Jump to content



OCZ PC2-9000 Titanium Alpha VX2 DFI Special Edition


jpcupra

Recommended Posts

Τις ειδα και εχω αρρωστησει!!!:drool: :drool: :drool: :drool: Ψαχνω απο δω... ψαχνω απο κει.... ψαχνω παραπερα...τιποτα...:( :( Εχει κανεις ιδεα που μπορω να τις βρω???

θα εχω prob με την Ds4?γιατι λεει οτι ειναι optimized για τις Dfi.

OCZ PC2-9000 Titanium Alpha VX2 DFI Special Edition (κλικ)

oczid9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Και να τις βρεις θα εχουν καμια 600αρα+..:hehe:

Οχι ..δεν εχει να κανει οτι ειναι optomized για dfi..παιζουν κανονικα στην ds4

μπορεις ρε bill να τις βρεις? και ας εχουν 600+....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra

Τις ειδα και εχω αρρωστησει!!!:drool: :drool: :drool: :drool: Ψαχνω απο δω... ψαχνω απο κει.... ψαχνω παραπερα...τιποτα...:( :( Εχει κανεις ιδεα που μπορω να τις βρω???

θα εχω prob με την Ds4?γιατι λεει οτι ειναι optimized για τις Dfi.

OCZ PC2-9000 Titanium Alpha VX2 DFI Special Edition (κλικ)

Αν και δεν έχω παράπονο από τις ocz (έχω τις OCZ Gold 4-4-4-12 στα 667 που δουλεύουν στα 3-3-3-8 733)

Για κοιτα εδω όμως : http://www.memory-configurator.com/products/description/2Gb_G_Skill_DDR2_PC2_8500-1066MHz-CL4_Dual_Channel_kit/index.html

4-4-4-5 με VOLTAGE 2.2-2.4V :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Αν και δεν έχω παράπονο από τις ocz (έχω τις OCZ Gold 4-4-4-12 στα 667 που δουλεύουν στα 3-3-3-8 733)

Για κοιτα εδω όμως : http://www.memory-configurator.com/products/description/2Gb_G_Skill_DDR2_PC2_8500-1066MHz-CL4_Dual_Channel_kit/index.html

4-4-4-5 με VOLTAGE 2.2-2.4V :D :D

μπα....επαιρνα τις cellshock(best by far) απο το πλαισιο και μου μεναν και λεφτα για 50 σουβλακια...θελω καποιες μνημες οι οποιες θα αφησουν history και θα μου κρατησουν για τουλαχιστον 3-4 χρονια...

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Σε 4 χρόνια φίλε μου αυτές θα τις βάζουν για cache σε οικιακές συσκευές :hehe: Bεβαια αν σου περισεύουν τόσο πολύ χτύπα τες. [χτυπα 2 ζευγάρια να είσαι και vista ready ]

:D :D :D κατσε ρε μαν...μην τα ισοπεδωνουμε ολα...με 1120 freq δεν την βγαζεις για 3 χρονια σταντε?ακομα ειμαστε στους κονροε οπου με 800αρες εισαι υπερ κομπλε.αντε στους kents. να παιζεις με 1000.. οι αλλες με 1120 (που θα κλοκαρουν κιολας) δεν σε βγαζουν για 8 πυρηνο cpu?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Σήμερα, στις 01:10]

:D :D :D κατσε ρε μαν...μην τα ισοπεδωνουμε ολα...με 1120 freq δεν την βγαζεις για 3 χρονια σταντε?ακομα ειμαστε στους κονροε οπου με 800αρες εισαι υπερ κομπλε.αντε στους kents. να παιζεις με 1000.. οι αλλες με 1120 (που θα κλοκαρουν κιολας) δεν σε βγαζουν για 8 πυρηνο cpu?

Το καλοκαίρι έρχονται ddr3 οπότε.... :bye:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra

δεν ειχα ιδεα ομως :tomato: :tomato: .....τι ακυρος που ειμαι... εχεις υποψιν σου κατι??

Πολλά λεφτά θες να δώσεις ρε συ, πάρε τώρα ένα ζευγάρι με 260 ευρά και σε ένα χρόνο αγοράζεις με τη διαφορά 600-260 πολύ καλύτερες και ταχύτερες μνήμες, πιστεύω πως θα είσαι καλυμένος με ένα τέτοιο ζευγάρι. Εμμένα πάντως και τα 260ευρώ μου φαίνονται πολλά, αλλά λόγω της υψηλής ζήτησης οι τιμές είναι στα ύψη.Τα 600ευρώ είναι πέραν για πέραν υπερβολή, αγόρασε άλλο pc 2o Καλύτερα :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην κολλάτε στο ddr2/ddr3. ’μα βγει δλδ δε θα κάνουμε τη δουλειά μας με τις παλιότερες? Εγώ έχω αυτή τη στιγμή το μόνιμο μηχανάκι μου που είναι ddr απλές οι μνήμες και με τα δύο κιτάκια μου είμαι άρχοντας(ballistix k tracer)!!

Όντως οι Titanium είναι πολύ όμορφες αλλά είδα πως κάποιες τις έχει δηλωμένες ως EOL η OCZ στο site της... Δεν το κοιτάς μία μην την πατήσεις? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paravatis

Ρε παιδιά μην κολλάτε στο ddr2/ddr3. ’μα βγει δλδ δε θα κάνουμε τη δουλειά μας με τις παλιότερες? Εγώ έχω αυτή τη στιγμή το μόνιμο μηχανάκι μου που είναι ddr απλές οι μνήμες και με τα δύο κιτάκια μου είμαι άρχοντας(ballistix k tracer)!!

Όντως οι Titanium είναι πολύ όμορφες αλλά είδα πως κάποιες τις έχει δηλωμένες ως EOL η OCZ στο site της... Δεν το κοιτάς μία μην την πατήσεις? ;)

ευχαριστω για το info φιλε μου...σωστη η παρατηρηση σου....;) ;)

@ergotelis μαλλον αυτο θα κανω τελικα... αν και ειχα ψηθει τρελα για τα μνημονια...

:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.