Jump to content



Νομιμοποίηση του Κόμματος των Παιδοφίλων (PNVD)


xaxa1982

Recommended Posts

επειδη εχω βαρεθει ολα αυτα ενα θα πω. Καθε δημοσιοτητα ειναι καλη δημοσιοτητα.

Ισως ειναι ενα κομμα που δεν το ξερει κανεις και βαζετε ολοι μαζι υπογραφες με αποτελεσμα να προβαλεται και καποτε να το μαθουν ολοι.

Καμια φορα η καλυτερη δραση ειναι η αδρανεια

Υγ.δεν εχετε αδικο. απλα λαθος τροπο.το λεω να μην παρεξηγηθω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

επειδη εχω βαρεθει ολα αυτα ενα θα πω. Καθε δημοσιοτητα ειναι καλη δημοσιοτητα.

Ισως ειναι ενα κομμα που δεν το ξερει κανεις και βαζετε ολοι μαζι υπογραφες με αποτελεσμα να προβαλεται και καποτε να το μαθουν ολοι.

Καμια φορα η καλυτερη δραση ειναι η αδρανεια

Υγ.δεν εχετε αδικο. απλα λαθος τροπο.το λεω να μην παρεξηγηθω

Απλά θα πω ότι στο "χαμόγελο του παιδιού" δεν θα κάνανε ποτέ τέτοιο πράγμα! Είναι πολύ σοβαρός ο πρόεδρος του και ο άνθρωπος σίγουρα έχει τις καλύτερες των προθέσεων γιατί έχει χάσει το παιδί του από καρκίνο.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε προθεσεις οπως ειπα εχετε καλες. Σκεψου ομως.

Εγω που πολλες μερες περναω τοσες και τοσες ωρες διαβαζοντας ειδησεις δεν το ειχα διαβασει πουθενα αυτο με τους παιδεραστες. Και ξαφνικα το βλεπω να γινεται πρωτη ειδηση σε διαφορα γνωστα φορουμ.

Μακαρι να λειτουργησει θετικα δηλαδη να τους κλεισουν το σπιτι αλλα οπως ειπα και παραπανω θεωρω πως καθε δημοσιοτητα ειναι καλη δημοσιοτητα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, και εγώ απο αύριο, μπορεί να θελήσω, να ιδρύσω ένα κόμμα που στόχος του θα είναι, η νομιμοποίηση των οργανομένων ληστειών, της εμπορείας ναρκωτικών ουσιών ή οτιδήποτε άλλο τρελό μου έρθει...

είναι αυτό παράνομο;

μη δημιουργούμε εντυπώσεις.

ο καθένας, μέσα στα νομικά πλαίσια που έχει θέσει το κράτος(-->κοινωνία) στο οποίο ζεί, μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα.

μπορώ να είμαι υπέρμαχος πχ. της α,β,γ ακατανόμαστης και παράνομης πράξης αρκεί να μην την διαπράτω δηλ. παρανομώ.

μπορώ όμως με θεμητά μέσα να δοκιμάσω να αλλάξω το νομικό πλαίσιο.

ο καθένας μπορεί να υδρίσει ότι κόμμα θέλει, η κονωνία(-->κάλπη) είναι αυτή που τελικά θα αποφασίσει.

ας μην προσπαθούμε να φυμώσουμε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav

ρε παιδιά, και εγώ απο αύριο, μπορεί να θελήσω, να ιδρύσω ένα κόμμα που στόχος του θα είναι, η νομιμοποίηση των οργανομένων ληστειών, της εμπορείας ναρκωτικών ουσιών ή οτιδήποτε άλλο τρελό μου έρθει...

είναι αυτό παράνομο;

μη δημιουργούμε εντυπώσεις.

ο καθένας, μέσα στα νομικά πλαίσια που έχει θέσει το κράτος(-->κοινωνία) στο οποίο ζεί, μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα.

μπορώ να είμαι υπέρμαχος πχ. της α,β,γ ακατανόμαστης και παράνομης πράξης αρκεί να μην την διαπράτω δηλ. παρανομώ.

μπορώ όμως με θεμητά μέσα να δοκιμάσω να αλλάξω το νομικό πλαίσιο.

ο καθένας μπορεί να υδρίσει ότι κόμμα θέλει, η κονωνία(-->κάλπη) είναι αυτή που τελικά θα αποφασίσει.

ας μην προσπαθούμε να φυμώσουμε κανέναν.

Ωραία, ας γυρίσουμε στη ζούγκλα που ο καθένας έκανε ό,τι ήθελε και όποιος ήταν ισχυρότερος επέβαλλε το συμφέρον του στον ασθενέστερο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav [12-10-2006 05:41]

ρε παιδιά, και εγώ απο αύριο, μπορεί να θελήσω, να ιδρύσω ένα κόμμα που στόχος του θα είναι, η νομιμοποίηση των οργανομένων ληστειών, της εμπορείας ναρκωτικών ουσιών ή οτιδήποτε άλλο τρελό μου έρθει...

είναι αυτό παράνομο;

Ναι είναι

Μη τα ισοπεδώνουμε όλα στο βωμό της ελευθερίας γιατί εύκολα η ελευθερία θα γίνει ασυδοσία

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

Ναι είναι

νομίζω ότι μπερδεύεις την ηθική με το νομικό πλαίσιο.

αν και δεν έχω σπουδάσει νομική, πιστεύω ότι έχω καταλάβει πως λειτουργούν οι θεσμοί στη χώρα μας,

πάραυτα είμαι έτοιμος να δεχτώ το λάθος μου, αν κάποιος μου εξηγήσει την παράνομη διάσταση του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Ίσως να είναι αντισυνταγματική η διάσταση του θέματος ;)

Νομίζω πως ναι. Όπως και δεν μπορείς να ιδρύσεις κόμμα που υποστηρίζει την κατάλυση της Δημοκρατίας και άλλα τέτοια όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav

νομίζω ότι μπερδεύεις την ηθική με το νομικό πλαίσιο.

Είπαμε οι νομοί που διέπουν τον κόσμο μας είναι για τα μπάζα αλλά όχι και σε τέτοιο βαθμό

Η πεδοφιλια δεν είναι παράνομη??? Από πού και ως που μπορεί να υπάρξει ένα κώμα που να την υποστηρίζεις και να είναι νόμιμο?

Δηλαδή συγνώμη εγώ θα βγω με την ντουντούκα και θα λέω ότι είναι παιδεραστής και γαm@w τα ανήλικα παιδιά σου και δε θα έχει το δικαίωμα να με βάλει κανείς μέσα??? (εγώ θα έδινα το δικαίωμα να σκοτώσεις κάποιον τέτοιο αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα)

PLz περισσότερη λογική και λιγότερη τυπολαγνεία Όσο και να μη φαίνεται αυτό στο mpuρδεl0 που ζούμε οι νομοί βασίζονται σε ηθικούς και λογικούς κανόνες και σε κάποιο αίσθημα δικαίου που έχει ορίσει η κοινωνία-κουλτούρα μας

Φυσικά σε άλλες χώρες δε ξερώ τι εκφυλιες ισχύουν προς χάριν της ελευθερίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

Η πεδοφιλια δεν είναι παράνομη??? Από πού και ως που μπορεί να υπάρξει ένα κώμα που να την υποστηρίζεις και να είναι νόμιμο?

Δηλαδή συγνώμη εγώ θα βγω με την ντουντούκα και θα λέω ότι είναι παιδεραστής και γαm@w τα ανήλικα παιδιά σου και δε θα έχει το δικαίωμα να με βάλει κανείς μέσα??? (εγώ θα έδινα το δικαίωμα να σκοτώσεις κάποιον τέτοιο αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα)

φίλτατε kaynd, δεν λέω αυτό.

φυσικά και είναι παράνομη η παιδοφιλία, παράνομο επίσης είναι να προτρέπεις κάποιον να προβεί σε μια παράνομη πράξη aka "ηθική αυτουργία".

λέω όμως ότι νομικά, η παιδοφιλία ορίζεται με κάποιο τρόπο και συγκεκριμένα με σαφή όρια ηλικίας.

το συγκεκριμένο κόμμα, αν κατάλαβα καλά, υποστηρίζει την αλλαγή αυτών των ορίων(σε πραγματικά προκλητικό σημείο) και όχι την νομιμοποίηση της ιδίας της παιδοφιλίας.

ο ρόλος της βουλής στη χώρα μας είναι νομοθετικός, που σημαίνει ότι καλείται να προσαρμόσει το νομικό πλαίσιο στις τρέχουσες ανάγκες της κοινωνίας με βάση, όπως είπες και εσύ, "ηθικούς, λογικούς κανόνες και αίσθημα δικαίου".

κάθε τέσσερα χρόνια, υποτίθεται, ότι ψηφίζουμε το κόμμα που αντιπροσοπεύει καλύτερα το τι νομίζουμε ηθικό, λογικό και δίκαιο με σκοπό αυτό το κόμμα να μπορέσει να αποκτήσει την πλειοψηφία, με σκοπό να νομοθετήσει ηθικά, λογικά και δίκαια.

αν λοιπόν μια μέρα, ένα τέτοιο κόμμα επιτύχει το σκοπό του, να ξέρεις πως ανήθικη είναι η κοινωνία, για αυτό μίλησα πριν για κινήσεις εντυπωσιασμού...

πραγματικά δεν ξέρω αν το συνταγμά μας, επιτρέπει την δημιουργία ενός τέτοιου κόμματος, αλλά είμαι σίγουρος ότι πιο πολύ φοβάμαι φωνές που θέλουν να πνίξουν μια θέση, όσο τρελή και να είναι, παρά τη θέση αυτή καθαυτή.

έτσι για την ιστορία, και για να μην επαναλαμβανόμαστε, σου λέω οτί και εγώ απαράδεκτο το θεωρώ, απαράδεκτη θεωρώ και τη θανατική ποινή και πολλά άλλα που άλλες "πολιτισμένες" κοινωνίες αποδέχονται...

δηλαδή για πές μου, με τις υπογραφές και το σούσουρο( πςςςτ... είδατε τι έγινε στην Ολλανδία) τι καταφέρνουμε; να αποδείξουμε το αυταπόδεικτο; μόνο διαφήμιση γίνετε, όλα τα άλλα είναι για λόγους εντυπωσιασμού.

στη τελική θα δείς, ότι ένας τέτοιος νόμος, δεν πρόκειται να γίνει πραγματικότητα ούτε έδω, που δεν υπάρχει τέτοιο κόμμα, αλλά ούτε και στην Ολλανδία και αν γίνει, να είσαι σίγουρος, ότι δεν θα είναι ο νόμος ο λόγος για τον οποίο θα ανυσηχείς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.