Jump to content



3πλασιες οι πωλήσεις του WII απο το PS3...


jogi

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 00:44]

Το wii δεν βγηκε για να χτυπησει στον τομεα των γραφικων κλπ. Βγηκε για να προσφερει κατι πρωτοποριακο και ξεχωριστο. Μην το ξεχναμε αυτο.

Εγω φιλτατε/η αυτο που ξερω ειναι οτι ολες οι παιχνιδαρες του snes στα playstation/ps2 βγηκανε τα sequels και οχι στα nintendo 64 etc (εκτος απο λιγες εξαιρεσεις).

Αν αυτο εννοεις σαν μαγεια , τοτε συμφωνω πρεπει να εισαι 'μαγος' για να το καταφερεις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Δεν το εδειξα γιατί κάνει κάτι ακραίο οδηγικά στην φωτό , αλλα για να δουμε πώς' και τι κυκλοφορεί για sony [ακα τι παιζεις στο playstation , οσο οι αλλοι νομιζουν πως το motoGP ειναι driving game :hehe: ]

official site

Xexe απλα πολλες φορές αυτά που μας δειχνουν στα trailer και στα leaked images, απέχουν τρελλά απο την πραγματικότητα. Εγω μαζί σου είμαι, μακάρι να ειναι τοσο καλό το παιχνιδάκι και να πάρουμε ps3 όλοι...:) Απλά αυτή τη στιγμή το wii προσφέρει κάτι παραπάνω από τις άλλες κονσόλες και γιαυτό θα το πάρω... Ελπίζω απλά να κάνει αυτό που λέει και τίποτα παραπάνω.

Αρχική απάντηση από GruntGR

Γιατι το ps3 παει πισω ? :p

http://www.themilwaukeechannel.com/video/10339676/index.html

Lol πολύ γέλιο, ειναι αυτό που λεμε OWNED :p Αλλά το τι κάνουν οι αμερικάνοι για τη διαφήμιση ειναι απίστευτο...

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ

Ρε παιδες σαν πολυ δεν τα χωνετε στην sony?

Και εγω συμφωνω οτι οποιος παει και δωσει 600-700 ευρω για το ps3 αυτη τη στιγμη μαλλον θα του περισευουνε πολυ τα φραγκα , αλλα οχι οτι και τα 'fanboys' δημιουργηθηκανε λογω του marketing.

Προσωπικα θα παρω ps3 οταν πεσει η τιμη , λογω των απειρων games που δεν θα βγουνε ουτε σε αλλες κονσολες ουτε σε pc.

Τωρα αμα οι πιο πολλοι παιζετε μονο κανα iss pro και κανα ραλακι δεν σας φταει ο κοσμακης που προτιμαει την τρελη πληθωρα τιτλων της κονσολας της sony.

Αυτα για να μην λεμε μονο τα αρνητικα :)

Και ενα επιπροσθετο που μου ρθε : ειδικα την nintendo την εχω ξεγραμμενη εκτος αμα κανω κανα παιδακι στο μελλον και θελει να παιζει κανα παιχνιδακι (sarcasm off)

Εσυ μπορεί να την έχεις ξεγραμμένη, αλλα οι πωλήσεις της δείχνουν άλλα πράγματα. Ανοιξε και λίγο τα ματάκια σου, μη κοιτάς μονο τι σε βολεύει...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 09:59]

Εσυ μπορεί να την έχεις ξεγραμμένη, αλλα οι πωλήσεις της δείχνουν άλλα πράγματα. Ανοιξε και λίγο τα ματάκια σου, μη κοιτάς μονο τι σε βολεύει...:flower:

Απο μενα ξεγραμμενη εννουσα , οχι ξεγραμμενη σαν εταιρεια , και υποψιν ο τελευταιος που θα χαρει αμα κλεισει η το γυρισει σε game designer οπως η sega θα ειμαι εγω καθως ο ανταγωνισμος και η ποικιλια ειναι αυτο που μας συμφερει.

Τωρα αν αυτο θεωρειται οτι εχω παρωπιδες τι να πω :-)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ

Εγω φιλτατε/η αυτο που ξερω ειναι οτι ολες οι παιχνιδαρες του snes στα playstation/ps2 βγηκανε τα sequels και οχι στα nintendo 64 etc (εκτος απο λιγες εξαιρεσεις).

Αν αυτο εννοεις σαν μαγεια , τοτε συμφωνω πρεπει να εισαι 'μαγος' για να το καταφερεις αυτο.

Τι σχεση εχει αυτο που λεω εγω με αυτο που απαντας εσυ? Καμμια...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είτε wii είτε ps3 πάρεις πάλι χαμένος θα σαι. Τι νόημα έχει να πάρεις μία κονσολά που μετά από ένα χρόνο δε θα συγκρίνεται καν με υπολογιστή? Τι νόημα έχει να σκας 50 ευρώ για το παιχνίδι (εκτός αν κάνετε καμία μαγκιά και βέβαια σε περίπτωση βλάβης....)??

Το ασύρματο χειρηστήριο? η σύνδεση με τη τηλεόραση? οι τίτλοι? μάλλον θα προτιμήσω το pcάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου τωρα το ακριβως αντιθετως απο αυτο που ειπες. Τι να παρω 8800γτξ οταν μετα απο 6 μηνες θα βγει αλλο παιχνιδι που δε θα το σηκωνει. Δεν παιρνω ενα ps3 που θα με κρατησει στη χειροτερη δυο χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 00:53]

Σκεψου τωρα το ακριβως αντιθετως απο αυτο που ειπες. Τι να παρω 8800γτξ οταν μετα απο 6 μηνες θα βγει αλλο παιχνιδι που δε θα το σηκωνει. Δεν παιρνω ενα ps3 που θα με κρατησει στη χειροτερη δυο χρονια.

Ας σηκωσει πρωτα το cod3,το vegas και το genji και τα ξαναλεμε, οσο για την 8800gtx δεν προκειται για τυχαια high end καρτα, η συγκεκριμενη ειναι μπροστα απτην εποχη της αφου κανενα game δεν τρεχει σε dx10 προς το παρων, θα κρατησει λογικα οσο κρατησαν οι 9700pro/8500 και οι gf3/4200 , βεβαια το ποτε θα πει ενας κατοχος της οτι "δεν τραβαει πλεον" εξαρταται απο ενα σωρο παραγοντες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e [Χθες, στις 23:56]

Για μένα είτε wii είτε ps3 πάρεις πάλι χαμένος θα σαι. Τι νόημα έχει να πάρεις μία κονσολά που μετά από ένα χρόνο δε θα συγκρίνεται καν με υπολογιστή? Τι νόημα έχει να σκας 50 ευρώ για το παιχνίδι (εκτός αν κάνετε καμία μαγκιά και βέβαια σε περίπτωση βλάβης....)??

Το ασύρματο χειρηστήριο? η σύνδεση με τη τηλεόραση? οι τίτλοι? μάλλον θα προτιμήσω το pcάκι μου...

Προφανως δεν εχεις ιδεα τι βρισκεται κατω απο το καπο του το wii και ουτε εχεις παιξει κανα σοβαρο παιχνιδι σε SNES/N64/GC ..... μια ιδεα απτο τι μπορουσες να παιξεις στο wii event στο hilton ... http://www.gametrailers.com/player.php?id=13161&type=wmv&pl=game

πληροφοριακα χθες ηρθε το wii στην ιαπωνια, και επισημα θα ερθει ευρωπη στις 8,ΕΒΙΒΕΣ :Dhttp://nexgenwars.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

Για μένα είτε wii είτε ps3 πάρεις πάλι χαμένος θα σαι. Τι νόημα έχει να πάρεις μία κονσολά που μετά από ένα χρόνο δε θα συγκρίνεται καν με υπολογιστή? Τι νόημα έχει να σκας 50 ευρώ για το παιχνίδι (εκτός αν κάνετε καμία μαγκιά και βέβαια σε περίπτωση βλάβης....)??

Το ασύρματο χειρηστήριο? η σύνδεση με τη τηλεόραση? οι τίτλοι? μάλλον θα προτιμήσω το pcάκι μου...

Παλι πρεπει να συγκρίνετε τις κονσόλες με τα pc ? Αλλο το ένα, αλλο το άλλο... Για μενα κονσόλα = χαβαλές στο σπίτι με πολλά άτομα για multipl;ayer, pc = ολα τα υπόλοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 22:11]

Αν ηταν ετσι ακριβως τοτε θα σταματουσε να πουλαει ps3.

http://xbitlabs.com/news/multimedia/display/20061117130000.html

Τα ιδια τραβαγε η MS και με το πρωτο xbox ....

Α, στην λιστα με τα παιχνιδια που δεν τρεχουν βραχοσταβλα στο ps3 βαλτε και το nba 2007 :phttp://ps3.gamespy.com/playstation-3/nba-2k7/748419p1.html

Link to comment
Share on other sites

It is ordinary for game console makers to lose money on hardware, and make up for the loss via video game-title sales. Still, the size of Sonys loss per unit is remarkable, even for the video-game console business, iSuppli says.

Kατατοπιστικοτατο. Μαρκετινγκ πανω απ' ολα. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.