Jump to content



Otenet: Ο ορισμός του δημοσίου


DJD

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

φορτωθητε με δυναμιτη και μπουκαρετε στο κτιριο της οτενετ. :hehe: :hehe: :hehe:

Και εγώ comprade, γιατί του έχω πολλά μαζεμένα :whip: και θέλω κάπου να εκτονωθώ:devil:

@DJD

Το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ :) είναι καλή υπομονή και καλά στερνά :rip:, αλλά μην φοβάσαι θα έχεις μπόλικη παρέα :upside:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

καλα ε. σα να διαβαζω την περιπέτεια φίλου ειναι. ακριβως το ιδιο πράγμα, νεα τηλεφωνική συνδεση και δεν εφτανε η βεβαίωση με fax για να προχωρήσει η διαδικασία.

σημερα τον πήρε κάποιος απο την οτενετ και ειπε οτι τελικα βρέθηκε η βεβαίωση και την εστειλαν στον οτε και απο αυριο θα περιμένει ποτε θα το συνδέσει ο οτε

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω εγώ τι ειναι κομπλεξ . Κομπλεξ ειναι να πληρωνεις 120e το 2μηνο isdn και να σου λεει και ο υπευθυνος Ηπειρου οταν τον ρωτας στο τηλ adsl για εκει ποτε? Βαλε isdn παιδι μου τετοια εχω σπιτι καλη ειναι τι αλλο θες δεν σε καλύπτει ?

Κομπλεξ επισης ειναι να βλεπεις update των 2μβ και να αλλαζεις δρόμο , η να σου λεει το steam πως θελει 90% update και να σταματας να παιζεις κανα 6μηνο μεχρι να βαλεις adsl :hehe: By the way εμενα σε 3 μερες μου ενεργοποιησαν το con-x [σπανιο αλλα ναι]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

By the way εμενα σε 3 μερες μου ενεργοποιησαν το con-x [σπανιο αλλα ναι]

Πρέπει να ευχαριστείς τον πΟ.Τ.Ε. για αυτό (εν μέρη βέβαια :p ) θα μπορούσες να περίμενες ακόμα :rolleyes: όπως άλλοι τόσοι και όπως εγώ :cry: ’σπρισαν τα μαλλιά μου μέχρι να βρω πόρτα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω εδώ και πάρα πολυ καιρό να αξιοθουν να μου αναβαθμισουν την σύνδεση αλλα ματαια. 21/08 εστειλα φαξ για να κανω την 384 σε 1024 ετσι ωστε μετα τον διπλασιασμο να γινει 2048 αλλα ακομα περιμενω.

Το φαξ υποτιθεται το καταχωρησανε στο συστημα τους στις 28/08 δηλαδη μια ευδομαδα μετα και απο τοτε επισης υποτιθεται οτι περιμενουν να αναβαθμισει την γραμμη ο ΟΤΕ και μετα αυτοι την συνδεση. Φυσικα εχω χασει το μετρημα για το ποσα τηλεφωνα εχω κανει στο τμημα εξυπηρετησης πελατων και βασικα νομιζω οτι θα μου γινει η δουλεια περιπου παραλληλα με τον διπλασιασμο που θα κανει ο ΟΤΕ στην περιοχη μιας και ως τωρα δεν εχει γινει κατι.

Τι να πει κανεις, Ελλας το μεγαλειο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειναι να μην σου τυχει , για αυτο ειπα και στο ποστ μου στο αδμινη οτι να μην τα παιρνει γιατι ακρη δε θα βγαλει .

και εγω πηρα σε 2 μερες ADSL το 2004 κιολας...το ειχα ποσταρει στο adslgr και μου λεγανε το αλλο με το τοτο το ξερεις?

ειναι να μην σου τυχει

Link to comment
Share on other sites

DJD λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε αγγαλιασω με τρυφεροτητα και να σου χαιδεψω το κεφαλι αν και καταλαβαινω το προβλημα σου.Ας ειμαστε ρεαλιστες...ζεις στην Ελλαδα,θες να βαλεις ADSL,ταλαιπωρησε 8 μερες και εχεις παραπονα....

Απο 19/07/2006 εχω στειλει το FAX και μεχρι σημερα 22/09/2006 ADSL δεν εχω.Φυσικα μιλαω για το ιδιο πακετο.

Ακομα εχεις καιρο,μολις περασει ο μηνας να αρχισεις να αισθανεσαι ασχημα..:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Χθες, στις 22:33]

Κόμπλεξ επειδή θέλω dsl επειδή με την pstn δε μπορώ να κάνω τη δουλειά μου; Εκτός αν δε σε καταλαβαίνω.

εντοπισα ενα φαινομενο δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα.τα παμπολα παρατραγουδα που περιγραφεις απλα δειχνουν μερος του προβληματος που τεινει να γινει ζητημα εθνικης σημασιας πλεον.τοσα χρονια ειχαμε ιντερνετ με το σταγονομετρο και για να δουμε τους οπτικους "χειμαρους" που ολοι ταζουν νομιζω θα περασουν αλλα τοσα:whistling

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βαλτε HOL...μετα απο καποιες αποσυνδεσεις στην αρχη ειμαι οκ τωρα και δηλωσα βλαβη οτι κατεβαζω με 250 και το φτιαξανε και αυτο και κατεβαζω με 390:D

Ελπιζω να μη σας εσπασα τα νευρα:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Ρε παιδια βαλτε HOL...μετα απο καποιες αποσυνδεσεις στην αρχη ειμαι οκ τωρα και δηλωσα βλαβη οτι κατεβαζω με 250 και το φτιαξανε και αυτο και κατεβαζω με 390:D

Ελπιζω να μη σας εσπασα τα νευρα:p

Γιατί το λες αυτό ??

:rant: :rant: :rant:

lol......εσύ είσε από τους κ*λ*φαρδους :p

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναπήρα τώρα πριν λίγο.. και πρέπει να έγινε κάποιο θαύμα γιατί βρήκαν το πρώτο fax (το οποίο δεν διαβαζόταν; lol) και για άλλη μια φορά προωθείται η αίτηση μου....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

εντοπισα ενα φαινομενο δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα.τα παμπολα παρατραγουδα που περιγραφεις απλα δειχνουν μερος του προβληματος που τεινει να γινει ζητημα εθνικης σημασιας πλεον.τοσα χρονια ειχαμε ιντερνετ με το σταγονομετρο και για να δουμε τους οπτικους "χειμαρους" που ολοι ταζουν νομιζω θα περασουν αλλα τοσα:whistling

Αγαπητέ όταν οι άλλοι έμπαιναν με pstn εγώ ήμουν με 128 isdn και πλήρωνα τα κέρατα μου στον ΟΤΕ γιατί ήθελα να έχω πιο γρήγορο internet. Όταν πρωτοεμφανίστηκαν οι DSL ήμουν από τους πρώτους στην περιόχη μου που έβαλα και περίμενα 7 μήνες να βάλουν dslam. Δε καταλαβαίνω που είναι το περίεργο να απαιτείς αυτό που πολυδιαφημίζουν και υπόσχονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που έχω κάνει αίτηση για ενεργοποίηση και με παίρνουν από ΟΤΕΝΕΤ και με ρωτάνε "θέλετε να σας αναβαθμίσουμε τη γραμμή σας;"; Ποια γραμμή ρε παιδιά, προς το παρόν δεν έχω κι ούτε είχα ΟΤΕΝΕΤ, τι μου λέτε; Να μου την ενεργοποιησέτε θέλω, με δουλεύευτε; Και μου απαντάνε; Α, δεν είχατε ΟΤΕΝΕΤ; Συγνώμη θα το ξανακοιτάξουμε... ΛΟΛ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 10:17]

Και ξαναπήρα τώρα πριν λίγο.. και πρέπει να έγινε κάποιο θαύμα γιατί βρήκαν το πρώτο fax (το οποίο δεν διαβαζόταν; lol) και για άλλη μια φορά προωθείται η αίτηση μου....

Αυτο ειναι αλλη μια αποδειξη οτι καποιος απο την ΟΤΕΝΕΤ διαβαζει THE LAB :happy: Η μηπος ειναι αναμεσα μας????? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Προώθησα και το θέμα στο Info@otenet.gr .. δε νομίζω όμως ότι θα δούμε και τίποτα.. Αλλά τουλάχιστον και κάποιος να μπει να ρίξει μια ματιά στα παράπονα μας θετικό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το προι ανοιγω το πισι και βλεπω οτι δεν εχω ADSL ειπα να περιμενω λιγακι και περασαν δυο ωρες χωρις να γινει τπτ. Παιρνω εναν φιλο που μενει κοντα μου και μου λεει οτι εχει το ιδιο. Παιρνω λοιμπον την ΟΤΕΝΕΤ και η κοπελα μου λεει να ξανα κανω εγκατασταση τους DRIVER του μοδεν :boxed: :boxed: διοτι χθες ειχαμε βροχες :boxed: της λεω ομορφα οτι αυτο που λεει δεν εχει καμια τυχη με το προβλημα μου. Με βαζει στην αναμονη για πεντε λεπτα και μετα μου λεει Κυριε πρεπει να περιμενετε 48 ωρες να φτιαξουμε την βλαβη :boxed: Η καιμενη κοπελα ακουσε κατι λεξουλες προι προι και λεει πως θα κανουν οτι μπορουν. Με παιρνουν μετα απο μια ωρα τηλ. οτι λυθηκε το προβλημα. Συμπερασματα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.