Jump to content



iPod 80GB ποσο αξίζει?


laserscout

Το iPod τελικά... αξίζει?  

19 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εχουν ακουστεί πολύ καλα λόγια για το iPod αλλα εξίσου πολλά είναι κ τα παράπονα για αυτο! πείτε τι πιστέυεται για να βγαλουμε μια ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Αν το κρίνετε μόνο ως mp3 player, τότε μάλλον δεν αξίζει.

Αλλά δεν θα με χάλαγε να είχα περασμένες (σε μέτρια ανάλυση) όλες τις φωτογραφίες που έχω βγάλει ώστε να τις δείχνω είτε μέσω της οθόνης του, είτε σε τηλεόραση.

Συν το ότι είναι ένας βολικός "μεγάλος" εξωτερικός δίσκος!

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες.... το καταλαβα, δεν αξιζει ως mp3 player, αλλα

{ΠΟΙΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?????}

παντου βλεπω κριτικες αλλα εχουν μονο τα θετικα του καθε player χωρις να τα συγκρινουν αντικειμενικα! θελω να μαθω: ποιο mp3 player γμαει κ δερνει?:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomtoub

:OT: Από που το παίρνεις τόσο (220€) ?

Πεταει ενας συναδελφος Σιγκαπουρη κ θα το φερει. Εκει τοσο εχουν κ σου κανουν κ δωρακια θηκες & screen protector ;)

Αρχική απάντηση από laserscout

οκ παιδες.... το καταλαβα, δεν αξιζει ως mp3 player, αλλα

{ΠΟΙΟ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?????}

παντου βλεπω κριτικες αλλα εχουν μονο τα θετικα του καθε player χωρις να τα συγκρινουν αντικειμενικα! θελω να μαθω: ποιο mp3 player γμαει κ δερνει?:banging:

Κοιτα αν θες να εχεις 80gb μουσικης μαζι σου συνεχεια, αξιζει. Αλλα το θεμα ειναι, τα θες ολα αυτα συνεχεια?

Εγω αν ειμουν Ελλαδα θα επαιρνα το nano 2 η 4 GB (αναλογα το μαγαζι που θα το παρω κ την τιμη του).

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ έχω το mini 4GB από τότε που βγήκε και είμαι υπερευχαριστημένος!

Το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο και όποτε θέλω το παίρνω μαζί μου για τρέξιμο ή ταξίδια...

Πριν 2 μήνες αγόρασα για ένα φίλο μου το nano 8GB για $250=200. ’σχημα είναι; ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδεί καθαρα ως mp3 player λεει!?!?!?!? αυτο θελω να μαθω γιατι αλλοι λενε πως κολλάει, αλλοι πως δεν έχει καλή ποιότητα ηχου αλλα πάντα θα βρώ καποιον να μ πεί πως οι αλλοι μ λενε μλκιες κ πως είναι το κορυφαίο player

Link to comment
Share on other sites

To θεωρω κορυφαιο. Η ποιοτητα ηχου εχει να κανει κ με τι bitrate ειναι το mp3. Το μονο - που εχω ακουσει απο ανθρωπους ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ipod, ειναι οτι τα ακουστικα χαλανε ευκολα αν παιζουν συνεχεια τσιτα.

Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου ι μπαταρια αρχισε να κραταει μονο 1 ωρα μετα απο ενα χρονο καθημερινης χρησης. δλδ το χρησιμοποιουσε παρα πολυ. και ακομα τρεχει για να αλλαξει μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει. Αν θες πραγματικά το καλύτερο mp3 player (ψαγμένα πράγματα δλδ) σίγουρα δεν θα πας σε iPod. Όπως γίνεται σε όλα τα πράγματα, το πραγματικά καλύτερο συνήθως δεν είναι και το πιο γνωστό. Μία πολύ καλή πρόταση απο άποψη ποιότητας ήχου και ηχητικών δυνατοτήτων είναι τα iAudio που αν ψάξεις τα βρίσκεις και στην Ελλάδα. Δες αυτό που πήρα εγώ: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=30355

Απο την άλλη, αν θες κάτι που να είναι γενικά καλό και καθημερινό χωρίς να δώσεις πολλά, πας σίγουρα σε Creative. Έχει τίμιες προτάσεις.

Το iPod πιστεύω έχει μια αρκετά καλή ποιότητα ήχου και εικόνας, είναι ένα καλό 2σε1 και είναι για αυτούς που θέλουν να ακούνε μουσική και να βλέπουν ταινίες με όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα και στα δυο. Όμως όπως υπάρχουν καθαρά movie players που είναι καλύτερα σε ταινίες έτσι υπάρχουν και καθαρά mp3 players που είναι καλύτερα στον ήχο.

Το iPod προσωπικά δεν μου αρέσει καθώς έχει αυτό το χαρακτήρα του εμπορικού, του μοδάτου/καθημερινού και του "κλειδωμένου". Περιορίζεται μονάχα στις βασικές δυνατότητες σαν player και δεν σου δίνει τόσο μεγάλη "ευκινησία" στη σύνδεση με το pc. ’σε που προσωπικά το θεωρώ ακριβό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Αν θες το καλύτερο, ψάξε σε ψαγμένα sites και δες και το δικό μου

Αν θες κάτι φτηνό και καλό δες σε Creative

Αν θες κάτι στη μέση (όχι απαραίτητα καλύτερο απο το Creative) δες το iPod

Όσο για τα 80GB... Μην ξεχνάτε πως τα 80GB δεν είναι ανάγκη να είναι φορτωμένα ούτε μόνο με μουσική ούτε μόνο με Multimedia αρχεία γενικότερα. Προσωπικά στον 30ρη έχω όλη τη μουσική συλλογή μου (μέχρι στιγμής 15GB), Φωτογραφίες και βίντεο, καθώς και αρκετό software. Πάντα ήθελα ένα φορητό σκληρό δίσκο αλλά δεν ήθελα ούτε να δώσω τα λεφτά που ζητάει ούτε να κουβαλάω ένα τούβλο μαζί μου. Το mp3 το έχω πάντα μαζί μου και έτσι έχω πάντα μαζί μου το μεγαλύτερο ποσοστό αρχείων που μπορεί να μου χρειαστούν.

Αν είναι τα 80GB μόνο για μουσική, το θεωρώ λίγο υπερβολικό. Ωστόσο είναι άλλη φάση να έχεις μαζί σου όλη τη μουσική συλλογή σου... Ό,τι κομμάτι σου καπνίσει, όποτε σου καπνίσει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.