Jump to content



το cod2 μου κολλάει όλο το pc...


dpresv

Recommended Posts

όλα ήταν ωραία και καλά, έσφαζα ναζί αβέρτα, και σε κάποια φάση σβήνει η οθόνη, ο ήχος συνεχίζει να παίζει για 5-10 δευτερόλεπτα και μετά κρeμάει όλο το pc. το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το κλείσω και να το ξανανοίξω. μετά μπορώ να ξαναμπώ στο παιχνίδι, για να ξανακολλήσει μετά απο 5-10 δευτερόλεπτα και να ξαναρχίσει η διαδικασία από την αρχή

έχω δοκιμάσει

1. να βάλω νέους drivers

2. να το απεγκαταστήσω και να το ξαναεγκαταστήσω

3. να το εγκαταστήσω σε άλλο φάκελο

4. να γυρίσω το σύστημα σε default

να σημειώσω ότι το πρόβλημα εμφανίστηκε στο άσχετο μία στιγμή που έπαιζα, δεν ήταν ότι εγκατέστησα κάτι, software ή hardware, και από τότε δεν παίζει...

το σύστημα αποτελείται από 3800+ Χ2, dfi ultra, 1GB ballistix, 7800gtx (ένα σκασμό λεφτά μου τρώει το διαολεμένο και δε μπορώ να παίξω ένα παιχνίδι που είναι και παλιό)

παρακαλώ βοηθήστε όπως μπορείτε... danke

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα, τζίφος

όταν ξαναξεκινάω το παιχνίδι μου λέει να το κάνω σε safe mode γιατί κάτι στράβωσε την προηγούμενη φορά, με τα χαμηλότερα settings μπορώ να παίξω, κάτι στραβώνει όταν τα ξανανεβάζω

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες η καρτα οταν παιζεις ποσο παει?

Μηπως ζεστενεται πολυ ?

Στο λεω γιατι και εγω ειχα μερικα artifacts οταν το ετρεχα σε dx9 mode επειδη ζεστενονταν πολυ η καρτα μου.

Δοκιμασε να το τρεχεις με dx8 απο τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

έχω βγάλει τα o/c settings οπότε δεν θα είμαι σταθερός μόνο αν έχουν χαλάσει οι μνήμες, πράγμα που δε θέλω να το σκέφτομαι

θερμοκρασίες τις έχω ελέγξει, όλα κομπλέ

δεδομένου ότι με safe mode έπαιζα, δοκίμασα να ανεβάζω ένα-ένα τα settings της κάρτας, και ανακάλυψα ότι κολλάει όταν ενεργοποιήσω το anti-aliasing. τώρα αν μπορείτε να με φωτίσετε γιατί γίνετε αυτό θα σας είμαι ευγνώμων...

σημείωση : χωρίς anti-aliasing παίζω κανονικά για ώρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.