Jump to content



Ψηφοι...


jpcupra

Recommended Posts

Θα προτεινα να δημιουργηθει ενα session οπου να ποσταρουμε αρνητικες ψηφους σε ατομα με τα οποια καναμε συνδιαλλαγες και δεν μειναμε ευχαριστημενοι οποτε οι υπολοιποι αγοραστες-πωλητες να προσεχουν στο μελλον..;) ;)

Ακουω αποψεις....

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια αλλα fora κατω απο το avatar εχει μια βαθμολογια που λεει πχ 2/4 και με το που το πατας σου ανοιγει σελιδα με τις πωλεισης και τους ευχαρισημενους και μη...

Εγω δεν συμφωνω...δεν λεει να γινουμε e-market επειδη καποιος δεν εκανε καλη πωληση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Σήμερα, στις 23:07]

Θα προτεινα να δημιουργηθει ενα session οπου να ποσταρουμε αρνητικες ψηφους σε ατομα με τα οποια καναμε συνδιαλλαγες και δεν μειναμε ευχαριστημενοι οποτε οι υπολοιποι αγοραστες-πωλητες να προσεχουν στο μελλον..;) ;)

Ακουω αποψεις....

Το ειχα προτεινει και εγω καποτε αλλα με φαγανε :p

Link to comment
Share on other sites

Ισως να επρεπε να βαλομε το Lab στο www.heatware.com και να βλεπουμε απο κει θετικες και αρνητικες....οχι μεσα στο σαιτ(lab) ομως....

Αρχική απάντηση από jpcupra

Εκανα απλα μια προταση... δεν νομιζω οτι γινομαστε e-market βασιλη με το να εχουμε + και - ψηφους...;) Ας απαντησουν οι admins/mod...

Aμα ηθελες να απαντησουν οι mods/admins γιατι δεν εστελνες ενα πμ σε αυτους..το φορουμ στηριζεται στην δυναμη του λαου..οι mads/admins κοιτανε την σωστη λειτουργια του....

Ασε που θελει και πολυ μανουρα για να μπουν οι βαθμολογιες που λες...:)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί σε ένα παρόμοιο thread, αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να χαρακτηριστούν κάποιοι θετικά και κάποιοι αρνητικά... Κάποιοι θα γίνουν "δακτυλοδεικτούμενοι" και αυτό δεν είναι καθόλου σωστό...

Δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο στο φόρουμ... Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να συνειδητοποιήσουν οι πωλητές ότι πρέπει να είναι υπεύθυνοι για αυτό που πωλούν στους άλλους και πάνω από όλα να μη θεωρούν τον άλλον κορόιδο (κοινώς μ*λ*κ*)...

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες παλι λεω οτι οντως ειναι πολυ να βαλουμε ψηφους γιατι θα γινουμε σαν το εμαρκετ, αλλα ας ειναι το μερος με τις αγγελιες ανοικτο για ερωτησεις και διευκρινισεις ουτος ωστε να βλεπουνε ολοι οι χρηστες αποριες και ερωταπαντησεις.νομιζω θα εκανε τα πραγματα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να υπαρχουν οι δακτυλοδεικτουμενοι για να προσεχουν και οι υπολοιποι... και δεν αναφερομαι μονο σε πωλητες αλλα και / κυριως σε αγοραστες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Κάποιοι θα γίνουν "δακτυλοδεικτούμενοι" και αυτό δεν είναι καθόλου σωστό...

Αν δεν ειναι σωστο αυτο τοτε πιο ειναι? Αν ειναι να τους δινουμε και μπονους 20e αντι για αρνητική ψηφο.

Παντως σε πολλα φορουμ υπαρχει αυτο και δεν ειναι e-market places.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπει ένα στίκι στο site με τις πωλήσεις και εκεί να γράφουμε τις εντυπώσεις μας από τις αγορές ή τις πωλήσεις με τον συγκεκριμένο, κάτι σαν τα σχόλια του e-market.

Ας πούμε ένα εντελώς τυχαίο

' Ευχαριστώ τον χρήστη fragma για την 6800 που μου πούλησε, ήταν μια χαρά όπως μου είπε'

ή ένα ακόμα πιο τυχαίο

'Δεν έμεινα ευχαριστημένος από τον spc γιατί ενώ μου είχε πει 70 ευρώ την x-fi μου την έδωσε 80 γιατί κάνω ορθογραφικά'

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

Μπορεί να μπει ένα στίκι στο site με τις πωhttp://www.thelab.gr/misc.php?action=getsmilies&s=#

http://www.thelab.gr/misc.php?action=getsmilies&s=#λήσεις και εκεί να γράφουμε τις εντυπώσεις μας από τις αγορές ή τις πωλήσεις με τον συγκεκριμένο, κάτι σαν τα σχόλια του e-market.

Ας πούμε ένα εντελώς τυχαίο

' Ευχαριστώ τον χρήστη fragma για την 6800 που μου πούλησε, ήταν μια χαρά όπως μου είπε'

ή ένα ακόμα πιο τυχαίο

'Δεν έμεινα ευχαριστημένος από τον spc γιατί ενώ μου είχε πει 70 ευρώ την x-fi μου την έδωσε 80 γιατί κάνω ορθογραφικά'

:T: :T: :T: :T: +1 απο μενα μαν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 00:09]

Μπορεί να μπει ένα στίκι στο site με τις πωλήσεις και εκεί να γράφουμε τις εντυπώσεις μας από τις αγορές ή τις πωλήσεις με τον συγκεκριμένο, κάτι σαν τα σχόλια του e-market.

Ας πούμε ένα εντελώς τυχαίο

' Ευχαριστώ τον χρήστη fragma για την 6800 που μου πούλησε, ήταν μια χαρά όπως μου είπε'

ή ένα ακόμα πιο τυχαίο

'Δεν έμεινα ευχαριστημένος από τον spc γιατί ενώ μου είχε πει 70 ευρώ την x-fi μου την έδωσε 80 γιατί κάνω ορθογραφικά'

νομιζω πως αμα ειναι να γινει κατι τετοιο

θα πρεπει να εχει την μορφη συγκεντρωτικου προσωπικου πινακα

ωστε να ειναι ευκολη η εξαγωγη συμπερασματων στον ενδιαφερομενο που θελει να ελεγξει την αξιοπιστια καποιου αλλου χρηστη

αμα ειναι να ψαχνει σε ενα γιγαντιο thread για να βρει ιστορικο ενος χρηστη....

καλυτερα να μην γινει καθολου....

οποιος θελει να κανει ΕΝΑ παραπονο ή να πει ΕΝΑ ευχαριστω

ας το κανει στο Π.Ο.Θ. και τελειωνει εκει...

προσωπικα παντως, και μιας και ασχολουμαι αρκετα με τις αγγελιες

δεν θα με χαλαγε κατι τετοιο...

κι ας ειχε μετα και χρεωση 1%

αλλα και απο προηγουμενες παρομοιες συζητησεις

καταλαβαινω οτι κατι τετοιο δεν ειναι συμφωνο με τη "power to the people"....γραμμη του φορουμ

οποτε μαλλον το ξεχναμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra

νομιζω οτι πρεπει να υπαρχουν οι δακτυλοδεικτουμενοι για να προσεχουν και οι υπολοιποι... και δεν αναφερομαι μονο σε πωλητες αλλα και / κυριως σε αγοραστες....

Δεν είμαι και απόλυτα σύμφωνος σε αυτό.......άμα είναι να εμφανίζει τις "αρνητικές" στο συγκεκριμένο Forum του TheLab για τις αγοραπωλησίες.......

EDIT: Κάτι τελείως άσχετο........admins/mods η ώρα του TheLab στα post είναι ακόμα +1 μπροστά :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Δεν είμαι και απόλυτα σύμφωνος σε αυτό.......άμα είναι να εμφανίζει τις "αρνητικές" στο συγκεκριμένο Forum του TheLab για τις αγοραπωλησίες.......

EDIT: Κάτι τελείως άσχετο........admins/mods η ώρα του TheLab στα post είναι ακόμα +1 μπροστά :p

που θα επρεπε να τις εμφανιζει δηλ?μα εμας δεν παμενα προφυλαξουμε δεν?δεν καταλαβαινω που ειναι το κολλημα...και αυτο που ειπε ο γιωργος λιγο πιο πανω ειναι σωστο...

βεβαια εννοουσα αλλον γιωργο(hipro) που επεβλεπε εκεινη την στιγμη αν δεν κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra

που θα επρεπε να τις εμφανιζει δηλ?μα εμας δεν παμενα προφυλαξουμε δεν?δεν καταλαβαινω που ειναι το κολλημα...και αυτο που ειπε ο γιωργος λιγο πιο πανω ειναι σωστο...

βεβαια εννοουσα αλλον γιωργο(hipro) που επεβλεπε εκεινη την στιγμη αν δεν κανω λαθος..

Εννοώ να το εμφανίζει στο Forum που γίνονται οι αγοραπωλησίες, όχι οι συζητήσεις, π.χ. εδώ....... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Εννοώ να το εμφανίζει στο Forum που γίνονται οι αγοραπωλησίες, όχι οι συζητήσεις, π.χ. εδώ....... :)

δεν νομιζω οτι αλλαζει κατι..τι στις αγοραπωλησιες τι σε ενα ξεχωριστο session:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.