Jump to content



Αποριες για το emule


cool11

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 11:02]

Δ.Ε.Η. ποσο θα δωσεις:p:D:rolleyes:

Καίει πολύ ενα απλό pc με τροφοδοτικό 240αρι? Την οθόνη την εχω κλειστή. Λες να πλερώκω πολλά στην ΔΕΗ?

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το e-mule το χρειριζομαι 2 χρονια κ πιστεβω οτι ειναι καλο προγραμμα. οσον αφορα οτι σοθ βγαζει μονο 150 αποτελεσματα δεν ειναι τιποτα, απλα ψαξε κ βρεσ ενα κουμπι που λεει περισσοτερα κ μολισ το πατισισ θα βγουν περισσοτερα αποτελεσματα. οσο για το ποσ 8α κατεβενουν τα αρχεια ειναι κατα ποσο γρηγορη ειναι η σινδεση που εχεισ. μου εχει τυχη να κατεβαινουν 36 αρχεια ταυτοχρονα αλλα κ κανενα.για τα αρχεια που σου χα8ικαν ειναι λογικο αφου κολισε ο υπολογιστησ σου δεν προλαβε να τα αποθικευση γι'αυτο κ χαθικαν. μια λυση ειναι να βαλεισ μια πιο γρηγορη σθνδεση γιατι σιγουρα θα δεισ μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oekab1992

... Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου, μέχρι το καλοκαίρι το επόμενο θα έχω κλείσει 1 terrabyte downloads μόνο απο emule, δεν περιλαμβάνω κατεβάσματα απο sites κτλ.

Καλα ειναι?

Εξαρτάται τι χρήση προτείθεσαι να κανεις σε αυτό το υλικό.

Κάπου τόσο έχω κατεβάσει εγώ σε εκαπιδευτικά videos σε κάποιο τομέα που με ενδιαφέρει και σε μουσική (τα 2 σχετίζονται). Εκ των υστέρων διαπιστώνω με απλούς αριθμητικούς υπολογθισμούς, ότι δεν θα προλάβω να τα δω/ακούσω/μελετήσω μέχρι να πεθάνω. Οπότε τζάμπα ο κόπος, ο χρόνος, οι extra σκληροί δίσκοι και η ΔΕΗ. Το κακό με το κατέβασμα είναι ότι εθίζεσαι και χρειάζεσαι καθημερινή δόση. Πρόσεξε μην το πάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cool11

-Πως μπορω να εχω περισσοτερα απο 150 αποτελεσματα? Για διαφορες αναζητησεις ξερω οτι υπαρχουν πολυ περισσοτερα αποτελεσματα αλλα βλεπω μονο 150.

Αυτός ο περιορισμός έχει τεθεί δεδομένου του μεγάλου αριθμού των χρηστών που είναι ανά πάσα στιγμή συνδεδεμένοι (~ 3.000.000) άρα και των αναζητήσεων, για να περιορισθεί το trafic σους servers.

1ος τρόπος

Μετά τα πρώτα αποτελέσματα πατάς more

2oς τρόπος

Μπορείς νά ορίσεις Min. και Max. size σε MB (δεξιά του παραθύρου) οπότε στενεύεις τά όρια της αναζήτησης .Μετά ορίζεις νέα όρια και επαναλαμβάνεις την αναζήτηση κ.ο.κ

Ή ορίζεις minimum αριθμό availability ή καλύτερα complete sources

(Εχει και άλλες επιλογές)

3ος τρόπος

Τo eMule ειναι open source πρόγραμμα και κυκλοφορούν διάφορα mods που κάνουν κάποια πράγματα διαφορετικά.

Εγώ χρησιμοποιώ το ScarAngel mod το οποίο έχει και Powershare και έχει το επιπλέον καλό ότι άν πας να κατεβάσεις κάτι που έχεις ξανακατεβάσει ή έχεις αρχίσει να κατεβάζεις και ακύρωσες ή έχει απλά τό ίδιο όνομα (και διαφορετικό file link) σε ειδοποιεί ανάλογα και σου ζητά επιβεβαίωση.

Το συγκεκριμένο σε κάθε αναζήτηση μου βρίσκει μέχρι 309 αποτελέσματα.

Μπορείς να δείς σχετικά με αυτό το mod και να το κατεβάσεις άν θες, καθώς και για άλλα mods στην παρακάτω διεύθυνση:

http://www.emule-mods.de/?mods=ScarAngel

Γιά όποιον θέλει να αλλάξει mod: Συμφέρει κατέβασμα σε bin μορφή (ουσιαστικά κατεβάζεις το folder του προγράμματος) το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να προσθέσεις το exe του προγράμματος και τα επί πλέον αρχεία στο ήδη υπάρχον του κλασσικού e-Mule. Mάλιστα άν αλλάξεις όνομα στο ένα από τα δύο exe μπρορείς να τα τρέχεις εναλλακτικα. Προσοχή να μην πειράξεις τα παλαιά σου αρχεία που έχουν πληροφορίες για χρήστες, ιστορικό, servers και settings και βρίσκονται στον υποφάκελλο config (addresses.dat, clients.met, emfriends.met, known.met, cancelled.met, server.met, preferences.ini). Ολα τα άλλα τα κάνεις overright ή τα προσθέτεις. (Καλού κακού πριν την διαδικασία κάνεις μια κόπια του παλαιού απείραχτου directory)

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω αλλα μαλλον δεν υπαρχει αυτο που ζητας.

Την ποικιλια αρχειων του emule μπορεις να την βρεις μονο σε dc++ ή σε torrent με private trackers, οποτε η ευχρηστια παει περιπατο...

Το μονο πανευκολο στην χρηση p2p πλεον ειναι το limewire αλλα κι αυτο εχει τα (σοβαρα) προβληματα του, δυσκολα βρισκεις σπανια αρχεια και τελευταια κατακλυζεται κυριολεκτικα απο ψευτικα αρχεια που ειναι αχρηστα η ασχετα με αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το emule δεν υπαρχει τοσο απλο και καλο προγραμμα. Το dc++ θελει πολυ ψαξιμο και στα torrents δεν μπορεις να βρεις παντα οτι θες εκτος και αν εισαι σε κανα private tracker και κατεβαζεις συγκεκριμενα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aegeanblue [17-09-2006 21:53]

Εξαρτάται τι χρήση προτείθεσαι να κανεις σε αυτό το υλικό.

Κάπου τόσο έχω κατεβάσει εγώ σε εκαπιδευτικά videos σε κάποιο τομέα που με ενδιαφέρει και σε μουσική (τα 2 σχετίζονται). Εκ των υστέρων διαπιστώνω με απλούς αριθμητικούς υπολογθισμούς, ότι δεν θα προλάβω να τα δω/ακούσω/μελετήσω μέχρι να πεθάνω. Οπότε τζάμπα ο κόπος, ο χρόνος, οι extra σκληροί δίσκοι και η ΔΕΗ. Το κακό με το κατέβασμα είναι ότι εθίζεσαι και χρειάζεσαι καθημερινή δόση. Πρόσεξε μην το πάθεις.

Το ξέρω οτι δεν πρόκειται να προλάβω ποτέ να τα δώ ή ακούσω!!! Για προσωπική χρήση κατεβάζω, ίσως μελλοντικά και για εκμετάλλευση. Έχω ήδη εθιστεί στο κατέβασμα, τώρα ειναι αργά και αμα δεν πάρω καθημερινή δόση κάτι παθαίνω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα emule 0.47a και πέρασα στο 0.47c, έβαλα και ενα plugin που και καλά σου έλεγε media file info, δηλαδή εκτεταμένες πληροφορίες για τα technical details των αρχείων πολυμέσων, και δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος.

Το πρόγραμμα δεν κατέβαζε τίποτα, έκανε προσπάθειες να στείλει κάποιο emule (block απο zone alarm pro) και κόλλαγε, γενικά διάφορες ********. Τα ξήλωσα όλα και πέρασα στο 0.47α και όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φαντάζομαι πως θες να το κάψεις σε cd έτσι; Αν ναι άνοιξε το Nero πήγαινε στο μενού Recorder και διάλεξε "Burn image". Αφού αλλάξεις το "Image files" σε "All files" για να δείχνει όλα τα αρχεία διπλοκλίκαρε το .bin που θες και θα στο γράψει. Επίσης το ίδιο μπορείς να κάνεις αν θες μέσω εικονικού drive και άλλων παρεμφερών εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.