Jump to content



ειναι αργα για να αγορασω τα z5500;


psyber

Recommended Posts

Πριν τα αγορασω και εγω διαβαζα σε κατι φορουμ εξω οτι πολλοι εχουν παραπονεθει οτι τα Ζ5500 τους καηκαν χωρις λογο και πολοι μαλιστα εδιναν τους δορυφορους.

Υστερα απο πολυ ψαξιμο τελικα ηταν καποια μικρη παρτιδα η οποια οφειλονταν σε αστοχια ενος υλικου τουλαχιστον τοτε ( ιουνιο ετσι εκλεισε το θεμα )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

λοιπον guys τα χτυπησα .δε μπορω να πω καλα αποδιδουν αλλα στην οθονιτσα για την ενταση δεν εχει αριθμους αλλα μπαρες και δεν υπαρχει boost mode.ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

To boost ενεργοποιείται αν γυρίσεις μερικές φορές το χειριστήριο της έντασης, όταν είσαι σε max volume...

1pm7.jpg

Φτου ρε γαμώτο... τερμάτισε η ένταση... Να χαμε λίγο ακόμα..

Μόνο λίγο καλέ... ένα δυο κλικ ένταση ακόμα...

Έλα σε παρακαλώ...

Είμαι καλό παιδί...

2mj7.jpg

Μπάρες είχε πάντα στην οθόνη νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... Ανάλογα τη μουσική μπορεί να παραμορφώσει... σα να δίνεις ένταση από το equalizer του winamp είναι ένα πράγμα

Πάντως είναι ο μόνος τρόπος να "ντροπιάσεις" τα ηχεία...

(εγώ μια φορά μόνο το χω χρησιμοποιήσει... οι φώτο είναι με mute στην κάρτα ήχου...:tomato: )

Link to comment
Share on other sites

λοιπον guys καθε τοσο ακουγεται απο τα ηχεια ενα δυνατο χρατς το οποιο γινεται ανεξαρτητα απο τη συνδεση (ψηφιακη ή αναλογικη).το κανει και σε σας ; ειναι φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω νομιζα οτι ειναι προβλημα στην ηλεκτρικη εγκατασταση του σπιτιου. Συνηθως δεν ειναι ιδιαιτερα δυνατος ο θορυβος που κανουν, αλλα σκεφτομαι να τα αλλαξω μονο με το σκεπτικο οτι εσκασα 330 ευρω για high-end multimedia system, κ θελω αυτο που πηρα να λειτουργει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το λέω αλλα τα z5500 δεν είναι 500watt......

Έχω ακούσει 500 βαττ και πιστέψτε με δεν ακούγονται έτσι.

Και είναι λογικό - βλέπε μέγεθος - τιμή και ποιότητα στο 85% της ισχύος....

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν ελέγχονται οι εταιρείες για αυτά που πρεσβεύυν....

Είναι απο τα καλύτερα ηχεία στην κατηγορία τους.....αλλα μόνο για την κατηγορία τους...

τα 500 είναι ακόμα μακρυά.

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε τα 500 watt που ακουσες εσυ ηταν 500, αλλα πιθανον να ηταν καλυτερης ποιοτητας, και διαφορετικων χαρακτηριστικων.

Οι τιμες που δινουν οι κατασκευαστες ειναι το input power των ηχειων, και ουχι αληθινες μετρησεις, κατι που προφανεστατα σημαινει οτι 2 ηχεια με ιδιο nominal input power μπορουν ανετα να διαφερουν σε ενταση.

Οπως προφανεστατα ενας δορυφορος των logi που μετρα 120watt peak δεν ειναι για κανενα λογο δυνατοτερο απο αυτο.

Και απ οτι θυμαμαι δεν υποχρεωνει κανεις τις κατασκευαστριες εταιριες να στηνουν τα ηχεια τους και να περνουν μετρησεις στο μετρο πριν τα κυκλοφορησουν, και επισης να τους υποχρεωνουν να αναγραψουν αυτα τα στοιχεια στη συσκευασια.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα τι λέει αυτή η εταιρεία που έβαλες στο λινκ.....Βέβαια λίγο παλιό το μοντέλο αλλά.....ενδιαφέρον..

maximum acoustic output 119dB SPL

max acoustic output 119dB SPL

:whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.