Jump to content



Απεβιωσεν???(hiprer 730 type-r)


jpcupra

Recommended Posts

για να βαζουμε τα πραγματα στη θεση τους......αν και νομιζω οτι εχουν ξαναειπωθει σε παλαιοτερο θεμα.

σε πολλα καταστηματα φευγουν σφραγισμενα προιοντα απο το ραφι και ξαναγυρνανε μη σφραγισμενα.

ενας λογος μπορει να ειναι οτι ο κυρ μητσος ηθελε στο pc του ds4.............ελα ομως που με τις μνημες που μπηκανε στην παραγγελια η ds4 δεν μπουταρει......

τηλεφωνο στον κυρ μητσο γιατι ηθελε οπως και δηποτε της συγκεκριμενες μνημες επανω.........κυρ μητσο να βαλουμε αλλη παρομοια μητρικη που παιζουν σωστα οι μνημες?......ναι ρε παιδια βαλτε αλλη.........ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ο κοσμος να χαλασει.........

(η μητρικη δηλαδη που ανοιχτηκε ξαναμπαινει στη συσκευασια της και στο ραφι)

εγω προσωπικα ανοιγω τις μητρικες εαν ο πελατης ειναι τοσο ψειρας ωστε να δει εαν ειναι σφραγισμενο το προιον.εαν δεν ειναι του εξηγω τον λογο (βλεπε περιπτωση κυρ μητσου) ........

αλλα ας ειναι καλα το αποθεμα που εχω κι αλλες στο ραφι σφραγισμενες........αλλοι το δεχονται αλλοι οχι.

εαν ο πελατης θελει σφραγισμενο ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ θα παρει απο τα χερια μου (ασχετα αν δεν δουλευει γιατι εχω γκαντεμοχερο .....[bad joke]........ )

γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυησεις και γι αυτο υπαρχουν και οι αποδειξεις ωστε να επιστραφει τυχον ελλατωματικο προιον.

ηρθε τις προαλλες στο μαγαζι ενας και μου λεει..........φιλαρακι θελω ενα πληκτρολογιο g15.αλλα ξερω οτι βγαινουν 2 revisions το ενα με μαλακα πληκτρα που ξεβαφει μετα απο καιρο........ανοιξε το να δω εαν ειναι το τελευταιο με την καλυτερη μπογια που δεν φευγει.......

το ανοιξα το ειδε το πληρωσε και εφυγε.εαν δεν του κανει αναγκαστικα το ξαναβαζω στο ραφι.........

προσωπικα εαν ειναι γνωστος μου του δινω το ανοιγμενο.....του λεω γιατι ανοιχτηκε και κανω και μια καλυτερη τιμουλα.

εαν δεν ειναι γνωστος και δεν πειθεται απο τα παραπανω του δινω το σφραγισμενο που μυριζει ''καινουργιλα''.

οποτε φιλε κουπρα δεν ειναι ολα οπως φαινονται.

οποτε φιλε cupra οπως βλεπεις τα πραγματα δεν ειναι ολα οπως φαινονται.

και επειδη αναφερεσαι στο ιδιο μαγαζι που αναφερομαι και γω σε ενημερωνω οτι ολα τα παιδια εκει παντοτε λενε εαν ανοιχτηκε ή οχι κατι.

ειναι το υφος και το στυλ του μαγαζιου ετσι ελευθερο που ποτε δεν δημιουργηθηκε προβλημα με κανεναν γιατι πολυ απλα οι περισσοτεροι που ερχονται ξερουν τι ζητανε απο ενα τετοιο μαγαζι.

οσοι δεν γνωριζουν απλα παιρνουν ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ..........

αυτα ειχα να πω απο τη μερια μου.

το εαν το καταστημα ηθελε να ειπωθουν μερικα απο αυτα ή οχι δεν με απασχολει απο τη στιγμη που εχω τη συνειδηση μου ησυχη οτι κανω τη δουλεια μου οσο μπορω καλυτερα και σωστοτερα χωρις κοροιδιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ανοιγμένο mobo από Πλαίσιο, το οποίο ήταν καμένο και μετά δεν μου το αλλάζανε(μου το αλλάξανε τελικά αλλά μόνο αφού έκανα φασαρία). Επίσης έχω πάρει ανοιγμένες μνήμες από το Πλαίσιο, οι οποίες όμως δεν είχαν πρόβλημα.

Εφόσον αγοράζω κάτι από κατάστημα, θεωρώ αυτονόητο να είναι ολοκαίνουριο. Δεν με ενδιαφέρει ο λόγος για τον οποίο έχει ανοιχτεί κάτι. Είτε πρέπει να μου πεις ότι είναι ανοικτό και να μου κάνεις έκπτωση(και αν θέλω θα το τιμήσω) είτε να μου δώσεις σφραγισμένο.

Βέβαια το τι είναι "σφραγισμένο" θέλει συζήτηση. Γιατί πολλά μαγαζιά έχουν πλαστικοποιητές(ή όπως λέγονται) και μπορούν να "σφραγίζουν" ανοιγμένα προϊόντα. Όχι ρε φίλε, δεν θα αγοράσω για καινούριο κάτι που εσύ ή κάποιος φίλος σου πήρε για μερικές βδομάδες/μήνες για να παίξει και μετά το επέστρεψε.

Πιστεύω ότι πάρα πολλά ανοιγμένα προϊόντα υπολογιστών κυκλοφορούν στην αγορά. Για αυτό και πάντα να τσεκάρετε ότι αυτό που παίρνετε είναι όντως σφραγισμένο. Το κακό είναι ότι αυτά που αγοράζεις online, δεν μπορείς να τα τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

@-Gorillakos & greekfragma

Ρε παιδια αμα μερικοι νομιζουν οτι τα ανοιγμενα πραγματα ειναι κατα 99% χαλασμενα ας μην τα παιρνουν και να τους δινεται σφραγισμενα....................:)

@-Cupra20vt

Στο μαγαζι στο οποιο αναφερεσε δεν νομιζω οτι ολα τα πραγματα εχουν ανοιχτει και εχουν τσεκαριστοι για το πως πανε που πανε και ολα τα συναφη........

εγω πρωσοπικα οποτε εχω παει ολα τα παιδια που δουλευον εκει με εχουν βοηθησει απιστευτα βαζοντας πανω απ' ολα το συμφερον του πελατη και οχι το κερδος:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NIB

Εγώ έχω πάρει ανοιγμένο mobo από Πλαίσιο, το οποίο ήταν καμένο και μετά δεν μου το αλλάζανε(μου το αλλάξανε τελικά αλλά μόνο αφού έκανα φασαρία). Επίσης έχω πάρει ανοιγμένες μνήμες από το Πλαίσιο, οι οποίες όμως δεν είχαν πρόβλημα.

Εφόσον αγοράζω κάτι από κατάστημα, θεωρώ αυτονόητο να είναι ολοκαίνουριο. Δεν με ενδιαφέρει ο λόγος για τον οποίο έχει ανοιχτεί κάτι. Είτε πρέπει να μου πεις ότι είναι ανοικτό και να μου κάνεις έκπτωση(και αν θέλω θα το τιμήσω) είτε να μου δώσεις σφραγισμένο.

Βέβαια το τι είναι "σφραγισμένο" θέλει συζήτηση. Γιατί πολλά μαγαζιά έχουν πλαστικοποιητές(ή όπως λέγονται) και μπορούν να "σφραγίζουν" ανοιγμένα προϊόντα. Όχι ρε φίλε, δεν θα αγοράσω για καινούριο κάτι που εσύ ή κάποιος φίλος σου πήρε για μερικές βδομάδες/μήνες για να παίξει και μετά το επέστρεψε.

Πιστεύω ότι πάρα πολλά ανοιγμένα προϊόντα υπολογιστών κυκλοφορούν στην αγορά. Για αυτό και πάντα να τσεκάρετε ότι αυτό που παίρνετε είναι όντως σφραγισμένο. Το κακό είναι ότι αυτά που αγοράζεις online, δεν μπορείς να τα τσεκάρεις.

Έχω πάρει ανοιγμένα πράγματα από το Πλαίσιο...ουυυ. Ειδικά στις μητρικές λείπαν CD, καλώδια, manuals...

Έφαγαν το κράξιμο του αιώνα, μας άκουσε λίγο η Τσιμισκή και ήρθαν στα ίσα τους. Δεν είναι σωστό όμως αυτό, δεν έπρεπε καν να γίνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Απο πλαισιο και γω (παλια κυριως) ολοι οι σκληροι που επαιρνα ηταν ανοιγμενοι - σκισμενο αντιστατικο σακουλακι - ο λογος ηταν οτι και καλα για να κολλησουν το αυτοκολλητο της εταιρειας πανω στον σκληρο. Κατα μια παραξενη συμπτωση ολοι οι σκληροι αυτοι μετα απο 1 χρονο (και πολυ λεω) χαλαγανε. Μιλαμε παιδια για πολλους σκληρους σε πολλα διαφορετικα μηχανηματα και ολα πανω σε UPS. Και για μενα προσωπικα, το να χανεις data, ειναι το χειροτερο που μπορει να σου συμβει!

Link to comment
Share on other sites

Μα ολοι απο το πλαισιο ειχατε προβλημα τι να πω πια.

Εγω αναφερθηκα σε ενα a μαγαζι χωρις ονομα για να μη φανει οτι το δυσφιμιζω σε κοσμο που δεν υπαγεται στην κλικα εδω μεσα.

Αλλα αυτη η κλικα δυσφιμιζει ενα μαγαζι ψ χυμα σε ολο το κοσμο.

Αυτα γινονται λιγο πολυ σε ολα τα μαγαζια.

Εγω απαντησα λεγοντας στο παλικαρι αφου εχει διαδοχικα προβληματα απο το ιδιο μαγαζι να δοκιμασει και κανα αλλο.

Επειδη πολλοι απο δω μεσα ειστε γνωστοι και γνωστες και τυγχανεται μιας a αντιμετωπισης

απο τον καθε πωλητη και τεχνικο του καταστηματος στο οποιο ολοι αναφερομαστε δεν ισχυει και για ολο τον κοσμο αυτο.

Εκτος αν ολοι οι πελατες του μαγαζιου ειναι μελη αυτου του forum.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.