Jump to content


Κι εκεί που καθόμουν.... ΜΠΑΜ!!!


Wizard!

Recommended Posts

Ναι, καλά διαβάσατε... Ένα Noname τροφοδοτικό, απεδήμησεν εις Κύριον... :flower:

Φυσικά ήταν εδώ στο γραφείο, γιατί στον προσωπικό μου υπολογιστή, noname δεν είναι ούτε τα καλώδια :innocent:

Εκεί που καθόμουν λοιπόν και δούλευα, ξαφνικά ακούγεται ένα δυνατό ΜΠΑΜ, και πέφτει και η ασφάλεια! 6 υπολογιστές και φυσικά όλη η δουλειά από το τελευταίο save, πήγε χαμένη.

Έρχεται ο τεχνικός, βλέπει ότι το τροφοδοτικό έσκασε (ήταν προφανές...) και το αντικαθιστά με ένα Q-Tec 400άρι. Στη διαδικασία του ελέγχου μετά, παρατήρησα ότι ο πλαϊνός ανεμιστήρας είχε μπουκώσει από τη σκόνη και είχε κολλήσει. Αποτέλεσμα φυσικά να υπερφορτώσει το τροφοδοτικό και να σκάσει, αφού η ασφάλειά του ήταν μάλλον διακοσμητική... :blink:

Προσοχή λοιπόν στα:

1. No name

2. Ανεμιστήρες

3. Σκόνη

Το pc εδώ δεν είναι ούτε χρόνου και ήδη παρουσίασε πρόβλημα. Σημειωτέον δε, ότι είναι πάνω στο γραφείο και όχι στο πάτωμα... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αμελητέο το ποσό των χρηστών που επιλέγουν psu οι πιο πολλοί αφού την πατήσουν μπαίνουν στην όποια διαδικασία επιλογής... Εγώ λόγω low budget πήρα το Levicom (σοβαρή αγορά θα πείτε αλλά τότε φύγαν 90Ε) κ έμεινα με την x300se, τώρα για να πάρω καλύτερη πρέπει να το αλλάξω κ το levicom αφού 350watt τα πραγματικά του. Μαλακία ε??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

την αλλη φορα δεν θα σκασει μονο το psu,αλλα και τα γραφεια μαζι...

Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!!! :worship:

Όχι δεν είμαι τρελλός :p Αλλά άμα χαλάσει, θα μου βάλουν Core2Duo :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει, γιατί όλες οι αγορές από το Σεπτέμβρη και μετά είναι με C2D ;) Απλά στους άλλους παίρνουν 6300, εγώ θα επιδιώξω για λίγο μεγαλύτερο (που κι αν δε μου πάρουν στα παλιά μου τα παπούτσια γιατί θα τον κλοκάρω αφού 99% θα βάλουν Asus μητρική :laughing: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 20:34]

(που κι αν δε μου πάρουν στα παλιά μου τα παπούτσια γιατί θα τον κλοκάρω αφού 99% θα βάλουν Asus μητρική :laughing: )

καλα θα clockαρεις και τον υπολογιστη στο γραφειο???

:woot: :woot:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 02:06]

θα παει το βραδυ στα κλεφτικα, να ξυλωσει το cpu για να το παρει για αυτον! και αμα τον πιασουν θα πει ηρθα να κανω υπερωριες! :p :p :hehe: :hehe: :rofl:

σιγα μην παρει μονο την CPU...

θα παρει και τις RAM για να πετυχει τα ιδια καλα timings!!!:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαστε να αλαξετε την ασφαλεια απο 6,5 αμπερ σε 3,12 αμπερ ταχειας

δουλευει καλιτερα στα 230 βολτ

δυστυχως στα περισσοτερα τροφοδοτικα θελει κολιτιρι και βαση για να μπει η καινουργια

αλλα δουλευει αψογα (εχω αλαξει σε πανω απο 40 τροφοδοτικα)

βασουλα πουλανε τα περισσοτερα μαγαζια ηλεκτρονικων

σε προστατευει απο τα βραχυκυκλωματα χωρις να αλαζουν τα watt του τροφοδοτικου

οι 6,5 αμπερ ειναι για να δουλευουν στα 110 βολτ αλλα κανεις δεν τις αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.