Jump to content



ψάχνω να αγοράσω antivirus, ποιό είναι πιό εύχρηστο/αποτελεσματικό ;


dpresv

Recommended Posts

ψάχνω ποιό antivirus να αγοράσω για το εργαστήριο, θα μπεί σε 5 υπολογιστές ανθρώπων οι οποίοι δεν έχουν και πολλές σχέσεις με υπολογιστή οπότε όσο λιγότερο τους ενοχλεί τόσο το καλύτερο (γιατί τόσο λιγότερο θα με φωνάζουν)

σκέφτομαι ή το norton 2007 ή το panda που είναι πιό φτηνό, αλλά το δεύτερο δεν το έχω δει καθόλου, αξίζει ή είναι πιό φτηνό επειδή είναι λιγότερο καλό? αν έχει κάποιος γνώμη ας μου πει, αλλά υπεύθυνα γιατί οι άδειες κοστίζουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Δοκίμασε το kaspersky κατέβασε μια trial έκδοση και δοκίμασε το

http://www.kaspersky.com

μην βιαστείς όμως να το αγοράσεις (για να μην σε πάρω στο λαιμό μου)

άμα σου αρέσει το αγοράζεις

Link to comment
Share on other sites

kaspersky επίτηδες δεν το έβαλα μέσα στις επιλογές γιατί μου είχε φανεί λίγο βαρύ παλιότερα που το χρησιμοποιούσα, και σίγουρα είναι πιό δύσκολο από norton/panda

σε ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Nod32 από μένα.

Δυνατό antivirus και πανάλαφρο ;)

Edit: Σχετικά με την ευκολία, όσο απλό interface και να έχει ένα antivirus δεν το γλυτώνεις το τρέξιμο. Διάλεξε το καλύτερο antivirus που μπορείς και βάλε το να τα κάνει όλα αυτόματα, αλλιώς δώσε ένα χαρτάκι με 5 απλές οδηγίες ;)

Link to comment
Share on other sites

To Kaspersky είναι το πιό αποτελεσματικό antivirus που έχω χρησιμοποιήσει. Και μπορείς να το έχεις τσάμπα νόμιμα, απλά πήγαινε εδώ...

Αλλά αν σου φαίνεται βαρύ, τότε κι εγώ θα σου πρότεινα το nod32..

To F-Secure είναι λίγο καλύτερο από το nod32 και λίγο χειρότερο από το kaspersky, αλλά το ίδιο βαρύ με το kaspersky και επί πληρωμή, οπότε δε βλέπω το λόγο να το προτιμήσεις..

Link to comment
Share on other sites

NOD32

Kaspersky

και μετα ολλα τα αλλα

ειχα τον Kaspersky αλλα πηγα στο Nod32 που ειναι ποιο ελαφρυ

για το Λαπτοπ μου

το Νορτον θεωρω οτι ειναι πολυ φασαρια για το τιποτα & εκανε τον

κυκλο του

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.