Jump to content



Ε6300 και 450 fsb META ?????


tsif

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Athens2004 [14-11-2006 01:10]

http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_13007829.html Πάρε αυτό κανει για WIn.

Τώρα για τις μνήμες κοίτα πόσο δίνει το mobo default. Και υπολόγισε. εστω 1.85 default. +010 = 1.95 kok.

Tελικά είχες δίκιο 1.85 δίνει η mobo default οπότε τις δίνω +0.250... να μπουτάρω απο πιό πανω ή να το ανεβάσω απο το easy tune...???άλλαξα ρυθμίσεις στα timings πιο σφιχτά και δεν πόσταρε καθόλου .... clear cmosκαι όλα επανήλθαν....

sorry αν σας έχω κουράσει αλλά θελω να ξεζουμίσω την μητρική !!!!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείτε να μου πείτε΄ΑΝ υπάρχει τρόπος να τεστάρω τις μνήμες μου για πετύχω καλύτερα timings(και πώς)

Αν γίνετε όχι απο floppy αλλα με flashάκι γιατί το floppy ΔΕΝ πέζει .....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΔΙΟΡΘΩΣΗ!! τωρα μολις ειδα οτι εχεις τις CORSAIR 6400!! κριμα που δεν πανε παραπανω οι δικες σου, εμενα οι μνημες ειναι του κιλου 667FSB 55Ε η μια. ΚΑι επισης εχω την DS3..

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΟΡΘΩΣΗ!! τωρα μολις ειδα οτι εχεις τις CORSAIR 6400!! κριμα που δεν πανε παραπανω οι δικες σου, εμενα οι μνημες ειναι του κιλου 667FSB 55Ε η μια. ΚΑι επισης εχω την DS3.. ΠΑΡΑΤΑΥΤΑ στο ιδιο οριο ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AlienHack

ΔΙΟΡΘΩΣΗ!! τωρα μολις ειδα οτι εχεις τις CORSAIR 6400!! κριμα που δεν πανε παραπανω οι δικες σου, εμενα οι μνημες ειναι του κιλου 667FSB 55Ε η μια. ΚΑι επισης εχω την DS3..

Τί ιδιο σύστημα ???? μονο τον 6300 έχουμε ιδιο..:p

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζοντας ρεύματα έχουμε τα εξής :

Vcore 1.4

Vram 2.3 5-4-4-9

Pci-E O/V +0.1

G(MCH) +0.75 (τέλος)

FSΒ +0.35 (τέλος)

Nομίζω ότι κάπου εδώ τερματισε...........................

bootάρισμα με 495 fsb και μετά με aesytune μέχρι 504 fsb στα 505 κολούσε ...........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Χθες, στις 00:32]

καλα εισαι εκει μην ειμαστε και πλεονέκτες!!!!:baby: full stable με ποσο FSB είσαι?

Δεν έχω δοκιμάσει με orthos ακόμα .... αλλα μεχρι 503 fsb κατάφερα και έτρεξα ένα pi......

post-5307-1416072959,8929_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Athens2004 [14-11-2006 00:55]

Δώσε 1.4 στο cpu . Μνημες τώρα δεν ξέρω τι φοράνε αυτές αλλά δώσε 2.25 και χαλάρωσε τις 5-5-5-15 και βρές πόσο πάει το cpu . Tα υπόλοιπα ρευματα αστα πρός το παρόν . Καλά ειναι αν έχεις δισκέτα μεμτεστ πριν bootareis να τρεξεις κανα 5λεπτο μεμτεστ να δεις οτι απο μνημες οκ και συνεχίζεις.

http://www.memtest.org/download/1.65/memtest86+-1.65.floppy.zip

Ποιο τεστ απο τα 8 του memtest ειναι το πιο βαρυ για τις μνημες?

Απο οτι θυμαμαι πρεπει να ειναι το 5 η το 8 ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.