Jump to content



Otenet: Ο ορισμός του δημοσίου


DJD

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Johnakis12

Ελπίζω να μη χαθούνε τα fax αισιοδοξώ ότι τα χριστούγεννα θα έχω adsl.

Αυτά.

Ελπίζω να έγραψες πάνω στα δεύτερα φαξ που έστειλες την λέξη εκκρεμότητα με μεγάλα γράμματα... αλλιώς σε δυο μέρες που θα ξαναπάρεις θα έχεις πάλι την ίδια εκκρεμότητα με τα φαξ που δεν έχουν πάει.. άλλωστε είναι εκατομμύρια οι συνδρομητές που να προλάβουν τα παιδιά... lol...

Καλό κουράγιο κι εσύ αδερφέ :)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε, τι ταλαιπωρία που έχει να περάσει και αυτός :(, δεν υπάρχει οίκτος για κανέναν τελικά :wall:

Και το συγκεκριμένο άτομο του είναι και απαραίτητο το Internet, ενώ σε εμάς είναι λίγο ως πολύ πολυτέλεια :o

Καλή δύναμη φίλε Λευτέρη :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Έλεος ρε, τι ταλαιπωρία που έχει να περάσει και αυτός :(, δεν υπάρχει οίκτος για κανέναν τελικά :wall:

Και το συγκεκριμένο άτομο του είναι και απαραίτητο το Internet, ενώ σε εμάς είναι λίγο ως πολύ πολυτέλεια :o

Καλή δύναμη φίλε Λευτέρη :)

σε ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

σε ευχαριστω πολυ:)

Μην τη φοβάσαι τη ζωή, όσο κι αν σ' απελπίζει,

γιατί μικρέ μου 'ναι τροχός που κάποτε γυρίζει.

Στην αφιερώνω και σου εύχομαι καλή δύναμη για άλλη μια φορά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακουστε και ενα αλλο συμβαν ...:rant:

-Στις 16/09 πρηρα τηλεφωνο το κεντρο εξυπηρετησης πελατων της οτενετ προκειμενου να μαθω τον κωδικο χρηστη για να συμπληρωσω την αιτηση διακοπης.

- Την ιδια μερα εστειλα με FAX,αιτηση για να διακοψω την συνδεση και την γραμμη ADSL (512) στην οτενετ.

-Σημερα 5/10 εχω ακομα DSL,και επεδη παρεξενευτικα,ειπα να τους παρω να δω τι παιζει...

Το σηκωνει λοιπον μια γλυκητατη κυρια στην οποια εξηγω το προβλημα μου.

Οσες φορες εχω παρει με βρησκουν σαν ''Βασιλακο'' αντι για ''Βασιλικο''στα χαρτια τους,και εγω ο κακομοιρης παντα τους διωρθωνω.

Μου λεει περιμενετε μισο λεπτο στην γραμμη σας.

Περιμενω 13 ολοκληρα λεπτα στην γραμμη...και περνω την εξης απαντηση:

-''Κυριε ταδε σας ζητω συγνωμη που σας αφησα τοση ωρα στην αναμονη.Μεσα στα χαρτια μας σας εχουμε σαν ''Βασιλακο''(αλιμονο,μπορει να τους το εχω πει ~15 φορες οτι δεν με λενε ετσι)..βρηκαμε το FAX που ειχατε στειλει..ταιριαζουν τα ΑΦΜ,τηλεφωνα,κωδ.πελατη κτλ... αλλα...

ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΑΣ γιατι απανω στην αιτηση σας εγραφε Βασιλικος.... !!!!! ''

Οκ και εγω την ρωταω:

-''Εγω θα πληρωσω κανονικα ολο αυτο τον μηνα?''

-''Σε 1 βδομαδα που θα αρχισουμε την διαδικασια παρτε μας τηλεφωνο να σας συνδεσουμε με το τμημα λογαριασμων για να σας ενημερωσουμε.!!!!! ''

Απλα ελεος.

Και ολα αυτα ενω εχω στειλει αιτηση για καινουργια συνδεση 2Μβιτ στην 4νετ(προκειμενου να προλαβω την προσφορα).

Και ερωτω:

ΕΓΩ γιατι να πληρωσω αφου ειμαι ενταξει απεναντι τους?Τι να τα κανω τα 2ΜΒιτ τα χριστουγεννα (αφου τοτε θα σωσουμε).:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλη (@RootX: Με κουνέλι :p) από την προηγούμενη Παρασκευή μας πήραν να μας πουν ότι ενεργοποιήθηκε το OnDSL kit.

Μετά από δοκιμές (από την πλευρά μας) βρέθηκε ότι η γραμμή έχει πρόβλημα και κανένα modem / router δεν συγχρονίζει (αμφιβάλλω αν την έχουν καν ενεργοποιήσει).

Από την Κυριακή το βράδυ έχουμε ανταλλάξει 10+ τηλ με την OTEnet η οποία απλώς ξαναπαίρνει τηλ την επόμενη ημέρα και ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια (χωρίς να ρωτάνε ή να προσθέτουν τίποτα νέο στην συζήτηση) και καταλήγουμε στο ότι στέλνουν την βλάβη στον ΟΤΕ.

Από τον τελευταίο τηρείται σιγή ιχθύος βέβαια και η ΟΤΕnet δηλώνει αδύναμη να κάνει κάτι παραπάνω.

Μία από τα γνωστά δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

OT: οι προσφορες για τα 2 μεγαμπιτια σταματησαν ??δεν βλεπω ουτε η forthnet αλλα ουτε η Otenet να εχουν ...

.....

Η προσφορα της 4νετ ηταν μεχρι της 30/9.

Το παραξενο ειναι οτι οταν μιλησα την πρωτη φορα για να μου δωσει τον κωδικο πελατη,με ξανα ειπε με λαθος ονομα,και οταν της ειπα οτι θα διακοψω την συνδεση μου ειπε να να γραψω ΑΦΜ,τηλεφωνα κτλ κωδικο χρηστη κτλ και θα το βρουμε και καλα....

Απορω δλδ αφου ειδαν τον κωδικο πελατη γιατι δεν καναν τπτ?

:...:

Link to comment
Share on other sites

σε μενα συμβαινει το εξης αφου ξεκινησα εναν αγωνα για εγκατασταση dslam εξω απο το χωριο μου

λογου της ασθενειας μου,τα μηχανηματα στηθηκαν ο ΟΤΕ μου διαθεσε 2mb γραμμη και περιμενω την ενεργοποιηση του κεντρικου κομβου,αρχισε η υπομονη μου να εξαντληται.........ακομα περιμενω:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

τα μηχανηματα στηθηκαν ο ΟΤΕ μου διαθεσε 2mb γραμμη και περιμενω την ενεργοποιηση του κεντρικου κομβου,αρχισε η υπομονη μου να εξαντληται.........ακομα περιμενω:(

Σου έχει δώσει κάποια διορία για αυτό ο Ο.Τ.Ε. ή μήπως είναι τα συνηθείς προβλήματα λόγω των αναβαθμίσεων ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ τι αλλο θα μου τυχει σημερα?:wall::jump:

Ειχα κανει αιτηση στην 4νετ για τα 2 μβιτ στις 26/9 οπως ανεφερα παραπανω.

Η αιτηση ειχε γινει μεσω νετ και ειχα δωσει ενα δικο μου τηλεφωνο και ενα του ξεδερφου μου (Iron stathis)...

Με περνει τηλ κατα της 8 παρα το ξεδερφι και μου λεει οτι ο ΟΤΕ ΑΚΥΡΩΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ (ΑΙΤΗΣΗ) γιατι υπαρχει προβλημα και οτι θα πρεπει να επικοινωνησουν με εμενα (αφου το δικομ ονομα γραφει η αιτηση...)...

Τους περνω αμεσως τηλεφωνο αφου γνωριζω οτι δουλευουν 8:00 - 20:00 αλλα δεν βρησκω καποιον...:rant:

Τι προβλημα λετε να υπαρχει?:cry: Μηπως επειδη εχω ακομα την παλια DSL(γεγονος το οποιο ειχαμε εξηγησει ) ή οτι δεν μπορουν να φερουν 2μβιτ στην περιοχη μου (αμπελοκηποι θεσ/κης)?

Θα τους παρει και θα τους σηκωσει αν πληρωσα 117 ακατεβατα για να εχω 512 παλι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 22:40]

μπορει να την ακυρωσαν επειδη στον ελεγχο που κανουν να φαινεται οτι ανηκει η γραμη σου στην οτενετ...

Δεν βλεπω τον λογο να την ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ αφου..

1)Την αιτηση την καναμε για να προλαβουμε την προσφορα.

2)Η αιτηση εγινε,ενω ειχαμε εξηγησει στην 4νετ οτι υπαρχει ηδη γραμμη που θα κοπει στης 3 του μηνος(μ..ω την οτενετ - βλεπε παραπανω)...και επιπλεον λαβαμε και απαντηση απο το μερος τους:''Μπορει να εχετε και μετα απο ενα μηνα ξανα νετ σπιτι..''

3)Εμενα δεν με προειδοποιησε κανενας για ακυρωση της αιτησης...(τον λογο θα τον μαθουμε αυριο)

4)Τωρα που ακυρωσαν την αιτηση παει η προσφορα?:cry:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν είναι οτι μπορει να παει χαμνενη η προσφορα αλλα και τα 117

αν και υποψιαζομαι οτι αυτη θα πουν να παμε στο 1mbps που υπαρχει τωρα προσφορα στην ιδια τιμη με 19 υρω το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Iron Stathis [Σήμερα, στις 23:32]

το θεμα δεν είναι οτι μπορει να παει χαμνενη η προσφορα αλλα και τα 117

αν και υποψιαζομαι οτι αυτη θα πουν να παμε στο 1mbps που υπαρχει τωρα προσφορα στην ιδια τιμη με 19 υρω το μηνα

Πσιτ ξαδερφι εγω πληρωσα για 2Μβιτ...:mad:

Δεν μπορω ακομα να εκφρασω τις αποψεις μου αν δεν ξερω τι παιζει...:p

Stay Tuned αυριο πρωι πρωι θα μαθουμε...και θα αρχιισει καλα η μερα τους..αν μου πουν μα και μου.

Link to comment
Share on other sites

Απο της 8:25 που περνω δεν εχει απαντησει κανενας....:worship:

Αντε να δουμε ποσες φορες θα ξανα παρω αλλα και ποσο θα κρατησει η υπομονη μου...

:dots:

Edit:

Μικρο το κακο.Μου ειπαν μολις κοπει η υπαρχουσα συνδεση να παρω ξανα τηλεφωνο για να ξανα προωθησουν την αιτηση.

Ουφφφφ...:innocent:

Link to comment
Share on other sites

:OT: :dots: :OT:

Πωπω τι είδα στις ειδήσεις με τις σημερινές βροχές !!

Λόγω των αναβαθμίσεων του Ο.Τ.Ε. η Ε.Μ.Υ. δεν μπορούσε να ειδοποιήσει την Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας η οποία είναι εντελώς ανίκανοι χωρίς τα δίκτυα του Ο.Τ.Ε........ρε έλεος :X: !!! Πρέπει να κηρύξουμε τον Ο.Τ.Ε. ως το #1 Φονικό Όπλο :boxed: Πνίγονται οι άνθρωποι λόγω του χάους των αναβαθμίσεων :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.