Jump to content



Otenet: Ο ορισμός του δημοσίου


DJD

Recommended Posts

ρε παιδια τι ψαχνετε αφου η αιτια που εχουμε αυτα τα χαλια στο dsl ειναι ο οτε η οτενετ

γιατι να διαφερει? εγω πηγα βιβο και ξεμπλεξα μια για παντα απο δαυτους

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από george1551

ρε παιδια τι ψαχνετε αφου η αιτια που εχουμε αυτα τα χαλια στο dsl ειναι ο οτε η οτενετ

γιατι να διαφερει? εγω πηγα βιβο και ξεμπλεξα μια για παντα απο δαυτους

Και εγώ Vivodi έχω, αλλά αν δεν ρίξουν τις τιμές στο τέλος του 5-μηνου αλλάζω εταιρία έτσι κι αλλιώς πέφτουν που πέφτουν οι γραμμές ας μην τις χρυσοπληρώνω κιόλας :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από george1551

εγω πηγα βιβο και ξεμπλεξα μια για παντα απο δαυτους

Ξέμπλεξες από τι; Μακάρι να μην βρεθείς ποτέ στη θέση να ζητήσεις support, να αλλάξεις πακέτο ή να καταργήσεις την γραμμή σου. Εκεί είναι ακόμα χειρότεροι κι από δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Χθες, στις 23:00]

Ξέμπλεξες από τι; Μακάρι να μην βρεθείς ποτέ στη θέση να ζητήσεις support, να αλλάξεις πακέτο ή να καταργήσεις την γραμμή σου. Εκεί είναι ακόμα χειρότεροι κι από δημόσιο.

Για αυτο πηγα σε προπληρωμενη για 1 χρονο με 259 ευρω δηλαδη 21,6 τον μηνα

ασε που εχουν 640 upload και οχι 256 που δηνουν ολοι οι αλλοι επισης το ξερω

οτι εχουν @@ suport αλλα εχουν dslam cisco και αποσυνδεση εχω να δω δεν θυμαμε

και εγω απο ποτε , ενω οταν ειχα οτενετ περιπου μια βδομαδα τον μηνα δεν ειχα

ιντερνετ απο τις αποσυνδεσεις και να φανταστεις ειμαι λιγοτερο απο χιλιομετρο απο

το κεντρο του οτε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θα σας πω το μυστικο για να κανετε οτι θελετε με την οτενετ σε λιγοτερο απο 1 ωρα...........βεβαια ειναι καπως δυσκολο αλλα πιστεψτε με το εχω κανει 6 φορες και σε μια ωρα μεσα βρηκαν ακρη και εγω λυση..........

λογο δουλειας εχω νομικη εκπροσωπιση με τον μηνα ετσι λοιπον μετα το δευτερο τηλεφωνο που και φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να βρω ακρη μαζι τους περνω το δικηγορικο γραφειο και εχουν ετοιμο το ΕΞΩΔΙΚΟ

πιστεψτε με μεσα σε 1 ωρα οτι και να ειναι αυτο το εχουν αποκαταστηση............λοιπον 6 εξωδικα σε 8 μηνες δεν ειναι και ασχημα.........

:devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από elefsinaras

λογο δουλειας εχω νομικη εκπροσωπιση με τον μηνα ετσι λοιπον μετα το δευτερο τηλεφωνο που και φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να βρω ακρη μαζι τους περνω το δικηγορικο γραφειο και εχουν ετοιμο το ΕΞΩΔΙΚΟ

πιστεψτε με μεσα σε 1 ωρα οτι και να ειναι αυτο το εχουν αποκαταστηση............λοιπον 6 εξωδικα σε 8 μηνες δεν ειναι και ασχημα.........

:devil: :devil: :devil: :devil:

:shifty: You are bad boy !! :shifty:

:devil: :devil: :devil: I like that !!! :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας αναφέρω την συνέχεια... Πριν ξεκινήσω να αναφέρω ότι τόσο καιρό δεν έχω πάρει username/password. Τρίτη 10/10 κατά τις 7 το απόγευμα είδα ότι το ρουτεράκι συγχρόνισε. Υπέροχα λέω.. που να ήξερα όμως...

Παίρνω την Otenet και τους λέω ότι συγχρόνισε η DSL και ότι δοκίμασα με ένα altec account να μπω.. και είδα ότι δουλεύει κανονικά. Απαντάει η κοπελίτσα.. δεν έχουμε πάρει ένδειξη από τον ΟΤΕ ότι η γραμμή σας δουλεύει. Καλά λέω μέχρι να πάρετε ότι ενδείξεις θέλετε δε μου δίνετε τα στοιχεία να μπω; Μα δε γίνεται κύριε μου λέει.. αν δεν πάρουμε την ένδειξη δε μπορεί το αρμόδιο για τα passwords τμήμα (!!!) να προχωρήσει. Αλλά για να το λέτε ότι παίζει μάλλον αύριο θα έχουμε την ένδειξη....

Την ένδειξη την πήραμε εχθές τελικά.. αλλά όπως με ενημέρωσε.. τώρα η γραμμή μου είναι σε κατάσταση δοκιμών.. οπότε πάλι δε μπορούν να μου δώσουν user/pass... Το ότι παίζω με μία altecnet από την τετάρτη δεν τους κολώνει πουθενά..

Έχουμε φτάσει αισίως τον ένα μήνα πάντως από την ημερομηνία αγοράς.... :D

Link to comment
Share on other sites

DJD μαλλον σε ολους μας το ιδιο λενε... και γω στην αρχη περιμενα περιπου μια εβδομαδα για το username/password.....σου ευχομαι καλο κουραγιο μιας και δεν γινεται τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα έχει μεγάλη πλάκα και θα κάνω φοβερά σκηνικά.. θα είναι να μου πουν ότι το 12μήνο ξεκινάει από την ημέρα αγοράς του πακέτου κι όχι από την ημέρα ενεργοποίησης... ε ρε γλέντια που θα έχουμε :D

Link to comment
Share on other sites

πΟ.Τ.Ε. είναι αυτός, τι να πεις......Πάντως κάνε ακόμα λίγη υπομονή.....το ότι σου συγχρονιστικέ το router μέσα σε ένα ΜΟΝΟ μήνα πρέπει να είναι το προσωπικό ρεκόρ του Ο.Τ.Ε για αυτήν την εβδομάδα :p....εγώ συγκεκριμένα χτύπησα 2-μήνο για τον συγχρονισμό

:) Είσαι σε καλό δρόμο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 12:01]

Αυτό που θα έχει μεγάλη πλάκα και θα κάνω φοβερά σκηνικά.. θα είναι να μου πουν ότι το 12μήνο ξεκινάει από την ημέρα αγοράς του πακέτου κι όχι από την ημέρα ενεργοποίησης... ε ρε γλέντια που θα έχουμε :D

το 12μηνο ξεκιναει απο την ημερα συνδεσης σου οχι απο την ημερα αγορας.... σιγουρα πραγματα γιατι την ιδια απορια ειχα και γω και ρωτησα.....;)
Link to comment
Share on other sites

πΟ.Τ.Ε. είναι αυτός, τι να πεις......Πάντως κάνε ακόμα λίγη υπομονή.....το ότι σου συγχρονιστικέ το router μέσα σε ένα ΜΟΝΟ μήνα πρέπει να είναι το προσωπικό ρεκόρ του Ο.Τ.Ε για αυτήν την εβδομάδα :p....εγώ συγκεκριμένα χτύπησα 2-μήνο για τον συγχρονισμό

:) Είσαι σε καλό δρόμο :)

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο αρκετες ωρες με καμποσα βρισιδια μολις ζητησα το νομικο τμημα της ΟΤΕΝΕΤ και αφου απειλησα θεους και δαιμονες για εξωδικα και ψυχικες αποζημιωσεις περι κοροιδιας υστερα απο δυο μερες ειχα προσβαση κανονικα στο Internet μονο ετσι καταλαβαινουν. Ειχε περασει ενας μηνας και 8 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Υστερα απο αρκετες ωρες με καμποσα βρισιδια μολις ζητησα το νομικο τμημα της ΟΤΕΝΕΤ και αφου απειλησα θεους και δαιμονες για εξωδικα και ψυχικες αποζημιωσεις περι κοροιδιας υστερα απο δυο μερες ειχα προσβαση κανονικα στο Internet μονο ετσι καταλαβαινουν. Ειχε περασει ενας μηνας και 8 ημερες.

Και ο πΟ.Τ.Ε. φοβέρα θέλει.........Καλά τους έκανες :T:

Αλλά πες μας την περίπτωση σου, τι ήθελες απ τον Ο.Τ.Ε., πόρτα, συγχρονισμό, τι σου κάνανε με λίγα λόγια ? :p ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε παντως η οτενετ ελεγε προβλημα εχει η πορτα του οτε ο τε ελεγε οχι η πορτα ειναι ενταξει, και οτι δεν υπαρχει αιτημα απο την οτενετ για ελενχο της πορτας και ολα ειναι ενταξει με την πορτα ασχετως αν εγω δεν ειχα ιντερνετ, υστερα απο πολλες πασες για την ευθηνη, με παρουσια δικηγορου και αφου τους ενημερωσα οτι οι απαντησεις παρακολουθουνται και θα χρησιμοποιηθουν στα δικαστηρια για το ποιοος λεει ψεματα

ετσι απλα σε δυο μερες ολα λυθηκαν και ειχα ιντερνετ δημοσιο φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

υστερα απο πολλες πασες για την ευθηνη, με παρουσια δικηγορου και αφου τους ενημερωσα οτι οι απαντησεις παρακολουθουνται και θα χρησιμοποιηθουν στα δικαστηρια για το ποιοος λεει ψεματα

ετσι απλα σε δυο μερες ολα λυθηκαν και ειχα ιντερνετ δημοσιο φιλε μου

’στα να πάνε.....να μην δουλεύει ούτε μία δημόσια υπηρεσία σε αυτή τη χώρα, μα ΟΥΤΕ μία :getlost: ........άρπα την μια και βάρα την άλλη είναι :rant:

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι...

Η οτενετ μου εχει κοψει ηδη την συνδεση απο την προηγουμενη πεμπτη...αλλα η γραμμη απο τον οτε παραμενει ..και την αναβαθμισαν κιολας..Ελεος.

Τωρα ειμαι με την συνδεση του RAM...

Πηρα χτες στην Otenet και μου ειπαν το εξης παραμυθι:

Υπαλλ:''Σε εμας φαινετε οτι ειναι και τα 2 (συνδεση και γραμμη) κομμενα..''

Εγω:''Μα πως αφου χρησιμοποιω την γραμμη..''

Υπαλλ:''Μισο λεπτο''...''Μπηκα στην βαση δεδομενων του ΟΤΕ...ειναι θεμα 1-2 ημερων να την κοψουν..''

ΔΛΔ ΕΛΕΟΣ

:jump: :giveup: :TD:

Πραγματικα τοσες μερες (1 μηνα και) τους σεβομαι και δεν τους βριζω.Αν αυριο δεν εχει κοπει η γραμμη θα γινει χαμος.-

Χτυπαει και το τηλεφωνο τωρα...Ηταν απο την 4net επειδη ο οτε τους στελνει συνεχως πισω την αιτηση για γραμμη...:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.