Jump to content



Game pc στα 2000euro(need help)


Εφιαλτης

Recommended Posts

Πολυ ορεα αυτα που εγραψες ,αλλα ο η/υ δεν αποτελιται απο 5 parts τα οποια αν δε κανω λαθος αντιστοιχουν ιδι στα 2 χιλιαρικα :) Για μενα το μηχανιμα του καλιλεο ειναι το ποιο σωστο, αν και θα επαιρνα αλλους σκληρους.

Edit:Δεν ειδα καλα.,οσο αναφορα την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Χθες, στις 23:55]

Εγω θα ελεγα 6600 σιγουρα....340 ευρω

Μια μητρικη σαν την Asus P5B 190 ευρω

8800 gtx 600 ευρω

2x320GB Seagate 7200.10 220 ευρω

PSU στα 600Watt επωνυμο 120 ΕΥΡΩ

2x1GB ddr2 800 καμια ~300 ΕΥΡΩ

Κουτι 80 ευρω π.χ το Chieftec απο το Πλαισιο

XFi Xtreme music 120 ευρω

κατι τετοιο σε γενικες γραμμες ειναι η καλυτερη λυση

απλα θα προτιμουσα ενα raptoraki + ενα 320αρη

βγαζοντας δε την xfi

και με GTS αντι της gtx

χτυπας και μια LG 20αρα wide...

Αρχική απάντηση από kallileo [Χθες, στις 23:55]

Παντως αποκλειεται να κρατησει 3-4 χρονια.....να ευχεσαι να κρατησει κανα 2.

αυτο ειναι η πικρη αληθεια...οτι και να αγορασεις παντως...

και 10κ να σκασεις,

σε 4 χρονια... θα λες καλυτερα να χα παρει κανα Matiz

Link to comment
Share on other sites

Γιατη δεν παιρνεις εναν pentium d να του χοσεις 10χιλιαδες arcade games τυπου μαριο μπρος,game pc den θανε και αυτο?:hehe:

Oσο για την gts πιστευω πως η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη ,οποτε καλητερα θαταν η gtx και η τρεχον του οθονι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Σκίουρος [Χθες, στις 22:38]

Πολυ ορεα αυτα που εγραψες ,αλλα ο η/υ δεν αποτελιται απο 5 parts τα οποια αν δε κανω λαθος αντιστοιχουν ιδι στα 2 χιλιαρικα :) Για μενα το μηχανιμα του καλιλεο ειναι το ποιο σωστο, αν και θα επαιρνα αλλους σκληρους.

Edit:Δεν ειδα καλα.,οσο αναφορα την οθονη

Δεν εχεις τιποτα?ουτε οθονη ουτε πληκτρολογια τιποτα?

την GTS και εγω θα τη βγαλω απο εμενα...(ειναι το συστημα που θα παρω)

Κοντα στα 2200+2500 βγαινει αν προσπαθησεις χωρις οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Σκίουρος

Πολυ ορεα αυτα που εγραψες ,αλλα ο η/υ δεν αποτελιται απο 5 parts τα οποια αν δε κανω λαθος αντιστοιχουν ιδι στα 2 χιλιαρικα :) Για μενα το μηχανιμα του καλιλεο ειναι το ποιο σωστο, αν και θα επαιρνα αλλους σκληρους.

Edit:Δεν ειδα καλα.,οσο αναφορα την οθονη

Αν ειναι κατι που δεν θα αλλαζα 100% απο το συστημα που προτεινα ειναι οι Seagate 7200.10 επειδη εχω εναν εδω και μερικες μερες και βλεπω οτι πολυ πιο γρηγορος απο οποιονδηποτε αλλον που εχω δει.......εξαιρωντας τα raptor.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειξερα οτι ειναι και πιο γρηγοροι, ειξερα πως ειναι πιο αφοριβοι απο τους υπολοιπους.Εγω χρησιμοποιω εναν raptor για os και εναν για τα game μου.(34ριδες)

Τωρα τελευταια μουχουν μπει στο ματι κατι hitachi scazaκια, αλλα ειναι βαρια για την μικρη μου τσεπουλα:o

Αρχική απάντηση από GFFermari [Σήμερα, στις 00:12]

Δεν εχεις τιποτα?ουτε οθονη ουτε πληκτρολογια τιποτα?

την GTS και εγω θα τη βγαλω απο εμενα...(ειναι το συστημα που θα παρω)

Κοντα στα 2200+2500 βγαινει αν προσπαθησεις χωρις οθονη....

Εχει τα υπολοιπα εξαρτηματα, εγω εκανα λαθος που δεν ειδα ενα απο τα προηγουμενα του ποστ.:)

Link to comment
Share on other sites

για να σου κρατησει 4 χρονια περνεις τωρα καρτα γραφικων 200-300 ευρω κρτατας αλλα τωσα αντι να τα δωσεις τωρα και σε 2,3 χρονια που δε θα τραβαει πια η καρτα που περνεις τωρα, δινεις τα 300 πο κρατησες και περνεις αλλη μια των 300 τοτε...πολυ σοφοτερη κινηση πιστεβω...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας παιδια.Καταλαβαινω οτι , οτι και να παρω θα ειναι παλιο σε 2 χρονακια ...Παιδια καμια προταση ομος στο θεμα της ψυξης?? Υδροψυξη ή ?? Αν ναι γιατι? Εγω σκεφτομαι για ενα καλουτσικο συστημα υδροψυξης για να αρχισω και γω τα πρωτα μου βηματα στο overclocking !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Εφιαλτης

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας παιδια.Καταλαβαινω οτι , οτι και να παρω θα ειναι παλιο σε 2 χρονακια ...Παιδια καμια προταση ομος στο θεμα της ψυξης?? Υδροψυξη ή ?? Αν ναι γιατι? Εγω σκεφτομαι για ενα καλουτσικο συστημα υδροψυξης για να αρχισω και γω τα πρωτα μου βηματα στο overclocking !

Αν δεν μπορεις να την φτιαξεις μονος σου...παρε καλη αεροψυξη.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιον γνωστο στο στο μαγαζι? τι μαγαζι? αλυσηδα ή γειτωνιας? τα ετιμα που κοικλοφωρουν ειναι στα επιπεδα καλων αεροψυκτρων οποτε δεν αξιζει και πολυ μπορεις να παρεις ενα καλο-μεγαααλο κουτι με μια καλη αεροψυξη οπως αυτη της κουκουβαγιας(noctua) και εισαι αρχοντας...

ρε καλλιλεο που το θυμηθεκες τον ιβαν δραγκο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Εφιαλτης

γενικα το pc θα μου το στησουν απο μαγαζι..αυτοι θα ξερουν λογικα..λες να μην τους εμπιστευτω ή ?

Δεν νομιζω να ειναι ιδικοι στις custom made υδροψυξεις...βαλε μια αεροψυξη και μετα την φτιαχνεις μονο σου.

@tolis86

Ειναι απο την σκηνη που σκοτωνει τον Appolo Creed.....μου αρεσε παντα η ατακα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω καποιον γνωστο στο μαγαζι..To Μultirama enoo..Αν το παρω και βαλω μια μονος μου(δεν εχω ξαναασχολιθει) λετε να τα καταφερω και να βγαλω καποιο καλυτερο αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

και με αεροψυξη ΚΑΛΗ μπορεις να κανεις ανετα και 30% O/C...θα κανεις παραπανω απο τοσο?

@καλιλεο ξερω θυμαμαι απο που ειναι αλλα μου εκανε εντυπωση ωραια ατακα οντως...βασικα η φατσα του ρωσου ηατν ολα τα λ7...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Εφιαλτης

Οχι δεν εχω καποιον γνωστο στο μαγαζι..To Μultirama enoo..Αν το παρω και βαλω μια μονος μου(δεν εχω ξαναασχολιθει) λετε να τα καταφερω και να βγαλω καποιο καλυτερο αποτελεσμα?

Εαν δεν εισαι εγκεφαλικα αναπηρος και τα χερια σου φυτρωνουν απο το σωστο σημειο θα τα καταφερεις...αλλα αστο για λιγο αργοτερα. Βαλε Αερα για αρχη να απολαυσεις το συστημα και μετα βαζεις και νερο.

@tolis86

Dolf Lungren is teh MAN!!!!!

rocky1a.jpg

I must break you!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτα

  1. Core 2 Duo 6600
  2. Asus P5W DH Deluxe Mobo
  3. Albatron 8800 GTX
  4. Be Quiet 700W
  5. OCZ DDR2-800 Platinum 2x1GB
  6. TT Mozard
  7. Raptor for Windows or Games or Both
  8. Seagate 7200.10 250GB Sata2
  9. XFi Xtreme Music
  10. LG L204WT-BF TFT 20,1" WIDE 5ms
    [/list=a]
    Συν.:1749,51 Αν δν εχω κανει κανα λαθος :)
    Και με πληκτρολογιο, ποντικι, ηχεια και ταχυδρομικα θα ειναι 2000Ε
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.