Jump to content



Kαταλληλη καρτα για το θηριο μου


anousios

Recommended Posts

Ανουσιε την καλυτερη καρτα που κυκλοφορει σε AGP μπορεις να την προμηθευτεις απο εδω

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Nvidia_AGP_Graphics_Cards.html

Gainward 7800GS BLISS 512DDR3 with 24pixel pipelines.Αυτη με τις 234 λιρες αγγλιας.Ειναι πρακτικα μια 7900GT 512MB σε AGP.

Φυσικα μετα την αγορα της θα αυξηθει η πιεση υπερπληρωσης(πανω απο 2bar-2.5με overboost) του μηχανηματος σου η οποια θα εχει σαν αποτελεσμα την εκρηκτικη αυξηση της ροπης.Δυστυχως θα εχεις ακομα την χαρακτηριστικη καθυστερηση λογω απουσιας DX10.

Σφετεριστη αντιστοιχος τoυ 4400 +Χ2 σε επιδοσεις δεν υπαρχει γιατι ολοι οι Core2 Duo ειναι καλυτεροι.Βλεπω σε γνωστα μαγαζια δεν εχει 4400+.Ο 4200+ εχει 191 ευρω ειδα οποτε φανταζομαι πως ο αντισοιχος του 4400+ μονο σε τιμη πρεπει να ειναι ο Ε6400 που φυσικα τον στελνει για σπιρτα χωρις διαφημιστικα τρυκ.Φυσικα δεν σου κανουν δωρο TURBO..αλλα εχεις ατμοσφαιρα,κατι κανει και αυτη.

ΥΓ:εχω την εντυπωση πως μερικοι γραφονται σε φορουμς για να κανουν φασαριες...:TD:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gznp

Νέα επεισόδια! Τι southpark λέμε...

παντα μου αρεσε το southpark.

Γελιο ειχαν οι σελιδες που διαβασα παντως.Ειναι ωραια για μενα να διαβαζω στο φορουμ που μπιανω καθε μερα ποστς και να γελαω:D

Link to comment
Share on other sites

Νos-Dio,

δε σημαινει οτι επειδη βρεθηκες σε δυσκολη θεση και δε συμφερει η απαντηση, οτι "καποιοι γραφουν για να κανουν φασαριες"....:TD:

Εγω εκανα μια απλη ερωτηση που ωστοσο δειχνει πολλα ;)

Και η απαντηση ειναι βεβαια οτι δεν υπαρχει αντιστοιχος Μ©oνρόε στη κατηγορια αυτη :T:

Link to comment
Share on other sites

Sfet, είπες πριν ότι η Intel έχει κάνει ένα μεγάλο marketing τρικ και παρουσιάζει πράγματα τα οποία δεν ισχύουν. Δείχνει ότι είναι π.χ. ο 6300 σαφώς ανώτερος από τον 4400Χ2. Εσύ λοιπόν πιστεύεις ότι αυτά δεν ισχύουν. Με βάση ποια κριτήρια το λες αυτό? Έχεις προσωπική εμπειρία από τα μηχανήματα? Εγώ τελευταία προτείνω σε όλον τον κόσμο να πάρει Conroe αλλά αν κάνω λάθος θα ήθελα να το ξέρω.

ναι, ρίχνω λάδι στη φωτιά χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

ρε χαλαρωστε.αντε και σου βγαινει ρε σφετεριστη οτι ο 4400+ειναι σουπερ που ειναι τι θα κερδισεις?οι κονροε ειναι καλυτεροι σνα τεχνολογια και σαν επιδοσεις αλλα πιο ακριβοι.αν συμπαθεις την πρασινη εταιρεια ειναι διαφορετικο τοτε.αλλα τι θα κερδισεις απο αυτό?γραφεις για να γραφεις?πολλοι απο εδω μεσα συμπαθουνε την αμδ αλλα εχουνε ιντελ επεξεργαστες.δε καταλαβαινω τι θα κερδισεις απο αυτα που γραφεις...και αν θες πραγματικα φθηνο διπλοπυρηνο παρε εναν ιντελ 805D....τωρα καθεστε και μαλλωνετε σαν γκομενες...αντε γραφτε κατι που θα βελτιωσει το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

Νos-Dio,

δε σημαινει οτι επειδη βρεθηκες σε δυσκολη θεση και δε συμφερει η απαντηση, οτι "καποιοι γραφουν για να κανουν φασαριες"....:TD:

Εγω εκανα μια απλη ερωτηση που ωστοσο δειχνει πολλα ;)

Και η απαντηση ειναι βεβαια οτι δεν υπαρχει αντιστοιχος Μ©oνρόε στη κατηγορια αυτη :T:

Φιλε μου σου απαντησα στην ερωτηση σου και συμφωνω μαζι σου οτι δεν υπαρχει αντιστοιχος οπως φαινεται και απο την απαντηση μου βεβαιως βεβαιως.Δεν βρισκομαι σε καμια δυσκολη θεση,στα παλια μου τα παπουτσια τι πιστευει ο καθενας και δει οσοι δεν ξερουν τι τους γινεται(ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ),απλα λεω μια σκεψη μου.Αυτα απο μενα...να σαι καλα.

GNZP εννοειται πως τα διαβασα...το καλυτερο θα εχανα.

Link to comment
Share on other sites

gznp & g_ox,

αυτο που δε καταλαβαινετε ειναι οτι δεν υπαρχει ισαξιος κονροε στα 150(X2 3800+) ή στα 200 (Χ2 4200+)

Συνεπως gznp, αυτο που πρεπει να "προτεινεις σε ολο το κοσμο" ειναι να παρουν τον μερυλιν μονροε αν το αντεχει η τσεπη τους.

Αλλωστε εχει και σεξουλιαρικο ονομα!:p :clap: :jump: :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

gznp & g_ox,

αυτο που δε καταλαβαινετε ειναι οτι δεν υπαρχει ισαξιος κονροε στα 150(X2 3800+) ή στα 200 (Χ2 4200+)

Συνεπως gznp, αυτο που πρεπει να "προτεινεις σε ολο το κοσμο" ειναι να παρουν τον μερυλιν μονροε αν το αντεχει η τσεπη τους.

Αλλωστε εχει και σεξουλιαρικο ονομα!:p :clap: :jump: :tongue:

ευθυμησαμε παλι....

Link to comment
Share on other sites

αραγε(ς) θα υπαρχει αυριο αυτο το thread??

Thread που το χαρηκε ολο το thelab πρεπει να ηταν!

Ισως για αυτο να εμεινε και τοσο!

"........Αnousios κανει θεμα για καρτα!!

Στα πρωτα επεισοδια οι "κακοι" της σειρας προσπαθουν να το μεταπεισουν

να πουλησει ολα του τα υπαρχοντα και να κανει μια καινουργια αρχη!

Αυτος οχι μονο δεν μεταπειθεται αλλα πεισμωνει και αλλο με αποτελεσμα στα επομενα επεισοδια να ξεστομισει την βαρυσημαντη κουβεντα...

"δε κανω τιποτα και περιμενω την ελευση του D10.

Aν η διαφορα θα ειναι τοσο μεγαλη οσο λενε τοτε μαλλον παω για pci-e πλατφορμα."

Οι "κακοι" δεχθηκαν μεγαλο πληγμα....Δεν καταφεραν να παρασυρουν εναν ακομα στη σκοτεινη πλευρα!!

Ο πρωταγωνιστης αποχωρει κερδισμενος ....αλλα οι "κακοι" παραμονευουν και ειναι ετοιμοι να "φανε" αυτον που χαλασε τα μεγαλοπνοα σχεδια τους!!

Η μαχη ειναι δυνατη ...κραταει τουλαχιστον.....3 σελιδες..

ωσπου στο τελος..... "

Δεν ξερω....Σαν σεναριο μου κανει για καλο..

να το δωσουμε πουθενα!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Δεν ξερω....Σαν σεναριο μου κανει για καλο..

να το δωσουμε πουθενα!:hehe:

Νομίζω ότι ο Chosen βρήκε και την κατάλληλη ομάδα να αναλάβει την παραγωγή της ταινίας:

:D :D

Link to comment
Share on other sites

γιατί άραγε ο κακός ο λύκος δεν έφαγε την κοκκινοσκουφίτσα

και γιατί δεν γίνεται lock από τους admin, μάλλον μένει για παραδειγματισμό σε όσους δεν μεταπύθονται, στην 100 σελίδα όταν με το καλό φτάσει θα έχει βγεί και το d10, ο ανουσιος θα έχει πάρει την κάρτα και τότε όλα μέλι γάλα, ας αρχήσουν οι χοροί παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

ATHLON 64 X2 4200+ AM2 ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑ 179,00

http://www.camber.gr/productrec.asp?PUC=3954

Intel Core 2 Duo Allendale E6300 ΤΙΜΗ ΜΕΤΡΗΤOIΣ ΜΕ ΦΠΑ: 172.53

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=169&cat=2

Δύο επεξεργαστές που έχουν ίδια τιμή και χρησιμοποιούν ίδιες μνήμες ώστε να είναι δυνατόν να συγκριθούν.

Και η σύγκριση.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=117075

Η επιλογή της μητρικής, ο μέγιστος υπερχρονισμός και οι δυνατότητες στα παιχνίδια με SLI ή με δύο ΑΤΙ crossfire δεν εξετάζονται.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Τροφή λοιπόν για περισσότερη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Στα πρωτα επεισοδια οι "κακοι" της σειρας προσπαθουν να το μεταπεισουν

να πουλησει ολα του τα υπαρχοντα και να κανει μια καινουργια αρχη!

Πετυχημένα τα σχόλια εκτός από το παραπάνω όλοι στις πρώτες σελίδες του είπαμε να πάει σε PCI E μητρικές με αντίστοιχη κάρτα γραφικών

Το θέμα ξεκίνησε ομαλότατα Ο λόγος που κατέληξε σκουπιδαριό δεν βαρύνει τόσο τον anousio

Εριστικός ήταν και ο sfeterisths αλλά και πάλι κάπου κόπασε το θέμα μέχρι τη μεταφορά κάποιων κομματιών στη μαύρη τρυπά ήταν νορμάλ

Το γαμισι έγινε από τα λοιπά ψαγμένα μέλη που ήθελαν να συνεχίσουν να σπάνε πλάκα Μη κατηγορούμε μονό τα noobs εμείς θα έπρεπε να αφήσουμε αυτό το θέμα να θαυτεί.

Αλλά τελικά είμαστε σοβαροφανείς οπότε μας συμφέρει.

Επίσης ευθύνη βαρύνει και τους admin-mod καθώς έπρεπε να έχει πάει όλο στη μαύρη τρυπά ή στο off topic με τίτλο ανέκδοτα. Αν ήταν να συνεχίσουμε να σπάμε πλακά

είμαι κακός και μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

μην γινουν κακοι οι mod-admin και δεν αρεσει σε κανεναν μετα....!

Απο τα πρωτα ποστ φανηκε πως θα εξελιχθει το πραμα!!

(ενταξει στα τελευταια πηρε μεγαλειωδεις διαστασεις)

Για αυτο και δεν ποσταρα τιποτα μεχρι πριν απο λιγο..

Ολοι λεγατε αυτο που πιστευατε -αλλαγη μητρικης για pcie...(και εγω το ιδιο θα εγραφα)..

Απο τη στιγμη που δεν θελει ,ουτε η τσεπη του ειμαι(ειστε) ουτε ο κηδεμονας του ωστε να το φερω στον ισιο δρομο...!

Λεω τη γνωμη μου..(την αποδεικνυω αν υπαρχει λογος/χρειαζεται) και αυτο ηταν!

Δεν θεωρω οτι εχει υποχρεωση να με ακουσει..!

Αυτη ειναι η αποψη μου....περι συμβουλών.

Και δε εχω κανενα προβλημα με τον anousio που πηρε την οποια αποφαση!

Διακριτικα...και λεω διακριτικα γιατι κανενας δεν το πηρε χαμπαρι ,σταματησε να ποσταρει 3 σελιδες πισω...αλλα εμεις εδω....συνεχιζουμε ακαθεκτοι..."στο καθηκον"!

Εε..δεν ηθελα να λειψω απο μια τετοια παρτουζα .που εξελιχθηκε..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.