Jump to content


Ποιό πρόγραμμα χρησιμοπιείτε για DEFRAG ?


Dagalidis

Recommended Posts

η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν του έκανα τριαλ του disktrix

το @γορασ@ αμέσως (ξύλινο πόδι, ένα μάτι κτλ) αλλά

σκέφτομαι σοβαρά να είναι ένα από τα πολύ λίγα που έχω

αγοράσει

μερικά στοιχειά για to disktrix ultimate defrag, δεν τρέχει κανένα service, έχει

the coolest pie chart defrag visualization, πιανει 4-5 mbyte,

και ειναι πολυ γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από bourlas [Σήμερα, στις 10:00]

η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν του έκανα τριαλ του disktrix

το @γορασ@ αμέσως (ξύλινο πόδι, ένα μάτι κτλ) αλλά

σκέφτομαι σοβαρά να είναι ένα από τα πολύ λίγα που έχω

αγοράσει

Mπορείς να μου δώσεις σε ΡΜ το μαγαζί που το "αγόρασες" για να μη θεωρηθεί ότι κάνουμε και διαφήμιση ? :D :worship: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα χρόνια το diskeeper( 7-8-9-10-11) αλλά μόλις δοκίμασα το Perfectdisk 8 έπαθα πλάκα.

Μιλάμε για τραγική μείωση loading times.

Είναι λίγο πιο αργό αλλά κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YiorgosX

Perfect Disk 8 κι από μένα.

Χρησιμοποίησα και O&O και Diskeeper, αλλά το PD8 μου άρεσε περισσότερο απ'όλα.

που το βρισκουμε αυτο αν εχεις δωσε διευθηνση οver

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Το diskeeper καλό μου φαίνεται, αλλά παρά το ότι το έχω βάλει με enabled IO smart, παίρνει μπροστά και κάτι άκυρες στιγμές-πχ. ενώ τρέχει game...

Ε κατά λάθος θα έχεις ενεργοποιήσει κάποια επιλογή, το πιθανότερο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Το diskeeper καλό μου φαίνεται, αλλά παρά το ότι το έχω βάλει με enabled IO smart, παίρνει μπροστά και κάτι άκυρες στιγμές-πχ. ενώ τρέχει game...

Απο τα λίγα που ξέρω μίπος θέλει λιγο ρύθμηση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

το μόνο που έχω κάνει είναι :

primary defragmentation job enabled-smart scheduling-recommended defragmentation method-lowest cpu priority-io smart enabled

και :

Ι-FAAST defragmentation job enabled-weekly

Ρίχτου μια ματια ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα-δεν παίζει τίποτα άλλο. Μάλλον δεν έχει και πολύ καλό αλγόριθμο για να κάνει detect πότε παίζει disk usage-εκτός και αν εννοεί πότε παίρνει φωτιά ο δίσκος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Το κοίταξα-δεν παίζει τίποτα άλλο. Μάλλον δεν έχει και πολύ καλό αλγόριθμο για να κάνει detect πότε παίζει disk usage-εκτός και αν εννοεί πότε παίρνει φωτιά ο δίσκος.

το oρίντζινάλ η τραιαλ?το HELP κοίτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε καλυτερα την 11 εκδοση του Diskeeper (2007) τα Primary,secondary etc. τα χουν αφαιρεσει τελειως και υπαρχει μονο το I-FAAST (που ειναι βελτιωμενο και ρυθμιζεται πολυ πιο ευκολα) και το Invisitasking το οποιο κανει αυτοματο Background defrag μονο οταν το συστημα ειναι αδρανες.Σε καμια περιπτωση δεν θα τρεξει οταν παιζεις ενα Game 'η οταν εχεις ανοιχτη μια βαρια εφαρμογη.

Να φανταστεις και το I-FAAST και το Invisitasking ειναι ενεργοποιημενα πλεον By default.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δοκιμαζονας Diskeeper,PD,O&O τι να πω δεν καταλαβα τπτ ρε παιδια.Καμια διαφορα.Ουτε στο λειτουργικο raidO(2X74raptors) ουτε στους υπολοιπους αποθηκευτικους δισκους (2Χ320seagate+2Χ500WD@YS) ισως επειδη ειναι τιγκα ολοι lol.Αυτο των win μου φανηκε το πιο τιμιο απο ολα μιας και το το O&Ο και PD οποτε και να ολοκληρωναν το defrag παντα ελεγαν οτι ειναι αναγκαιο και αμεσο το defrag, ενω αυτο των win το λεει οταν πραγματικα χρειαζεται οποτε ειναι και η πρωτη επιλογη μου.Κατα τ'αλλα το defrag και ολη η ειδικη επιστημη που εχει δημιουργηθει γυρω απ αυτο μου φαινεται καπως ανουσια εως... απατη(κι εχει συμφωνησει πολυς κοσμος μαζι μου).Δεν κατηγορω οποιον την ψαχνει με αυτα τα progs αλιμονο!!!Απλα διατυπωνω την αποψη μου(και ελεος ρε παιδια μην τα αγοραζετε...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.