Jump to content


3πλασιες οι πωλήσεις του WII απο το PS3...


jogi

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 10:44]

Ομολογω παντως οτι το wii που το ειδα απο κοντα δε με ενθουσιασε ιδιαιτερα..

το trailer που επαιζε για το red steel το ειδες ? wario smooth moves επαιξες ? wii tennis ? metroid ? το ζελντα αστο δεν εχει καμια σχεση η τελικη εκδοση με αυτο που ειδες, το παιχνιδι συμφωνα με πολλα reviews ειναι ενας αξιος διαδοχος του ocarina of time ( οποιος δεν εχει τελειωσει το συγκεκριμενο δεν του αξιζει να ζει :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 11:13]

To red steel εφαγε τρελό θαψιμο απο το gamespot και αναρωτιέμαι γιατί. Παντως εγω εχω προπαραγγείλει το zelda και το super monkey ball για το wii. Ελπιζω να ειναι οσο καλό φαίνεται :)

Kαλα στο gamespot δουλευουν ειναι αχαρακτηριστα ατομα, καποια reviews που εχει βγαλει ειναι οτι ναναι, ok η ubisoft λουφαρε με αποτελεσμα να υπαρχουν ΜΟΝΟ 4 πιστες στο multiplayer, και στο single player καποιες να ειναι πολυ ομορφες αλλες απλα να τρωγωνται και μερικες να ειναι αισχος, υπηρχανε και μερικες ατελειες στο animation και στο AI αλλα μεχρι εκει, οχι και 5.5 ελεος :TD:

Εμενα μου εχουνε ηδη ερθει απτο ebay το smash bros melee και το star wars rogue leader για μερικα ευρω μεταχειρισμενα, κορυφαια παιχνιδια και ας ειναι 5 χρονων, gamecube backwards compatibility ftw :) η μονη ξενερα ειναι που το smash το mario galaxy και το metroid που εχω προπαραγγειλει θα βγουν μετα τα χριστουγενα :( τουλαχιστον θα χρεωθω μονο 49.5 ευρω για το καθενα, απτην αλλη το πρωτο πραμα που θα κανω στην virtual console ειναι να κατεβασω το mario 64 :cool: γενικα η λιστα με τα παιχνιδια που θα ειναι διαθεσιμα για κατεβασμα σε λιγους μηνες ειναι τρομερη, υπαρχει επισης πιθανοτητα να παρουν τα δικαιωματα και για το goldeneye :D :D :D

http://www.mtv.com/news/articles/1546730/20061128/index.jhtml#/news/articles/1546730/20061128/index.jhtml

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστεβω πως το gamecube ηταν καλητερη αγορα αποτι το πσ2...ηταν και για τα παιδια τα μικρα με ποκεμον κλπ αλλα ολλοι οι τιτλοι πλην αποκληστικοτητων υπηρχαν και στο gamecube και μαληστα με καλητερα γραφικα αποτι το πσ2....κραβγαλεο παραδηγμνα το μοστ γουοντηντ....στο gamecube παιζοτανε ανετα στο πσ2 ομως,....κλαφτα χαραλαμπε...το χβοχ ηταν η καλητερη κονσολα και αυτη και εχω και ευχαριστιεμαι γαρφικα και πολυ καλα παιχνιδια τι με νοιαζει αν το πλεη σεησιον εχει 9832491823 τιτλους? θα τους παρω ολους? δλδ μετραει για τιτλος το ρομποκοπ ή το σπαηρο? μη τρελαθουμε...ο ΜΟΝΟΣ λογος που ηθελα και θελω ακομα δλδ αν βρω κανα μεταχειρισμενο να παρω πσ2 ειναι το τεκκεν που ιδικα το 5 εχει απιστευτα γραφικα εμεινα με ανηχτο το στομα !τι γραφικα εβγαλαν απο τον παππου ρε απιδια?! και το DBZ bundokai 2 και 3....ειμαι γαν δραγον βαλλ τι να κανουμε...:p αντε και φορμουλα 1 που μαρεσει πολυ η παλιο σονυ ....στο χβοχ μονο τη σεζον του 2001 υπαρχει απο εκει και μετα αποκληστικοτητα στη σονυ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

παντως αληθεια ειναι οτι αν και πια δεν εχω ενδιαφερον για κονσολες σκεφτομαι πολυ σοβαρα το wii.

εχει κατι διαφορετικο επιτελους.

το ps3 ειναι ενα ps one με απιστευτα γραφικα. αλλα μεχρι εκει...δεν εχει τπτ διαφορετικο...μεχρι κ ιδιο χειριστηριο!!

προσωπικα γουσταρω πολυ περισσοτερο την ιδεα να παιζω τεννις και να κινουμαι οπως στην πραγματικοτητα!!

και πραγματικα δεν υποστηριζω καμια εταιρια αφου εχω και psp και ειμαι απο τους λιγους που το θεωρουν κορυφη αφου εχει απιστευτες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 13:28]

εγω πιστεβω πως το gamecube ηταν καλητερη αγορα αποτι το πσ2...ηταν και για τα παιδια τα μικρα με ποκεμον κλπ αλλα ολλοι οι τιτλοι πλην αποκληστικοτητων υπηρχαν και στο gamecube και μαληστα με καλητερα γραφικα αποτι το πσ2....κραβγαλεο παραδηγμνα το μοστ γουοντηντ....στο gamecube παιζοτανε ανετα στο πσ2 ομως,....κλαφτα χαραλαμπε...το χβοχ ηταν η καλητερη κονσολα και αυτη και εχω και ευχαριστιεμαι γαρφικα και πολυ καλα παιχνιδια τι με νοιαζει αν το πλεη σεησιον εχει 9832491823 τιτλους? θα τους παρω ολους? δλδ μετραει για τιτλος το ρομποκοπ ή το σπαηρο? μη τρελαθουμε...ο ΜΟΝΟΣ λογος που ηθελα και θελω ακομα δλδ αν βρω κανα μεταχειρισμενο να παρω πσ2 ειναι το τεκκεν που ιδικα το 5 εχει απιστευτα γραφικα εμεινα με ανηχτο το στομα !τι γραφικα εβγαλαν απο τον παππου ρε απιδια?! και το DBZ bundokai 2 και 3....ειμαι γαν δραγον βαλλ τι να κανουμε...:p αντε και φορμουλα 1 που μαρεσει πολυ η παλιο σονυ ....στο χβοχ μονο τη σεζον του 2001 υπαρχει απο εκει και μετα αποκληστικοτητα στη σονυ...:mad:

Αδερφε πρεπει να το εγραψες παρα πολυ γρηγορα...2 φορες το διαβασα να καταλαβω.

Επι του θεματος τωρα,ο λογος που το ps εκανε ονομα ειναι η δυνατοτητα αντιγραφης παιχνιδιων του κατι που στα νιντεντο δεν γινοταν.

Επισης οι πολλοι τιτλοι του ικανοποιουν οποιονδηποτε (το spyro ηταν πολυ καλο παιχνιδακι για πιτσιρικια). Επισης οπως και οι αλλες κονσολες εχει ενα κορμο απο παιχνιδια στον οποιο στηριζεται (gt,mgs,tekken,κλπ) απλα εχει περισσοτερα παρακλαδια απο τις αλλες χωρις αυτο να ειναι μειονεκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις 14:39]

Παντως το Wii τα σπαει, στην κυριολεξια!!! :p

http://videogames.yahoo.com/ongoingfeature?eid=494785&page=0

Γιατι το ps3 παει πισω ? :p

http://www.themilwaukeechannel.com/video/10339676/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σαν πολυ δεν τα χωνετε στην sony?

Και εγω συμφωνω οτι οποιος παει και δωσει 600-700 ευρω για το ps3 αυτη τη στιγμη μαλλον θα του περισευουνε πολυ τα φραγκα , αλλα οχι οτι και τα 'fanboys' δημιουργηθηκανε λογω του marketing.

Προσωπικα θα παρω ps3 οταν πεσει η τιμη , λογω των απειρων games που δεν θα βγουνε ουτε σε αλλες κονσολες ουτε σε pc.

Τωρα αμα οι πιο πολλοι παιζετε μονο κανα iss pro και κανα ραλακι δεν σας φταει ο κοσμακης που προτιμαει την τρελη πληθωρα τιτλων της κονσολας της sony.

Αυτα για να μην λεμε μονο τα αρνητικα :)

Και ενα επιπροσθετο που μου ρθε : ειδικα την nintendo την εχω ξεγραμμενη εκτος αμα κανω κανα παιδακι στο μελλον και θελει να παιζει κανα παιχνιδακι (sarcasm off)

Link to comment
Share on other sites

φιλε αγγελοπα γραφω οντως πολυ γρηγορα...καπου καπου μαληστα κανω λιγο πισω και αναρωτιεμαι πως το εγραψα τοσο γρηγορα...ε και για την ορθογραφια ενταξη δεν ειμαι και πολυ ορθογραφος εχω να γραψω ορθογραφια απο το δημοτικο...:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ [Σήμερα, στις 15:42]

Και ενα επιπροσθετο που μου ρθε : ειδικα την nintendo την εχω ξεγραμμενη εκτος αμα κανω κανα παιδακι στο μελλον και θελει να παιζει κανα παιχνιδακι (sarcasm off)

Εγω παλι βλεπω τα παιχνιδια της nintendo τα βλεπω σαν τα β*ζια, εχουν φτιαχτει για παιδια αλλα οι ενηλικες ειναι αυτοι που διασκεδαζουν :D το παιδακι σου σε αυτη την π*υτανα κοινωνια που ζουμε πιο πολυ θα θελει να παιξει κανενα GTA για να αισθανεται ενηλικας και "αντρας" :(:dots:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

φιλε αγγελοπα γραφω οντως πολυ γρηγορα...καπου καπου μαληστα κανω λιγο πισω και αναρωτιεμαι πως το εγραψα τοσο γρηγορα...ε και για την ορθογραφια ενταξη δεν ειμαι και πολυ ορθογραφος εχω να γραψω ορθογραφια απο το δημοτικο...:p

Ω άνθροπως που ωρθωγραφή ποιο γρίγωρα απώ των ήσκυο του :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

Εγω παλι βλεπω τα παιχνιδια της nintendo τα βλεπω σαν τα β*ζια, εχουν φτιαχτει για παιδια αλλα οι ενηλικες ειναι αυτοι που διασκεδαζουν

θεικο!!! εσυ το σκεφτηκες?

Link to comment
Share on other sites

Σε βάθος χρόνου θα τα ξαναπούμε τα περι κόντρας.Μέχρι δηλαδή να αξιοποιηθούν πλήρως οι δυνατότητες και των 3 και φυσικά να μπούν και τα add-on τους....Αν και φάν της Nintendo πιστέυω οτι ο Cell έχει potential ακόμα(όπως και το Wii βέβαιως βεβαίως...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 23:24]

τι ειναι αυτο;

οχι μονο γονατο, ουτε εξατμιση δεν ξυνει.

Δεν το εδειξα γιατί κάνει κάτι ακραίο οδηγικά στην φωτό , αλλα για να δουμε πώς' και τι κυκλοφορεί για sony [ακα τι παιζεις στο playstation , οσο οι αλλοι νομιζουν πως το motoGP ειναι driving game :hehe: ]

official site

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.