Το οτι αναφερθηκα στο τεαμ της Θεσσαλονικης δεν σημαινει οτι ειμαι αρχηγος τους η οτι εγω ειμαι η φωνη τους κτλ κτλ κτλ Το οτι βρισκομαστε πολυ συχνα

και σε διαρκη βαση δεν σημαινει οτι δεν εχει ο καθενας την αποψη του (σωστη η λαθος )την οποια εκφραζει οποτε θελει με οποιο τροπο νομιζει

Απλα οταν χρειαστει κατι να γινει γινεται με την βοηθεια ολων ειτε σε hardware (αλλη πονεμενη ιστορια) ειτε με προσωπικη δουλεια

Ομαδικο πνευμα και ομαδικη δουλεια απλα πραγματα

Τα ξέρω όλα αυτά που λες, ένα χρόνο λείπω, όχι δέκα. Αυτό που με πείραξε και δε μπόρεσα να καταλάβω, είναι γιατί ξαφνικά τόση φασαρία στην παρουσίαση των 7950 και στο poll για τους pretested επεξεργαστές που έκανε ο Βασίλης.

Δηλαδή 3 χρόνια τώρα που ο NosDio πλέκει το εγκώμιο των Γεράρδων και του Πλαισίου δεν χάλασε κανέναν.

Οι απαντήσεις του Στράτου που περιέχουνε πάντα ένα link από το HAC και δεν απαντάνε μόνο στις ερωτήσεις "Ποιο τροφοδοτικό να πάρω;" αλλά και "Από που να το αγοράσω;", ήτανε όλες μια χαρά.

Τα εκατοντάδες links στο E-shop και τα screenshots με ολόκληρες συνθέσεις Η/Υ από κει, δεν πείραξαν κανέναν.

Τα "θα το βρεις στον Ματσούκα/Γιουτέκα κλπ" όλα ήταν μεμπτά.

Όλα τα παραπάνω, είτε έμεσα με υπονοούμενα κλπ είτε άμεσα με links και λογότυπα.

Αλλά απάντησε ο Βασίλης και είπε στον φχψ ότι τις κάρτες τις φέρνει το Xtreme; Όλεθρος!

Εκτός κι προσπαθεί κανείς να με ψήσει ότι ο χαμός για τα pretested έγινε γιατί μας έπιασε η ευαισθησία για την νοικοκυρά που δεν ξέρει να ξεχωρίζει την σφραγισμένη από τον ανοιχτή κάρτα/cpu. Που; Στην παρέα μας, που μέχρι χτες δίναμε συμβουλές πως να κάψουμε τη μητρική που δεν πάει πάνω από 300MHz HTT και πως να βάλουμε καπάκι από 4000+ στον 2800+ "γιατί ούτως ή άλλως θα μπει σε γραφείο".

Και φωνάζουν και οδείρωνται άλλοι 5-6 από πίσω, γιατί αν δεν το ξέρατε, τα Multirama είναι το μοναδικό μαγαζί στην Ελλάδα που φέρνει επεξεργαστές και κάρτες και άμα ανοίγουν τις συσκευασίες για δοκιμές, από που θα αγοράζουν οι χιλιάδες χρήστες του TheLab; Και "τι θα τις κάνεις τις κάρτες Βασίλη;" και "θα πείτε ψέματα στον καημένο τον κοσμάκη ότι και καλά είναι σφραγισμένες ενώ χρησιμοποιήθηκαν σε demo" και άλλες συγκινητικές αηδίες, λες και είναι πολλοί αυτοί που θα πάρουν 8 κάρτες γραφικών. Ή και ακόμα αυτοί που είναι, όσοι είναι, είναι κακόμοιροι άνθρωποι και ξαφνικά τους λυπηθήκαμε που θα δώσουν 3000 για ανοιγμένες κάρτες.

Αλλά είπαμε, ο Βασίλης το έκανε, για να βγάλει λεφτά το Multirama, γιατί ως γνωστόν, το μαγαζάκι περιμένει τους 150 Έλληνες overclockers για να βγάλει λεφτά από τους δοκιμασμένους ΕΕ και τους FX που θα πουλήσουν σα ζεστό ψωμί, καθώς οι χιλιάδες μαμάδες που πέρνουνε "κομπιούτερ" για το καϊνάρι τους, δεν είναι η κύρια πηγή εσόδων τους.

Σόρυ παιδιά, αλλά δε τσιμπάω. Καμιά άλλη καλύτερη εξήγηση παίζει προς το παρών; Αν η απάντηση ανήκει στα πράγματα που είναι καλύτερο να συζητήσουμε από κοντά, δεκτόν και κατανοητόν.

Αλλά τουλάχιστον μέχρι να γίνουν οι συζητήσεις και να λυθούν οι παρεξηγήσεις, βάλτε ένα χεράκι να βοηθήσετε το φόρουμ που σας/μας γέμισε με γνώσεις, φίλους και εμπειρίες και σε μερικές περιπτώσεις μας έκανε και γνωστούς και μας βοήθησε να βγάλουμε και πελάτες/λεφτά :)

Μετά απ'όσα που έχουμε ζήσει εδώ μέσα, είναι τουλάχιστον αχαριστία να επιτρέπουμε κουβέντες του στυλ "γιατί δεν το κάνετε Xtreme-TheLab" για το φόρουμ που μας βοήθησε να φτάσουμε εκεί που είμαστε και για τα 3-4 άτομα που πληρώνουν από την τσέπη τους για να το απολαμβάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη(11) εγω ειμαι σχεδον σιγουρος για το τι εχει γινει..

Οπως ολοι εχουμε καταλαβει εδω και καιρο εχουμε χωριστει σε Βοριους και Νοτιους...

Το προβλημα σου δεν ειναι με εμενα..ουτε αυτων με εμενα...αλλα δεν μπορουν να τα πουν και σε αλλον και οποτε βρισκουν πατημα σε θεματα μου αρχιζουν τα δικα τους οντας ''φιλοι'' σου....και εχοντας εσυ μια ασχημη προιστορια με το μαγαζι που δουλευω....αμα εχεις προσωπικα με καποιον καλυτερα να τα λυσεις μαζι του και οχι μεσα σε ενα φορουμ που διαβαζουν 1000αδες ανθρωποι καθε μερα....:)και να τα πληρωνουν αλλοι...

Δεν σας φταιω σε τιποτα να με κραζετε για πραγματα τα οποια εσεις οι ιδιοι εχετε κανει στο παρελθον(διαφημηση αμεση ή εμεση , που δεν παραδεχομαι οτι εκανα)...αλλα ουτε εχω δωσει δικαιωμα να λετε οτι κανω διαφημηση...απο παλια οσοι ειστε θα θυμασται τον FX53 που εφαγα πρωτη φορα τρελο κραξιμο απο τον Jax οτι και καλ τι τον πηρα αφου δεν ξερω και δεν εχω ψυξη κτλ...

- ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΗΘΗΚΑΤΕ ΤΑ ΞΕΡΑΤΕ ΟΛΑ????????????

Τα θεμματα τελευταια με εχουν φερει σε σημειο να θελω να σταματησω να ποσταρω στο lab μονο και μονο απο την συμπεριφορα μερικων ατομων..που ειναι ολος τυχαιος οι ιδιοι..και κατα συμπτωση ολοι απο το ''team'' σου...δεν καταλαβαινω το κολλημα τους....δεν θα κατσω εγω να φυγω απο το μερος που μ'αρεσει επειδη με ''κυνηγανε'' 2-3 κατευθυνομενα μελη...

Οτι προβλημα υπαρχει ας το πουν τωρα να το λυσουμε να τελειωνουμε... ουτε ο Vagouridis να πεταει συνεχεια μπηχτες....ουτε ο Jaxx να με κραζει...ουτε ο 11 να μπαινει να απανταει συνεχεια OT να χαλασει το θεμα....ο μονος που προσωπικα τα εχω καλα και δεν εχω προβλημα ειναι ο unseen...

Μην συνδιαζεται το ονομα μου με τα multirama...παντα ειχα την κ@υλ@ με το hardware....απλα τωρα εχω πιο ευκολη προσβαση και χαιρομαι γι'αυτο...Θα συνεχισω νακανω παρουσιασεις και συγκρισεις , οχι για να κανω διαφημηση(οπως ειπαμε δεν εχω μετοχες στην multirama)αλλα επειδη μ'αρεσει....και μια μερα που θα γινω σαν τον Hipro(ναι ειναι αυτος που εχω ως ειδωλο και μια μερα ευχομαι να τον φτασω) θα αφιερωσω το πρωτο μου WR στον Jax και στον Vagouridi...:D

Ακουω χαρουμενη μουσικη...γι'αυτο και απανταω ετσι...ηρεμηστε ολοι...ελατε να συμφιλιωθουμε(απο μερους μου δεν κραταω κακια σε κανεναν για οτι λεει προς το προσωπο μου..ειτε επωνυμα ειτε με μπηχτες:))και γενικα χ α λ α ρ ω σ τ ε ......

Ειναι και αλλα πολλα πραγματα..αλλα δεν αξιζει να χαλαμε την ζαχαρενια μας και τετοια χαζα πραγματα που απο

----->

τα καναμε

---------------------------------------------------------------->

Νομιζω οτι θα ηταν πιο σοφο να μην απαντουσα και να κρατουσα αποχη σε αυτο το θεμα..αλλα ηθελα καλως ή κακως να πω τα παραπανω πραγματα...

Relax και ελατε να τα βρουμε(οσοι τα χασαμε)...:D

relax.jpg_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς οι Κρητικοί ρε παιδιά με ποιούς να είμαστε; :( Θα ιδρύσουμε δικό μας κόμμα! :hehe:

’ντε, όποιο team δώσει το περισσότερο παγωτό, μέσα! :D

Βασίλη, αραλίκι το σκυλί, ε; :p Έπιασε το νόημα της ζωής! :D

Sorry για το τρελό off topic απλώς θέλω να συνδράμω στην ήρεμη ατμόσφαιρα που πάει να πάρει το thread. :) Νομίζω οτι όλοι μας (ή οι περισσότεροι τουλάχιστον) αυτό θέλουμε αυτή τη στιγμή. Να λήξει ειρηνικά η συζήτηση. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειπα οτι δεν θα ξαναγραψω σχετικα δεν μπορω να μην απαντησω

Αρχική απάντηση από Chosen

Ελπίζω να μην άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο.

Τι να πω "μαλον" θα καταλαβα λαθος

Αρχική απάντηση από Chosen

Κόλλημα δεν έχω φάει μαζί σου, κι ούτε θα χάσω τον σεβασμό μου στο πρόσωπό σου επειδή πιστεύω ότι έιπες κάτι με λάθος τρόπο και το εννοώ αυτό. Τις παιδικές ασθένιες τις έχω περάσει, "μούτρα" δεν κρατάω.

Χαιρομαι πραγματικα γιαυτο . Το ιδιο ακριβως πιστευω και γω

Αρχική απάντηση από Chosen

Εκφράσου ελεύθερα, εγώ δεν φοβήθηκα κι ούτε φοβάμαι να μιλήσω μπροστά στις φάτσες και θα επιθυμούσα οι συζητήσεις που απαιτούν "μπαλάκια" να μεταφερθούν από πίσω από την πλάτη μου και να έρθουν μπροστά στη δική μου φάτσα. Αν όμως "τα παιδιά εκεί" δεν πληρούν τις προϋποθέσεις (=τα μπαλάκια), δε χαλιέμαι. Θα κατανοήσω.

Θα έχω την περιέργεια βέβαια ποια είναι "τα παιδιά εκεί" και ποιες οι θεωρίες των, αλλά δεν θα πεθάνω κι όλας. ’φησα οικογένεια και φίλους στην άλλη άκρη της Ευρώπης και ήρθα σε ένα μέρος που ήξερα μόνο τη γυναίκα μου για να ξαναχτίσω ζωή και φιλίες από το "0" στα 31 μου, δε θα με βλάψουν μερικές "ενδιαφέρουσες θεωρίες".

Για την αποφαση σου αυτη ελπιζω αν θυμασαι τι σου ειχα πει την τελευταια βραδυα που ειχα με βγει για τα αποχαιρετιστηρια .Αν δεν θυμασαι με μιαι λεξη μονο απλα respect

Για τα υπολοιπα και τις συζητησεις περι μπαλακια κτλ κτλ νομιζω οτι ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχουν απολα και σε ικανοποιητικες ποσοτητες Αλωστε 1 χρονο λειπεις οχι 10 Ενοια σου και θα τα ακουσεις οταν με το καλο κατεβεις

Αρχική απάντηση από Chosen

Θα το πω όσο πιο καθαρά και ευθέως μπορώ, γιατί έχουν μπλεχτεί πολλά πράγματα μαζί: δεν πίστευα ποτέ ότι έχεις κάποιο πρόβλημα με τον Βασίλη. Πιστεύω ότι έχεις φάει π00στιά από το μαγαζί στο οποίο έπιασε δουλειά ο Βασίλης και ξέσπασες με λάθος τρόπο, σε λάθος μέρος. Και επειδή ξέρω κάποια λίγα πράγματα για τον Μιχάλη που είναι πίσω από το Crusader, κατά πάσα πιθανότητα έχεις όντως δίκιο. Αλλά δεν θα απαντήσω άλλο εδώ, ούτε σε ΡΜ, γιατί όπως είπαμε και χτες με τον Ζάχο, το ίντερνετ και ο γραπτός λόγος είναι πολύ ύπουλο πράγμα και έχεις περισσότερες πιθανότητες να παρεξηγηθείς κι άλλο, παρά να λύσεις τις υπάρχουσες παρεξηγήσεις. Οπότε αν έχεις όρεξη και δε σου έχω σπάσει τα νεύρα τόσο πολύ, να πάμε για ένα καφέ μόλις έρθω Θεσσαλονίκη τον Αύγουστο, να πούμε ό,τι πρέπει να ειπωθεί.

Στο θεμα που θιγεις τωρα για το μαγαζι που δουλευει ο Βασιλης και το τι εγινε

αν και δεν θα ηθελα να αναφερθω δημοσια πρεπει να το κανω ομως γιατι θα δημιουργηθουν υπονειες και λανθασμενες εντυπωσεις πραγμα που δεν το θελω

Σε γενικες γραμμες ναι ετσι ειναι και σε ευχαριστω για την εμπιστοσυνη

Αυτο το θεμα εχει ομως κοντα στον χρονο που εγινε και πηρε την οριστικη του τροπη κοντα στον Οκτωμβριο-Νοεμβριο

Φυσικα τοτε το συγκεκριμενο μαγαζι δεν υπηρχε (και ξερεις η πλακα ειναι οτι εγω ειχα προτεινει στον ανθρωπο με τον οποιο μιλησαμε την δημιουργια ενος τετοιου μαγαζιου με εξιδικευμενα προιοντα.Προς θεου δεν λεεω οτι ηταν δικια μου ιδεα απλα το αναφερω )

Εκτοτε εχεις δει πουθενα να γινεται η παραμικρη αναφορα με αρνητικα σχολια μπηχτες κτλ απο μενα?? Ευκαιριες υπηρχαν παμπολες (και οταν θα βρεθουμε απο κοντα θα σου πω και περισοτερα )

Οταν εγινε το o/c party στο συγκεκριμενο μαγαζι δεν παρατησα την οικογενεια μου εχασα το Σ/Κ μου ,εκανα ταξιδι 1000 χλμ και πηγα μαζι με τους αλλους?

Εκανα το παραμικρο σχολιο για τις ετοιμασιες και την οργανωση του event

το εκανε κανεις απο τους υπολοιπους Μηπως ολοι επιδοκιμασαμε την προσπαθεις

και ειπαμε τα καλυτερα λογια ? Ποσοι απο τους Αθηναιους καταστηματαρχες -"αντιπαλους ηταν εκει"? ΚΑΝΕΙΣ σε πληροφορω

Αν τωρα ολα αυτα δειχνουν εμπαθεια και κολλημα ε τι αν πω

Παντως πιστεψε με αν ηθελα να τα "χωσω" δεν θα ειχες καμια αμφιβολια για το αν εχω κολλημα η οχι

Αρχική απάντηση από Chosen

Τα ξέρω όλα αυτά που λες, ένα χρόνο λείπω, όχι δέκα. Αυτό που με πείραξε και δε μπόρεσα να καταλάβω, είναι γιατί ξαφνικά τόση φασαρία στην παρουσίαση των 7950 και στο poll για τους pretested επεξεργαστές που έκανε ο Βασίλης.

Δηλαδή 3 χρόνια τώρα που ο NosDio πλέκει το εγκώμιο των Γεράρδων και του Πλαισίου δεν χάλασε κανέναν.

Οι απαντήσεις του Στράτου που περιέχουνε πάντα ένα link από το HAC και δεν απαντάνε μόνο στις ερωτήσεις "Ποιο τροφοδοτικό να πάρω;" αλλά και "Από που να το αγοράσω;", ήτανε όλες μια χαρά.

Τα εκατοντάδες links στο E-shop και τα screenshots με ολόκληρες συνθέσεις Η/Υ από κει, δεν πείραξαν κανέναν.

Τα "θα το βρεις στον Ματσούκα/Γιουτέκα κλπ" όλα ήταν μεμπτά.

Όλα τα παραπάνω, είτε έμεσα με υπονοούμενα κλπ είτε άμεσα με links και λογότυπα.

Αλλά απάντησε ο Βασίλης και είπε στον φχψ ότι τις κάρτες τις φέρνει το Xtreme; Όλεθρος!

Εκτός κι προσπαθεί κανείς να με ψήσει ότι ο χαμός για τα pretested έγινε γιατί μας έπιασε η ευαισθησία για την νοικοκυρά που δεν ξέρει να ξεχωρίζει την σφραγισμένη από τον ανοιχτή κάρτα/cpu. Που; Στην παρέα μας, που μέχρι χτες δίναμε συμβουλές πως να κάψουμε τη μητρική που δεν πάει πάνω από 300MHz HTT και πως να βάλουμε καπάκι από 4000+ στον 2800+ "γιατί ούτως ή άλλως θα μπει σε γραφείο".

Και φωνάζουν και οδείρωνται άλλοι 5-6 από πίσω, γιατί αν δεν το ξέρατε, τα Multirama είναι το μοναδικό μαγαζί στην Ελλάδα που φέρνει επεξεργαστές και κάρτες και άμα ανοίγουν τις συσκευασίες για δοκιμές, από που θα αγοράζουν οι χιλιάδες χρήστες του TheLab; Και "τι θα τις κάνεις τις κάρτες Βασίλη;" και "θα πείτε ψέματα στον καημένο τον κοσμάκη ότι και καλά είναι σφραγισμένες ενώ χρησιμοποιήθηκαν σε demo" και άλλες συγκινητικές αηδίες, λες και είναι πολλοί αυτοί που θα πάρουν 8 κάρτες γραφικών. Ή και ακόμα αυτοί που είναι, όσοι είναι, είναι κακόμοιροι άνθρωποι και ξαφνικά τους λυπηθήκαμε που θα δώσουν 3000 για ανοιγμένες κάρτες.

Σε αυτα δεν μπορω να απαντησω εγω ,αυτο μονο αυτοι που τα εγραψαν

Νομιζω οτι οσοι μπορουν να σκεφτουν λογικα καταλαβαινουν

Αρχική απάντηση από Chosen

Αλλά είπαμε, ο Βασίλης το έκανε, για να βγάλει λεφτά το Multirama, γιατί ως γνωστόν, το μαγαζάκι περιμένει τους 150 Έλληνες overclockers για να βγάλει λεφτά από τους δοκιμασμένους ΕΕ και τους FX που θα πουλήσουν σα ζεστό ψωμί, καθώς οι χιλιάδες μαμάδες που πέρνουνε "κομπιούτερ" για το καϊνάρι τους, δεν είναι η κύρια πηγή εσόδων τους.

Σόρυ παιδιά, αλλά δε τσιμπάω. Καμιά άλλη καλύτερη εξήγηση παίζει προς το παρών;

Εδω νομιζω κανεις λαθος Εκτος αν θελεις να πιστεψω οτι το μαγαζι αυτο εγινε για να παει η κυρα κατινα να παρει pc για την κορη-γιο της

Εσυ πιστευεις οτι ενα μαγαζι που λεγεται Extreme εχει σαν πελατιακο στοχο τον καθε ασχετο που θα παρει το pc των 500-600 ?Τοτε τα υπολοιπα τις αλυσιδας σε ποιον απευθυνονται? Αν δεν εχει στοχο τον τρελαμενο ,τον ψαγμενο ,εμενα ,εσενα .τον γιο του φραγκατου που θελει να κανει μοστρα στον φιλο του τον γιο του αλλου φραγκατου ,που μπορει αν μην ξερει τι ειναι στο sli αλλα θελει και πλερωνει(ο μπαμπας βεβαιως) για να παιζει σε 5660χ4500 αναλυση και να πουλαει φιγουρα ποιον εχει?

Σορυ Πετρο αλλα και μεις δεν τσιμπαμε

Υ. γ Οπως ειπαμε και πιο πανω μουτρα και τα λοιπα δεν παιδικα δεν παιζουν

αλλα ρε π00υστη μου να με βαλεις μαζι με τον Πεπα δεν στο συγχωρναω με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 23:16]

Κι εμείς οι Κρητικοί ρε παιδιά με ποιούς να είμαστε; :( Θα ιδρύσουμε δικό μας κόμμα! :hehe:

’ντε, όποιο team δώσει το περισσότερο παγωτό, μέσα! :D

Βασίλη, αραλίκι το σκυλί, ε; :p Έπιασε το νόημα της ζωής! :D

Sorry για το τρελό off topic απλώς θέλω να συνδράμω στην ήρεμη ατμόσφαιρα που πάει να πάρει το thread. :) Νομίζω οτι όλοι μας (ή οι περισσότεροι τουλάχιστον) αυτό θέλουμε αυτή τη στιγμή. Να λήξει ειρηνικά η συζήτηση. :D

Πάμε να συνεργαστούμε με τα super markets αριάδνη να προμοτάρουμε μπανάνες. Για τον SLN θα έχουμε πάντα στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Μιχαλη(11) εγω ειμαι σχεδον σιγουρος για το τι εχει γινει..

Οπως ολοι εχουμε καταλαβει εδω και καιρο εχουμε χωριστει σε Βοριους και Νοτιους...

Ποιοι ρε βασιλη το εχετε καταλαβει και τι ειναι αυτο που καταλαβατε

διαφωτιστε μας και μας

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Το προβλημα σου δεν ειναι με εμενα..ουτε αυτων με εμενα...αλλα δεν μπορουν να τα πουν και σε αλλον και οποτε βρισκουν πατημα σε θεματα μου αρχιζουν τα δικα τους οντας ''φιλοι'' σου....και εχοντας εσυ μια ασχημη προιστορια με το μαγαζι που δουλευω....αμα εχεις προσωπικα με καποιον καλυτερα να τα λυσεις μαζι του και οχι μεσα σε ενα φορουμ που διαβαζουν 1000αδες ανθρωποι καθε μερα....:)και να τα πληρωνουν αλλοι...

Αντε παλι τα ιδια διαβασε τι εγραψα πιο πανω γμτ

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Τα θεμματα τελευταια με εχουν φερει σε σημειο να θελω να σταματησω να ποσταρω στο lab μονο και μονο απο την συμπεριφορα μερικων ατομων..που ειναι ολος τυχαιος οι ιδιοι..και κατα συμπτωση ολοι απο το ''team'' σου...δεν καταλαβαινω το κολλημα τους....δεν θα κατσω εγω να φυγω απο το μερος που μ'αρεσει επειδη με ''κυνηγανε'' 2-3 κατευθυνομενα μελη...

Βασιλη αν εχεις αν πεις κατι πες το ποια ειναι τα κατευθυνομενα μελη και ποιος τους κατευθυνει

Ρε ξεκολλα δεν εχω κανενα τεαμ

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Οτι προβλημα υπαρχει ας το πουν τωρα να το λυσουμε να τελειωνουμε... ουτε ο Vagouridis να πεταει συνεχεια μπηχτες....ουτε ο Jaxx να με κραζει...ουτε ο 11 να μπαινει να απανταει συνεχεια OT να χαλασει το θεμα....ο μονος που προσωπικα τα εχω καλα και δεν εχω προβλημα ειναι ο unseen...

το τι κανει Παρης και ο Ζαχος ειναι δικο τους θεμα

Τωρα αν σε πειραξε το οφ τοπικ μου για το τσουτσουνι σου και τα ψοφια ψαρακια τα παραπονα σου στον ηθικο αυτουργο η πιστευες οτι επειδη το αφησαν στο φλου οι μοντς δεν θα το σχολιαζα

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Μην συνδιαζεται το ονομα μου με τα multirama...παντα ειχα την κ@υλ@ με το hardware....απλα τωρα εχω πιο ευκολη προσβαση και χαιρομαι γι'αυτο...Θα συνεχισω νακανω παρουσιασεις και συγκρισεις , οχι για να κανω διαφημηση(οπως ειπαμε δεν εχω μετοχες στην multirama)αλλα επειδη μ'αρεσει....και μια μερα που θα γινω σαν τον Hipro(ναι ειναι αυτος που εχω ως ειδωλο και μια μερα ευχομαι να τον φτασω) θα αφιερωσω το πρωτο μου WR στον Jax και στον Vagouridi...:D

Αυτο ας μην το σχολιασω καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είστε εσείς βρε Μιχάλη που δεν τσιμπάτε? είστε οι ίδιοι που ο καθένας έχει την δική του άποψη? και πως γίνεται σε κάθε φασαρία να βγαίνει μπροστά ο Ζάχος και ξαφνικά το team (όπως αναφέρεις) να συμμερίζετε τις απόψεις του? μα τι στο καλό, ο καθένας έχει τις απόψεις του αλλά ποτέ δεν έχει τύχει να διαφωνήσετε?

Δεν θυμάμαι μία φορά να έχω μιλήσει με κάποιον από το team(δική σας ορολογία το team) και να μην έχω εισπράξει απόψεις του στυλ "η αίσθηση του team είναι ότι τρέχει αυτό", "το team χαλάστηκε με αυτό", "το team θεώρησε ότι ξεχείλισε το ποτήρι" κλπ

Τι από τα παραπάνω δείχνει προσωπικές απόψεις? διαφωνώ με τον Ζάχο(τυχαία η επιλογή) και αυτόματα έχω διαφωνήσει με ανθρώπους που ούτε καν γνωρίζω, τόλμησα βλέπεις να διαφωνήσω με κάποιον από το team.

Στην τελική ξαναρωτάω, άνθρωποι με τους οποίους γνωρίζομαι χρόνια, έχω κάτσει και έχω πιει ένα ποτήρι κρασί, γιατί ένας, ένας όχι παραπάνω, δεν σήκωσε το γαμωτηλέφωνο, δεν έστειλε ένα γαμωπμ και να πει "ρε παιδιά, μπας και τρέχει κάτι που δεν το έχετε πάρει χαμπάρι"? μπήκε κανένας σας στον κόπο να το κάνει αυτό?

Τι μου λες τώρα εσύ για το κοινό των multi και ιστορίες για αγρίους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven

Αυτο ας μην το σχολιασω καλυτερα

sorry man αλλά τι τόσο κακό βρίσκεται στα λεγόμενα του Γορίλλα ώστε θα ήταν καλύτερα να μην το σχολιάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρε Φανη τι ειναι αυτο που σε πειραξε το οτι δεν διαφωνει κανεις η εστω οτι κανεις δεν βγηκε να το πει ?

Τα αλλα που ειπε ο Βασιλης για Βορειους και Νοτιους δεν σε ενοχλησαν?

Μια που πιαστικες απο το τσιμπαμε αν το κανω τσιμπαω εισαι οκ?

Τι εννοεις με τις ιστοριες αγριων ?

Τελος παντων αυτα που ειχα να πω τα ειπα αν και βλεπω οτι οδηγουμαστε σε ενα φαυλο κυκλο

οπως και να εχει προσπαθησα να ξεκαθαρησω τουλαχιστον αυτα που αφορουν εμενα .

Link to comment
Share on other sites

Μια λυση που μπορει να δωθει στο θεμα με τις ads ειναι ενα custom name που να υποδειχνει το που δουλευει ο καθενας.Ετσι αναλογως θα μπορουμε να κρινουμε μονοι μας την βαρυτητα και την ουσια του ποστ του.Βεβαια υπαρχει ο παραγοντας εαν τελικα καποιος θα λεει την αληθεια ...Αυτο ειναι στην διακριτικη ευκαιρια της ΔΟ να το κρινει.Λιγο πολυ ειναι φανερες οι κινησεις του καθενος μας.Επισης καποια section μπορουσαν να υπαρχουν και εαν θελει ας πουμε ο Βαγγουραμας ενα τετοιο section θα πλερωνει και θα το εχει.Κατι αναλογο με το xs δλδ.

Οσο αναφορα την κοντρα βορειων νοτιων , πλακα στην πλακα κατελληξε να ειναι βορειων βορειων αφου 11 και Πετραν μονοπωλησαν το ενδιαφερον.Στην ουσια δεν βλεπω ομως καμια τετοια κοντρα , αυτο που ειδα απο την δικια μου μερια ειναι καποιους ανθρωπους εναντια στις "κινησεις " καποιων που τελικα δεν βγηκαν να παρουν θεση ,που καλως ή κακως τα εξεφρασαν με λαθος τροπο αρχικα και καποιους αλλους που προσπαθουν να κρατησουν μια ισοροπια.Ας μην γελιομαστε μπορει το thread για τις 7950 να εγινε για την κ@υλα καποιου αλλα το poll για τα pretested βρωμαει απο παντου , και εξηγουμε γιατι.Λιγο πολυ οι γνωστες του αντικειμενου εχουμε τις ακρες να βρισκουμε καλα κομματια, μαλιστα μεχρι και πριν λιγο καιρο ποτε δεν αρνηθηκα σε κανεναν και εφοσον μπορουσα να του βρω ενα τετοιο κομματι χωρις εξτρα αντιτιμο.Το poll ομως δεν εγινε ρε συ Βασιλη για να τα φερεις εσυ αυτα τα κομματια ουτε για να ξεκ@υλωσεις εσυ.Εγινε για να δουν εαν μπορει να γινει μια τετοια κινηση απο το μαγαζι στο οποιο δουλευεις και φυσικα με το αζημιωτο.Ηταν ουσιαστικα μια απληρωτη στατιστικη μελετη και αναλυση πολυ συγκριμενου δειγματικου πληθους ωστε να τσεκαρουν καταστασεις και να παιξουν εκ του ασφαλους.Κατι τετοιο με βρισκει αντιθετο μακραν .

Επισης δεν θα ηθελα κανενας να μου αφιερωσει κανενα WR , να μου βαλει μια ταμπελα οτι ανηκω καπου και οτι παρακινω καταστασεις ,αλλα και κανενας να λεει πραγματα για ανθρωπους που ξερω και σεβομαι σε μορφη ειρωνειας και σε μορφη of the recοrd.Βεβαια απο το αλλο χερι κανενας δεν θα ηθελα να εκμεταλευεται την γνωριμια του με την ΔΟ και την οικειοτητα που υπαρχει μεταξυ μας ωστε να ποσταρει οτι του κατεβει στο κεφαλι και να αφηνει υπονιες για διαφορα.Οτι ειναι να το λεμε να το λεμε ξεκαθαρα και με κοσμιο χαρακτηρα .Πολλες φορες εχουμε δικιο σε πολλα θεματα αλλα μετραει και ο τροπος που τα εκφραζουμε και ιδιαιτερα δε σε ενα φορουμ πρεπει να ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι.

p.s. Αυτο που περισσοτερο με χαλασε ειναι οτι δικαιολογημενα καποια πραγματα δεν θα ειναι οπως παλια.Οι σχεσεις καποιων ανθρωπων ψυχραθηκαν γιατι καποιοι τριτοι και οι πικριες μας οδηγησαν καποιες καταστασεις εκει.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά με έχουν πειράξει Μιχάλη όσο αφορά τις σχέσεις μας αλλά δεν έχουν θέση στο forum.

Αν δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι με έχει ενοχλήσει σε τέτοιο βαθμό ώστε να μιλάω με τόση πικρία, να με συγχωρείς αλλά δεν μπορώ να τα περιγράψω εδώ. Κάποια πράγματα δεν μπορούν να γραφτούν στο forum και δεν πρέπει να γραφτούν στο forum.

Από εκεί και πέρα αν πραγματικά σας ενδιαφέρει η αποτροπή της κακόβουλης έμμεσης διαφήμισης, ας εστιάσουμε σε αυτό. Αν δεν σας ενδιαφέρει αυτό, αποφασίστε τι είναι αυτό που χρήζει ξεκαθάρισης και διαλέξτε τον(εκτός forum) τρόπο που θέλετε να το λύσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.