Jump to content



Otenet: Ο ορισμός του δημοσίου


DJD

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

μαν πραγματικα σε συμμεριζομαι απολυτα..:o και για να μην νομιζεις οτι εισαι μονος σου θα πω εν συντομια τι εχω τραβηξει απο τον Ιουλιο που μετακομισα ενα δρομο πιο πανω αλλα στην ιδια περιοχη.

Ειχα που που λετε μια DSL 512 απο vivodi, shared LLU και ημουν στο κεντρο Πατήσια, μετακομισα λοιπον ενα στενο πιο πανω και ετσι εκανα μεταφορα της γραμμης του ΟΤΕ μαθαινωντας οτι τωρα ανηκω στο κεντρο Πεδιων Αρεως, και λεω ας κανω και την μεταφορα της DSL.

18-7-06 πέρνω τηλ. στο υπεροχο support που περιμενεις χαλαρα ~20min και ρωταω τι χρειαζεται για να μεταφερω την γραμμη μπλα μπλα μπλα... στειλτε φαξ με το τι ζητατε.

19-7-06 ξαναπερνω τηλεφωνο για να επειβεβαιωσω οτι πηραν το φαξ και πριν καν μαθω αν το ελαβαν, για πρωτη φορα μου λενε οτι για να γινει μεταφορα γραμμης adsl χρειαζονται 15-20 μερες και 120 εφαπαξ...μενω μαμακας λεμε :eek:, στειλτε μου λεει ενα αλλο φαξ που να ζητατε την διακοπη της adsl, ok αντε παλι φαξ.

Εντω μεταξυ την ρωταω μια στα γρηγορα τι χρειαζεται για να κανω αιτηση για καινουρια συνδεση, μου λεει κατεβαζεται απο το site μας τα pdf τα συμπληρωνεται και μας τα στελνεται με ACS με χρεωση παραληπτη ... οκ λεω μπαμ μπαμ, την ιδια κιολας μερα τα εστειλα.

20-7-06 Με παιρνει ενας ευγενικοτατος κυριος και με ενημερωνει οτι εχουν λαβει την αιτηση μου και την προχωρανε, και σε 15 με 20 μερες θα εχει ενεργοποιηθει.... μπραβο λεω απο μεσα μου καλη φαση θα γυρισω απο διακοπες και θα ειμαι κομπλε..:)

22-8-06 Γυριζω απο διακοπες και δεν εχει ερθει τπτ, τηλ στο support 25min αναμονη και μιλαω με καποιον κυριο ο οποιος μου λεει δεν υπαρχει κατι ....:wassat: τι ενννοειται του λεω? μου απανταει δεν υπαρχει καποια αιτηση καταχωρημενη κυριε.... τα μυαλα στα καγκελα εγω δεν κρατιεμαι λεμε να τον αδειασω ..(αλλα τι φταιαει αυτος ενας υπαλληλος ειναι που κοιταει ποτε θα τελιωσει η βαρδια να την κανει).. τελος παντων μετα απο κανα 10 λεπτο τι και πως ,του λεω οτι θα περασω απο κει αυριο.

23-8-06 Παω λοιπον στα καινουρια σουπερ γουαου κτηρια στην Εθνικης Αντιστασεως στο Χαλανδρι και εξηγω στην κοπελα που ηρθε να με εξυπηρετησει, τι ακριβως εχει γινει, περιμενετε μου λεει .. και ερχεται μετα απο λιγο και μου λεει βρηκαμε τι εχει γινει κυριε ταδε...για να μην το κουραζω αλλο, αυτο που ειχε γινει ειναι οτι καταχωρησαν πρωτα την νεα αιτηση και μετα ειδαν το φαξ για την διακοπη της προηγουμενης συνδεσης με αποτελεσμα να μου διακοψουν την καινουρια αιτηση.. ΑΠΛΑ RESPECT :worship: :worship: :worship: :worship: αυτα τα πραγματα γινονται μονο στο Ελλαδισταν :TD:

Και εχει και συνεχεια αμα θελετε αλλα κουραστικα να γραφω απλα να αναφερω οτι την ιδια ημερα που ειχα παει εκει εκανα νεα αιτηση για 2048/512 προπληρωμενη για 12 μηνες με κοστος 229 για να ησυχασω για ενα χρονο...και ακομα περιμενω :mad: :mad:

..οποτε μαν καλα λεει ο ea6gka, υπομονη και μην τρελενεσαι συμπάσχουμε παρεα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 12:32]

Προώθησα και το θέμα στο Info@otenet.gr .. δε νομίζω όμως ότι θα δούμε και τίποτα.. Αλλά τουλάχιστον και κάποιος να μπει να ρίξει μια ματιά στα παράπονα μας θετικό θα είναι.

εγώ το έστειλα στο Noc και μόλις μίλησα για δικαστήρια αγωγές και τα ρέστα με πήραν 10 τηλ. Θα γελάσουμε πολύ....
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

καταχωρησαν πρωτα την νεα αιτηση και μετα ειδαν το φαξ για την διακοπη της προηγουμενης συνδεσης με αποτελεσμα να μου διακοψουν την καινουρια αιτηση.. ΑΠΛΑ RESPECT :worship: :worship: :worship: :worship: αυτα τα πραγματα γινονται μονο στο Ελλαδισταν :TD: ..οποτε μαν καλα λεει ο ea6gka, υπομονη και μην τρελενεσαι συμπάσχουμε παρεα :)

!!!!! !!!!! !!!!! IMBΑ, απλά ΙΜΒΑ !!!!! !!!!! !!!!!

Και εγώ τώρα αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το post είμαι στην γραμμή αναμονής της ViVodi, γιατί μου ήρθε ένα ραβασάκι και λέει ότι έχω κάποιο υπόλυπο και ότι πρέπει να το εξοφλήσω.:...:

Παραξενεύομαι εγώ, :blink: γιατί τα λεφτά τα είχα δώσει στον currier που μου έδωσε το Cube και έτρεχα όλη μέρα από το σπίτι μου σε ένα Internet Café για να στείλω fax το χαρτομάνη μαζί με τις απαραίτητες αποδείξεις που μου ζητούσανε ........ΟΚ μόλις έκλεισα το τηλέφωνο και δεν έχω καμία εκκρεμότητα, αλλά μόλις τελειώσει το 5-μηνο μην τον είδατε τον $pIdy :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΕΛΥΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑ ΤΨΩΡΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Link to comment
Share on other sites

’στα να πάνε :( Προβλέπω να τρελενόμαστε στο τέλος

Advice: ΟΕW1999 στο μέλλον μην γράφεις με κεφαλαία ή με greeklish, γιατί είναι ενάντια στην πολιτική του Thelab :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Τωρα που το λες ολοι με μικρα γραφουνε οντως. Αληθεια γιατι ετσι ξερεις τιποτα

Τα κεφαλαία και τα Greeklish κουράζουν πιο τον αναγνώστη, γιατί κάνει πιο δύσκολο το διάβασμα. :)

Και να θυμάσαι <:shifty: The Moderators watching you :shifty:>

Link to comment
Share on other sites

05/07/2006 Ημέρα κατάθεσης δικαιολογητικών απόκτησης δικαιώματος πρόσβασης στο {γρήγορο} τρομάρα μας internet (otenet)

17/09/2006 Επιτέλους σερφάρουμε!!!

Υπόψην ότι δεν το είχαμε αφήσει στην τύχη αλλά πιέζαμε καθημερινά διότι αφορούσε κατάστημα

:tomato: Ευτυχώς στο σπίτι έως σήμερα με την Forthnet δεν έχω πρόβλημα, καλημέρα σε όλους:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 00:19]

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΤΕ ...

ρε γμτ είναι απλά λάθος αυτή η χώρα.... γιατί να πρέπει να τους λούζουμε με ευχές για να κάνουν σωστά την δουλειά τους?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JaguarOne

ρε γμτ είναι απλά λάθος αυτή η χώρα.... γιατί να πρέπει να τους λούζουμε με ευχές για να κάνουν σωστά την δουλειά τους?

Λειτούργουμε καλύτερα υπό πίεση :p

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα είναι κορυφαίοι..

Το βρήκαν λέει το φαξ τώρα (θα παίζουν κρυφτό με το χαρτί μάλλον).. αλλά δεν έγραφα πάνω για ποιο όνομα είναι (σε άλλο όνομα είναι η γραμμή και σε άλλη η αίτηση).

Μα της λέω δεν γράφει τον αριθμό του τηλεφώνου το χαρτί πάνω; Μου λέει ναι.. της λέω άρα ο αριθμός του τηλέφωνου θα πρέπει να ήταν το Primary key στο ψάξιμο και όχι το όνομα μιας και μπορεί ένας από τους εκατομύρια (lol) πελάτες σας να είναι συνονόματος. Επικράτησε μία παύση.. η συνέχεια ήταν η αίτηση σας θα προωθηθεί σήμερα στον ΟΤΕ...

Γιατί αμφιβάλλω τα μάλα...;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Γιατί αμφιβάλλω τα μάλα...;

Γιατί δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ούτε στο έναν, ούτε στον άλλον :confused:

Πολύ φοβάμε πως θα περάσεις από άλλα 40 κύμματα :( χωρίς να σκεφτούμε και την αναμονή για πόρτα :...:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολύ υπομονή , και η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής :

13/7/2006 αίτηση για τηλέφωνο

21/8/2006 επιτέλους συνδέθηκε (38 ημέρες)

22/8/2006 πάω να κάνω αίτηση για adsl μου λένε ότι δεν έχει πόρτες για pstn έχει μόνο για

isdn και θα πρέπει να αλλάξω τη σύνδεση αν βιάζομαι.Αποφασίζω να περιμένω 5-6

μέρες μήπως γίνει κάποιο θαύμα.

23/8/2006 ρωτάω γιατί δεν έχω αναγνώριση κλήσης ενώ στην αίτηση δήλωσα ότι θέλω

αναγνώριση.Η απάντηση ήταν ότι χρειάζεται περίπου μια εβδομάδα να

ενεργοποιηθούν οι ψηφιακές υπηρεσίες.

28/8/2006 ξαναπαίρνω τηλέφωνο για την αναγνώριση και μου απαντούν ότι δεν έχω κάνει

αίτηση αλλά μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή και την επόμενη μέρα θα

ενεργοποποιηθεί.

29/8/2006 ως εκ θαύματος έχω αναγνώριση οπότε σκέφτομαι ότι είναι καλή μέρα για τον ΟΤΕ

οπότε πάω αποφασισμένος να αλλάξω τη σύνδεση σε isdn για να έρθει πιο γρήγορα

η adsl.(έτσι νόμιζα). Η απάντηση είναι ότι αν κάνω τη μετατροπή μέχρι να γίνει η

αλλαγή και να μου φέρουν το netmod μπορεί να περάσουν και 4 εβδομάδες γιατί

αυτά τα πράγματα αργούνε οπότε καλύτερα να κάνω την αίτηση για pstn για να

πάρω και προτεραιότητα όταν θα ανοίξουνε οι πόρτες.Αποφασίζω και παίρνω το

ondsl kit (τουλάχιστον οι υπάλληλοι πολύ εξυπηρετικοί) και επειδή είναι νέα σύνδεση

και δεν έχω ακόμα λογαριασμό πρέπει να κάνω μια αίτηση για να πάρω βεβαίωση

ότι είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου αριθμού τηλεφώνου.

Εδώ όμως υπάρχει πρόβλημα γιατί ο υπάλληλος που διεκπεραιώνει αυτές τις

αιτήσεις βγαίνει στη σύνταξη σε μιά εβδομάδα και είναι δύκολο να τον πετύχεις

καθότι μπορεί να έρθει στις 10 και να φύγει στις 11 ή να έρθει στις 12 και να φύγει

στις 2 !!!!! αλλά συνήθως γύρω στις 11 είναι εκεί οπότε μιά και η ώρα ήταν περίπου

1:30 έπρεπε να ξαναπάω την επομένη.

30/8/2006 Στις 11 ακριβώς ήμουν εκεί αλλά μαντέψτε δεν ήταν ο υπάλληλος !Τελικά ευτυχώς

(μου κάνανε και χάρη) κάνω την αίτηση και θα ερχότανε με ταχυδρομείο η

βεβαίωση.

6/9/2006 Ερχεται η βεβαίωση με ημερομηνία 30/8 δηλαδή την ημέρα που έγινε η αίτηση

(έκανε 6 ημέρες με το ταχυδρομείο) από κάποιο υποκατάστημα της

Αλεξανδρούπολης !!!! ενώ εγώ είμαι Θεσσαλονίκη!!!

6/9/2006 Την ίδια μέρα για να μην καθυστερώ στέλνω τα fax (4 σελίδες) για να ξεκινήσει η

διαδικασία της ενεργοποίησης.

25/9/2006 Επιτέλους ανοίγουνε πόρτες για (κάθε μέρα κοιτούσα πότε θα ανοίξουνε) και

γεμάτος χαρά παίρνω τηλέφωνο για να επιβεβαιώσω ότι έχω adsl.Μαντέψτε

όμως από τα fax που έστειλα είχανε μόνο 1 σελίδα τη βεβαίωση.Ξαναστέλνω τα

fax και τώρα πρέπει να περιμένω 2 ημέρες μέχρι να τα προωθήσουνε και από

3 με 4 ημέρες έως και 17 - 18 ημέρες μέχρι να ενεργοποιηθεί η adsl.

Ελπίζω να μη χαθούνε τα fax αισιοδοξώ ότι τα χριστούγεννα θα έχω adsl.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.