Jump to content


Προσθαφαίρεση προγραμμάτων...(τα συμπερασματα δικα σας)


disssconected

Recommended Posts

Λοιπόν απο το τελευταίο φορματ που έκανα όλα πάνε εντάξει, κανένα πρόβλημα (xp pro sp2 gr έβαλα) αλλά συμβαίνει κάτι μυστήριο που μόνο σε windows θα μπορούσε να συμβεί...Όταν πάω στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων που λέτε, ρολάρω κανονικά με το Mouse Και βλέπω τα προγράμματα αλλα σε κάποια φάση μου πετάει κάτι άσχετες γραμμες, μετά μαυρίζει όλο το παράθυρο και ύστερα απο άρκετο ρολάρισμα της μπάρας μου ξαναεμφανίζονται τα υπολοιπα προγράμματα κανονικά (σαν να ήταν αυτο το πράγμα μια "μαύρη τρύπα" χωρις όμως να μου λοίπουν τίποτα ευτυχώς). Κοιτάξτε εδω και ενα screenshot...

mlkiesya1.th.jpg

mlkiesgkee9.th.jpg

Έλεος, χριστιανοί και μη, βοηθήστε....:help:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί κι εμένα αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία, κάποιο από τα προγράμματα που εγκαθιστάς το κάνει... εμένα πχ μου το έκανε το auto cad 2002 όταν το εγκαθιστούσα κάτι χρονιά πριν.

Ακίνδυνη baugia θα έλεγα

Ίσως φταίει ότι έχω τραβήξει τα πάνινα από παλιότερα λειτουργικά και αυτά μου φαίνονται λεπτομέρειες

:p :p :p

Δεν είναι κάτι που πρέπει να ανησυχείς λογικά με μια μεταβολή σε κάποιο κλειδί στη registry θα φτιάχνει. κάποιος που έχει ασχοληθεί θα το πει.:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

thanks kaynd...και εγω αυτο σκέφτηκα αλλα μπήκα και σε κάτι σκέψεις για ασυμβατότητες drivers και διάφορα. Όμως έκανα φορμάτ σήμερα και τώρα ειναι οκ...

Ναι, αλλα αν σου ξανασυμβει το ιδιο προβλημα καποια στιγμη? Επρεπε πρωτα να το ψαξεις το θεμα και να λυσεις το προβλημα για παρομοιες καταστασεις που θα σου εμφανιστουν στο μελλον. Δεν μπορεις να κανεις συνεχεια format.:D

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει καποιο προγραμμα που αφορα τις νεες εκδοσεις ή καποιο που να κανει απεγκατασταση ή κατι παρομοιο;Το εχει παρουσιασει και εμενα καποτε αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν τωρα...:X: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω οτι το φορματ λύνει αρκετα προβλήματα όμως στην δικιά μου περίπτωση έχασα 13gb προγράμματα και μετα ήμουν αναγκασμένος να τα ξαναπεράσω ενα ενα απο την αρχή...αν ήταν μονο αυτο με την προσθαφαίρεση το πρόβλημα μου σαφώς και δεν θα εκανα φορματ, όμως μου έτυχε ένα αλλο πρόβλημα με ενα πρόγραμμα που πήγα να εγκαταστήσω και στο 90% της εγκατάστασης πέφτει ο γενικος (black out-dark in)...εκει γίναν όλα σαλάτα μετα. Τρελά crashαρίσματα, έκανε reboot το Pc οταν πήγαινα να ανοίξω ενα δυο συγκεκριμένα προγράμματα και διάφορα άλλλα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από athlon=greek

μηπως εχεις βαλει καποιο προγραμμα που αφορα τις νεες εκδοσεις ή καποιο που να κανει απεγκατασταση ή κατι παρομοιο;Το εχει παρουσιασει και εμενα καποτε αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν τωρα...:X: :mad:

athlon δεν θυμάμαι να είχα βάλει κάποιο πρόγραμμα...το μόνο που μπορω να σκεφτώ είναι κάτι προγράμματα για defragment σκληρού...Πάντως είμαι σίγουρος ότι κάποιο πρόγραμμα θα το προκάλεσε...Αλλιώς δεν έχει άλλη λογική εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

athlon δεν θυμάμαι να είχα βάλει κάποιο πρόγραμμα...το μόνο που μπορω να σκεφτώ είναι κάτι προγράμματα για defragment σκληρού...Πάντως είμαι σίγουρος ότι κάποιο πρόγραμμα θα το προκάλεσε...Αλλιώς δεν έχει άλλη λογική εξήγηση.

αυτο πιστευω και εγω αλλα δεν θυμαμαι ποιο,εκεινο που θυμαμαι ειναι οτι το ειχα βρει σε καποιο περιοδικο που ασχολειται με pc.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.