Jump to content


Kαταλληλη καρτα για το θηριο μου


anousios

Recommended Posts

Προσφατα αποκτησα τον νεο turbo επεξστη μου, Athlon 64 X2 dual core 4400+:cool:

Noμιζω ομως οτι η καρτα μου gf6600gt ειναι πλεον για τα μπαζα:unsure:

Ποια καταλληλη για τον επεξστη μου καρτα μου προτεινετε να παρω? (agp)

Aπο ram εχω 2G στα 400ΜΗz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Δε συζηταμε τετοιο πραγμα, φυσικα...Αναβαθμιση της μητρικης σημαινει νεος cpu, νεες μνημες...Εγω εχω s939 και τρομαξα να βρω διπυρηνο σε αυτο το s...Εσκασα 255...Εξαλλου δεν θεωρειται καλη ιδεα η μεταβαση σε ΑΜ2 και η αλλαγη ολων των παραπανω.

Μου προτεινετε να μεινω με αυτη τη καρτα που εχω ή να παρω καποια αλλη ανωτερη που θα δενει καλυτερα με τον θηριωδη επεξστη μου?...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anousios

Δε συζηταμε τετοιο πραγμα, φυσικα...Αναβαθμιση της μητρικης σημαινει νεος cpu, νεες μνημες...Εγω εχω s939 και τρομαξα να βρω διπυρηνο σε αυτο το s...Εσκασα 255...Εξαλλου δεν θεωρειται καλη ιδεα η μεταβαση σε ΑΜ2 και η αλλαγη ολων των παραπανω.

Μου προτεινετε να μεινω με αυτη τη καρτα που εχω ή να παρω καποια αλλη ανωτερη που θα δενει καλυτερα με τον θηριωδη επεξστη μου?...

Μπορείς να αγράσεις μια mobo 939 με pcie κυκλοφορουνε ακόμα.... Και θα βαλεις και τις DDR1 και τον 939 χωρις προβλημα... Μετα θα εχεις μεγάλη γκάμα να επιλέξεις σε pcie κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

Μπορείς να αγράσεις μια mobo 939 με pcie κυκλοφορουνε ακόμα.... Και θα βαλεις και τις DDR1 και τον 939 χωρις προβλημα... Μετα θα εχεις μεγάλη γκάμα να επιλέξεις σε pcie κάρτες...

Το αυτο.Mπορεις να τσεκαρεις τις αγγελιες για καποια μτχ με 60-70 ευρο.Απο εκει και περα πηγαινεις σε οποια Pci-e καρτα σηκωνει η τσεπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια, μου προτεινετε να παρω καρτα στα... 70-80 ευρω? Τοσο φτηνη θα ειναι μαπα.

Η 6600gt που πηρα περσι τετοιο καιρο εκανε 182.

Και φυσικα δε συζηταμε για μεταχειρισμενη.

Εγω πηρα tourbo επεξστη(X2 4400+) και ψαχνω μια αναλογη μαματη καρτα για να συνδιασω κι εσεις μου λετε για φτηνιαρικες μεταχειρισμενες παλιατζουρες?.... :)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μάλλον δεν κατάλαβες καλά πάρε κάνα mobo μεταχειρισμένο ας πούμε dfi ultra D όπως λενε και τα παιδιά από πάνω και μετά βάζεις ότι κάρτα γουστάρεις pci-x διότι μνήμες cpu μένουν τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anousios

μου λετε για φτηνιαρικες μεταχειρισμενες παλιατζουρες?.... :)

Hardware αγοράζεις φίλε και οχι αμαξι.... Δεν παει με τα χιλιομετρα το πράμα...

Δεν σου ειπαμε να παρεις οτι να ναι σου προτηναμε την DFI NF4 μια δοκιμασμενη και ακρος αξιολογη μητρική.

Δλδ αν εσυ αλλαξεις τώρα μητρική και την πουλήσεις την παλια σου την θεωρεις παλιατζούρα? Γιατι να θεωρησεις και του αλλου που την πουλάει επειδη και αυτος την άλλαξε για διαφορους λογους οπως την αλλαζεις και συ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anousios [Σήμερα, στις 14:55]

Τι λετε ρε παιδια, μου προτεινετε να παρω καρτα στα... 70-80 ευρω? Τοσο φτηνη θα ειναι μαπα.

Η 6600gt που πηρα περσι τετοιο καιρο εκανε 182.

Και φυσικα δε συζηταμε για μεταχειρισμενη.

Εγω πηρα tourbo επεξστη(X2 4400+) και ψαχνω μια αναλογη μαματη καρτα για να συνδιασω κι εσεις μου λετε για φτηνιαρικες μεταχειρισμενες παλιατζουρες?.... :)

...τοσο φθηνα τις δινουνε τωρα, πριν κανα 2 μηνο ειχαν 140+ ...απλα σε αυτο το φορουμ δεν κραταει κανεις mobo πανω απο 4-5 μηνες...οποτε μετα τα σκοτωνουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anousios

Ρε παιδια, δεν θελω να αλλαξω και δε θελω μετ/να.

Αλλο πραμα εχω ρωτησει.

Πληρωσα τοσα λεφτα για τη mobo που εχω τωρα, δε μπορω να τη πεταξω!

Και ερχομαστε ξανα στη πρωτη μου απαντηση:

Αρχική απάντηση από knight_77

Σε AGP δεν εχεις πολλες επιλογες.Μια καλη λυση ειναι η 7800gs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anousios

Ρε παιδια, δεν θελω να αλλαξω και δε θελω μετ/να.

Αλλο πραμα εχω ρωτησει.

Πληρωσα τοσα λεφτα για τη mobo που εχω τωρα, δε μπορω να τη πεταξω!

Καλό φίλε μου είναι να ακούς τι σου λένε τα παιδιά μιας και έχουν απόλυτο δίκιο. Πάρε μια A8N32 SLI Deluxe (καινούρια από το πλαίσιο) με 99 ευρώ και μετά πάρε μια κάρτα γραφικών PCI-Ex. Η καλύτερη κάρτα που μπορεί να πάρει το turbo μηχάνημά σου είναι τώρα η 7800GS επειδή σε περιορίζει η θύρα AGP. Αν θες να πας σε κάτι που είναι νεκρό, be my guest, εγώ σου προτείνω να αλλάξεις μητρική πάντως.

Α και μην ακούσω ότι η A8N32-SLI Deluxe επειδή κάνει 99 είναι φτηνιάρικη, θα σε πάρουν με τις πέτρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Πες 230 μια 7900GS και 100 η A8N32 που λεει ο gznp δινεις μια 330αρα... Ε πουλας και καμια 120αρα τα παλια και με 210 έκανες την δουλεια σου... χοντρικους υπολογισμους πάντα... Σιγα το προβλημα μην το βλεπεις βουνο να αλλαξει μητρικη... Και τι εγινε που εδωσες ενα καρο λεφτα... Αν κανεις σωστες τραμπες θα δεις οτι πανω κατω οτι ηταν να δωσεις θα το δώσεις... Αλιμονο σε μας που θέλουμε conroe :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.