Jump to content



Ads συνέχεια.


eleven

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Κι εμείς οι Κρητικοί ρε παιδιά με ποιούς να είμαστε; :( Θα ιδρύσουμε δικό μας κόμμα! :hehe: ....

Μπορειτε να ενωθειτε με το ανερχομενο team του Unstoppable, χαχαχαχαχα

Ο SLN προσφερει 7 κιλα παγωτο σε καθε μελος και ο dag την banana CPU του που δεν παει ουτε 2850:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Παρη , ...εαν δουλευα στο xtremeshop του Χρηστου και εκανα τετοιο poll ...θα υπηρχαν τετοιες απαντησεις απο μερους σας?Θελω να μου απαντησεις με ειλικρινια...

1)Απο μερους μας ιδεα δεν εχω , απο μερος μου εαν ειδες στο ιδιο το thread προσπαθησα να λυσω καποιες απορειες και ψιλο δυσανεσχετησα με την σταση καποιου mod μεχρι που την εξηγησε ο Djd.

2)Εαν σε εβαζε ο χρηστος να κανεις κατι τετοιο φυσικα και θα εβρισκα την καταλληλη στιγμη καπου εξω απο το φορουμ να συζητησω για αυτο το θεμα.Κατι στο οποιο συμφωνω με αυτο που λεει ο Φανης.Γνωριζομαστε τοσο καιρο και ενα τηλ οι μ@λακες δεν τον πηραμε να ανταλλαξουμε 2 κουβεντες επι του θεματος , αλλα τελικα βγαλαμε τον κακο μας εαυτο .Συμπεριλαμβανω και τον εαυτο μου μεσα.

3)Και πιστεψε με μαλλον ο Χρηστος δεν θα σε εβαζε να κανεις τετοιο ,ειναι πασιφανες το τι θελει η "μαζα"..θελει pretested.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Χθες, στις 09:44]

Εδω βλεπω ατομο να κανει εμμεση διαφημιση το πλαισιο!(ΕΛΕΟC) Πεινανε και δεν εχουν να φανε εκει...

Εδώ έχουν ανοίξει τα χαρτιά. Θα ήθελα λοιπόν να συμπληρωθεί το όνομα του έμμεσου διαφημιστή. Ώστε να ξέρω τι να σκεφτώ και - ίσως - τι να απαντήσω.

Νομίζω ότι τραβήχτηκε από μαλλιά το θέμα αλλά καλύτερα κατά την ταπεινή μου άποψη μιας και έμαθα κι εγώ κάποια πράγματα που δεν τα είχα καν φανταστεί. Νομίζω ότι όσες αναφορές σε παιδιά που δουλεύουν σε μεγάλα καταστήματα -κι επειδή έχω γνωρίσει λίγο καλύτερα ένα εξ αυτών - γίνονται με υπονοούμενα, απομυθοποιούν και μειώνουν τους εκφραστές τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 22:01]

Σόρυ παιδιά, αλλά δε τσιμπάω. Καμιά άλλη καλύτερη εξήγηση παίζει προς το παρών;

Οι εταιρίες αυτοκίνητων δεν δίνουν δισεκατομμύρια στους αγώνες για τα 150 αγωνίστηκα που θα πουλήσουν, αλλά για τα κανονικά αυτοκίνητα που θα πουληθούν με την φήμη των αγωνιστικών.

Οι οίκοι μόδας δεν δίνουν δισεκατομμύρια στις επιδείξεις των κολεξιόν τους για τα 150 μοναδικά κομμάτια που θα πάρουν πλούσιες κυρίες, αλλά για την πρετ απορτε που θα αγοράσουν οι νοικοκυρές.

Όπως βεβαίως η ιντελ έφτιαξε τους κονροε για να πουλήσει με την φήμη τους, τους πεντιουμ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Ειδικα σε αυτο το θεμα καλο ειναι να μιλαμε χωρις υπονουμενα , αναπτυξε μου λιγο παραπανω την σκεψη σου εαν θελεις.

Μερικες φορες μιλαει ενας,παθαινει ενας,κανει ενας και η κερκιδα απο κατω ζητοκραυγαζει.Απλα και ξαστερα. Εχει βελτιωθει σε σχεση με παλαιοτερα αλλα υποβοσκει ακομα.

Chosen για το Γεραρδο-Πλαισιο το μονο που εχω πει εκτενως ειναι για το rma..νομιζω ειναι οντως ετσι,απο κει και περα πριν γινουν ολα αυτα ποτε δεν το ειδα σαν διαφημιση αφου μονο σαν πελατης εχω πατισει στα πλαισιο και σαν πελατης θα παταω για ολη μου την ζωη.Τωρα βεβαια ειμαι βελτιωμενος...γνωρισα και το κακο αν με πιανεις..εφαγα και το μηλο απο την Ευα και απο ολα...Πλεον θα προσεχω πριν μιλησω για καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Χθες, στις 22:47]

Οπως ολοι εχουμε καταλαβει εδω και καιρο εχουμε χωριστει σε Βοριους και Νοτιους...

Αυτό που λες είναι εντελώς άτοπο. Μην βάζεις φυτίλια και μην πας να ανοίξεις θέμα εκεί που δεν υπάρχει για να ξεφύγει η κουβέντα. Και όσο για το team δεν υφίσταται κάτι τέτοιο αφού άλλοι είμαστε Παοκτζήδες, άλλοι Αρειανοί και άλλοι Ηρακλής :D. Όσον αφορά την φάση για την οποία γίναν όλα αυτά, έχω να πω: δεν ξέρω τη σχέση σου με το εν λόγω κατάστημα και προφανώς δεν μπορώ να ξέρω αν η πρόθεσή σου ήταν να κάνεις διαφήμιση έμμεση ή άμεση, ή αν το έκανες αυτόβουλα για να τσιμπήσεις πόντους στα μάτια τους. Δεν μπορώ να απορρίψω και την περίπτωση όμως ότι κάποιοι σε χρησιμοποίησαν για να κάνουν την δουλειά τους ανέξοδα, βλέποντας ότι το forum έχει τεράστια απήχηση στα μέλη του και όχι μόνο.

Μπορώ όμως να δώσω μια εξήγηση για το ότι δέχτηκες επίθεση πολύ μεγαλύτερη από οποιονδήποτε άλλον θα ήταν στη θέση σου. Πιστεύω ότι φταίει το ειρωνικό και ερειστικό στυλ που έχεις με το οποίο ποστάρεις και απαντάς (εσύ το περιγράφεις πιο ήπια: ακούω χαρούμενη μουσική :p) . Και για να σου το αποδείξω αυτό δες αυτό το thread που είχα ανοίξει παλιά και δες την απάντησή σου σ' αυτό. Ερώτηση: αν ήσουνα στην θέση μου θα τα 'περνες στο κρανίο ναι ή όχι;

Και πολύ πιο πρόσφατο παράδειγμα

βρε μην τα λες ολα....κρατα και τιποτα για σενα....ασε τους να παρουν ASUS αφου η μητρικη μαμει και δερνει...

τότε που τα πήρε μαζί σου ο stelaras.

Mε όλα αυτά που έγραψα δεν προσπαθώ να σου την πω, δεν με αφορά το θέμα και ούτε με νοιάζει, απλά αφού αυτή η κατάσταση ανακυκλώνεται συνέχεια, καταθέτω άποψη.

Και τελευταίο, δεν νομίζω ότι ο Μιχάλης και ο Χρήστος έχουν ανάγκη από "μονοπώλειο διαφήμισης" εδώ μέσα αφού από μόνοι τους αποτελούν "ορισμό" στο αντικείμενο με το οποίο ασχολούνται. Σαν πρόταση από μένα αυτό: σπαθάτη συμπεριφορά απ' όλους μας. ’ντε και καλά μυαλά

:whistling :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod

Μπορώ όμως να δώσω μια εξήγηση για το ότι δέχτηκες επίθεση πολύ μεγαλύτερη από οποιονδήποτε άλλον θα ήταν στη θέση σου. Πιστεύω ότι φταίει το ειρωνικό και εριστικό στυλ που έχεις με το οποίο ποστάρεις και απαντάς (εσύ το περιγράφεις πιο ήπια: ακούω χαρούμενη μουσική :p) . Και για να σου το αποδείξω αυτό δες αυτό το thread που είχα ανοίξει παλιά και δες την απάντησή σου σ' αυτό. Ερώτηση: αν ήσουνα στην θέση μου θα τα 'περνες στο κρανίο ναι ή όχι;

Το τσακιρης ειναι χιουμορ....δεν ξερω γιατι το πηρες οτι ειμαι εριστικος...ειναι οπως στα απειρα thread που ανοιγουν και λενε ''Τι παστα να βαλω?'' και λενε σοκολατινα...:)

Για εδω ας πουμε που σε παραδεχτηκα #27

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=25550&perpage=20&pagenumber=2

δεν εχεις να πεις κατι...απο τους φιλους σου μονο τα αρνητικα τους κρατς 'η οτι σου κακοφαινεται?Καλες στιγμεδεν θυμασαι καμια?Δηλαδη θες να μου πεις οτι κατι ειπα μια φορα και σου κακοφανηκε...και αλλλες 50 που πιθανον σε εχω βοηθησει η εχουμε ''συνεργαστει'' καλα τις εκμηδενιζει η μια αυτη φορα??Mηπως εισαι υπεβολικος ή εχεις παρερμηνευσει κατι?

Κια πολύ πιο πρόσφατο παράδειγμα

τότε που τα πήρε μαζί σου ο stelaras.

Το παραδεχομαι οτι εκανα λαθος που του την ειπα εκει......

ΕΔΙΤ:Mε την χαρουμενη μουσικη εννοουσα κυριολεκτικα οτι ακουγα χαρουμενη μουσικη....και ειχα ανεβασμενη διαθεση και ετσι εγραψα καποια πραγματα πιο αστεια(hipro πχ) και τιποτα παραπανω...!Γιατι πιανεσαι απο απλες λεξεις που γραφω και κανεις εικασιες δικες σου?

2 φορες το ιδιο πραγμα σε ενα ποστ μου ειπες...και τις 2 τα ειχες παρερμηνευσει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

2 φορες το ιδιο πραγμα σε ενα ποστ μου ειπες...και τις 2 τα ειχες παρερμηνευσει...

Ακριβως ομως την ιδια εικονα εδωσες και σε μενα πριν καιρο ,και οπως αναφερεις σου την ειπα , στην μπηκα και ολα αυτα.Μηπως τελικα δεν ειναι η ιδεα καποιων αλλα εισαι λιγο ερεστικος και εχεις καβαλησει λιγο το καλαμι?Μηπως τελικα δεν υπαρχει καν το βορειο team αλλα το team σου (εαν θες τελικα μπορω να ονοματησω αρκετους που τελικα ειναι και συναδελφοι σου), που θα βγει να παρει το δικο σου μερος και αυτοματως το μερος αυτων που τελικα σου εβαλαν να κανεις το poll , ασχετα εαν κανεις λαθος ή οχι?

Και μονο η ερωτηση σου(Παρη , ...εαν δουλευα στο xtremeshop .....) και η παραδοχη σου (δεν το αρνηθηκες αλλα πηγες κατευθειαν στην αντιδραση μας )τελικα οτι σε εβαλαν καποιοι να τα κανεις ολα , και οτι τελικα το poll ηταν για μια μεγαλη αλυσιδα , δικαιωνει τις οποιες θεωριες ?Και εαν μια φορα λεμε οτι παρασυρθηκες και το εκανες για το καλο καποιων "εξυπνων" τελικα τι με κανει εμενα προσωπικα να πιστευω οτι ολα τα αλλα εγιναν για την κ@υλα , και οχι για την προωθηση της αλυσιαδας αλλα και του εαυτου σου?

Αρα η εμεση προωθηση υφισταται , και μαλιστα με πολυ διαφορετικο τροπο απο τον αρχικο (δινω hardware για review ,αντικειμενικο review στην τελικη), με τον πιο υπουλο τροπο γιατι καποιοι βρηκαν τα εργαλεια τους....Αυτο αποτελει απο μονο του θεμα συζητησης χωρις νευρα , δεν προσπαθω να σου την πω για αλλη μια φορα , προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις κατι για την εικονα σου που εχεις δωσει σε αρκετα ατομα μεταξυ αυτων και εμενα.

p.s. καλο ειναι σε φορουμ να μην λεμε ποσες και τι φορες εχει βοηθησει ο ενας των αλλων ,αυτος ειναι ορισμος του πολλες φορες , συζηταμε για ενα κοινο αντικειμενο και ειναι λογικο μεσα απο την συζητηση να προκυπτουν ιδεες και λυσεις.Δεν ειναι κανενας μας ο φωτεινος πανταγνωστης ουτε οριζεται κανεις ο αλανθαστος και υπεργαμαουα....

p.s.2 Το ξαναλεω σκοπος μου δεν ειναι να σου την πω αλλα σε βαλω να σκεφτεις λογικα και στην πορεια να δουμε ποια ειναι τα λαθη μας......γιατι σε μια διαμαχη παντα φταινε και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την αναφορα του ονοματος μου, θα ηθελα να πω κι εγω μερικα πραγματακια, πιθανοτατα τα τελευταια μου...

Πιστευω οτι βρισκομαι εδω, σχεδον απο την ιδρυση του φορουμ.Ειμαι απο τους πρωτους(και ισως μονος)καταστηματαρχες που βοηθησα(οπως και βοηθηθηκα)με ανταλλαγη banner, μιας και δυστυχως, το budget μας στη διαφημιση ειναι περιορισμενο. Και φυσικα θα το ξανακανα εαν μου το ζητουσαν.

Θεωρω οτι επισης, ημουν διατεθειμενος να παρεχω στο λαμπ, οποιοδηποτε hardware πιθανον να ενδιεφερε για αξιολογηση, οπως και πολλες φορες εγινε.

Λυπαμαι που οι αναφορες μου θεωρηθηκαν εμμεση υπουλη και υποχθονια διαφημιση. Δεν θα ξαναγινει ποτε πια.

Επισης λυπαμαι που μπαινουν και στην ιδια μοιρα με εταιριων που εχουν το budget να διαφημιστουν αλλα δεν το κανουν.

Να ξεκαθαρισω οτι δεν με αγγιζουν αναφορες σε Βορειους και Νοτιους.

Νομιζω οτι με τις πραξεις μου εχω αποδειξει οτι εκτιμω πολυ τα παιδια και θα συνεχισω να το κανω. Οπως και δεν εχω να απολογηθω σε κανεναν για το αν καταστημα στη Στουρναρη εμπορευεται τα προιοντα του Eleven. Τον εκτιμω πολυ και θα συνεχισω να το κανω.

Επισης, θελω να αναφερω οτι θεωρω πολυ καλη ιδεα, οταν καποιος εργαζεται η εχει καταστημα,να αναφερεται διπλα στο nickname του ξεκαθαρα. Ετσι θεωρω οτι εισαι ειλικρινης προς τους νεους χρηστες και φυσικα ειμαι διατεθειμενος να το κανω εαν μου ζητηθει.

Κλεινοντας, θελω να κανω σαφες οτι με το Βασιλη δεν εχω τιποτα. Υπαλληλος σε μια εταιρια ειναι,thats all. Πιθανον αυριο να ειναι σε μια αλλη (:D ) δεν βρισκω τιποτα κακο σε αυτο...

Απλα, σταματηστε να τραβατε τα θεματα απ τα ..... δεν υπαρχει νοημα...

Αυτα, να στε καλα

:daisy: :hi: :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν απαντησα αλλα ειμουν offline ωρες...

Για το καλαμι που ειπα φυσικα και πηγαινε σε σενα φιλε astrolabo. Η παραμικρη εξουσια διεφθιρει εντελει...

Να απαντας οπως απαντουσες + βοηθουσες κοσμο παλιοτερα...

@Rootx Για τα πμ + τηλ εχεις δικιο.

Για τα υπολοιπα δεν εχω να πω τιποτα. Μας κανατε να φαινομαστε οι "κακοι".

Δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Για τα υπολοιπα δεν εχω να πω τιποτα. Μας κανατε να φαινομαστε οι "κακοι".

Δεν πειραζει.

Ρε Χρηστάρα για το όνομα του λάμπη δηλαδή. Τόσα χρόνια είμαστε εδώ μέσα, εμείς (σαν Δ.Ο.) είμασταν οι πρώτοι που ζητωκραυγάζαμε σε κάθε νέο σκορ, σε κάθε νέα κατασκευή σε κάθε νέο οτιδήποτε. Γιατί λοιπόν αυτά τα σχόλια σε ένα τόπο που ειλικρινά και με το χέρι στην καρδιά σας πρόσφερε και την ευκαιρία να εξελιχθείτε; Ούτε ποτέ ζητήσαμε τίποτα, ούτε ποτέ είπαμε τίποτα. Ο Μιχάλης είπε ότι σταμάτησε την παρουσίαση μπλοκ για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Πηγαίντε και κοιτάχτε τις παρουσιάσεις του να δεις ποιοι ήταν οι πρώτοι άνθρωποι που λέγανε τα μπράβο. Πήγαινε και δες τα δικά σου πρώτα αριστουργήματα. Πήγαινε δες του Βούδα τις LCD. Πήγαινε δες κάθε νέα προσπάθεια. Κάποιον από εμάς θα δει να λέει "Μπράβο και εις ανώτερα". Τώρα γιατί όλο αυτό; Αυτό που ξέρω είναι ότι οταν καποιος εντοπιζει ενα προβλημα, ακολουθει μια διαδικασια. Σε πρωτη φαση το γνωστοποιεί στους υπευθύνους. Αντί λοιπόν να ακολουθήσετε αυτή την οδό(ειτε με πμ, ειτε με τηλεφωνο, ειτε με moderator που εχετε καθημερινη επαφη), επιλέξατε έναν τρόπο ο οποίος άφησε ένα σωρό υποννοούμενα και δημιούργησε την κατάσταση που αντιμετωπίζουμε σήμερα. Αντί να προσπαθούμε να λύσουμε το πρόβλημα μπαινουμε στο τρυπάκι του τι κρύβεται πίσω από τον εντοπισμό του προβλήματος, μιας και ο τρόπος που επιλέξατε να γνωστοποιήσετε το πρόβλημα δεν δειχνει ανθρώπους που τους ενδιαφέρει το site. Αν θεωρείς ότι ο τρόπος που επιλέχθηκε ήταν ο καλύτερος δυνατός, ε ναι, διαφωνούμε και όσο συνεχίζετε αυτή η κατάσταση θα συνεχίσουμε να διαφωνούμε.

Αν θεωρείς ότι ο τρόπος ήταν λάθος τότε οκ, να προχωρήσουμε μπροστά. Σκέψου ειλικρινά αν αξίζει στο forum αυτό που συμβαίνει αυτές τις μέρες.

Όσο για τον Astrolabo το μόνο που έχω να πω ότι είναι εξαίρετο παιδί και μόνο να βοηθήσει προσπαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Aφεντικο και βεβαια το φορουμ μας βοηθησε και το ευχαριστω για αυτο. Το ελεγα συνεχεια το ειπα και σε προηγουμενο ποστ #27 και συνεχιζω να το λεω.

και επισης δεν εχω προβλημα με την ΔΟ που με βοηθησε ,με βοηθαει και το εκτιμω απεριοριστα.

Αλλα η σχεση πιστευω ειναι αμοιβαια.. Σκεψου να εξαφανιζονταν ξαφνικα ολα μου τα ποστ. Δεν θα χανονταν σχεδον τα παντα απο το xtremecooling? Oποιος ρωτησει κατι σχετικο παντα δεν βγαινω να βοηθησω οπως μπορω? Ξερεις ποσες ωρες εχω μιλησει σε τηλεφωνα? Ξερεις οτι το κερδος μου ειναι παντα σχεδον μηδενικο γιατι ετσι ηθελα?

Δεν ξερω τι θα κανετε. Εγω σαν χρηστος ειπα οτι ηταν να πω. Νιωθω οτι φανηκα κακος σε ολο αυτο το story και αυτο με ενοχλει.

Οσο για τον astrolabo το ξερω οτι ειναι εξαιρετο παιδι και γιαυτο το λεω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους... Παρακολουθώ το thread από την αρχή και συνεχώς μαλώνετε... Αν είναι δυνατόν...

Πιστεύω ότι έχετε ξεφύγει ΕΝΤΕΛΩΣ από το αρχικό θέμα και ασχολείστε με το τι έκανε ο ένας, τι έκανε και τι είπε ο άλλος και φτάσατε στο σημείο να αναφέρετε ότι υπάρχει και διαχωρισμός "Βορείων" και "Νοτίων"...

Οι περισσότεροι λέτε αόριστα πράγματα για το forum, χωρίς να προσφέρετε κάτι ουσιαστικό στη συζήτηση ή να προσπαθήσετε να κατευνάσετε τα πνεύματα... Εγώ δεν έχω να προσφέρω τίποτα, ίσως και να μην είμαι αρκετά ώριμος λόγω ηλικίας για να το κάνω αυτό...

Δε σκοπεύω με αυτό το ποστ να θίξω κανέναν, αλλά να σας κάνω να καταλάβετε ότι τόσες μέρες ασχολείστε με μια μλκια που θα μπορούσε εύκολα να λυθεί χωρίς να γίνετε εδώ μέσα από δυο χωριά...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα το κλείνω εδώ. Νομίζω ότι όλοι θέλουμε το καλό του λάμπη μας, οπότε ας πράξουμε αυτά που πρέπει :)

Αν χρειαστεί οτιδήποτε άλλο το τηλέφωνο το δικό μου, του Φάνη και του Δημήτρη καθώς και τα emails/pms μας υπάρχουν, είναι ανοιχτά και τα ξέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.