Jump to content



διπλο ψυγειο+stacker


unknown

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 22:16]

unknown@ Και ποιος είναι ο λόγος [αν επιτρεπεται] να μπει 2πλο ψυγείο ορθιο μπροστα σε κουτί που ήδη εχει 7αματη-ιδανικη θεση κάτω στο πατωμα του ? :hmm:

εγω μπορω να σκεφτω 3 λογους.

α)λιγοτερη σκονη

β)πιο ομορφο αποτελεσμα καθως το μονο που θα φαινεται θα ειναι τα μπλοκς και 1 μετρο σωληνα.

γ)σωστοτερη ροη στο εσωτερικο του κουτιου........

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Alexisferos [28-06-2006 22:20]

γιατι ισως το παιδι να μην θελει να το εχει οπως ολοι οι αλλοι εδω μεσα με τα στακερ.

το εβαλε ενας στο πατωμα το βαλατε ολοι..

Ε ναι τι λές τώρα , αφου και εγώ σκεφτομαι να βάζω τα πόδια στην μηχανή στο τεποζιτο αφου ολοι οι άλλοι τα βάζουν στα ποδαρικά. Καλή φάση , Κοβεις καμια 10ρια θυρες απο μπροστα για να διαφορετικοποιηθεις καθώς βάζεις τις φωτό στο δείξτε το κουτί μου :hehe:

unknown @ γιατι αυτη η θεση θα ειναι κατελλειμενη απο αλλο ψυγειο

Ετσι μάλιστα λογικότατος . Αλλα σε κουτί που σου δίνουν έτοιμη θέση ψυγειου με σωστό αερισμό και ετοιμες βάσεις δεν βρίσκω λογο να σπαταλήσεις τα μισά και παραπάνω 5.25ρια χωρις λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Χθες, στις 23:34]

Ε ναι τι λές τώρα , αφου και εγώ σκεφτομαι να βάζω τα πόδια στην μηχανή στο τεποζιτο αφου ολοι οι άλλοι τα βάζουν στα ποδαρικά. Καλή φάση , Κοβεις καμια 10ρια θυρες απο μπροστα για να διαφορετικοποιηθεις καθώς βάζεις τις φωτό στο δείξτε το κουτί μου :hehe:

Ετσι μάλιστα λογικότατος . Αλλα σε κουτί που σου δίνουν έτοιμη θέση ψυγειου με σωστό αερισμό και ετοιμες βάσεις δεν βρίσκω λογο να σπαταλήσεις τα μισά και παραπάνω 5.25ρια χωρις λόγο.

δυστιχος δεν εχεις πολλες επιλογες που να βαλεις τα ποδια στο μηχανακι σου αν θελεις να αλαξεις ταχητητες και να πατησεις φρενο αναγκαστικα θα βαλεις τα ποδια σου στους μαρσπιεδες.. οποτε λιγο ασχετο το παραδειγμα σου...

το να βαζεις τις φωτο σου στο δειξε το κουτι σου ειναι ισως για μερικους ειναι καλυτερο απο το να το παιζεις εξυπνος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Alexisferos [Σήμερα, στις 03:59]

δυστιχος δεν εχεις πολλες επιλογες που να βαλεις τα ποδια στο μηχανακι σου αν θελεις να αλαξεις ταχητητες και να πατησεις φρενο αναγκαστικα θα βαλεις τα ποδια σου στους μαρσπιεδες.. οποτε λιγο ασχετο το παραδειγμα σου...

το να βαζεις τις φωτο σου στο δειξε το κουτι σου ειναι ισως για μερικους ειναι καλυτερο απο το να το παιζεις εξυπνος.

Δηλαδή σε Scooteraki που δεν εχει ταχύτητες και εχει και τα 2 φρενα στο τιμόνι πάει άνετα το πόδι επάνω στο τιμόνι δηλαδή ε ? :jump:

γιατι ισως το παιδι να μην θελει να το εχει οπως ολοι οι αλλοι εδω μεσα με τα στακερ. το εβαλε ενας στο πατωμα το βαλατε ολοι..

Δηλαδή εσυ ^^ τι μας λες εδώ για να καταλάβουμε ? [εκφρασου ελευθερα ]

Δηλαδή θες να πεις κατι για οσους το εχουν εκει που ειναι ετοιμη θεση ???? Και εγώ κάτω το εχω και οσοι ξέρω κατω το εχουν μήπως καναμε κάτι λάθος ? Η μηπως πρεπει να κομπλεξαριστουμε για ενα 7αμωκουτο και για ενα 7αμωψυγειο δεν εχω τετοια κομπλεξ . Πολυ απλα δεν με νοιαζει αν εχω το ψυγειο κατω εγω , ο αδερφος μου ο γειτονας ο σπιτονοικοκυρης . και ολοι οι κατοχοι stacker στον Πλανητη , Την ιδια διαρυθμιση στο κουτι ας εχουμε,, την ιδια γκομενα να μην εχουμε . <--- εκει υπαρχει προβλημα ναι .

Link to comment
Share on other sites

μην αρπαζεστε ρε παιδια... οι περισσοτεροι κατ΄ εμε βαζουν ατω το ψυγειο γιαατι ειναι η ευκολη λυση,δηλαδη μπαινει ευκολα(δεν χρειαζεται να βγαλεις το cage),επισης αξιοποιεις την τρυπαρα στο πατω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

γ)σωστοτερη ροη στο εσωτερικο του κουτιου........

:cool:

Διαφωνώ γιατί με το να πηγαίνει το νερό από πάνω προς κάτω και ανάποδα πάλι ζορίζεται περισσότερο η αντλία(από το να κινείται το νερό οριζόντια, άρα χειρότερη ροή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορείς να το τεκμηριώσεις λιγο? Η είναι απλά η γνώμη σου?

Σε ένα κλειστό κύκλωμα δεν πρόκειται να αλλάξει η ροή αλλάζωντας διαρύθμιση στα εξαρτήματα. Και δεν εννοώ σειρά αλλά τοποθέτηση στο χώρο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Αυτο μπορείς να το τεκμηριώσεις λιγο? Η είναι απλά η γνώμη σου?

Σε ένα κλειστό κύκλωμα δεν πρόκειται να αλλάξει η ροή αλλάζωντας διαρύθμιση στα εξαρτήματα. Και δεν εννοώ σειρά αλλά τοποθέτηση στο χώρο...

Mα το τεκμηρίωσα ήδη με σχετικά απλή επεξήγηση, δε το κατάλαβες?

Και εσύ αυτό που λες είναι προσωπική σου άποψη και το τεκμηριώνεις?;)

Το ύψος δημιουργεί ζόρι σε ένα κύκλωμα, γιατί αν έχεις ένα ψυγείο οριζόντια προσθέτεις ύψος, με αποτέλεσμα να ζορίζεται περισσότερο η αντλία να ανεβάσει το νερό.Έχει σημασία να προσπαθήσεις να ελαχιστοποιήσεις την απόσταση από το ψηλότερο σημείο που περνάει το νερό μέχρι το χαμηλότερο.Και φαντάζομαι επιπλέον το νερό μέσα στο ψυγείο κυκλοφορεί πιο άνετα οριζόντια,γιατί αν είναι κάθετα, το ανεβάζεις, το κατεβάζεις, μετά πάλι άνοδο και μετά κάθοδο.Και επιπλέον το να το βάλεις μπροστά το ψυγείο μεγαλώνεις και το μήκος των σωλήνων,δλδ περισσότερο νερό που πάλι πρέπει όσο μπορείς να το ελαχιστοποιείς για να αποκτήσεις μέγιστη απόδοση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.