Jump to content



Προβλημα με forthnet


JohnnyX

Recommended Posts

Παιδια εχω τρελο προβλημα με forthnet απο το βραδυ που γυρισα μεχρι το λιγοτερο την ωρα αυτη....Και με το ζορι το στελνω αυτο...

Με thelab.gr εχω packet loss που ξεπερναει το 50% αλλα και με αλλα link στο εξωτερικο κυριως...

Συγκεκριμενα στους κομβους του above.net που προφανως περνει link η forthnet υπαρχει τρελο προβλημα....Πηρα τηλεφωνο στη τεχνικη εξυπηρετηση...ολα καλα !!!!

(περιμενω τηλεφωνο ομως απο τεχνικο σε λιγο).

Μπαινω απο τουμπα θεσ/νικη αλλα νομιζω λιγο ρολο παιζει αφου αλλου εντοπιζεται το προβλημα (above.net στη γαλλια) .

Αλλος με το ιδιο προβλημα ???

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!! δε προλαβα να το γραψω και η γραμμη εστρωσε !!!!!!!!!!!!!!

Οι *****ες...το πηραν χαμπαρι μετα απο μιση μερα ..προφανως κοιταξαν αυτο που τους ειπα...αχρηστοι

UPDATE : μολις με πηραν τηλεφωνο....δεν εχουμε προβλημα ολα τα βλεπουμε ενταξυ εμεις... (εντομεταξυ διορθωθηκε και μετα απο προβλημα το λιγοτερα 10 ωρων και υποθετω λογω της παρεμβασης μου).. δε λενε οτι ΝΑΙ ειχαμε προβλημα και ευχαριστουμε για την ειδοποιηση...απαραδεκτοι...και οχι μονο της forthnet ...ολοι το κανουν πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα... Φυσικά δεν είχε να κάνει με τις συνδέσεις 1mbit, αλλά από εκεί θα υπάρξει πρόβλημα σύντομα, αφού έρχονται 400+ αιτήσεις την ημέρα και το 60% είναι καινούριες στα 1024...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε σταματησε το προβλημα καθολου

οπως λεει και ο Frost παει και ερχεται η γραμμη...(που και που δηλαδη στρωνει)

Τη περισσοτερη ωρα ειναι με τρελο packet loss (και για αυτους που ξερουν αρκει να χαθουν 2-3 πακετα για να κολησει το κατεβασμα ενος site...φανταστειτε τωρα να χανεται 1 στα 2..)

Παντως πρεπει ολοι σας να τουσ στειλετε mail στο internet-support@forthnet.gr η τηλεφωνο στο 8011009000 αλλιως δε προκειται να συγκινηθουν

Και σκεφτειτε...ερχεται σ/κ !! :(

Link to comment
Share on other sites

Forthnet netkey 256Κ εδώ και λίγες μέρες. Το τελευταίο τριήμερο αναρωτιόμουν αν τα παιδιά στο lab κάνουν τίποτα εργασίες μιας και το forum καθυστερεί πολύ ή και δεν φορτώνει μερικές φορές ( θέλει refresh )

Βέβαια "Forthnet works" και όλα αυτά είναι τυχαία......

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ήμουν έτοιμος να πάω να τους ρωτήσω σήμερα το απόγευμα για την προσφορά και το πλάνο τους για την επικείμενη αναβάθμιση του ΟΤΕ.....

’ντε ξανά να ψάχνω για παροχέα....

(Πληροφορία: Σήμερα το πρωί που μίλησα με forthnet όσων αφορά την διπλασιασμό των ταχυτήτων , η κοπελιά μου τα μασούσε , όταν την ρώτησα αν θα διπλασιαστούν και οι ταχύτητες 1mbit της προσφοράς , από την στιγμή που θα έχω υπογράψει ετήσιο συμβόλαιο για την ταχύτητα 1024 και όχι 2048)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ιδιο προβλημα κ σαντορινη.Μονο καμια φορα τρωει αναλαμπες.Μου το ειχε κανει κ παλιοτερα(ειχα ανοιξει αναλογο thread)κ εφτιαξε μετα απο καμια 10αρια μερες.Τους ειχα παρει τηλ. βεβαια κ μου ελεγαν ολα καλα.......1024 εδω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.